2

Pobór prądu podczas postoju samochodu.

marzec 28th, 2019
Kończymy jazdę, zamykamy drzwi samochodu, wracamy do domu, i nie ...
0

Pomysł na oświetlenie salonu

marzec 25th, 2019
Oświetlenie salonu musi pełnić dwie ważne funkcje. Pierwszą z nich ...
0

Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

luty 26th, 2019
Zarówka H7 to siódma, obecna na rynku od ponad 20 lat, generacja ...
0

Dobry sklep z akumulatorami - Jak znaleźć?

luty 25th, 2019
Ze względu na specyfikę budowy i pracy każdy akumulator należy ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Jaki wybrać akumulator do motoru?

styczeń 20th, 2018
Zbliżający się sezon motocyklowy z pewnością dla, niektórych ...
4

Ładowanie akumulatora

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora to czynność, z którą poradzi sobie każdy ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...

Ranking prostowników 2018/2019

18 marzec 2019
Ranking prostowników 2018/2019

Jak wiele zależy od naładowanego akumulatora przekonują się zazwyczaj kierowcy parkujący zimą poza krytym garażem. Spadek temperatury otoczenia odbija się bezpośrednio na pojemności akumulatora i jego zdolności do pracy. Dlatego też zima to udręka i okres niepewności dla kierowców, szczególnie kiedy akumulator ma już swoje lata. Przyczyną polegnięcia akumulatora w pojeździe może być też taki prozaiczny powód, jak pozostawienie włączonych świateł na noc lub nawet czuwający, nieautoryzowany, chiński alarm zamontowany w aucie. Na szczęście akumulator można przywrócić do życia, kiedy ma się w posiadaniu narzędzie do jego naładowania, czyli prostownik.

Jaki prostownik kupić?

Każdy posiadacz samochodu powinien określić swoje wymagania względem prostownika. Do zwykłego, konwencjonalnego akumulatora kwasowo-ołowiowego w zupełności wystarczy standardowy prostownik z transformatorem. Prostowniki impulsowe, to małe, kompaktowe urządzenia do szybkiego naładowania, bardzo skuteczne i podręczne. Obecne na rynku są także prostowniki mikroprocesorowe, które naładują akumulator bezpiecznie i w sposób w pełni kontrolowany. Prostowniki te posiadają szereg technologicznych udogodnień, dzięki którym urządzenie wyłączy się po naładowaniu do odpowiedniej pojemności akumulatora, zapobiegnie uszkodzeniem mogącym powstać wskutek błędnego podłączenia.

Przy zaawansowanych technologicznie akumulatorach wymagane będą odpowiednio zaawansowane prostowniki.

Ranking prostowników 2018/2019 r.

Pragniemy przedstawić Państwu ranking prostowników 2018/2019, obejmujący najbardziej popularne produkty na ceneo.pl w 2018/2019 r. Jest to 10 prostowników, którymi zainteresowała się największa liczba klientów.

1. Ctek MXS 5.0

Ten szwedzki produkt oparty jest na mikroprocesorowym rozwiązaniu i potrafi naładować akumulatory obsługowe oraz bezobsługowe, także żelowe, wapniowo-wapniowe i AGM. Napięcie 12 V, a maksymalna pojemność ładowanego akumulatora wynosząca 110 Ah czyni z tej ładowarki dobry produkt do użytku domowego - do wszelkich zabawek elektrycznych, motocykli, quadów, samochodów. Cena: od 270 zł.


2. Bosch C3

Prosty w obsłudze, uniwersalny prostownik, do wszystkich akumulatorów. Ładuje akumulatory 6 V i 12 V prądem do 120 Ah. Cena: od 170 zł.

 
3. Everactive CBC-4

Ranking prostowników zawiera także ten stosunkowo tani i inteligentny wynalazek na 6 / 12 V. Cyfrowa technologia pozwala odczytać parametry ładowania na wyświetlaczu. Naładuje większość akumulatorów, do pojemności max. 120 Ah. Cena: od 90 zł.


4. Sena Inteligentny Z Mikroprocesorem 33760

Prostownik zbliżony parametrami do dwóch poprzednich: naładuje do 120 Ah, 6 V i 12 V akumulatory. Ma wyświetlacz i wysokiej jakości obudowę odporną na brud i wilgoć. Prostownik nie ceni się wysoko, a oferuje poprawną jakość. Cena: od 70 zł. 


