Jaki akumulator

Audi A3 Sportback 1.6 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI Quattro Start&Stop od 2012

Kategoria: A3
Producent: Audi
Nr kat.: 8VA

Jaki akumulator do Audi A3 Sportback 1.6 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI Quattro Start&Stop od 2012

Audi A3 − samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany przez koncern Audi AG od 1996 roku. Trzecia generacja Audi A3 oznaczona symbolem 8V została zaprezentowana podczas Geneva Motor Show 2012. Samochód został zbudowany na platformie MQB Volkswagena. Sprzedaż wersji 3-drzwiowej rozpoczęła się jeszcze w tym samym roku, a wersji 5-drzwiowej Sportback, w roku 2013.W połowie 2016 roku w polskich salonach zadebiutowała wersja po zmianach produktowych. W stosunku do poprzednich generacji, auto zmieniło się nie tylko zewnętrznie, ale zastosowano w nim szereg pionierskich rozwiązań technicznych, m.in. system Cylinder on Demand odłączający dwa z czterech cylindrów w przypadku niskiego obciążenia silnika.

W samochodzie Audi A3 Sportback 1.6 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI Quattro Start&Stop od 2012 został zamontowany akumulator w AGM. Dzięki technologii AGM, akumulator ma bardzo niski opór wewnętrzny, a tym samym skraca się czas reakcji pomiędzy masą czynną płyty a elektrolitem. Także w przypadku ładowania akumulatora w skrajnie niskiej temperaturze uzyskuje się znacznie lepsze parametry magazynowania energii. Pamiętajmy, ze do akumulatorów w tej technologii, musimy używać specjalnej ładowarki jeśli chcemy doładować akumulator!

Od roku 2012 emisja CO2 w nowo rejestrowanych samochodach osobowych nie może przekroczyć 130 g CO2/km. Normy emisji CO2, będą systematycznie zaostrzane do 95g CO2/km w 2020 roku. W związku z tym, rosła będzie ilość nowych samochodów wyposażonych w System Start/Stop, pozwalający na oszczędność paliwa oraz zmniejszenie emisji CO2 nawet o 10%. Dynamiczny rozwój rynku samochodów w Europie, spowoduje że w roku 2015 100% nowych samochodów będzie wyposażonych w System Start/Stop.

Czym jest System Start/Stop?

W momencie zatrzymania samochodu przez kierowcę (np. w ruchu ulicznym na skrzyżowaniu) oraz przełączenia na bieg jałowy („wrzucenia luzu”) System Start/Stop wyłącza silnik i jedynym źródłem zasilania urządzeń samochodu (światła, ogrzewanie, radioodbiornik, klimatyzacja) staje się akumulator. W zastosowanej technologii Start/Stop potrzeba specjalnego alternatora i akumulatora odpornego na dużą ilość cykli rozruchu. Zwykły akumulator bardzo szybko traci swoją żywotność. System Start/Stop charakteryzuje się dużo większą liczbą cykli rozruchu silnika (częste wyłączanie oraz start silnika) oraz zapotrzebowaniem odbiorników prądu (radio, światła, klimatyzacja) na energię przy wyłączonym silniku. Praca silnika wyposażonego w System Start/Stop prowadzi do „większej głębokości” rozładowania akumulatora. System wymaga specjalnego akumulatora odpornego na dużą liczbę cykli rozładowania, gdyż konwencjonalne akumulatory mogą nie spełniać wymagań Systemu Start/Stop.

 

Akumulator Audi A3 Sportback 1.6 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI Quattro Start&Stop

  • Typ akumulatora: AGM
  • Napięcie: 12V
  • Zalecana pojemność: 70Ah
  • Zalecany prąd rozruchowy: od 700A
  • Wymiary: 278mm x 175mm x 190mm
  • Układ biegunów: Plus po prawej stronie (klemy ustawione przodem do nas)
  • Zalecany prąd ładowania akumulatora: 8A

 

Akumulatory do Audi A3 Sportback 1.6 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI Quattro Start&Stop

 

Urządzenia do ładowania akumulatorów

 

Artykuły które warto przeczytać!

 

Uwaga! W przypadku występowania w pojeździe systemu Start/Stop lub modułu zarządzania energią należy wybrać akumulator zgodny ze specyfikacją pojazdu.

Pojemność [cc] 1.6 TDI, 2.0 TDI, 2.0 TDI Quattro
Rok od 2012
Start&Stop Tak

Komentarze

Najnowsze porady eksperta

Promowane artykuły

akumulatory

Akustrefa.pl - Portal poświęcony tematyce akumulatorowej i motoryzacyjnej. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów samochodowych, motocyklowych, głębokiego rozładowania, akumulatorów do łodzi i kampera, prostowników, przetwornic napięcia oraz ładowarek automatycznych. Przedstawiamy również ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA.

Zapisz