0

Gdzie będą produkowane samochody elektryczne Volkswagena?

styczeń 17th, 2019
Samochody elektryczne marki Volkswagen to coraz większa gama modeli. ...
3

Jak przygotować akumulator do zimy?

wrzesień 25th, 2018
Gdy zima się zbliża warto pomyśleć o naszym ukochanym aucie, aby było ...
0

Jeżeli kupujesz używanego Volkswagena, zwróć uwagę na to, co ma pod maską!

sierpień 14th, 2018
Samochody koncernu Volkswagen to niewątpliwie bardzo popularne i ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Ładowanie akumulatora. O czym pamiętać?

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora. O czym pamiętać? Ładowanie akumulatora to ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...

Producenci akumulatorów samochodowych na polskim rynku

29 grudzień 2018
Producenci akumulatorów samochodowych

Producenci akumulatorów samochodowych na polskim rynku

Sprawny akumulator to jeden z warunków jaki należy spełnić, aby samochód był niezawodny. Szczególnie zimą zdarza się, że akumulator zawodzi. Rozładowany akumulator potrafi przysporzyć nie lada kłopotów. Powodów może być wiele – zwykłe zużycie lub nieprawidłowa eksploatacja mogą sprawić, że akumulator nie spełni swojej roli i trzeba będzie go wymienić.

Na polskim rynku jest wiele firm produkujących akumulatory. Przed zakupem warto zapoznać się z ofertą i wiedzieć jaki produkt będzie najlepszy. Poniżej opisane zostały produkty wiodących producentów akumulatorów.

Producent akumulatorów - Centra

Centra jest najczęściej wybieranym akumulatorem na polskim rynku. Firma w 2019 roku będzie świętować swoje stulecie istnienia w Polsce. W 1919 została w Poznaniu otwarta Pierwsza Poznańska Fabryka Elementów i Bateryj, która jest bezpośrednim poprzednikiem marki Exide Technologies S.A.

Wśród akumulatorów firmy najpopularniejszy jest model Centra Futura 72Ah/720 CA722 P+. Akumulator ten został wyposażony w technologię opartą na dodatkach węglowych. Jego zaletą jest szybkie ładowanie. Sprawdza się w każdych warunkach nawet w samochodach, które zużywają dużą ilość energii. Centra Plus 62Ah 540A CB620 P+ i Centra Plus 50Ah 450A CB500 P+ to kolejne modele które cieszą się popularnością wśród polskich konsumentów. Cechuje je długa żywotność i konkurencyjna cena.

Producent akumulatorów - Varta

Varta to kolejna marka, po którą chętnie sięgają polscy konsumenci wybierając akumulator. Marka ma długą historię - sięgającą ponad 125 lat. Producent akumulatorów Varta montuje swoje akumulatory fabrycznie w samochodach wielu marek. Wybór producentów potwierdzają także zwykli konsumenci, akumulatory Varta są jednymi z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez klientów w Polsce.

Szczególną popularnością cieszy się seria Silver Dynamic. Ich zaletą jest duża moc oraz niezawodność. Wyprodukowane w Niemczech akumulatory samochodowe Varta mają za cel zapewnić długie działanie i dobry poziom zasilania. Akumulatory samochodowe Varta gwarantują wysoką jakość i nowoczesne technologie.

Producent akumulatorów - Bosch

Kolejna marka – Bosch – zyskała pozycję na rynku dzięki dobrej jakości, niezawodności i dużej mocy. W Polsce popularny model  BOSCH s40 74Ah 680A sprawdza się nawet w samochodach potrzebujących naprawdę dużej mocy.

Akumulatory Bosch odpowiadają na oczekiwania rynku. Ponieważ w samochodach umieszczanych jest coraz więcej odbiorników energii elektrycznej firma ulepszyła konstrukcję akumulatorów. Rozwiązania technologiczne zastosowane przez producenta akumulatorów firmę Bosch to między innymi AGM i EFB oraz technologia PowerFrame.