5. Yato Prostownik Elektroniczny 6/12V 8A 5-200Ah (Yt-8301)

Ranking prostowników 2019 po raz kolejny pokazuje, że popularność zyskały prostowniki mikroprocesorowe. Omawiamy egzemplarz naładuje akumulatory kwasowo-ołowiowe, żelowe oraz AGM 6 i 12 V, do 200 Ah. Do zastosowania w celu utrzymania ładowania konserwującego.  Cena: od 150 zł.


6. Everactive CBC-10

Inteligentny prostownik do popularnych akumulatorów 12 / 24 V, do 230 Ah. Pionierskie rozwiązanie w postaci pomysłowych trybów pracy: konserwacyjny, zimowy, reaktywacyjny, do każdego rodzaju baterii, także głęboko rozładowanych. Cena: od 110 zł.


7. Noco GB40

To urządzenie to coś więcej niż prostownik - potrafi ono uruchomić samochód natychmiast po podłączeniu. To ultra nowoczesne urządzenie rozruchowe dostarcza potężnego prądu o szczytowej wartości nawet 1000 A. Dodatkowo pełni rolę powerbanku. Cena: od 390 zł.


8. Kukla 15A

Jeśli chodzi o ranking prostowników nie może zabraknąć produktu tej znanej i cenionej marki. Odpowiednia do akumulatorów  6 / 12 V, do 180 Ah. Ma bardzo dobre zabezpieczenia zwarciowe, termiczne oraz odwrotnej biegunowości. Proste w obsłudze urządzenie z przydatnym amperomierzem. Cena: od  130 zł.


9. Einhell CC-BC 2 M 6/12V (1002211)

Jak pokazuje ranking prostowników dużą popularność mają niedrogie, funkcjonalne prostowniki. Opisany gadżet charakteryzuje się wielostopniowym cyklem ładowania akumulatorów 6 i 12 V. Na wyświetlaczu można monitorować stan naładowania. Cena: od 100 zł.


10. Volt 5A

 I kolejny niedrogi, a nowoczesny prostownik, tym razem o działaniu impulsowym. Potrafi samodzielnie ocenić stan akumulatora i podjąć odpowiednie kroki naprawcze lub doładowujące. Cena: od 90 zł.

Przy zakupie prostowników do akumulatorów warto przejrzeć aktualny ranking prostowników 2019, a także  zdecydowanie należy omijać markety czy aukcje z chińskimi produktami. Z powodzeniem można zaufać profesjonalnym sklepom z akumulatorami i prostownikami, jak chociażby sklep Akumar, dostępny online, oraz jako stacjonarne punkty Dostawcy Prądu, zlokalizowane w całej Polsce.

Mapka przedstawiająca wiarygodne lokalizacje na zakup prostownika znajduje się tutaj >> Gdzie kupić prostownik <<

Mamy nadzieję, że stworzony  artykule ranking prostowników pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia spośród najlepszych.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Centra Futura
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory CENTRA FUTURA zostały stworzone z myślą o nowoczesnych autach charakteryzujących się zwiększonym zapotrzebowaniem na moc rozruchową wynikającą ze specyficznego użytkowania samochodu (jazda na krótkich odcinkach, częste gaszenie silnika i ponowny rozruch, parkowanie na wolnym powietrzu, auta z silnikiem DIESLA). Doskonałe parametry akumulatorów centra futura pomagają uruchomić auto w praktycznie…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 3000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 5000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA AGM YBX 9000
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa YBX9000 spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Wymiana szyby przedniej w samochodzie
  • środa, 17 kwiecień 2019

  Szyba samochodowa to pozornie najdelikatniejsza materia w samochodzie, chociaż jednocześnie wytrzymała. Tak naprawdę nie musi dojść nawet do kolizji czy wypadku, aby uległa rozbiciu czy pęknięciu. Wystarczy drobny kamyk, który siłą odrzutu spod innego przejeżdżającego samochodu dotrze do naszej szyby, aby została ona uszkodzona. Szyba może nie zostać w takiej sytuacji zupełnie rozbita, ale nawet pęknięcie czy odprysk są podstawą do jej wymiany.

  Czytaj więcej
 • Prawidłowe ciśnienie w oponach - zbyt niskie, zbyt wysokie
  • środa, 17 kwiecień 2019

  Okres zmiany klimatu w Polsce to również okres zamiany opon zimowych na letnie. Wiele osób robi to bez chwili pomyślenia, bo tak po prostu trzeba. Jednak, podczas takiej zamiany warto przeanalizować również ciśnienie w oponach. Oczywiście, jeśli korzysta ktoś z serwisu wulkanizacyjnego to z pewnością zostanie ono sprawdzone. W innych przypadkach jak zamiana opon, które mają już parę lat we własnym garażu, ciśnienie nie jest zawsze sprawdzane.

