0

Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

luty 26th, 2019
Zarówka H7 to siódma, obecna na rynku od ponad 20 lat, generacja ...
0

Dobry sklep z akumulatorami - Jak znaleźć?

luty 25th, 2019
Ze względu na specyfikę budowy i pracy każdy akumulator należy ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Jaki akumulator do motocykla wybrać?

styczeń 20th, 2018
Zbliżający się sezon motocyklowy z pewnością dla, niektórych ...
4

Ładowanie akumulatora. O czym pamiętać?

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora. O czym pamiętać? Ładowanie akumulatora to ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...

Dobry sklep z akumulatorami - Jak znaleźć?

25 luty 2019
Dobry sklep z akumulatorami

Ze względu na specyfikę budowy i pracy każdy akumulator należy wymienić raz na jakiś czas. Zazwyczaj żywotność akumulatora rozruchowego w samochodzie wynosi kilka lat. Naprzemiennie następujące procesy rozładowywania i ponownego ładowania akumulatora przyczyniają się do jego bardzo powolnej, naturalnej degradacji. Wtedy właśnie kierowca staje przed dylematem  gdzie kupić akumulator i jaki  właściwie ten akumulator ma być, aby współpracował z naszym konkretnym modelem samochodu? Stawiamy sobie w tym miejscu pytanie o dobry sklep z akumulatorami, a czasami lub przy okazji o dobry sklep z prostownikami i ładowarkami, czy innymi urządzeniami peryferyjnymi związanymi z pracą akumulatora.

Dobry sklep z akumulatorami

Zacznijmy od tego gdzie można w ogóle kupić akumulator? Zapewne większość z Was podczas zakupów w hipermarkecie zauważyła akumulatory obecne na półkach działu motoryzacyjnego. Hipermarket to zdecydowanie nie jest dobry sklep z akumulatorami. Przechowywanie wyprodukowanych akumulatorów powinno odbywać się w określonych warunkach i urządzenia takie muszą być co jakiś czas kontrolowane, zanim się sprzedadzą. Akumulator na sklepowej półce powinien być co 1 - 1,5 miesiąca doładowywany, inaczej nabywca może otrzymać przy zakupie akumulator niezdolny do pracy. Drugą sprawą jest niewiadome pochodzenie oraz czas przechowywania akumulatorów w dużych sklepach z ogromną ilością towarów. Akumulator nie powinien pozostawać zbyt długo nieużytkowany - pomiędzy momentem wyprodukowania, a zamontowania w docelowym pojeździe. Dobry sklep z akumulatorami potrafi określić termin przybycia akumulatora na swój magazyn, drogę jaką przebył od producenta i sprzeda w pełni wartościowy akumulator. Innym możliwym miejscem, w którym można zakupić akumulator jest warsztat samochodowy. O ile jest to miejsce dość godne zaufania, jeśli chodzi o utrzymanie akumulatora w dobrym stanie - marża zakupów warsztatowych może być znacząca. Zaletą zakupu w warsztacie jest możliwość usługi wymiany akumulatora oferowana na miejscu. Jednakże z uwagi na różnorodność prac wykonywanych w warsztacie mechanicznym, możemy spodziewać się kolejek, długiego czasu oczekiwania lub konieczności umówienia się na specjalną wizytę, by zostać obsłużonym. Za zatem  gdzie kupić akumulator , by otrzymać poprawnie składowany produkt, a także pomoc fachowca? Wybierajmy profesjonalne sklepy, najlepiej takie, które celują w sprzedaż akumulatorów, prostowników, ładowarek. Dobry sklep z akumulatorami, podobnie jak szanujący się dobry sklep z prostownikami i innym sprzętem związanym z ładowaniem, będzie gwarantował sprzedaż pełnowartościowych artykułów objętych gwarancją.

Jeżeli nie wiesz jaki akumulator kupić, dobry sklep z akumulatorami posiada fachową obsługę, która bez problemu będzie w stanie dopasować odpowiedni akumulator idealnie odpowiadający na zapotrzebowanie elektryczne Twojego samochodu.  Warto odwiedzić lokalny sklep z akumulatorami, gdyż prywatne sklepiki zazwyczaj przykładają dużą wagę do jakości obsługi i w ich interesie jest przede wszystkim dbałość o zadowolenie swoich klientów. Bardzo dobrą ofertę dla swoich klientów mają specjalistyczne sklepy powiązane w ogólnopolską sieć. Ze względu na działalność na szeroką skalę są one w stanie wynegocjować dobre ceny u producentów, a zarazem nie zabijają klienta marżą, gdyż zależy im przede wszystkim na budowaniu dobrych relacji z ludźmi, którzy postanowili im zaufać.

