2

Pobór prądu podczas postoju samochodu.

marzec 28th, 2019
Kończymy jazdę, zamykamy drzwi samochodu, wracamy do domu, i nie ...
0

Pomysł na oświetlenie salonu

marzec 25th, 2019
Oświetlenie salonu musi pełnić dwie ważne funkcje. Pierwszą z nich ...
0

Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

luty 26th, 2019
Zarówka H7 to siódma, obecna na rynku od ponad 20 lat, generacja ...
0

Dobry sklep z akumulatorami - Jak znaleźć?

luty 25th, 2019
Ze względu na specyfikę budowy i pracy każdy akumulator należy ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Jaki wybrać akumulator do motoru?

styczeń 20th, 2018
Zbliżający się sezon motocyklowy z pewnością dla, niektórych ...
4

Ładowanie akumulatora

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora to czynność, z którą poradzi sobie każdy ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...

Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

26 luty 2019
Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

Zarówka H7 to siódma, obecna na rynku od ponad 20 lat, generacja żarówek halogenowych. W porównaniu do największego konkurenta – H4 – cechują się dużą jasnością, która uczyniła z nich najpopularniejsze rozwiązanie na rynku. To jednak, w połączeniu z niewielkimi rozmiarami, sprawia, że żarówki H7 nie są zbyt żywotne. Przeciętnie starczają na 340 godzin pracy, choć zwiększenie napięcia i wstrząsy mogą czas ich użytkowania znacząco skrócić.

Żarówki H7

Żarówka H7 ma jednowłóknowy wolframowy żarnik, który w połączeniu z wypełniającymi bańkę gazami halogenowymi jest w stanie wyemitować światło o strumieniu 1500 lumenów. Obowiązująca na terenie Unii Europejskiej homologacja wymaga, by żarówka H7 cechowała się mocą 55W, ale producenci stosują specjalne rozwiązania, by przedłużyć ich żywotność lub zwiększyć jasność. Wyjątkiem są żarówki LED H7, które do działania wykorzystują zjawisko półprzewodnictwa. Na rynku dostępne są więc modele bardzo się od siebie różniące. Jakie żarówki H7 będą jednak najlepszym rozwiązaniem?

Żarówki H7 – zastosowanie

Zanim odpowiemy na pytanie o to, jakie żarówki H7 są w danym przypadku najlepszym wyborem, warto pokrótce omówić ich zastosowanie. Wykorzystuje się je w reflektorach głównych, ale nie mogą obsługiwać świateł mijania i drogowych jednocześnie. Żarówka H7 no w gruncie rzeczy nowsza wersja halogenów H1 i jak, już wspomnieliśmy, jest wyposażona w jedno włókno, odpowiedzialne za jeden rodzaj świateł. Nie może więc być stosowana w reflektorach pełniących obie funkcje. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.Żarówki H7 – które są najjaśniejsze?

Europejskie przepisy wymagają od producentów, by każda żarówka H7 wykazywała moc 55W. Modyfikując skład mieszanki gazów halogenowych, jego ciśnienie, powłokę bańki lub konstrukcję żarnika, mogą jednak stworzyć modele o większej jasności. Najlepsze żarówki mogą świecić aż o 150 procent mocniej niż standardowe. Decydując się na ich zakup warto jednak pamiętać, że zwiększona wydajność świetlna idzie niestety w parze z podatnością na uszkodzenia i zmniejszoną żywotnością. Jakie żarówki H7 oferują lepsze osiągi? Wśród modeli z tej grupy najbardziej godne uwagi są:

 • Philips H7 12V 55W PX26d Racing Vision – generuje światło mocniejsze o 150 procent silniejsze od standardowych żarówek;

 • Osram H7 12V 55W PX26d NIGHT BREAKER® LASER – ich wydajność jest zwiększona o 130 procent;

 • Osram H7 12V 55W PX26d NIGHT BREAKER® UNLIMITED – jaśniejsze od typowych modeli o 110 procent;

 • Tungsram H7 12V 55W PX26d Megalight Ultra – generują nawet 90 procent więcej światła;

