2

Pobór prądu podczas postoju samochodu.

marzec 28th, 2019
Kończymy jazdę, zamykamy drzwi samochodu, wracamy do domu, i nie ...
0

Pomysł na oświetlenie salonu

marzec 25th, 2019
Oświetlenie salonu musi pełnić dwie ważne funkcje. Pierwszą z nich ...
0

Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

luty 26th, 2019
Zarówka H7 to siódma, obecna na rynku od ponad 20 lat, generacja ...
0

Dobry sklep z akumulatorami - Jak znaleźć?

luty 25th, 2019
Ze względu na specyfikę budowy i pracy każdy akumulator należy ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Jaki wybrać akumulator do motoru?

styczeń 20th, 2018
Zbliżający się sezon motocyklowy z pewnością dla, niektórych ...
4

Ładowanie akumulatora

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora to czynność, z którą poradzi sobie każdy ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...


Ucando

Producenci akumulatorów samochodowych na polskim rynku

29 grudzień 2018
Producenci akumulatorów samochodowych

Producenci akumulatorów samochodowych na polskim rynku

Sprawny akumulator to jeden z warunków jaki należy spełnić, aby samochód był niezawodny. Szczególnie zimą zdarza się, że akumulator zawodzi. Rozładowany akumulator potrafi przysporzyć nie lada kłopotów. Powodów może być wiele – zwykłe zużycie lub nieprawidłowa eksploatacja mogą sprawić, że akumulator nie spełni swojej roli i trzeba będzie go wymienić.

Na polskim rynku jest wiele firm produkujących akumulatory. Przed zakupem warto zapoznać się z ofertą i wiedzieć jaki produkt będzie najlepszy. Poniżej opisane zostały produkty wiodących producentów akumulatorów.

Producent akumulatorów - Centra

Centra jest najczęściej wybieranym akumulatorem na polskim rynku. Firma w 2019 roku będzie świętować swoje stulecie istnienia w Polsce. W 1919 została w Poznaniu otwarta Pierwsza Poznańska Fabryka Elementów i Bateryj, która jest bezpośrednim poprzednikiem marki Exide Technologies S.A.

Wśród akumulatorów firmy najpopularniejszy jest model Centra Futura 72Ah/720 CA722 P+. Akumulator ten został wyposażony w technologię opartą na dodatkach węglowych. Jego zaletą jest szybkie ładowanie. Sprawdza się w każdych warunkach nawet w samochodach, które zużywają dużą ilość energii. Centra Plus 62Ah 540A CB620 P+ i Centra Plus 50Ah 450A CB500 P+ to kolejne modele które cieszą się popularnością wśród polskich konsumentów. Cechuje je długa żywotność i konkurencyjna cena.

Producent akumulatorów - Varta

Varta to kolejna marka, po którą chętnie sięgają polscy konsumenci wybierając akumulator. Marka ma długą historię - sięgającą ponad 125 lat. Producent akumulatorów Varta montuje swoje akumulatory fabrycznie w samochodach wielu marek. Wybór producentów potwierdzają także zwykli konsumenci, akumulatory Varta są jednymi z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez klientów w Polsce.

Szczególną popularnością cieszy się seria Silver Dynamic. Ich zaletą jest duża moc oraz niezawodność. Wyprodukowane w Niemczech akumulatory samochodowe Varta mają za cel zapewnić długie działanie i dobry poziom zasilania. Akumulatory samochodowe Varta gwarantują wysoką jakość i nowoczesne technologie.

Producent akumulatorów - Bosch

Kolejna marka – Bosch – zyskała pozycję na rynku dzięki dobrej jakości, niezawodności i dużej mocy. W Polsce popularny model  BOSCH s40 74Ah 680A sprawdza się nawet w samochodach potrzebujących naprawdę dużej mocy.

Akumulatory Bosch odpowiadają na oczekiwania rynku. Ponieważ w samochodach umieszczanych jest coraz więcej odbiorników energii elektrycznej firma ulepszyła konstrukcję akumulatorów. Rozwiązania technologiczne zastosowane przez producenta akumulatorów firmę Bosch to między innymi AGM i EFB oraz technologia PowerFrame.

Producent akumulatorów - Jenox

Jenox to firma polski producent akumulatorów. Firma istnieje na polskim rynku od 20 lat i cały czas się rozwija. Inwestycje w nowoczesne technologie i stałe ulepszanie jakości sprawiają, że marka zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników.

Bogaty wybór serii akumulatorów Jenox: Gold, Classic, Hobby czy Super Heavy Duty i Super Vibration Resistance daje możliwość wyboru dostosowanego do potrzeb. Dzięki systemom dedykowanym przeznaczeniu akumulatory samochodowe Jenox spełniają oczekiwania użytkowników.

Producent akumulatorów - Autopart ( Tuborg, Kozak, Bars, Bpower, Volt)

Autopart to polska firma istniejąca od 1982 roku. Produkcja akumulatorów odbywa się w Mielcu. Akumulatory samochodowe Autopart korzystają z  innowacyjnych technologii i rozwiązań. Optymalne rozwiązania sprawiają, że marka stale się rozwija i zyskuje wierną grupę konsumentów.