Co jeszcze przemawia za tym, by kupować w sklepie specjalistycznym? Dobry sklep z prostownikami i akumulatorami zazwyczaj ma wyrobioną renomę na lokalnym rynku, jest godny zaufania, a co za tym idzie ma sporą rzeszę klientów, którzy będą w nim szukać konkretnego towaru. Duży ruch w  takim sklepie przekłada się na duży obrót, a wysoka sprzedaż gwarantuje, że nabędziemy tam świeży, niedawno wyprodukowany akumulator, a nie egzemplarz, który miesiącami lub latami stał na półce w markecie.

Aby znaleźć dobry sklep z prostownikami, ładowarkami, akumulatorami wystarczy też bardzo często przyjrzeć się markom produktów, jakie on sprzedaje. Istnieje na rynku kilka gigantów produkujących niezawodne akumulatory i sprzęt do ładowania. Taki dobry sklep z prostownikami i akumulatorami często posiada stronę internetową ze szczegółowymi parametrami swoich artykułów. Można się tam przekonać o rzeczywistej  klasie urządzeń. 

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Centra Futura
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory CENTRA FUTURA zostały stworzone z myślą o nowoczesnych autach charakteryzujących się zwiększonym zapotrzebowaniem na moc rozruchową wynikającą ze specyficznego użytkowania samochodu (jazda na krótkich odcinkach, częste gaszenie silnika i ponowny rozruch, parkowanie na wolnym powietrzu, auta z silnikiem DIESLA). Doskonałe parametry akumulatorów centra futura pomagają uruchomić auto w praktycznie…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 3000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 5000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA AGM YBX 9000
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa YBX9000 spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Wymiana opon zimowych
  • środa, 13 marzec 2019

  Obecnie, swój własny samochód posiada już niemal każda rodzina. Bez względu na to, czy jest to zupełnie nowy model czy też kupujemy auto używane, niezwykle ważne jest to, aby pamiętać o regularnej wymianie opon. Nie bez powodu, istnieją ich dwa podstawowe rodzaje, czyli opony letnie i opony zimowe. Każdy z nich jest stworzony z innego rodzaju gumy i posiada inne parametry, dzięki którym jesteśmy bezpieczniejsi na drodze. Co zatem warto wiedzieć na temat wymiany opon na zimowe? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

  Czytaj więcej
 • Akumulator żelowy - zastosowanie, jak ładować?
  • poniedziałek, 11 marzec 2019

  Akumulator żelowy jest to jeden z rodzaju akumulatorów kwasowo-ołowianych z żelowym elektrolitem. Elektrolit został wytworzony w procesie zmieszania kwasu siarkowego oraz krzemionki. Akumulatory żelowe pierwszy raz ukazały się w Stanach Zjednoczonych w latach 60. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką odpornością na ubytek elektrolitu w trakcie pracy elektrycznej, a także niskim samorozładowaniem. Przeważnie akumulatory żelowe produkowane są jako akumulatory typu VRLA. Do ich produkcji wykorzystywane są kolektory ze stopów ołowiu, niemających w sobie antymonu. Kolejną technologią zastosowaną w akumulatorach typu VRLA jest AGM. W absorptive glass mat elektrolit zostaje zaabsorbowany w separatorze wytworzonym z maty szklanej. Dzięki temu uniemożliwiono występowanie wycieku elektrolity z uszkodzonego mechanicznie akumulatora. Polepszyła…

  Czytaj więcej
 • Kiedy wymienić tarcze hamulcowe?
  • niedziela, 10 marzec 2019

  Kiedy wymienić tarcze hamulcowe? Naturalnym czynnikiem zmuszającym nas do wymiany tarcz hamulcowych jest ich zużycie, objawiające się po prostu utratą ich grubości. Minimalna grubość tarczy, przy której powinno przeprowadzić się jej wymianę, określana jest przez jej producenta. Jazda na w zużytych tarczach powoduje gorszą sprawność układu hamulcowego, w tym złe odprowadzanie ciepła. W przypadku dalszej jazdy na wyeksploatowanych tarczach, może dojść do ich skrzywienia a nawet pęknięcia. Nie trzeba wyjaśniać, jakie skutki może mieć taka sytuacja, dlatego pamiętajmy o częstym kontrolowaniu układu hamulcowego. Do sprawdzania ich grubości posłuży nam mikrometr.