 • Philips H7 12V 55W PX26d WhiteVision – ta żarówka H7 świeci o 60 procent silniej niż standardowe;

 • Osram H7 12V 55W PX26d COOL BLUE® Intense – zapewniają widoczność lepszą o około 20 procent

 

Żarówki H7 o przedłużonej żywotności

Im jaśniejsze światło emituje dana żarówka H7, tym krótsza jest jej żywotność, zwiększa się zaś podatność na uszkodzenia. Powinni o tym pamiętać kierowcy często poruszający się pod wyboistych drogach, właściciele aut z niskim zawieszeniem oraz tych, w których wymiana żarówki jest utrudniona. W ich przypadku lepszym rozwiązaniem będzie wybór któregoś z modeli o przedłużonej żywotności. Jakie żarówki H7 będą dla nich najlepsze? Najlepsze przykłady to:

 • dowolna żarówka H7 General Electric z linii Extra Life – świeci około 20 procent dłużej niż typowe modele;

 • żarówka H7 Phillips Longer Life – cechuje ją czas pracy zwiększony o 100 procent, jest ponadto odporna na wilgoć, wysokie temperatury oraz drgania;

 • żarówka H7 Osram Ultra Life – ta nazwa to odpowiedź na pytanie o to, jakie żarówki H7 pracują najdłużej. W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami, święcą aż czterokrotnie dłużej, a producent deklaruje, że mogą służyć nawet przez 100 000 przejechanych kilometrów

 

Żarówki LED H7

Sposobem na przedłużenie czasu między poszczególnymi wymianami może być montaż żarówki LED H7 – pracują one ponad 20 razy dłużej. W przeciwieństwie do modeli halogenowych, nie są podatne na przepalenie, dobrze też sprawdzają się w kontakcie z wilgocią. Poza tym żarówki LED H7 są dziesięciokrotnie tańsze w eksploatacji i emitują jaśniejsze światło. Niestety żarówki LED H7 są też znacznie droższe od halogenów, a wybór odpowiedniego modelu jest dużo trudniejszy.

 

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

Najnowsze porady eksperta

 • Jak kupić auto używane
  • środa, 15 maj 2019

  Samochodów przybywa każdego dnia. Według badań jest ich więcej niż ludzi w dużych miastach. Jednak czy Polacy zarabiają, aż tak dużo, że mogą sobie pozwolić na kupowanie nowych aut z salonu? Odpowiedź niestety nie będzie twierdząca, ponieważ w większości samochody kupowane w Polsce pochodzą z rynku wtórnego. Można nawet znaleźć opinie mechaników, którzy twierdzą, że jak przyjedzie do nich samochód z 2010 roku to jest to nówka. Kupowanie auta używanego wcale nie należy do najprostszych rzeczy i właśnie, dlatego warto zainteresować się tym tematem. Przed czym się ustrzec i co sprawdzić przed zakupem samochodu od handlarza albo z aukcji internetowych. To wszystko…

  Czytaj więcej
 • Jak dbać o kondycję samochodu i nie zbankrutować?
  • środa, 15 maj 2019

  Właściwy stan techniczny samochodu to nie tylko poczucie komfortu i niezawodność pojazdu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Stan ten gwarantuje regularna wymiana części eksploatacyjnych i dopilnowanie podstawowych obowiązków serwisowych. Zaniedbania na tym polu oznaczają skrócenie żywotność pojazdu, a także skutkują zwiększonymi wydatkami.

  Czytaj więcej
 • Do czego służy przetwornica samochodowa i jak ją wybrać?
  • sobota, 11 maj 2019

  Prawie każdy kierowca oraz pasażer zadawał sobie kiedyś pytanie, jak poradzić sobie w sytuacji gdy rozładuje się telefon albo laptop. W aucie znajduje się stale ładowany akumulator, z którego bez problemu korzystają wszelkie samochodowe urządzenia, takie jak światła (w środku i na zewnątrz), klimatyzacja czy radio. Oczywiście można skorzystać ze specjalnych ładowarek samochodowych umożliwiających podłączenie określonych urządzeń. Jednak znacznie prościej byłoby, gdyby można było skorzystać ze zwykłego gniazdka elektrycznego jak w ścianie w domu. Odpowiedzią jest przetwornica samochodowa.'