Autopart ciągle się rozwija, firma produkuje 2,5 mln akumulatorów rocznie. Dystrybucja ich produktów ma bardzo szeroki zasięg – obejmuje 50 krajów. Szeroki wybór serii jak Galaxy EFB, Galaxy Silver czy Galaxy Gold sprawia, że każdy kierowca znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom. Autpart produkuje bardzo dużo znanym marek występujących na naszym rynku np. Tuborg, Kozak, Bars, Bpower, Volt

Producent akumulatorów - Fiamm

Włoski producent akumulatorów Fiamm wytwarza akumulatory samochodowe od 1942 roku. Założona przez Giulio Dolcetta od lat wiedzie prym nie tylko na włoskim rynku, jej popularność obejmuje niemal wszystkie kraje świata.

Akumulatory samochodowe z serii Titanium i Titanium Plus wykorzystują nowatorskie rozwiązanie oparte na technologii "ołów-wapń". Technologia ta pozwala na zminimalizowanie kontroli oraz konserwacji akumulatorów. Akumulatory Fiamm charakteryzują się niskimi wartościami samowolnego rozładowania. To dobry wybór dla tych, którzy cenią niezawodność.

Producent akumulatorów - Moll

Moll to rodzinna niemiecka firma działająca od 1944 roku. Specjalizuje się w produkcji akumulatorów ale także innych elementów wyposażenia samochodów. Firma współpracuje z takimi markami jak Audi, Porshe czy Volkswagen.

Produkcja akumulatorów samochodowych Moll odbywa się w Bad Steffelstein w Niemczech. Nowoczesność i dbałość o najwyższą jakość sprawiają, że akumulatory Moll są popularne na całym świecie.

Producent akumulatorów - Yuasa

Yuasa to jedna z najbardziej popularnych światowych marek na rynku akumulatorów. Akumulatory Yuasa uznawane są za najbardziej niezawodne kwasowo-ołowiowe akumulatory. Ich zaletami jest dobra żywotność i wytrzymałość. Najwyższa jakość i dostosowanie do potrzeb współczesnej motoryzacji sprawiają, że akumulatory Yuasa cieszą się popularnością także w Polsce.

Przy wyborze akumulatora warto zwrócić uwagę na coś więcej niż cenę. Ilość niezbędnej mocy i warunki eksploatacji są kluczowe dla dokonania odpowiedniego wyboru. Dobrze wybrany akumulator daje pewność, że samochód zawsze odpali. Warto zastanowić się przed wyborem i postawić na najwyższą jakość.

 

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Spiralne Optima
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Spiralne Optima mają ciaśniej ułożone płytki, co zmniejsza opór wewnętrzny. A mniejszy opór wewnętrzny to więcej mocy, zmieszczonej na mniejszej powierzchni. Dodatkowo, wszystkie spiralne płytki są unieruchomione, co oznacza, że akumulator jest bardziej odporny na wibracje. Czyni go to idealnym do zastosowań w warunkach intensywnego ruchu np. w 4x4,…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Duracell EXTREME EFB
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Duracell Extreme EFB to idealny wybór do dobrze wyposażonych samochodów lub z podstawowym systemem start stop. Duży wzrost zapotrzebowania na pobór prądu przez urządzenia pokładowe w nowoczesnych samochodach osobowych stawia akumulatorom stale nowe wymagania. Technologia czystego wapnia dla wyższej mocy rozruchu, system Double Top jako ochrona przed wylaniem się…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA REC
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Akumulatory Yuasa REC są produktem specjalnie przeznaczonym do aplikacji wymagających zwiększonej żywotności przy pracy cyklicznej lub mieszanej (cykliczno–buforowej). Wzrost żywotności w pracy cyklicznej jest co najmniej dwukrotny w porównaniu do serii standardowych.

  Czytaj więcej
 • Ładowarka Keepower I-2420
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka Keepower I-2420 przemysłowe Keepower zostały zaprojektowane i wyprodukowane z przeznaczeniem do ładowania wszystkich standardowych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych i AGM. Do zestawu 15 wbudowanych charakterystyk ładowania można swobodnie wprowadzać dowolne charakterystyki ładowania. Ładowarka Keepower I-2420  może ładować akumulatory od napięcia zaledwie 0,5 V - mogą one automatycznie regenerować głęboko rozładowane…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Jak kupić auto używane
  • środa, 15 maj 2019

  Samochodów przybywa każdego dnia. Według badań jest ich więcej niż ludzi w dużych miastach. Jednak czy Polacy zarabiają, aż tak dużo, że mogą sobie pozwolić na kupowanie nowych aut z salonu? Odpowiedź niestety nie będzie twierdząca, ponieważ w większości samochody kupowane w Polsce pochodzą z rynku wtórnego. Można nawet znaleźć opinie mechaników, którzy twierdzą, że jak przyjedzie do nich samochód z 2010 roku to jest to nówka. Kupowanie auta używanego wcale nie należy do najprostszych rzeczy i właśnie, dlatego warto zainteresować się tym tematem. Przed czym się ustrzec i co sprawdzić przed zakupem samochodu od handlarza albo z aukcji internetowych. To wszystko…

  Czytaj więcej
 • Jak dbać o kondycję samochodu i nie zbankrutować?
  • środa, 15 maj 2019

  Właściwy stan techniczny samochodu to nie tylko poczucie komfortu i niezawodność pojazdu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Stan ten gwarantuje regularna wymiana części eksploatacyjnych i dopilnowanie podstawowych obowiązków serwisowych. Zaniedbania na tym polu oznaczają skrócenie żywotność pojazdu, a także skutkują zwiększonymi wydatkami.