  Czytaj więcej
 • Aby być swym najlepszym doradcą
  • niedziela, 10 marzec 2019

  Jak jeździć coraz szybciej i coraz bezpieczniej? Jak kontrolować i wykorzystywać poślizg? Jak upadać? Sekrety różnych rodzajów nawierzchni, rozwijania precyzji, sztuki hamowania i pokonywania zakrętów. To tylko wybrane zagadnienia, które w swych książkach omawia Keith Code, mistrz techniki jazdy motocyklem. Nawet motocykliści, którzy niezbyt lubią czytać – będą zaskoczeni sposobem przekazywania tajników mistrzowskiej jazdy. Wielu po przeczytaniu pierwszego tomu Przyspieszenia, sięgną po drugi – zawierający zaawansowane techniki jazdy.

  Czytaj więcej

News

 • Ranking akumulatorów 2018/2019
  • poniedziałek, 04 marzec 2019

  Ranking akumulatorów 2018/2019 - Każdy kierowca staje prędzej czy później przed decyzją o zakupie akumulatora do swojego auta. Wybór ten nie jest prosty, ze względu na olbrzymią i zróżnicowaną ofertę konkurencyjnych producentów. Trudne warunki atmosferyczne i intensywna eksploatacja samochodu to najlepszy i najbardziej wiarygodny test akumulatorów, jaki można sobie wyobrazić, ale większość z nas wolałaby nie robić tego samodzielnie. Cennymi wskazówkami są zatem wyniki w rankingach sprzedaży, wskazujące które modele cieszyły się największą popularnością wśród kupujących. Ta wiedza, w połączeniu ze znajomością zasad doboru właściwego dla danego samochodu akumulatora, znacznie zawęża pole wyboru i pozwala podjąć optymalną decyzję.

  Czytaj więcej
 • Luksus na miarę samochodów
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

   Samochody luksusowe – pragnienie i rozkosz, która znajduje się w sferze naszych najskrytszych marzeń i na którą tylko wybrani mogą sobie pozwolić. Nie tylko powodują spustoszenie w naszych portfelach, ale i na ulicach. Kto z nas nie zatrzymał się, żeby spojrzeć w oczy takiej prawdziwej bestii?

  Czytaj więcej
 • Najciekawsze polskie projekty samochodów
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Choć na obecnym rynku motoryzacyjnym trudno szukać pojazdu, który byłby oparty na polskim projekcie, nie zawsze tak było. Modyfikacje istniejących projektów, ulepszenia, albo nowatorskie rozwiązania być może wykorzystywane później, choć nieoficjalnie w innych popularnych europejskich pojazdach pojawiały się na przestrzeni lat w dużej ilości. Choć sytuacja Polski jako twórcy i producenta na rynku motoryzacyjnym nigdy nie była znacząca, jest kilka ciekawych prototypów aut, które warto poznać, choć nigdy nie zyskały szansy na seryjną produkcję. Również współczesne polskie projekty samochodów wzbudzają zainteresowanie i być może zaistnieją za jakiś czas na świecie.

  Czytaj więcej
 • Innowacyjny system Kia R.E.A.D
  • poniedziałek, 21 styczeń 2019

  Największe na świecie elektroniczne Targi CES 2019 określają trendy technologiczne, jakie czekają nas już w niedalekiej przyszłości. Jeśli tylko projekty ukazane w Las Vegas na targach CES 2019 dałoby się zrealizować, oznaczałoby to rewolucję w motoryzacji. Uwagę wielu zwiedzających przyciągnął zwłaszcza system R.E.A.D. Projekt zaprezentowany przez firmę Kia przeniósł nas do czasów jazdy w pełni autonomicznej i sprawnej mobilności.

  Czytaj więcej

akumulatory

Portal o akumulatorach - Akustrefa.pl

Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów. Swoją wiedzę zdobywamy w praktyce, sprzedając akumulatory i prostowniki. Przedstawiamy Państwu ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, Trojan oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA, Noco, Victron, Telwin, Reco, Ideal. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów w których warto zrobić zakupy. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator zakupić, to zapraszamy do działu - jaki akumulator?  w którym można dobrać prawidłowy akumulator do swojego pojazdu.

Kontakt

Biuro czynne Pon.-Pt. 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
info(at)akustrefa.pl