Wydrukuj tę stronę

Klippan Kiss 2 Plus – innowacyjny fotelik samochodowy z Testem Plus

13 luty 2021
Autor 
Klippan Kiss 2 Plus

Model Kiss 2 Plus fińskiej marki Klippan to innowacyjny fotelik samochodowy 3w1, który łączy w sobie funkcje fotelika 0-10 kg, 9-18 kg, a także miniwózka. Jest fotelikiem typu RWF, to znaczy, że należy go montować wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Oprócz tego posiada uniwersalną bazę ISOFIX ułatwiającą montaż w samochodzie. Czym jeszcze wyróżnia się ten model?

Wielofunkcyjność fotelika 3w1 Klippan Kiss 2 Plus

Fotelik samochodowy Kiss 2 Plus marki Klippan składa się z praktycznej i wygodnej kołyski, którą można wykorzystać jako nosidełko. Nosidełko posiada wyciągane uchwyty, można więc swobodnie wyciągnąć fotelik wraz z dzieckiem z samochodu. Co więcej, z tyłu oparcia w jego górnej części znajduje się sztywna, teleskopowa rączka, pod siedziskiem natomiast zostały umieszczone dwa kółka – umożliwia to korzystanie z fotelika jak z miniwózka dziecięcego. Takie rozwiązanie nie zastąpi oczywiście pełnowymiarowego wózka, ale może przydać się w awaryjnej sytuacji czy podczas zakupów w centrum handlowym.

Producent Klippan wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, przygotował możliwość dokupienia dodatkowej bazy, co bardzo ułatwia korzystanie z fotela w kilku samochodach.

Klippan Kiss 2 Plus przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 18 kg, to znaczy, że nadaje się do 4 roku życia. Ze względu na wyposażenie w kołyskę i wkładkę dla niemowląt, jako jeden z nielicznych nadaje się już dla noworodków do osiągnięcia przez dziecko 10 kg. Do owego momentu kołyska może być używana również jako niezależny fotel na pasy. Następnie wystarczy przymocować kołyskę do bazy i korzystać z fotelika RWF 9-18 kg.

Fotelik samochodowy Klippan Kiss 2 Plus a bezpieczeństwo

Model Kiss 2 Plus to fotelik zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa podczas jazdy autem, co potwierdzają dobre wyniki osiągnięte w niezależnych testach ADAC – osiągnął ocenę dobrą i 4 gwiazdki. Fotelik przeszedł też rygorystyczny TEST Plus – wyłącznie dla fotelików tyłem do kierunku jazdy, sprawdzający siły oddziałujące na szyję dziecka w czasie zderzenia czołowego.

Fotelik samochodowy Kiss 2 Plus jest fotelikiem typu RWF, co pięciokrotnie podwyższa poziom bezpieczeństwa jazdy w stosunku do podróżowania przodem.

System ISOFIX, w który został wyposażony, ma za zadanie zapewnić największą stabilizację i zminimalizować ryzyko niewłaściwego montażu. Dla upewnienia rodzica, że zrobił to prawidłowo, zastosowano wskaźnik informujący, czy baza została poprawnie zamontowana.

Na wypadek potencjalnej kolizji do bazy fotelika Klippan Kiss 2 Plus przymocowano nogę mającą na celu zapewniać stabilne oparcie o podłogę. Dzięki temu siły powstałe w wyniku uderzenia są rozkładane i kierowane w dół, w stronę podłogi auta. Noga jest regulowana, co sprawia, że można ją dopasować do samochodu i ułożenia fotelika. Baza fotelika może być zamontowana zarówno na Isofix jak i na 3-punktowe pasy samochodowe, co sprawia, że fotelik pasuje do większości aut.

Cechy fotelika samochodowego 3w1 Kiss 2 Plus

Fotelik samochodowy Kiss 2 Plus poza wymienionymi już wyżej cechami wyróżnia się także zastosowaniem pięciopunktowych pasów wewnętrznych oraz regulowanych elementów, takich jak zagłówek czy oparcie. Dzięki temu fotelik rośnie razem z dzieckiem i w każdym etapie zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Ponadto w prosty sposób można regulować pozycję leżącą, ponieważ fotelik posiada 3 ustawienia pochylenia. W celu zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa został wyposażony w ramę antyobrotową. Spełnia wymagania normy ECE 4404.

Nosidełko dla niemowląt 0-10 kg, fotelik dla dzieci 9-18 kg i miniwózek w jednym – to właśnie łączy w sobie model Kiss 2 Plus marki Klippan. Poza wielofunkcyjnością, produkt zapewnia jednocześnie wygodę dziecku i komfort użytkowania rodzicom, a także wysoki stopień bezpieczeństwa podczas jazdy. Posiada bowiem innowacyjne rozwiązania mające za zadanie chronić dziecko w czasie podróży już od pierwszych dni.