0

Jak prawidłowo dbać o czystość samochodu?

maj 28th, 2019
Zazwyczaj zależy na na tym, by samochód prezentował się pięknie z ...
2

Pobór prądu podczas postoju samochodu.

marzec 28th, 2019
Kończymy jazdę, zamykamy drzwi samochodu, wracamy do domu, i nie ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Jaki wybrać akumulator do motoru?

styczeń 20th, 2018
Zbliżający się sezon motocyklowy z pewnością dla, niektórych ...
4

Ładowanie akumulatora

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora to czynność, z którą poradzi sobie każdy ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...

Luksus na miarę samochodów

28 styczeń 2019
Autor 
Luksus na miarę samochodów

 Samochody luksusowe – pragnienie i rozkosz, która znajduje się w sferze naszych najskrytszych marzeń i na którą tylko wybrani mogą sobie pozwolić. Nie tylko powodują spustoszenie w naszych portfelach, ale i na ulicach. Kto z nas nie zatrzymał się, żeby spojrzeć w oczy takiej prawdziwej bestii?

Samochód luksusowy Tesli

Poprzedni rok stanął pod znakiem ogromnej litery T. Tesla Model 3 uchodzi za najlepiej sprzedający się samochód luksusowy 2018 w Stanach Zjednoczonych. Ponad 245 000 sztuk wyjechało z garażu Elona Muska, czyli prawie tyle, ile we wszystkich poprzednich latach razem wziętych. Był to ogromny sukces dla przedsiębiorstwa, ale co przyniesie 2019 rok?

Jak na razie, z taśm produkcyjnych tygodniowo tych luksusowych samochodów wyjeżdża ponad 4 700.  Rok temu była to przeszło dwa razy mniejsza liczba. Ta ilość jednak nadal nie realizuje calu Muska (5 000 aut na tydzień). Cena akcji Tesla, Inc. na giełdzie spadła aż o 9,7% już na samym początku roku.  Spowodowane było to ilością sprzedaży pojazdów w IV kwartale 2018, który i tak był rekordowo wysoki, lecz za niski (nie dogodzisz…).

Ciekawostką jest, że obecnie Tesla ściśle współpracuje z hackerami, żeby zapewnić największe bezpieczeństwo swoich systemów. Teraz nawet wychodzi im naprzeciw z ofertą nie do odrzucenia. Elon Musk odda samochód (Model 3) hackerowi, któremu uda się włamać do ich najnowszego systemu. Szalone, nieprawdaż? Do tej pory funkcjonowało to na zasadzie (i nadal pewnie będzie):  ktoś zhakował samochód, dostawał $15 000 za ujawnienie błędu.Maserati

Tej piękności nie trzeba przedstawiać - Maserati Quattroporte, czyli najmłodszy w rodzinie. Dzięki  dłuższemu rozstawowi osi, Quattroporte jest pełnowymiarową limuzyną. Do tego dochodzi gracja sportowego napędu oraz wysokiego komfortu. Wybuchowa mieszanka jak na „zwykły” luksusowy samochód!

Samochód ten jest wyposażony we wnętrze z jedwabiu i skóry Zegna (cokolwiek to znaczy, ale na pewno jest bardzo drogie). Ta innowacja przypomina, na co wydało się te kilka groszy. Luksus w tym samochodzie niejedno ma imię, aż trudno wymienić wszystkie rozwiązania, jakie pojawiły się w tym modelu.

A silnik? Na stronie producenta czytamy, że Quattroporte oferuje ogromną, wyścigową moc z silników benzynowych V8 i V6 produkowanych przez Ferrari, a także potężny turbo diesel V6. Maksymalna prędkość to 270 km/h, a przyspieszenie 5.5 sek.

Rolls-Royce

Angielska firma, której właścicielem jest BMW. W zeszłym roku, podobnie jak Tesla, szalała ze sprzedażą swoich samochodów i pobiła rekord sprzedaży swoich luksusowych samochodów (i to na całym świecie!)

