2

Pobór prądu podczas postoju samochodu.

marzec 28th, 2019
Kończymy jazdę, zamykamy drzwi samochodu, wracamy do domu, i nie ...
0

Pomysł na oświetlenie salonu

marzec 25th, 2019
Oświetlenie salonu musi pełnić dwie ważne funkcje. Pierwszą z nich ...
0

Jakie żarówki H7 są najjaśniejsze?

luty 26th, 2019
Zarówka H7 to siódma, obecna na rynku od ponad 20 lat, generacja ...
0

Dobry sklep z akumulatorami - Jak znaleźć?

luty 25th, 2019
Ze względu na specyfikę budowy i pracy każdy akumulator należy ...
2

Rodzaje akumulatorów

sierpień 03rd, 2018
Samochód nie chce zapalić? Wiele może być przyczyn tego stanu, a ...
4

Jaki wybrać akumulator do motoru?

styczeń 20th, 2018
Zbliżający się sezon motocyklowy z pewnością dla, niektórych ...
4

Ładowanie akumulatora

styczeń 17th, 2018
Ładowanie akumulatora to czynność, z którą poradzi sobie każdy ...
4

Jaki akumulator do diesla wybrać?

styczeń 10th, 2015
Szukając porad na temat tego jak wybrać akumulator do diesla możemy ...
3

Jak sprawdzić czy mamy rozładowany akumulator?

styczeń 10th, 2015
Akumulator to serce każdego pojazdu. Od jego sprawności zależy, czy ...

VinFast - Nowo powstała marka samochodów
Wyróżniony

02 maj 2019
VinFast - Nowo powstała marka samochodów

Nowo powstała marka VinFast ukazała swoje dwa modele w trakcie Międzynarodowego Salonu Samochodowego, odbywającego się w Paryżu 2018. Wietnamczycy zainwestowali około 3 miliardów dolarów, aby w ciągu 2 lat zaprojektować pojazdy, wybudować fabryki oraz zatrudnić ludzi. Wszystko po to, aby w 2019 roku wprowadzić na rynek nowy swój nowy sedan i SUV. W pierwszej kolejności mają powstać luksusowe sedany oraz SUV-y, natomiast w drugiej kolejności Wietnamczycy chcą wprowadzić na rynek auta miejskie. VinFast stawia sobie za cel, produkcję na poziomie 250 tysięcy pojazdów rocznie. To poważna i kosztowna inwestycja z jasną przyszłością. Może bez problemu podbić nie tylko wietnamski rynek. Jako piersi koreańską fabrykę tych aut zobaczyć mogli jurorzy międzynarodowego konkursu AutoBest.

 
VinFast - Nowo powstała marka samochodów

Marka VinFast należy do anonimowego dla wielu mieszkańców Europy imperium finansowego Vingroup, działającego głównie w południowo-wschodniej Azji. W Wietnamie jest to największa działająca prywatna firma. James de Luca jest dyrektorem rozwijającej się dopiero marku. Ten Amerykanin pracował w przeszłości dla znanego koncernu General Motors. Za design pojazdu odpowiada David Lyon, natomiast za produkcję Shaun Calvert z Australii.


Licencja BMW

Wietnamscy inwestorzy rozpoczynają produkcję od sedana wielkości BMW serii 5 i SUV-a wielkości BMW X5, które wejdą na rynek już w 2019 roku. Plan produkcji w następnej kolejności obejmuje samochód miejski z trzycylindrowym silnikiem, bazujący na platformie Chevroleta Sparka, kompaktowym modelu elektrycznym i skuterze elektrycznym. W dzisiejszych czasach marki niemieckich producentów potrzebują aż 4 lat za zaprojektowanie i wprowadzenie na rynek motoryzacyjny nowego modelu pojazdu. Wietnamczycy natomiast zdecydowanie przyspieszają ten proces. Skrócenie czasu do 2 lat było możliwe, a wszystko to dzięki umowie licencyjnej z BMW, która obejmowała platformy oraz silniki. Będą to najprawdopodobniej platformy ubiegłych generacji BMW serii 5 oraz X5. Wietnamczycy zastosowali w swoim SUV-ie tradycyjny system sterowania zaworami.

