0

Gdzie będą produkowane samochody elektryczne Volkswagena?

styczeń 17th, 2019
Samochody elektryczne marki Volkswagen to coraz większa gama modeli. ...
3

Jak przygotować akumulator do zimy?

wrzesień 25th, 2018
Gdy zima się zbliża warto pomyśleć o naszym ukochanym aucie, aby było ...
0

Jeżeli kupujesz używanego Volkswagena, zwróć uwagę na to, co ma pod maską!

sierpień 14th, 2018
Samochody koncernu Volkswagen to niewątpliwie bardzo popularne i ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Ładowanie akumulatora. O czym pamiętać?

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora. O czym pamiętać? Ładowanie akumulatora to ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...

Luksus na miarę samochodów

28 styczeń 2019
Autor 
Luksus na miarę samochodów

 Samochody luksusowe – pragnienie i rozkosz, która znajduje się w sferze naszych najskrytszych marzeń i na którą tylko wybrani mogą sobie pozwolić. Nie tylko powodują spustoszenie w naszych portfelach, ale i na ulicach. Kto z nas nie zatrzymał się, żeby spojrzeć w oczy takiej prawdziwej bestii?

Samochód luksusowy Tesli

Poprzedni rok stanął pod znakiem ogromnej litery T. Tesla Model 3 uchodzi za najlepiej sprzedający się samochód luksusowy 2018 w Stanach Zjednoczonych. Ponad 245 000 sztuk wyjechało z garażu Elona Muska, czyli prawie tyle, ile we wszystkich poprzednich latach razem wziętych. Był to ogromny sukces dla przedsiębiorstwa, ale co przyniesie 2019 rok?

Jak na razie, z taśm produkcyjnych tygodniowo tych luksusowych samochodów wyjeżdża ponad 4 700.  Rok temu była to przeszło dwa razy mniejsza liczba. Ta ilość jednak nadal nie realizuje calu Muska (5 000 aut na tydzień). Cena akcji Tesla, Inc. na giełdzie spadła aż o 9,7% już na samym początku roku.  Spowodowane było to ilością sprzedaży pojazdów w IV kwartale 2018, który i tak był rekordowo wysoki, lecz za niski (nie dogodzisz…).

Ciekawostką jest, że obecnie Tesla ściśle współpracuje z hackerami, żeby zapewnić największe bezpieczeństwo swoich systemów. Teraz nawet wychodzi im naprzeciw z ofertą nie do odrzucenia. Elon Musk odda samochód (Model 3) hackerowi, któremu uda się włamać do ich najnowszego systemu. Szalone, nieprawdaż? Do tej pory funkcjonowało to na zasadzie (i nadal pewnie będzie):  ktoś zhakował samochód, dostawał $15 000 za ujawnienie błędu.

Maserati

Tej piękności nie trzeba przedstawiać - Maserati Quattroporte, czyli najmłodszy w rodzinie. Dzięki  dłuższemu rozstawowi osi, Quattroporte jest pełnowymiarową limuzyną. Do tego dochodzi gracja sportowego napędu oraz wysokiego komfortu. Wybuchowa mieszanka jak na „zwykły” luksusowy samochód!

Samochód ten jest wyposażony we wnętrze z jedwabiu i skóry Zegna (cokolwiek to znaczy, ale na pewno jest bardzo drogie). Ta innowacja przypomina, na co wydało się te kilka groszy. Luksus w tym samochodzie niejedno ma imię, aż trudno wymienić wszystkie rozwiązania, jakie pojawiły się w tym modelu.

A silnik? Na stronie producenta czytamy, że Quattroporte oferuje ogromną, wyścigową moc z silników benzynowych V8 i V6 produkowanych przez Ferrari, a także potężny turbo diesel V6. Maksymalna prędkość to 270 km/h, a przyspieszenie 5.5 sek.

Rolls-Royce

Angielska firma, której właścicielem jest BMW. W zeszłym roku, podobnie jak Tesla, szalała ze sprzedażą swoich samochodów i pobiła rekord sprzedaży swoich luksusowych samochodów (i to na całym świecie!)

Prowadzona od 1998 roku to prestiżowa marka, której modele obejmują Ghost i Phantom, sprzedała 4 107 luksusowych samochodów w ponad 50 krajach w 2018 roku, co stanowi najwyższą roczną liczbę 115-letniej historii firmy Rolls-Royce. Sprzedaż wzrosła o ponad 22 procent w porównaniu z rokiem 2017, kiedy zakupiono 3362 Rolls-Royce przez niemiecką firmę.