Prowadzona od 1998 roku to prestiżowa marka, której modele obejmują Ghost i Phantom, sprzedała 4 107 luksusowych samochodów w ponad 50 krajach w 2018 roku, co stanowi najwyższą roczną liczbę 115-letniej historii firmy Rolls-Royce. Sprzedaż wzrosła o ponad 22 procent w porównaniu z rokiem 2017, kiedy zakupiono 3362 Rolls-Royce przez niemiecką firmę.

W Polsce te modele nie są jakoś szalenie popularne, jak to w obu Amerykach. Za to w Rosji odpowiedzią na Rolls-Royce miał być Aurus Senat. Rosyjski samochodowy czołg został stworzony przez specjalny rządowy zespół z myślą o Władimirze Putinie.

Luksusowy BMW

Kolejny gość, który nie potrzebuje przedstawienia, a o którym mowa była wcześniej. Już nie luksusowy Rolls-Royce, teraz BMW serii 6 Gran Turismo, o którym śpiewał Taconafide w piosence „Ekodiesel”. Samochód może przypominać trochę Mercedesa Benz CLS. Jest jego pewnym odpowiednikiem.

I znowu, na stronie BMW czytamy, że Gran Turismo jest odważne i gotowe do drogi. Ten luksusowy samochód wyposażony jest w sześciocylindrowy silnik z „mocą dreszczyku emocji” TwinPower Turbo. Technologia BMW Efficient Dynamics zwiększa moc silnika o 35 KM w stosunku do swojego poprzednika. Dodatkowo poprawiona aerodynamika pojazdu

Do wnętrza i wyposażenia nie ma się, co przyczepić. W sumie to jest tak niesamowicie nowoczesne, że aż trudno je opisać. Cieszę się, że wreszcie dożyliśmy tych czasów.

Nie są to wszystkie samochody, jakie przykuwają uwagę i z pewnością będą ją przykuwać w 2019, ale warto się tymi modelami zainteresować.

Założyciel kilku stron branżowych w tym m.in. akustrefa.pl, strefaładowania.pl, prostowniki-akumulatory.pl, dostawcyprądu.pl, akumar.pl

W branży akumulatorowej od 2008r., prywatnie zapalony rowerzysta.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Przewody rozruchowe Stef-pol 900A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Uruchamianie samochodu przy użyciu przewodów rozruchowych to obrazek, który w zimowe poranki nie jest niczym szczególnym. Jest to metoda bardzo popularna i skuteczna, choć ze względu na coraz większą ilość elektroniki w samochodach powinna być ostatecznością. Przed przystąpieniem do tej czynności warto dowiedzieć się jak prawidłowo podejść do zadania i…

  Czytaj więcej
 • Ładowarka Keepower I-2420
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka Keepower I-2420 przemysłowe Keepower zostały zaprojektowane i wyprodukowane z przeznaczeniem do ładowania wszystkich standardowych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych i AGM. Do zestawu 15 wbudowanych charakterystyk ładowania można swobodnie wprowadzać dowolne charakterystyki ładowania. Ładowarka Keepower I-2420  może ładować akumulatory od napięcia zaledwie 0,5 V - mogą one automatycznie regenerować głęboko rozładowane…

  Czytaj więcej
 • Akumulator AutoPart Galaxy Silver
  • poniedziałek, 29 kwiecień 2019

  Akumulator Auto Part Galaxy Silver to nowa jakość na rynku akumulatorów samochodowych i dostawczych. Ich ponadprzeciętna jakość i wysoki poziom wykonania zawdzięczany jest innowacyjnym technologiom stale wprowadzanym przez ich producenta, firmę Auto Part. Świetne parametry rozruchowe sprawiają, że Galaxy Silver odda nieocenione zasługi podczas trudnych warunków pogodowych, takich jak wilgotna…