W Wietnamie mieszka około 94 milionów ludzi, co roku w tym kraju produkuje się milion motocykli. Firma VinsFast ma dużą szansę zająć większą część tego rynku, dzięki czemu marka będzie mogła w dalszym ciągu się rozwijać. Zarząd firmy podkreśla to, iż szybko rozwijający się rynek motoryzacyjny w Wietnamie ma wielki potencjał. Aktualnie na 1000 obywateli wietnamskich przypadają tylko 23 samochody, natomiast w Tajlandii aż 204 samochody. W krajach rozwijających się jest to liczba 400 samochodów. W naszym kraju na 1000 obywateli przypada około 570 samochodów, w Stanach Zjednoczonych jest to 790 pojazdów. Prezes zarządu twierdzi, iż kiedy dojdzie do przekroczenia kwoty 3 tysięcy dolarów rocznych dochodów na jedną osobę rocznie, wówczas obywatele Wietnamu zaczną rezygnować ze skuterów i przesiadać się do samochodów. Sedan ma na lokalnym rynku konkurować z Mazdą 6 oraz Toyotą Camry. W Wietnamie wysokość cła wynosi 70 procent na importowane pojazdy. Jednakże w styczniu 2019 roku zrezygnowano z cła na auta produkowane w Azji. Firma VinFast może więc liczyć na ochronę narodowego przemysłu samochodowego. Będzie on wówczas miał lepszą sytuację, do konkurowania na światowych rynkach. Firma działa szybko i może wiele zdziałać na rynku europejskim.


Projekt VinFast został opracowany przez prywatnego wietnamskiego konglomerata Vingroup JSC

który działa także w takich branżach jak: handel, elektronika, szkolnictwo, opieka zdrowotna, turystyka, nieruchomości, rolnictwo. Przedsiębiorstwo należy do Pham Nhat Vuong. Ukończył on studia w Moskwie, po czym założył firmę zajmującą się handlem suszonym makaronem ryżowym na Ukrainie. W roku 2009 jego firma została wykupiona przez Nestle za bagatela 150 mln dolarów. Pham Nhat Vuong udał się następnie do swojego kraju, zakładając imperium. Jego wartość wynosi aktualnie ponad 32 mld dolarów. Majątek osobisty Phama został oszacowany na 6,8 mld dolarów.

Warto śledzić poczynania tej wietnamskiej firmy, gdyż może ona jeszcze ukazać nam wiele ciekawych projektów.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Deka Ultimate
  • piątek, 28 wrzesień 2018

  Akumulatory DEKA Ultimate - Najwyższa jakość, Maksymalna żywotność Dla wymagających klientów szukających doskonałych akumulatorów bezobsługowych o znakomitych parametrach oraz długiej żywotności przedstawiamy serię ULTIMATE. Wykonane przy użyciu stopu z dodatkiem srebra baterie te idealnie nadają się do pojazdów o większych gabarytach takich jak SUV-y , mini-vany oraz furgonetki.

  Tags: Deka
  Czytaj więcej
 • Prostownik Stef-pol EST-327 12V/24V 100A
  • poniedziałek, 02 październik 2017

  Prostownik Stef-pol EST-327 12V/24V 100A przeznaczony jest do samoczynnego ładowania akumulatorów ołowiowo-kwasowych o napięciu 12V/24V i pojemności 90 ÷ 1000Ah oraz do wspomagania rozruchu silnika. Prostownik Stef-pol EST-327 12V/24V 100A  Sprawdza się przy ładowaniu akumulatorów montowany w samochodach osobowych i ciężarowych.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Trojan Deep-Cycle Solar AGM
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Trojan Solar AGM to jeden z nielicznych akumulatorów w technologii AGM do głębokiego rozładowania. Może być z powodzeniem używany w systemach solarnych, zasilaniu awaryjnym oraz do głębokich rozładowań. Kluczową zaletą akumulatorów serii SOLAR AGM jest ich bezobsługowość, nie trzeba już sprawdzać poziomu elektrolitu i uzupełniać wody destylowanej co przekłada…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory AGM Yuasa NPL
  • wtorek, 25 wrzesień 2018

  W odpowiedzi na zainteresowanie użytkowników akumulatorami standardowej serii NP, ale o wydłużonej żywotności, firma YUASA na początku lat 90-tych rozpoczęła produkcję serii NPL w zakresie pojemności 24-200[Ah] o projektowanej żywotności 10 lat.

