0

Jak prawidłowo dbać o czystość samochodu?

maj 28th, 2019
Zazwyczaj zależy na na tym, by samochód prezentował się pięknie z ...
2

Pobór prądu podczas postoju samochodu.

marzec 28th, 2019
Kończymy jazdę, zamykamy drzwi samochodu, wracamy do domu, i nie ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Jaki wybrać akumulator do motoru?

styczeń 20th, 2018
Zbliżający się sezon motocyklowy z pewnością dla, niektórych ...
4

Ładowanie akumulatora

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora to czynność, z którą poradzi sobie każdy ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...

Ranking prostowników 2018/2019

18 marzec 2019
Ranking prostowników 2018/2019

Jak wiele zależy od naładowanego akumulatora przekonują się zazwyczaj kierowcy parkujący zimą poza krytym garażem. Spadek temperatury otoczenia odbija się bezpośrednio na pojemności akumulatora i jego zdolności do pracy. Dlatego też zima to udręka i okres niepewności dla kierowców, szczególnie kiedy akumulator ma już swoje lata. Przyczyną polegnięcia akumulatora w pojeździe może być też taki prozaiczny powód, jak pozostawienie włączonych świateł na noc lub nawet czuwający, nieautoryzowany, chiński alarm zamontowany w aucie. Na szczęście akumulator można przywrócić do życia, kiedy ma się w posiadaniu narzędzie do jego naładowania, czyli prostownik.

Jaki prostownik kupić?

Każdy posiadacz samochodu powinien określić swoje wymagania względem prostownika. Do zwykłego, konwencjonalnego akumulatora kwasowo-ołowiowego w zupełności wystarczy standardowy prostownik z transformatorem. Prostowniki impulsowe, to małe, kompaktowe urządzenia do szybkiego naładowania, bardzo skuteczne i podręczne. Obecne na rynku są także prostowniki mikroprocesorowe, które naładują akumulator bezpiecznie i w sposób w pełni kontrolowany. Prostowniki te posiadają szereg technologicznych udogodnień, dzięki którym urządzenie wyłączy się po naładowaniu do odpowiedniej pojemności akumulatora, zapobiegnie uszkodzeniem mogącym powstać wskutek błędnego podłączenia.

Przy zaawansowanych technologicznie akumulatorach wymagane będą odpowiednio zaawansowane prostowniki.Ranking prostowników 2018/2019 r.

Pragniemy przedstawić Państwu ranking prostowników 2018/2019, obejmujący najbardziej popularne produkty na ceneo.pl w 2018/2019 r. Jest to 10 prostowników, którymi zainteresowała się największa liczba klientów.

1. Ctek MXS 5.0

Ten szwedzki produkt oparty jest na mikroprocesorowym rozwiązaniu i potrafi naładować akumulatory obsługowe oraz bezobsługowe, także żelowe, wapniowo-wapniowe i AGM. Napięcie 12 V, a maksymalna pojemność ładowanego akumulatora wynosząca 110 Ah czyni z tej ładowarki dobry produkt do użytku domowego - do wszelkich zabawek elektrycznych, motocykli, quadów, samochodów. Cena: od 270 zł.


2. Bosch C3

Prosty w obsłudze, uniwersalny prostownik, do wszystkich akumulatorów. Ładuje akumulatory 6 V i 12 V prądem do 120 Ah. Cena: od 170 zł.

 
3. Everactive CBC-4

Ranking prostowników zawiera także ten stosunkowo tani i inteligentny wynalazek na 6 / 12 V. Cyfrowa technologia pozwala odczytać parametry ładowania na wyświetlaczu. Naładuje większość akumulatorów, do pojemności max. 120 Ah. Cena: od 90 zł.


4. Sena Inteligentny Z Mikroprocesorem 33760

Prostownik zbliżony parametrami do dwóch poprzednich: naładuje do 120 Ah, 6 V i 12 V akumulatory. Ma wyświetlacz i wysokiej jakości obudowę odporną na brud i wilgoć. Prostownik nie ceni się wysoko, a oferuje poprawną jakość. Cena: od 70 zł. 


5. Yato Prostownik Elektroniczny 6/12V 8A 5-200Ah (Yt-8301)

Ranking prostowników 2019 po raz kolejny pokazuje, że popularność zyskały prostowniki mikroprocesorowe. Omawiamy egzemplarz naładuje akumulatory kwasowo-ołowiowe, żelowe oraz AGM 6 i 12 V, do 200 Ah. Do zastosowania w celu utrzymania ładowania konserwującego.  Cena: od 150 zł.


6. Everactive CBC-10

Inteligentny prostownik do popularnych akumulatorów 12 / 24 V, do 230 Ah. Pionierskie rozwiązanie w postaci pomysłowych trybów pracy: konserwacyjny, zimowy, reaktywacyjny, do każdego rodzaju baterii, także głęboko rozładowanych. Cena: od 110 zł.


7. Noco GB40

To urządzenie to coś więcej niż prostownik - potrafi ono uruchomić samochód natychmiast po podłączeniu. To ultra nowoczesne urządzenie rozruchowe dostarcza potężnego prądu o szczytowej wartości nawet 1000 A. Dodatkowo pełni rolę powerbanku. Cena: od 390 zł.


8. Kukla 15A

Jeśli chodzi o ranking prostowników nie może zabraknąć produktu tej znanej i cenionej marki. Odpowiednia do akumulatorów  6 / 12 V, do 180 Ah. Ma bardzo dobre zabezpieczenia zwarciowe, termiczne oraz odwrotnej biegunowości. Proste w obsłudze urządzenie z przydatnym amperomierzem. Cena: od  130 zł.