  Czytaj więcej
 • Historia firmy Trojan Batteries
  • piątek, 09 styczeń 2015

  Trojan Battery Company jest wiodącym na świecie producentem akumulatorów głębokiego rozładowania. Po odbyciu służby na łodzi podwodnej podczas I Wojny Światowej, George Godber założył firmę w Los Angeles wraz ze wspólnikiem Carl Speer. Początkowo Trojan produkował akumulatory samochodowe, później produkcję rozszerzono o akumulatory do samochodów ciężarowych. W 1940 roku Dick…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Akumulatory motocyklowe - jak przechowywać je po sezonie?
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Akumulatory motocyklowe są narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych, dlatego też warto je po sezonie odpowiednio przechowywać, aby nie skrócić żywotności akumulatora. Nie wszyscy motocykliści zdają sobie sprawę z tego, że akumulatory w ich maszynach mogą się bardzo szybko zużyć, jeśli nie będą po sezonie właściwie przechowywane. Po zakończeniu sezonu najlepszym rozwiązaniem będzie więc zdemontowanie akumulatora i pozostawienie go w ciemnym pomieszczeniu, może to być garaż. Nie powinien być narażony na nadmierne promieniowanie słoneczne oraz skoki temperatur. Najlepiej jeśli będzie to miejsce wentylowane, wtedy też z akumulatorem przed kolejnym sezonem nie stanie się nic złego. Zdecydowanie lepiej wybierać nieco chłodniejsze…

  Czytaj więcej
 • Czynniki negatywnie działające na akumulator
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Akumulator jest elementem niezbędnym w każdym pojeździe. W samochodach, w których najczęściej spotkamy akumulator kwasowo-ołowiowy, służy do rozruchu podczas włączania zapłonu pojazdu. Jak każdy często eksploatowany element, również akumulator ulega stopniowemu niszczeniu, wykazując coraz gorsze parametry. Istnieją także pewne czynniki, negatywnie działające na akumulator, znacząco przyspieszające jego degenerację.

  Czytaj więcej
 • Ekologia w kwestii użytkowania akumulatora
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Chociaż akumulator to niezbędne wyposażenie nie tylko w przypadku samochodu i jego wynalezienie było dla ludzkości niezwykle pożyteczne, to już sam jego skład chemiczny nie jest tak przyjazny, ani dla ludzi, ani dla środowiska. Elektrolit, ołów i lit to substancje, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Z tego powodu niezwykle ważne jest zadbanie, by akumulator posłużył nam jak najdłużej, a co za tym idzie, aby jego produkcja nie musiała wzrastać wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem. Jak więc ekomyślenie przekłada się w praktyce na użytkowanie tego źródła prądu?

  Czytaj więcej
 • Kradzież motocykla - czy istnieje szansa uchronić się przed nią?
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Wiele osób jeździ na motocyklach. Oczywiście jego zakup wiąże się z dość dużym kosztem, jednak jest to marzenie osób związanych z motoryzacją od dawna, którzy chcieli zasiąść na własnym motocyklu i poczuć na skórze niesamowite doznania płynące z jazdy. Z motocykli korzysta się głównie w okresie wiosennym oraz letnim, chociaż coraz częściej można zauważyć motocyklistów na drogach w porze jesiennej. W ostatnich latach pojawiło się na ulicach wiele nowych jednośladów, dlatego popularność motocykli stale rośnie.

  Czytaj więcej

News

 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej
 • Producenci akumulatorów motocyklowych na polskim rynku.
  • piątek, 31 maj 2019

  Na rynku polskim dostępnych jest wiele modeli akumulatorów do motocykli. Są to niewielkie baterie ze względu na ograniczone miejsce w pojeździe, o napięciu 6V lub 12V. Cechują się zróżnicowanymi technologiami i różnorodnymi rozwiązaniami, jakie zostały w nich użyte, a także pojemnością, prądem rozruchowym i wymiarami. Wśród producentów akumulatorów motocyklowych warto wyróżnić tych, których produkty są sprawdzone i gwarantują długą pracę.

  Czytaj więcej