W Polsce te modele nie są jakoś szalenie popularne, jak to w obu Amerykach. Za to w Rosji odpowiedzią na Rolls-Royce miał być Aurus Senat. Rosyjski samochodowy czołg został stworzony przez specjalny rządowy zespół z myślą o Władimirze Putinie.

Luksusowy BMW

Kolejny gość, który nie potrzebuje przedstawienia, a o którym mowa była wcześniej. Już nie luksusowy Rolls-Royce, teraz BMW serii 6 Gran Turismo, o którym śpiewał Taconafide w piosence „Ekodiesel”. Samochód może przypominać trochę Mercedesa Benz CLS. Jest jego pewnym odpowiednikiem.

I znowu, na stronie BMW czytamy, że Gran Turismo jest odważne i gotowe do drogi. Ten luksusowy samochód wyposażony jest w sześciocylindrowy silnik z „mocą dreszczyku emocji” TwinPower Turbo. Technologia BMW Efficient Dynamics zwiększa moc silnika o 35 KM w stosunku do swojego poprzednika. Dodatkowo poprawiona aerodynamika pojazdu

Do wnętrza i wyposażenia nie ma się, co przyczepić. W sumie to jest tak niesamowicie nowoczesne, że aż trudno je opisać. Cieszę się, że wreszcie dożyliśmy tych czasów.

Nie są to wszystkie samochody, jakie przykuwają uwagę i z pewnością będą ją przykuwać w 2019, ale warto się tymi modelami zainteresować.

Założyciel kilku stron branżowych w tym m.in. akustrefa.pl, strefaładowania.pl, prostowniki-akumulatory.pl, dostawcyprądu.pl, akumar.pl

W branży akumulatorowej od 2008r., prywatnie zapalony rowerzysta.

Zostaw swój komentarz

Promowane artykuły

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Centra Futura
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory CENTRA FUTURA zostały stworzone z myślą o nowoczesnych autach charakteryzujących się zwiększonym zapotrzebowaniem na moc rozruchową wynikającą ze specyficznego użytkowania samochodu (jazda na krótkich odcinkach, częste gaszenie silnika i ponowny rozruch, parkowanie na wolnym powietrzu, auta z silnikiem DIESLA). Doskonałe parametry akumulatorów centra futura pomagają uruchomić auto w praktycznie…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 3000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 5000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA AGM YBX 9000
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa YBX9000 spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Czas ładowania akumulatora
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

  Akumulator pełni istotne funkcje w każdym aucie. W tych wyposażonych w silniki spalinowe jest drugim po alternatorze źródłem energii elektrycznej. Wydaje się więc, że jest mniej ważny, jednakże to właśnie dzięki niemu działa układ zapłonowy i rozrusznik, pozwalające na uruchomienie samochodu. Umożliwia on też chociażby włączenie oświetlenia postojowego, ogrzewania, nadmuchu czy klimatyzacji oraz słuchanie radia przy wyłączonym silniku. Aby pełnić swoje funkcje musi mieć dostarczaną energię, którą akumuluje i później, w razie potrzeby, oddaje. W sprawnie działającej instalacji samochodowej odpowiada za to alternator wspomagany przez regulator napięcia, dzięki któremu jego nominalna wartość jest na stałym poziomie 14,4V. Wystarczy więc regularne…

  Czytaj więcej
 • Tryb parkingowy w kamerach samochodowych – jak działa?
  • wtorek, 22 styczeń 2019

  Kamera samochodowa to intuicyjne oraz funkcjonalne urządzenie. Posiada wiele funkcji, które mają za zadanie ułatwić podróżowanie w każdych warunkach. Jedną z nich jest właśnie tryb parkingowy. Jak działa tak funkcja? W poniższym artykule przedstawimy zalety jej posiadania.

  Czytaj więcej
 • Czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?
  • piątek, 18 styczeń 2019

  Akumulator to urządzenie rozruchowe, stanowiące olbrzymie zagrożenie dla środowiska naturalnego. Z tego powodu zużytego akumulatora nie można tak po prostu wyrzucić do kosza na śmieci, a w jego miejsce zakupić nowy egzemplarz. Istotne znaczenie dla ograniczenia ryzyka skażenia gleby lub wody przez wyciek substancji w nim zawartych, ma przestrzeganie odpowiednich, regulowanych prawnie zasad ich zbiórki oraz recyklingu. Aktem prawnym, który określa reguły obrotu akumulatorami jest Ustawa z 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach. Zapoznając się z jej zapisami można uzyskać odpowiedź na pytanie, czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?