  Czytaj więcej
 • Do czego służy przetwornica samochodowa i jak ją wybrać?
  • sobota, 11 maj 2019

  Prawie każdy kierowca oraz pasażer zadawał sobie kiedyś pytanie, jak poradzić sobie w sytuacji gdy rozładuje się telefon albo laptop. W aucie znajduje się stale ładowany akumulator, z którego bez problemu korzystają wszelkie samochodowe urządzenia, takie jak światła (w środku i na zewnątrz), klimatyzacja czy radio. Oczywiście można skorzystać ze specjalnych ładowarek samochodowych umożliwiających podłączenie określonych urządzeń. Jednak znacznie prościej byłoby, gdyby można było skorzystać ze zwykłego gniazdka elektrycznego jak w ścianie w domu. Odpowiedzią jest przetwornica samochodowa.'

  Czytaj więcej
 • Zużyte sprzęgło - na co zwrócić uwagę
  • czwartek, 09 maj 2019

  Sprzęgło samochodowe jest to mechanizm służący do połączenia dwóch wałów - czynnego (napędowego) i biernego (napędzanego) - w celu przeniesienia momentu obrotowego. Objawy nieprawidłowo działającego sprzęgła są najczęściej łatwe do zaobserwowania, ale istnieją też takie, które łatwo pomylić z inną awarią.

  Czytaj więcej

News

 • Akumulatory Rocket
  • piątek, 10 maj 2019

  Na polskim rynku pojawiła się ostatnio firma Rocket, producent zespołów baterii, który od 28 lat z powodzeniem tworzy akumulatory samochodowe. Rocket Batt to firma założona prawie 30 lat temu. Długa tradycja i ciągłe dążenie do doskonalenia technologii, a także procesu produkcji, w szybkim tempie pcha do przodu przedsiębiorstwo, które nie spoczywa na laurach, dbając o ciągły rozwój. Akumulatory Rocket można znaleźć między innymi w nowych samochodach marki KIA, która zasłynęła ostatnio z trwałości komponentów i wysokiej jakości produkowanych samochodów. Firma współpracuje również z takimi markami jak Ford czy Samsung. Zaufanie tak dużych klientów, mocno przemawia za jakością oferowanych podzespołów.

  Czytaj więcej
 • Najnowszy sedan Cadillac'a - CT5
  • niedziela, 05 maj 2019

  Salony samochodowe przyciągają wielu miłośników motoryzacji i są okazją do zaprezentowania nie tylko bieżącej oferty koncernów samochodowych czy prototypów, ale także premier nowych modeli. Kwiecień tego roku przyniósł dwie tego typu imprezy. Jedną z nich był salon w Szanghaju, odbywający się w dniach 16-25 kwietnia, a drugą jej amerykański odpowiednik w Nowym Jorku, trwający od 19 do 29 kwietnia. To właśnie amerykańska impreza przyniosła prezentację najnowszego sedana Cadillac’a – CT5.

  Czytaj więcej
 • Najnowsze technologie w służbie motoryzacji
  • czwartek, 02 maj 2019

  Minie jeszcze wiele czasu zanim inteligentne samochody wyjadą na ulicę i zastąpią taksówkarzy i innych kierowców. Nie oznacza to jednak, że cała branża spoczywa na laurach. Wręcz przeciwnie. Nowe technologie są stale rozwijane i powoli wkraczają na drogi. Większość nowinek technologicznych dotyczy powiązań motoryzacji z systemami informatycznymi, ale zdarzają się także odkrycia, które zmieniają coś, co na pozór dopracowane jest już do perfekcji.

  Czytaj więcej
 • Nowy VW Golf 8 - dlaczego możemy być pewni jego sukcesu?
  • czwartek, 02 maj 2019

  Nowy Volkswagen Golf 8 nadchodzi wielkimi krokami! Ostatnio internet obiegły fotografie tego prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanego kompaktu na świecie. Golf z pewnością może zostać uznany za prawdziwą ikonę designu i stylu "ewolucji", gdyż niemal nigdy nie wyszedł on poza narzucone ramy stylistyczne. Każda generacja czerpie garściami ze swojego poprzednika, często oczy niewprawnych obserwatorów... mylą nowego Golfa ze starym. Nie inaczej jest i tym razem. Ostatnio opublikowane zdjęcia każą nam sądzić, iż o rewolucji nie mam mowy. Nowy VW Golf 8 to wciąż ten sam uwielbiany przez wszystkich kompakt, symbol klasy średniej i pojazdu niezawodnego, punkt odniesienia dla większości nowo powstających konstrukcji.

  Czytaj więcej