Jak prawidłowo podłączyć akumulator?

23 styczeń 2018
Jak prawidłowo podłączyć akumulator?

Często nasi klienci kupujący u nas akumulatory, pytają jak prawidłowo zamontować akumulator. Niby nie jest to skomplikowana sprawa, warto jednak zapoznać się z podstawowymi zasadami montażu akumulatora, abyśmy mieli pewność, że zostanie on zamontowany w prawidłowy sposób.

Podstawowe zasady montażu akumulatora

 • Sprawdzamy czy samochód nie potrzebuje podtrzymania elektroniki podczas wymiany i dodatkowych ustawień konfiguracyjnych po wymianie. Jeśli nasze auto jest wyposażone w system start-stop to niestety, ale będziemy i tak musieli udać się do serwisu na adaptację nowego akumulatora.
 • Jeśli mamy samochód starszego typu i możemy go samodzielnie wymienić to pamiętamy, że przy wyjmowaniu starego akumulatora, pierwszy odkręcamy minus, następnie plusowy przewód.
 • Nowy akumulator montujemy w pełni nakładowy
 • Nowy akumulator musi być zamocowany do karoserii pojazdu, zapobiega to nadmiernym wibracją i przedłuża żywotność akumulatora.
 • Nie używamy zbyt dużo środka do zabezpieczenia klem, może się zdarzyć, że zbyt duża ilość środka konserwującego utrudni przewodzenie prądu.
 • Przy montowaniu najpierw dokręcamy klemę dodatnią, następnie ujemną.

Zamontowanie akumulatora to prosta czynność, jeśli jednak nie czujecie się na siłach to zawsze możecie skorzystać z usług profesjonalnych sklepów. W większości oferują one  darmowy montaż jeśli zakupicie u nich akumulator.

Zostaw swój komentarz

Najnowsze porady eksperta

Promowane artykuły

Najlepiej oceniane

 • Katalog - CTEK 2016
  • piątek, 22, wrzesień 2017

  Szukasz profesjonalnej ładowarki do akumulatorów różnego typu? Sprawdź ofertę firmy CTEK, znanej i cenionej na całym świecie.

  Tags: Katalog CTEK
 • Akumulatory Exide HVR®
  • piątek, 09, styczeń 2015

  Najciekawszą nowością w akumulatorach do pojazdów użytkowych jest technologia HVR® (High Vibration Resistant), dostępna jedynie w Exide Technologies. Technologia HVR® gwarantuje niespotykany poziom niezawodności, dzięki absorbcji wibracji, które są główną przyczyną uszkodzeń wewnątrz akumulatora.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Exide do zastosowań morskich i rekreacyjnych
  • piątek, 09, styczeń 2015

  Czy wiesz, że w Europie jest ponad 5 milionów pojazdów rekreacyjnych i 6 milionów łodzi? Łącznie jest ich więcej niż wszystkich pojazdów użytkowych na europejskich drogach.

  Czytaj więcej
 • Exide Strong PRO & Carbon Boost
  • środa, 01, listopad 2017

  Nowy akumulator Exide Strong PRO cechuje wykorzystanie najnowszej generacji technologii HVR® (wysoka odporność na wstrząsy) oraz technologii Carbon BoostTM, inteligentnego rozwiązania Exide pozwalającego na obniżenie rozwarstwienia elektrolitu oraz umożliwiającego szybsze doładowanie. W związku z wprowadzeniem zbiorników AdBlue® (Euro 5/6), producenci pojazdów przenieśli lokalizację akumulatora na tylną oś, gdzie występują duże wibracje, mogące uszkodzic akumulator.

  Czytaj więcej

Video YouTube

akumulatory

Akustrefa.pl - Portal poświęcony tematyce akumulatorowej i motoryzacyjnej. Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów samochodowych, motocyklowych, głębokiego rozładowania, akumulatorów do łodzi i kampera, prostowników, przetwornic napięcia oraz ładowarek automatycznych. Przedstawiamy również ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA.

Zapisz