Producent akumulatorów - Jenox

Jenox to firma polski producent akumulatorów. Firma istnieje na polskim rynku od 20 lat i cały czas się rozwija. Inwestycje w nowoczesne technologie i stałe ulepszanie jakości sprawiają, że marka zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników.

Bogaty wybór serii akumulatorów Jenox: Gold, Classic, Hobby czy Super Heavy Duty i Super Vibration Resistance daje możliwość wyboru dostosowanego do potrzeb. Dzięki systemom dedykowanym przeznaczeniu akumulatory samochodowe Jenox spełniają oczekiwania użytkowników.

Producent akumulatorów - Autopart ( Tuborg, Kozak, Bars, Bpower, Volt)

Autopart to polska firma istniejąca od 1982 roku. Produkcja akumulatorów odbywa się w Mielcu. Akumulatory samochodowe Autopart korzystają z  innowacyjnych technologii i rozwiązań. Optymalne rozwiązania sprawiają, że marka stale się rozwija i zyskuje wierną grupę konsumentów.

Autopart ciągle się rozwija, firma produkuje 2,5 mln akumulatorów rocznie. Dystrybucja ich produktów ma bardzo szeroki zasięg – obejmuje 50 krajów. Szeroki wybór serii jak Galaxy EFB, Galaxy Silver czy Galaxy Gold sprawia, że każdy kierowca znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom. Autpart produkuje bardzo dużo znanym marek występujących na naszym rynku np. Tuborg, Kozak, Bars, Bpower, Volt

Producent akumulatorów - Fiamm

Włoski producent akumulatorów Fiamm wytwarza akumulatory samochodowe od 1942 roku. Założona przez Giulio Dolcetta od lat wiedzie prym nie tylko na włoskim rynku, jej popularność obejmuje niemal wszystkie kraje świata.

Akumulatory samochodowe z serii Titanium i Titanium Plus wykorzystują nowatorskie rozwiązanie oparte na technologii "ołów-wapń". Technologia ta pozwala na zminimalizowanie kontroli oraz konserwacji akumulatorów. Akumulatory Fiamm charakteryzują się niskimi wartościami samowolnego rozładowania. To dobry wybór dla tych, którzy cenią niezawodność.

Producent akumulatorów - Moll

Moll to rodzinna niemiecka firma działająca od 1944 roku. Specjalizuje się w produkcji akumulatorów ale także innych elementów wyposażenia samochodów. Firma współpracuje z takimi markami jak Audi, Porshe czy Volkswagen.

Produkcja akumulatorów samochodowych Moll odbywa się w Bad Steffelstein w Niemczech. Nowoczesność i dbałość o najwyższą jakość sprawiają, że akumulatory Moll są popularne na całym świecie.

Producent akumulatorów - Yuasa

Yuasa to jedna z najbardziej popularnych światowych marek na rynku akumulatorów. Akumulatory Yuasa uznawane są za najbardziej niezawodne kwasowo-ołowiowe akumulatory. Ich zaletami jest dobra żywotność i wytrzymałość. Najwyższa jakość i dostosowanie do potrzeb współczesnej motoryzacji sprawiają, że akumulatory Yuasa cieszą się popularnością także w Polsce.

Przy wyborze akumulatora warto zwrócić uwagę na coś więcej niż cenę. Ilość niezbędnej mocy i warunki eksploatacji są kluczowe dla dokonania odpowiedniego wyboru. Dobrze wybrany akumulator daje pewność, że samochód zawsze odpali. Warto zastanowić się przed wyborem i postawić na najwyższą jakość.