  Czytaj więcej
 • Jak prawidłowo trzymać ręce na kierownicy?
  • środa, 17 kwiecień 2019

  Kiedy zgłębiamy techniki prowadzenia samochodu na kursie prawa jazdy, jednym z elementów jest nauka prawidłowego trzymania kierownicy. Zdarza się jednak, że już jako pełnoprawni kierowcy, bagatelizujemy tę kwestię i nie stosujemy się do zasad, które mają przecież znaczenie jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo „za kółkiem”. Bywa, że przykładamy wagę do takich kwestii jak zapinanie pasów, stosujemy się do zasad tzw. eco-drivingu, zaopatrujemy się w zestaw głośnomówiący, aby nie używać telefonu komórkowego, a zupełnie pomijamy przyswojenie sobie nawyku prawidłowego trzymania kierownicy.

  Czytaj więcej
 • Wideorejestrator samochodowy - jak dobrać optymalny model kamery samochodowej?
  • środa, 17 kwiecień 2019

  Na drodze mogą zdarzyć się różne sytuacje, nie zawsze przyjemne. Kolizje, stłuczki czy wypadki zawsze wiążą się z dużym stresem i wymagają wskazania winnego. Sprawca może oczywiście przyznać się dobrowolnie, lecz jest to rzadkość, dlatego coraz więcej kierowców decyduje się na montaż wideorejestratora samochodowego.

  Czytaj więcej

News

 • Szóste wcielenie Hyundai Elantra już w Polsce
  • środa, 20 marzec 2019

  Hyundai Elantra liczy sobie już niemal 30 lat. Pierwsza generacja tych samochodów na rynku pojawiła się w roku 1990. Obecnie zakupić można już szóste wcielenie tego modelu, który prezentuje się nieszablonowo, a przy tym jest bardzo wygodny. Co warto jeszcze na jego temat wiedzieć? Czym cechuje się najnowszy model Hyundai Elantra, który trafił również do Polski?

  Czytaj więcej
 • Nowy Lexus UX - co trzeba o nim wiedzieć?
  • środa, 20 marzec 2019

  Pod koniec 2018 roku do sprzedaży trafił nowy crossover Lexusa. Liczba zamówień na samochód wyniosła już niemal 9 tysięcy egzemplarzy. To o wiele więcej niż się spodziewano. Wcześniej mówiono o sprzedaży rzędu 900 sztuk w skali miesiąca. Co ciekawe, zdaniem ekspertów japońska firma nie zwiększy produkcji i zrealizuje wszystkie złożone zamówienia, to na auto trzeba będzie czekać nawet 10 miesięcy.

  Czytaj więcej
 • Rivian - Nowość na rynku samochodów elektrycznych
  • środa, 20 marzec 2019

  Choć auta elektryczne w świecie motoryzacji to nie nowość, od momentu premiery pierwszego elektrycznego samochodu bardzo wiele się zmieniło. Nawet najwięksi przeciwnicy akumulatorów zamiast rzędowych V6, muszą przyznać, że nowości, które pojawiają się na rynku potrafią zachwycać osiągami.

  Czytaj więcej
 • Kia Stinger - Gran Turismo w sedanie za rozsądną cenę
  • środa, 20 marzec 2019

  W świecie motoryzacji możemy zaobserwować ostatnio mocną zmianę na liście liderów sprzedaży, a przede wszystkim niesamowitą metamorfozę niegdyś zapomnianych marek. Oczywiście pomimo tego, że w Polsce cały czas królem, a właściwie królową sprzedaży jest niezmienne Skoda Octavia, reszta miejsc na podium jest mocno chwiejna. Można to porównać do zawodów sportowych. W wyścigach Formuły 1 często mówi się o zaletach jazdy na drugim miejscu. Kierowca nie tylko korzysta z tunelu aerodynamicznego zwycięskiego samochodu, ale także może obserwować trasę i unikać błędów, które popełnia jego rywal. Na ostatnim odcinku przystępuje do wyprzedzania i wygrywa wyścig. Podobna sytuacja ma obecnie miejsce na rynku…

  Czytaj więcej