Wydrukuj tę stronę

Uruchom EFB Plus - co warto wiedzieć o akumulatorach tej marki?

28 lipiec 2020
Autor 
Akumulator EFB Plus

Na rynku istnieje bardzo wiele firm, które specjalizują się w produkcji i dystrybucji akumulatorów różnego rodzaju. Do grona solidnych marek akumulatorów godnych polecenia zaliczają się produkty linii Uruchom EFB. Oferta tej firmy obejmuje różne typy produktów stworzone z myślą pojazdach osobowych, motocyklach, kosiarkach czy też autach ciężarowych. Do najważniejszych zalet takich akumulatorów zalicza się nie tylko funkcjonalność, ale również estetykę. Nic więc dziwnego, że coraz większe grono kierowców stawia na produkty wspomnianej firmy.

Akumulatory EFB Plus

Wysokiej jakości akumulatory Uruchom EFB+ zostały wyprodukowane przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów i niezwykle wydajnych technologii. Dzięki temu produkty te świetnie radzą sobie nie tylko w standardowych zastosowaniach, ale również w pojazdach, urządzeniach i maszynach generujących bardzo duże obciążenie. Między innymi akumulatory te świetnie spisują się w pojazdach z systemami start-stop czy też w urządzeniach posiadających wiele odbiorników prądu. Nie są im straszne zróżnicowane warunki pogodowe. Warto wiedzieć się czegoś więcej na temat produktów Uruchom EFB Plus.

Wydajna praca w pojazdach z systemami start-stop

Wiele współczesnych pojazdów jest wyposażonych w specjalne systemy Start Stop. Ich zadaniem jest automatyczne wyłączanie silnika podczas dłuższego postoju i uruchamianie go, gdy kierowca wciśnie pedał sprzęgła lub puści pedał hamulca (w zależności od zamontowanej skrzyni biegów). Jeśli pojazd nie jest wyposażony w rekuperator energii hamowania, wówczas akumulator w takim pojeździe jest wystawiony na działanie dużych obciążeń. Produkty Uruchom świetnie spisują się jako akumulatory Start Stop ze względu na swoje parametry. Oprócz tego można je stosować w pojazdach, w których nie ma takich systemów, ale w których znajduje się bardzo wiele odbiorników prądu. Urządzenia EFB+ charakteryzują się podwyższoną odpornością i wydajnością. Są w stanie działać niezawodnie przez znacznie większą ilość cykli w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami.

Nowoczesne rozwiązania wpływające na trwałość i wydajność

Bardzo ważną cechą produktów EFB+ jest fakt, że zostały one wyprodukowane na bazie technologii Enhanced Flooded Battery (EFB), która obejmuje następujące cechy:

  • dedykowany dodatek węglowy elektrod,
  • membrana półsyntetyczna jako element składu masy czynnej dodatnich elektrod,
  • płyty akumulatora zostały wyprodukowane z zastosowaniem sezonowania i pastowania dwustronnego,
  • wewnętrzna konstrukcja tych akumulatorów jest bardzo wytrzymała,
  • obudowa zewnętrzna jest bardzo szczelna.

Cechy wyróżniające akumulatory EFB+ na tle innych rozwiązań

Nowoczesny projekt i konstrukcja akumulatorów EFB+ to bardzo duży atut, który sprawia, że produkty te wyróżniają się na tle konkurencyjnych akumulatorów. Urządzenia te są bardzo wydajne w pojazdach z systemami Start Stop oraz w maszynach i autach z dużą ilością odbiorników prądu. Ponadto akumulatory te charakteryzują się większą pojemnością i możliwością przyjmowania ładunków elektrycznych o wiele większych w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Nawet w przypadku skrajnie niskich lub wysokich temperatur, akumulator ten zachowuje swoje doskonałe parametry i wysoką moc rozruchową. Obudowa jest bardzo szczelna i chroni przed różnymi wyciekami.

Akumulatory EFB Plus