 

Zostaw swój komentarz

Promowane artykuły

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Centra Futura
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory CENTRA FUTURA zostały stworzone z myślą o nowoczesnych autach charakteryzujących się zwiększonym zapotrzebowaniem na moc rozruchową wynikającą ze specyficznego użytkowania samochodu (jazda na krótkich odcinkach, częste gaszenie silnika i ponowny rozruch, parkowanie na wolnym powietrzu, auta z silnikiem DIESLA). Doskonałe parametry akumulatorów centra futura pomagają uruchomić auto w praktycznie…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 3000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 5000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA AGM YBX 9000
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa YBX9000 spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?
  • piątek, 18 styczeń 2019

  Akumulator to urządzenie rozruchowe, stanowiące olbrzymie zagrożenie dla środowiska naturalnego. Z tego powodu zużytego akumulatora nie można tak po prostu wyrzucić do kosza na śmieci, a w jego miejsce zakupić nowy egzemplarz. Istotne znaczenie dla ograniczenia ryzyka skażenia gleby lub wody przez wyciek substancji w nim zawartych, ma przestrzeganie odpowiednich, regulowanych prawnie zasad ich zbiórki oraz recyklingu. Aktem prawnym, który określa reguły obrotu akumulatorami jest Ustawa z 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach. Zapoznając się z jej zapisami można uzyskać odpowiedź na pytanie, czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?

  Czytaj więcej
 • 5 objawów śmierci akumulatora – kiedy nadaje się do wymiany?
  • środa, 16 styczeń 2019

  Akumulator to obok alternatora główne źródło prądu w większości samochodów osobowych. W przeciwieństwie do tego drugiego nie wytwarza energii elektrycznej, lecz gromadzi ją i przekazuje do różnych systemów w aucie. Akumulator odpowiada za dostarczanie prądu podczas odpalania silnika oraz po jego zgaszeniu (m.in. radio, oświetlenie wnętrza, gniazdo zapalniczki). Wytwarzaniem energii elektrycznej podczas jazdy zajmuje się natomiast alternator. Stary lub zużyty akumulator może sprawiać wiele problemów. Jest jak serce samochodu, bez którego auto nie ruszy. Mimo to większość z nas przypomina sobie o jego istnieniu dopiero w zimowy poranek, kiedy zły stan techniczny akumulatora uniemożliwia odpalenie silnika. Sprawność akumulatora warto sprawdzić…

  Czytaj więcej
 • Jak kupić korzystnie wymarzony samochód?
  • środa, 16 styczeń 2019

  Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki powinien być lub jaki jest Twój wymarzony samochód? Widok, którego auta przyspiesza bicie Twojego serca? Jaka to jest marka, kolor lakieru, tapicerka, silnik, czy jest to wersja sportowa, a może limuzyna? Czy tylko o nim marzysz, czy poczyniłeś już jakieś kroki, by mieć takie wymarzone auto? Pamiętaj, nie musisz rezygnować ze swoich marzeń, myśląc, że to nierealna sprawa. Wystarczy dobrze się zastanowić i rozejrzeć wokół siebie, bo teraz masz nie tylko szeroki asortyment pojazdów, ale też sprawdzony sposób na korzystny zakup samochodu.

  Czytaj więcej
 • Bezpieczna jazda w deszczu
  • wtorek, 15 styczeń 2019

  Znając nieprzewidywalne warunki atmosferyczne panujące w Polsce można być niemal pewnym, że zimowa aura może jeszcze niejednokrotnie zaskoczyć kierowców. Niemniej jednak, wraz z nieuchronnym zbliżaniem się wiosny – okresu odwilży i pierwszych opadów intensywnego deszczu – warto poznać kilka przydatnych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo i komfort jazdy w takich warunkach. Podczas intensywnych opadów, kierowca jadący z określona prędkością, uderzając w kałużę, może spodziewać się, że pojazd wymknie mu się spod kontroli. Dlatego też, poniższe wskazówki na temat prowadzenia pojazdu w czasie deszczu, pomogą bezpiecznie jeździć po mokrej i śliskiej nawierzchni.