  Czytaj więcej
 • Zużyte sprzęgło - na co zwrócić uwagę
  • czwartek, 09 maj 2019

  Sprzęgło samochodowe jest to mechanizm służący do połączenia dwóch wałów - czynnego (napędowego) i biernego (napędzanego) - w celu przeniesienia momentu obrotowego. Objawy nieprawidłowo działającego sprzęgła są najczęściej łatwe do zaobserwowania, ale istnieją też takie, które łatwo pomylić z inną awarią.

  Czytaj więcej

News

 • Akumulatory Rocket
  • piątek, 10 maj 2019

  Na polskim rynku pojawiła się ostatnio firma Rocket, producent zespołów baterii, który od 28 lat z powodzeniem tworzy akumulatory samochodowe. Rocket Batt to firma założona prawie 30 lat temu. Długa tradycja i ciągłe dążenie do doskonalenia technologii, a także procesu produkcji, w szybkim tempie pcha do przodu przedsiębiorstwo, które nie spoczywa na laurach, dbając o ciągły rozwój. Akumulatory Rocket można znaleźć między innymi w nowych samochodach marki KIA, która zasłynęła ostatnio z trwałości komponentów i wysokiej jakości produkowanych samochodów. Firma współpracuje również z takimi markami jak Ford czy Samsung. Zaufanie tak dużych klientów, mocno przemawia za jakością oferowanych podzespołów.

  Czytaj więcej
 • Najnowszy sedan Cadillac'a - CT5
  • niedziela, 05 maj 2019

  Salony samochodowe przyciągają wielu miłośników motoryzacji i są okazją do zaprezentowania nie tylko bieżącej oferty koncernów samochodowych czy prototypów, ale także premier nowych modeli. Kwiecień tego roku przyniósł dwie tego typu imprezy. Jedną z nich był salon w Szanghaju, odbywający się w dniach 16-25 kwietnia, a drugą jej amerykański odpowiednik w Nowym Jorku, trwający od 19 do 29 kwietnia. To właśnie amerykańska impreza przyniosła prezentację najnowszego sedana Cadillac’a – CT5.

  Czytaj więcej
 • Najnowsze technologie w służbie motoryzacji
  • czwartek, 02 maj 2019

  Minie jeszcze wiele czasu zanim inteligentne samochody wyjadą na ulicę i zastąpią taksówkarzy i innych kierowców. Nie oznacza to jednak, że cała branża spoczywa na laurach. Wręcz przeciwnie. Nowe technologie są stale rozwijane i powoli wkraczają na drogi. Większość nowinek technologicznych dotyczy powiązań motoryzacji z systemami informatycznymi, ale zdarzają się także odkrycia, które zmieniają coś, co na pozór dopracowane jest już do perfekcji.

  Czytaj więcej
 • Nowy VW Golf 8 - dlaczego możemy być pewni jego sukcesu?
  • czwartek, 02 maj 2019

  Nowy Volkswagen Golf 8 nadchodzi wielkimi krokami! Ostatnio internet obiegły fotografie tego prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanego kompaktu na świecie. Golf z pewnością może zostać uznany za prawdziwą ikonę designu i stylu "ewolucji", gdyż niemal nigdy nie wyszedł on poza narzucone ramy stylistyczne. Każda generacja czerpie garściami ze swojego poprzednika, często oczy niewprawnych obserwatorów... mylą nowego Golfa ze starym. Nie inaczej jest i tym razem. Ostatnio opublikowane zdjęcia każą nam sądzić, iż o rewolucji nie mam mowy. Nowy VW Golf 8 to wciąż ten sam uwielbiany przez wszystkich kompakt, symbol klasy średniej i pojazdu niezawodnego, punkt odniesienia dla większości nowo powstających konstrukcji.

  Czytaj więcej