9. Einhell CC-BC 2 M 6/12V (1002211)

Jak pokazuje ranking prostowników dużą popularność mają niedrogie, funkcjonalne prostowniki. Opisany gadżet charakteryzuje się wielostopniowym cyklem ładowania akumulatorów 6 i 12 V. Na wyświetlaczu można monitorować stan naładowania. Cena: od 100 zł.


10. Volt 5A

 I kolejny niedrogi, a nowoczesny prostownik, tym razem o działaniu impulsowym. Potrafi samodzielnie ocenić stan akumulatora i podjąć odpowiednie kroki naprawcze lub doładowujące. Cena: od 90 zł.

Przy zakupie prostowników do akumulatorów warto przejrzeć aktualny ranking prostowników 2019, a także  zdecydowanie należy omijać markety czy aukcje z chińskimi produktami. Z powodzeniem można zaufać profesjonalnym sklepom z akumulatorami i prostownikami, jak chociażby sklep Akumar, dostępny online, oraz jako stacjonarne punkty Dostawcy Prądu, zlokalizowane w całej Polsce.

Mapka przedstawiająca wiarygodne lokalizacje na zakup prostownika znajduje się tutaj >> Gdzie kupić prostownik <<

Mamy nadzieję, że stworzony  artykule ranking prostowników pomoże w wyborze odpowiedniego urządzenia spośród najlepszych.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Wodoszczelna i wstrząsoodporna BLUE POWER IP67
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka Blue Power Marine IP67 - dedykowana do zastosowania w sektorze marynistycznym. Woda, olej, ani piasek nie są w stanie uszkodzić ładowarki Blue Power IP67. Obudowa jest odlana z aluminium, a elektronika jest zalana w żywicy. dy temperatura osiągnie 60 ° C prąd wyjściowy zostaje zredukowany utrzymując prawidłowe działanie i…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Jenox SHD
  • środa, 27 wrzesień 2017

  Akumulatory Jenox SHD (Super Heavy Duty) to specjalna gama produktów stworzonych z myślą o pojazdach posiadających silniki o dużej mocy oraz pracujące w trudnych warunkach terenowych. Wykonany w technologii hybrydowej akumulator gwarantuje wysoką wydajność energetyczną i wysoki prąd rozruchowy, przy niskim poziomie samorozładowania. Dzięki tym parametrom akumulatory serii SHD znalazły…

  Czytaj więcej
 • Typy Ukladu Biegunow
  • środa, 01 listopad 2017

  Układy biegunów stosowane w akumulatorach ciężarowych.

  Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-511 12V 6A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-511 12V 6A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 12V i pojemności 34 ÷ 60Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Jak kupić samochód, który spełni oczekiwania?
  • wtorek, 25 czerwiec 2019

  Zakup samochodu to niełatwe zadanie. Dla wielu osób, nawet pasjonatów motoryzacji, to prawdziwe wyzwanie. Można nawet powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że pasjonaci motoryzacji będą poświęcali wiele godzin na zakup samochodu, który spełni wszystkie ich marzenia.

  Czytaj więcej
 • Jak sfinansować służbowy samochód?
  • wtorek, 25 czerwiec 2019

  Rynek oferuje coraz atrakcyjniejsze formy finansowania firmowych pojazdów. Przedsiębiorcy mogą przebierać wśród kredytów inwestycyjnych, leasingów, a także coraz popularniejszych ofert wynajmu długoterminowego pojazdów. Zatem jak sfinansować służbowy samochód?

  Czytaj więcej
 • Akumulatory motocyklowe - jak przechowywać je po sezonie?
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Akumulatory motocyklowe są narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych, dlatego też warto je po sezonie odpowiednio przechowywać, aby nie skrócić żywotności akumulatora. Nie wszyscy motocykliści zdają sobie sprawę z tego, że akumulatory w ich maszynach mogą się bardzo szybko zużyć, jeśli nie będą po sezonie właściwie przechowywane. Po zakończeniu sezonu najlepszym rozwiązaniem będzie więc zdemontowanie akumulatora i pozostawienie go w ciemnym pomieszczeniu, może to być garaż. Nie powinien być narażony na nadmierne promieniowanie słoneczne oraz skoki temperatur. Najlepiej jeśli będzie to miejsce wentylowane, wtedy też z akumulatorem przed kolejnym sezonem nie stanie się nic złego. Zdecydowanie lepiej wybierać nieco chłodniejsze…

  Czytaj więcej
 • Czynniki negatywnie działające na akumulator
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Akumulator jest elementem niezbędnym w każdym pojeździe. W samochodach, w których najczęściej spotkamy akumulator kwasowo-ołowiowy, służy do rozruchu podczas włączania zapłonu pojazdu. Jak każdy często eksploatowany element, również akumulator ulega stopniowemu niszczeniu, wykazując coraz gorsze parametry. Istnieją także pewne czynniki, negatywnie działające na akumulator, znacząco przyspieszające jego degenerację.

  Czytaj więcej

News

 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej
 • Producenci akumulatorów motocyklowych na polskim rynku.
  • piątek, 31 maj 2019

  Na rynku polskim dostępnych jest wiele modeli akumulatorów do motocykli. Są to niewielkie baterie ze względu na ograniczone miejsce w pojeździe, o napięciu 6V lub 12V. Cechują się zróżnicowanymi technologiami i różnorodnymi rozwiązaniami, jakie zostały w nich użyte, a także pojemnością, prądem rozruchowym i wymiarami. Wśród producentów akumulatorów motocyklowych warto wyróżnić tych, których produkty są sprawdzone i gwarantują długą pracę.

  Czytaj więcej