  Czytaj więcej
 • Co zrobić kiedy kierowca, który spowodował kolizję uciekł?
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Co robić kiedy kierowca, który spowodował kolizję uciekł z miejsca zdarzenia? Kłopoty związane z ucieczką z miejsca wypadku, nie  tylko powodują problemy z tytułu ubezpieczenia samochodu. Jeśli sprawca jest nieznany, naprawa będzie finansowana w ramach AC poszkodowanego – to wiąże się z wyższymi składkami i utratą zniżki. Niestety, ucieczka przez innego kierowcę po wcześniejszym spowodowaniu kolizji/obtarcia nie jest tak rzadka, jak mogłoby się wydawać.  W takiej sytuacji ustalenie, w jaki sposób roszczenie ubezpieczeniowe będzie obsługiwane, może być trudną sytuacją.

  Czytaj więcej

News

 • Luksus na miarę samochodów
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

   Samochody luksusowe – pragnienie i rozkosz, która znajduje się w sferze naszych najskrytszych marzeń i na którą tylko wybrani mogą sobie pozwolić. Nie tylko powodują spustoszenie w naszych portfelach, ale i na ulicach. Kto z nas nie zatrzymał się, żeby spojrzeć w oczy takiej prawdziwej bestii?

  Czytaj więcej
 • Najciekawsze polskie projekty samochodów
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Choć na obecnym rynku motoryzacyjnym trudno szukać pojazdu, który byłby oparty na polskim projekcie, nie zawsze tak było. Modyfikacje istniejących projektów, ulepszenia, albo nowatorskie rozwiązania być może wykorzystywane później, choć nieoficjalnie w innych popularnych europejskich pojazdach pojawiały się na przestrzeni lat w dużej ilości. Choć sytuacja Polski jako twórcy i producenta na rynku motoryzacyjnym nigdy nie była znacząca, jest kilka ciekawych prototypów aut, które warto poznać, choć nigdy nie zyskały szansy na seryjną produkcję. Również współczesne polskie projekty samochodów wzbudzają zainteresowanie i być może zaistnieją za jakiś czas na świecie.

  Czytaj więcej
 • Innowacyjny system Kia R.E.A.D
  • poniedziałek, 21 styczeń 2019

  Największe na świecie elektroniczne Targi CES 2019 określają trendy technologiczne, jakie czekają nas już w niedalekiej przyszłości. Jeśli tylko projekty ukazane w Las Vegas na targach CES 2019 dałoby się zrealizować, oznaczałoby to rewolucję w motoryzacji. Uwagę wielu zwiedzających przyciągnął zwłaszcza system R.E.A.D. Projekt zaprezentowany przez firmę Kia przeniósł nas do czasów jazdy w pełni autonomicznej i sprawnej mobilności.

  Czytaj więcej
 • Telewizor w aucie? Byton M-Byte pokazuje, że można. Tylko po co?
  • środa, 16 styczeń 2019

  Telewizor w aucie, czyli kiedy próbujemy wynaleźć koło na nowo Telewizor w aucie wydaje się być średnio trafionym pomysłem. Już 17 calowy wyświetlacz, montowany w samochodach marki Tesla, daje się kierowcom mocno we znaki ze względu na swoje właściwości rozpraszające i oślepiające, ktoś jednak wpadł na pomysł, że jest on... wciąż za mały. Projektanci pojazdu zwącego się Byton M-Byte postawili wszystko na jedną kartę, projektując pojazd wyposażony w 49 calowy ekran, tuż pod przednią szybą. Projekt ten nie tylko wyszedł poza stadium projektu koncepcyjnego, lecz wręcz wkroczył powolnymi, śmiałymi krokami na ścieżkę masowej produkcji. Pytanie brzmi - czy słusznie? Opinie…

  Czytaj więcej

akumulatory

Portal o akumulatorach - Akustrefa.pl

Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów. Swoją wiedzę zdobywamy w praktyce, sprzedając akumulatory i prostowniki. Przedstawiamy Państwu ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, Trojan oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA, Noco, Victron, Telwin, Reco, Ideal. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów w których warto zrobić zakupy. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator zakupić, to zapraszamy do działu - jaki akumulator?  w którym można dobrać prawidłowy akumulator do swojego pojazdu.

Kontakt

Biuro czynne Pon.-Pt. 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
info(at)akustrefa.pl