  Czytaj więcej

News

 • Innowacyjny system Kia R.E.A.D
  • poniedziałek, 21 styczeń 2019

  Największe na świecie elektroniczne Targi CES 2019 określają trendy technologiczne, jakie czekają nas już w niedalekiej przyszłości. Jeśli tylko projekty ukazane w Las Vegas na targach CES 2019 dałoby się zrealizować, oznaczałoby to rewolucję w motoryzacji. Uwagę wielu zwiedzających przyciągnął zwłaszcza system R.E.A.D. Projekt zaprezentowany przez firmę Kia przeniósł nas do czasów jazdy w pełni autonomicznej i sprawnej mobilności.

  Czytaj więcej
 • Telewizor w aucie? Byton M-Byte pokazuje, że można. Tylko po co?
  • środa, 16 styczeń 2019

  Telewizor w aucie, czyli kiedy próbujemy wynaleźć koło na nowo Telewizor w aucie wydaje się być średnio trafionym pomysłem. Już 17 calowy wyświetlacz, montowany w samochodach marki Tesla, daje się kierowcom mocno we znaki ze względu na swoje właściwości rozpraszające i oślepiające, ktoś jednak wpadł na pomysł, że jest on... wciąż za mały. Projektanci pojazdu zwącego się Byton M-Byte postawili wszystko na jedną kartę, projektując pojazd wyposażony w 49 calowy ekran, tuż pod przednią szybą. Projekt ten nie tylko wyszedł poza stadium projektu koncepcyjnego, lecz wręcz wkroczył powolnymi, śmiałymi krokami na ścieżkę masowej produkcji. Pytanie brzmi - czy słusznie? Opinie…

  Czytaj więcej
 • Detroit Auto Show 2019 - Najciekawsze nowości
  • wtorek, 15 styczeń 2019

  Najciekawsze premiery motoryzacyjne w 2019 Detroit Auto Show Detroit Auto Show, a dokładniej 2019 North American International Auto Show, to niemal najważniejsze wydarzenie motoryzacyjne w ciągu roku. Niemal, ponieważ wciąż istnieje Goodwood Festival of Speed, nieco pozytywniej odbierany przez świat motoryzacji - głównie ze względu na brak wyraźnie zaznaczonej obecności światowych koncernów i dużo luźniejszy, piknikowy klimat. Czego by jednak nie mówić o brytyjskim festiwalu, to jednak Detroit jest czystej krwi pokazem, obfitującym w przeróżne premiery motoryzacyjne, czego smak mieliśmy okazję poznać przez kilka ostatnich dni. Oto kilka najciekawszych nowości w świecie motoryzacji, jakimi przyjdzie się nam zachwycać w rozpoczynającym…

  Czytaj więcej
 • Wysokie ceny paliw na stacjach
  • środa, 02 styczeń 2019

  Kierowcy, którzy regularnie udają się na drogi z pewnością z przestrachem spoglądają na ceny paliw na stacjach benzynowych. Ich rosnący pułap w szczególności w drugiej połowie 2018 roku mocno zaniepokoił fanów motoryzacji, a także przedsiębiorców, których praca mocno zależy od proponowanych cen paliwa. Bezpośredni wpływ na ceny paliw ma zarówno kurs walut, ceny ropy naftowej na międzynarodowych rynkach oraz podatki i opłaty nakładane na kierowców. Często jednak zapomina się, że to także popyt ma duże znaczenie dla kształtowania się ostatecznej ceny paliw. W grudniu 2018 roku można zauważać spadek cen w porównaniu do sytuacji, która miała miejsce jeszcze w niedalekiej przeszłości. Czego spodziewać się w Nowym Roku? 

  Czytaj więcej

akumulatory

Portal o akumulatorach - Akustrefa.pl

Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów. Swoją wiedzę zdobywamy w praktyce, sprzedając akumulatory i prostowniki. Przedstawiamy Państwu ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, Trojan oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA, Noco, Victron, Telwin, Reco, Ideal. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów w których warto zrobić zakupy. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator zakupić, to zapraszamy do działu - jaki akumulator?  w którym można dobrać prawidłowy akumulator do swojego pojazdu.

Kontakt

Biuro czynne Pon.-Pt. 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
info(at)akustrefa.pl