Jaki akumulator

Audi A3 Sportback 2.0, 2.0 FSI od 2004

Kategoria: A3
Producent: Audi
Nr kat.: 8VA

Jaki akumulator do Audi A3 Sportback 2.0, 2.0 FSI od 2004

Audi A3 − samochód osobowy klasy kompaktowej produkowany przez koncern Audi AG od 1996 roku. Trzecia generacja Audi A3 oznaczona symbolem 8V została zaprezentowana podczas Geneva Motor Show 2012. Samochód został zbudowany na platformie MQB Volkswagena. Sprzedaż wersji 3-drzwiowej rozpoczęła się jeszcze w tym samym roku, a wersji 5-drzwiowej Sportback, w roku 2013.W połowie 2016 roku w polskich salonach zadebiutowała wersja po zmianach produktowych. W stosunku do poprzednich generacji, auto zmieniło się nie tylko zewnętrznie, ale zastosowano w nim szereg pionierskich rozwiązań technicznych, m.in. system Cylinder on Demand odłączający dwa z czterech cylindrów w przypadku niskiego obciążenia silnika.

W samochodzie Audi A3 Sportback 2.0, 2.0 FSI od 2004 został zamontowany akumulator w wersji obsługowej z płynnym elektrolitem. Jeśli w swoim samochodzie masz zainstalowane dodatkowe odbiorniki prądu jak: Audio Hi-Fi, TV, ogrzewanie siedzeń, telefon, nawigację, elektryczną regulację: okien, siedzeń, szyberdachu, lusterek, itp. To warto zamontować nieco większy akumulator, pod warunkiem, że mamy sprawny układ ładowania. Jeśli nie wiesz jak sprawdzić czy masz prawidłowe ładowanie to przeczytaj nasz artykuł: Jakie jest prawidłowe napięcie ładowania?

 

Akumulator do Audi A3 Sportback 2.0, 2.0 FSI od 2004

  • Typ akumulatora: Płynny elektrolit
  • Napięcie: 12V
  • Zalecana pojemność: od 60Ah do 66Ah
  • Zalecany prąd rozruchowy: od 600A
  • Wymiary: 242mm x 175mm x 190mm
  • Układ biegunów: Plus po prawej stronie (klemy ustawione przodem do nas)
  • Zalecany prąd ładowania akumulatora: 7A

 

Słabsze akumulatory do Audi A3 Sportback 2.0, 2.0 FSI

 

Mocniejsze akumulatory do Audi A3 Sportback 2.0, 2.0 FSI

Urządzenia do ładowania akumulatorów

 

Artykuły które warto przeczytać!

 

Uwaga! W przypadku występowania w pojeździe systemu Start/Stop lub modułu zarządzania energią należy wybrać akumulator zgodny ze specyfikacją pojazdu.

Pojemność [cc] 2.0, 2.0 FSI
Rok od 2004
Start&Stop Nie

Komentarze

Najnowsze porady eksperta

Promowane artykuły

akumulatory

Akustrefa.pl - Portal poświęcony tematyce akumulatorowej i motoryzacyjnej. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów samochodowych, motocyklowych, głębokiego rozładowania, akumulatorów do łodzi i kampera, prostowników, przetwornic napięcia oraz ładowarek automatycznych. Przedstawiamy również ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA.

Zapisz