0

Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

luty 26th, 2019
Zarówka H7 to siódma, obecna na rynku od ponad 20 lat, generacja ...
0

Dobry sklep z akumulatorami - Jak znaleźć?

luty 25th, 2019
Ze względu na specyfikę budowy i pracy każdy akumulator należy ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Jaki akumulator do motocykla wybrać?

styczeń 20th, 2018
Zbliżający się sezon motocyklowy z pewnością dla, niektórych ...
4

Ładowanie akumulatora. O czym pamiętać?

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora. O czym pamiętać? Ładowanie akumulatora to ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...

Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

26 luty 2019
Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

Zarówka H7 to siódma, obecna na rynku od ponad 20 lat, generacja żarówek halogenowych. W porównaniu do największego konkurenta – H4 – cechują się dużą jasnością, która uczyniła z nich najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. To jednak, w połączeniu z niewielkimi rozmiarami, sprawia, że żarówki H7 nie są zbyt żywotne. Przeciętnie starczają na 340 godzin pracy, choć zwiększenie napięcia i wstrząsy mogą czas ich użytkowania znacząco skrócić.

Żarówki H7

Żarówka H7 ma jednowłóknowy wolframowy żarnik, który w połączeniu z wypełniającymi bańkę gazami halogenowymi jest w stanie wyemitować światło o strumieniu 1500 lumenów. Obowiązująca na terenie Unii Europejskiej homologacja wymaga, by żarówka H7 cechowała się mocą 55W, ale producenci stosują specjalne rozwiązania, by przedłużyć ich żywotność lub zwiększyć jasność. Wyjątkiem są żarówki LED H7, które do działania wykorzystują zjawisko półprzewodnictwa. Na rynku dostępne są więc modele bardzo się od siebie różniące. Jakie żarówki H7 będą jednak najlepszym rozwiązaniem?

Żarówki H7 – zastosowanie

Zanim odpowiemy na pytanie o to, jakie żarówki H7 są w danym przypadku najlepszym wyborem, warto pokrótce omówić ich zastosowanie. Wykorzystuje się je w reflektorach głównych, ale nie mogą obsługiwać świateł mijania i drogowych jednocześnie. Żarówka H7 no w gruncie rzeczy nowsza wersja halogenów H1 i jak, już wspomnieliśmy, jest wyposażona w jedno włókno, odpowiedzialne za jeden rodzaj świateł. Nie może więc być stosowana w reflektorach pełniących obie funkcje. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.Żarówki H7 – które są najjaśniejsze?

Europejskie przepisy wymagają od producentów, by każda żarówka H7 wykazywała moc 55W. Modyfikując skład mieszanki gazów halogenowych, jego ciśnienie, powłokę bańki lub konstrukcję żarnika, mogą jednak stworzyć modele o większej jasności. Najlepsze żarówki mogą świecić aż o 150 procent mocniej niż standardowe. Decydując się na ich zakup warto jednak pamiętać, że zwiększona wydajność świetlna idzie niestety w parze z podatnością na uszkodzenia i zmniejszoną żywotnością. Jakie żarówki H7 oferują lepsze osiągi? Wśród modeli z tej grupy najbardziej godne uwagi są:

 • Philips H7 12V 55W PX26d Racing Vision – generuje światło mocniejsze o 150 procent silniejsze od standardowych żarówek;

 • Osram H7 12V 55W PX26d NIGHT BREAKER® LASER – ich wydajność jest zwiększona o 130 procent;

 • Osram H7 12V 55W PX26d NIGHT BREAKER® UNLIMITED – jaśniejsze od typowych modeli o 110 procent;

 • Tungsram H7 12V 55W PX26d Megalight Ultra – generują nawet 90 procent więcej światła;

 • Philips H7 12V 55W PX26d WhiteVision – ta żarówka H7 świeci o 60 procent silniej niż standardowe;

 • Osram H7 12V 55W PX26d COOL BLUE® Intense – zapewniają widoczność lepszą o około 20 procent

 

Żarówki H7 o przedłużonej żywotności

Im jaśniejsze światło emituje dana żarówka H7, tym krótsza jest jej żywotność, zwiększa się zaś podatność na uszkodzenia. Powinni o tym pamiętać kierowcy często poruszający się pod wyboistych drogach, właściciele aut z niskim zawieszeniem oraz tych, w których wymiana żarówki jest utrudniona. W ich przypadku lepszym rozwiązaniem będzie wybór któregoś z modeli o przedłużonej żywotności. Jakie żarówki H7 będą dla nich najlepsze? Najlepsze przykłady to:

 • dowolna żarówka H7 General Electric z linii Extra Life – świeci około 20 procent dłużej niż typowe modele;

 • żarówka H7 Phillips Longer Life – cechuje ją czas pracy zwiększony o 100 procent, jest ponadto odporna na wilgoć, wysokie temperatury oraz drgania;

 • żarówka H7 Osram Ultra Life – ta nazwa to odpowiedź na pytanie o to, jakie żarówki H7 pracują najdłużej. W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, święcą aż czterokrotnie dłużej, a producent deklaruje, że mogą służyć nawet przez 100 000 przejechanych kilometrów

 

Żarówki LED H7

Sposobem na przedłużenie czasu między poszczególnymi wymianami może być montaż żarówki LED H7 – pracują one ponad 20 razy dłużej. W przeciwieństwie do modeli halogenowych, nie są podatne na przepalenie, dobrze też sprawdzają się w kontakcie z wilgocią. Poza tym żarówki LED H7 są dziesięciokrotnie tańsze w eksploatacji i emitują jaśniejsze światło. Niestety żarówki LED H7 są też znacznie droższe od halogenów, a wybór odpowiedniego modelu jest dużo trudniejszy.

 

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Centra Futura
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory CENTRA FUTURA zostały stworzone z myślą o nowoczesnych autach charakteryzujących się zwiększonym zapotrzebowaniem na moc rozruchową wynikającą ze specyficznego użytkowania samochodu (jazda na krótkich odcinkach, częste gaszenie silnika i ponowny rozruch, parkowanie na wolnym powietrzu, auta z silnikiem DIESLA). Doskonałe parametry akumulatorów centra futura pomagają uruchomić auto w praktycznie…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 3000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 5000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA AGM YBX 9000
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa YBX9000 spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Wymiana opon zimowych
  • środa, 13 marzec 2019

  Obecnie, swój własny samochód posiada już niemal każda rodzina. Bez względu na to, czy jest to zupełnie nowy model czy też kupujemy auto używane, niezwykle ważne jest to, aby pamiętać o regularnej wymianie opon. Nie bez powodu, istnieją ich dwa podstawowe rodzaje, czyli opony letnie i opony zimowe. Każdy z nich jest stworzony z innego rodzaju gumy i posiada inne parametry, dzięki którym jesteśmy bezpieczniejsi na drodze. Co zatem warto wiedzieć na temat wymiany opon na zimowe? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

  Czytaj więcej
 • Akumulator żelowy - zastosowanie, jak ładować?
  • poniedziałek, 11 marzec 2019

  Akumulator żelowy jest to jeden z rodzaju akumulatorów kwasowo-ołowianych z żelowym elektrolitem. Elektrolit został wytworzony w procesie zmieszania kwasu siarkowego oraz krzemionki. Akumulatory żelowe pierwszy raz ukazały się w Stanach Zjednoczonych w latach 60. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką odpornością na ubytek elektrolitu w trakcie pracy elektrycznej, a także niskim samorozładowaniem. Przeważnie akumulatory żelowe produkowane są jako akumulatory typu VRLA. Do ich produkcji wykorzystywane są kolektory ze stopów ołowiu, niemających w sobie antymonu. Kolejną technologią zastosowaną w akumulatorach typu VRLA jest AGM. W absorptive glass mat elektrolit zostaje zaabsorbowany w separatorze wytworzonym z maty szklanej. Dzięki temu uniemożliwiono występowanie wycieku elektrolity z uszkodzonego mechanicznie akumulatora. Polepszyła…

  Czytaj więcej
 • Kiedy wymienić tarcze hamulcowe?
  • niedziela, 10 marzec 2019

  Kiedy wymienić tarcze hamulcowe? Naturalnym czynnikiem zmuszającym nas do wymiany tarcz hamulcowych jest ich zużycie, objawiające się po prostu utratą ich grubości. Minimalna grubość tarczy, przy której powinno przeprowadzić się jej wymianę, określana jest przez jej producenta. Jazda na w zużytych tarczach powoduje gorszą sprawność układu hamulcowego, w tym złe odprowadzanie ciepła. W przypadku dalszej jazdy na wyeksploatowanych tarczach, może dojść do ich skrzywienia a nawet pęknięcia. Nie trzeba wyjaśniać, jakie skutki może mieć taka sytuacja, dlatego pamiętajmy o częstym kontrolowaniu układu hamulcowego. Do sprawdzania ich grubości posłuży nam mikrometr.

  Czytaj więcej
 • Aby być swym najlepszym doradcą
  • niedziela, 10 marzec 2019

  Jak jeździć coraz szybciej i coraz bezpieczniej? Jak kontrolować i wykorzystywać poślizg? Jak upadać? Sekrety różnych rodzajów nawierzchni, rozwijania precyzji, sztuki hamowania i pokonywania zakrętów. To tylko wybrane zagadnienia, które w swych książkach omawia Keith Code, mistrz techniki jazdy motocyklem. Nawet motocykliści, którzy niezbyt lubią czytać – będą zaskoczeni sposobem przekazywania tajników mistrzowskiej jazdy. Wielu po przeczytaniu pierwszego tomu Przyspieszenia, sięgną po drugi – zawierający zaawansowane techniki jazdy.

  Czytaj więcej

News

 • Ładowanie aut elektrycznych – rozwiązania dla biznesu
  • poniedziałek, 18 marzec 2019

  W dobie, gdy tak dużą uwagę zwraca się na ochronę środowiska, pojawia się coraz więcej rozważań na temat korzystania z samochodów elektrycznych. Obecnie na ulicach ich liczba już nie zaskakuje, choć wciąż jest niewielka w stosunku do aut napędzanych paliwem. Jednak ta wzrastająca liczba, chęć koncernów samochodowych, by produkować auta elektryczne, wymusza jednocześnie zmiany w infrastrukturze. Dla przedsiębiorców, właścicieli dużych obiektów usługowych, to świetna okazja, by wzbogacić się o cenną ofertę.

  Czytaj więcej
 • Ranking akumulatorów 2018/2019
  • poniedziałek, 04 marzec 2019

  Ranking akumulatorów 2018/2019 - Każdy kierowca staje prędzej czy później przed decyzją o zakupie akumulatora do swojego auta. Wybór ten nie jest prosty, ze względu na olbrzymią i zróżnicowaną ofertę konkurencyjnych producentów. Trudne warunki atmosferyczne i intensywna eksploatacja samochodu to najlepszy i najbardziej wiarygodny test akumulatorów, jaki można sobie wyobrazić, ale większość z nas wolałaby nie robić tego samodzielnie. Cennymi wskazówkami są zatem wyniki w rankingach sprzedaży, wskazujące które modele cieszyły się największą popularnością wśród kupujących. Ta wiedza, w połączeniu ze znajomością zasad doboru właściwego dla danego samochodu akumulatora, znacznie zawęża pole wyboru i pozwala podjąć optymalną decyzję.

  Czytaj więcej
 • Luksus na miarę samochodów
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

   Samochody luksusowe – pragnienie i rozkosz, która znajduje się w sferze naszych najskrytszych marzeń i na którą tylko wybrani mogą sobie pozwolić. Nie tylko powodują spustoszenie w naszych portfelach, ale i na ulicach. Kto z nas nie zatrzymał się, żeby spojrzeć w oczy takiej prawdziwej bestii?

  Czytaj więcej
 • Najciekawsze polskie projekty samochodów
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Choć na obecnym rynku motoryzacyjnym trudno szukać pojazdu, który byłby oparty na polskim projekcie, nie zawsze tak było. Modyfikacje istniejących projektów, ulepszenia, albo nowatorskie rozwiązania być może wykorzystywane później, choć nieoficjalnie w innych popularnych europejskich pojazdach pojawiały się na przestrzeni lat w dużej ilości. Choć sytuacja Polski jako twórcy i producenta na rynku motoryzacyjnym nigdy nie była znacząca, jest kilka ciekawych prototypów aut, które warto poznać, choć nigdy nie zyskały szansy na seryjną produkcję. Również współczesne polskie projekty samochodów wzbudzają zainteresowanie i być może zaistnieją za jakiś czas na świecie.

  Czytaj więcej

akumulatory

Portal o akumulatorach - Akustrefa.pl

Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów. Swoją wiedzę zdobywamy w praktyce, sprzedając akumulatory i prostowniki. Przedstawiamy Państwu ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, Trojan oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA, Noco, Victron, Telwin, Reco, Ideal. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów w których warto zrobić zakupy. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator zakupić, to zapraszamy do działu - jaki akumulator?  w którym można dobrać prawidłowy akumulator do swojego pojazdu.

Kontakt

Biuro czynne Pon.-Pt. 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
info(at)akustrefa.pl