  Tags: Yuasa
  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Jak kupić auto używane
  • środa, 15 maj 2019

  Samochodów przybywa każdego dnia. Według badań jest ich więcej niż ludzi w dużych miastach. Jednak czy Polacy zarabiają, aż tak dużo, że mogą sobie pozwolić na kupowanie nowych aut z salonu? Odpowiedź niestety nie będzie twierdząca, ponieważ w większości samochody kupowane w Polsce pochodzą z rynku wtórnego. Można nawet znaleźć opinie mechaników, którzy twierdzą, że jak przyjedzie do nich samochód z 2010 roku to jest to nówka. Kupowanie auta używanego wcale nie należy do najprostszych rzeczy i właśnie, dlatego warto zainteresować się tym tematem. Przed czym się ustrzec i co sprawdzić przed zakupem samochodu od handlarza albo z aukcji internetowych. To wszystko…

  Czytaj więcej
 • Jak dbać o kondycję samochodu i nie zbankrutować?
  • środa, 15 maj 2019

  Właściwy stan techniczny samochodu to nie tylko poczucie komfortu i niezawodność pojazdu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Stan ten gwarantuje regularna wymiana części eksploatacyjnych i dopilnowanie podstawowych obowiązków serwisowych. Zaniedbania na tym polu oznaczają skrócenie żywotność pojazdu, a także skutkują zwiększonymi wydatkami.

  Czytaj więcej
 • Do czego służy przetwornica samochodowa i jak ją wybrać?
  • sobota, 11 maj 2019

  Prawie każdy kierowca oraz pasażer zadawał sobie kiedyś pytanie, jak poradzić sobie w sytuacji gdy rozładuje się telefon albo laptop. W aucie znajduje się stale ładowany akumulator, z którego bez problemu korzystają wszelkie samochodowe urządzenia, takie jak światła (w środku i na zewnątrz), klimatyzacja czy radio. Oczywiście można skorzystać ze specjalnych ładowarek samochodowych umożliwiających podłączenie określonych urządzeń. Jednak znacznie prościej byłoby, gdyby można było skorzystać ze zwykłego gniazdka elektrycznego jak w ścianie w domu. Odpowiedzią jest przetwornica samochodowa.'

  Czytaj więcej
 • Zużyte sprzęgło - na co zwrócić uwagę
  • czwartek, 09 maj 2019

  Sprzęgło samochodowe jest to mechanizm służący do połączenia dwóch wałów - czynnego (napędowego) i biernego (napędzanego) - w celu przeniesienia momentu obrotowego. Objawy nieprawidłowo działającego sprzęgła są najczęściej łatwe do zaobserwowania, ale istnieją też takie, które łatwo pomylić z inną awarią.

  Czytaj więcej

News

 • Akumulatory Rocket
  • piątek, 10 maj 2019

  Na polskim rynku pojawiła się ostatnio firma Rocket, producent zespołów baterii, który od 28 lat z powodzeniem tworzy akumulatory samochodowe. Rocket Batt to firma założona prawie 30 lat temu. Długa tradycja i ciągłe dążenie do doskonalenia technologii, a także procesu produkcji, w szybkim tempie pcha do przodu przedsiębiorstwo, które nie spoczywa na laurach, dbając o ciągły rozwój. Akumulatory Rocket można znaleźć między innymi w nowych samochodach marki KIA, która zasłynęła ostatnio z trwałości komponentów i wysokiej jakości produkowanych samochodów. Firma współpracuje również z takimi markami jak Ford czy Samsung. Zaufanie tak dużych klientów, mocno przemawia za jakością oferowanych podzespołów.

  Czytaj więcej
 • Najnowszy sedan Cadillac'a - CT5
  • niedziela, 05 maj 2019

  Salony samochodowe przyciągają wielu miłośników motoryzacji i są okazją do zaprezentowania nie tylko bieżącej oferty koncernów samochodowych czy prototypów, ale także premier nowych modeli. Kwiecień tego roku przyniósł dwie tego typu imprezy. Jedną z nich był salon w Szanghaju, odbywający się w dniach 16-25 kwietnia, a drugą jej amerykański odpowiednik w Nowym Jorku, trwający od 19 do 29 kwietnia. To właśnie amerykańska impreza przyniosła prezentację najnowszego sedana Cadillac’a – CT5.

  Czytaj więcej
 • Najnowsze technologie w służbie motoryzacji
  • czwartek, 02 maj 2019

  Minie jeszcze wiele czasu zanim inteligentne samochody wyjadą na ulicę i zastąpią taksówkarzy i innych kierowców. Nie oznacza to jednak, że cała branża spoczywa na laurach. Wręcz przeciwnie. Nowe technologie są stale rozwijane i powoli wkraczają na drogi. Większość nowinek technologicznych dotyczy powiązań motoryzacji z systemami informatycznymi, ale zdarzają się także odkrycia, które zmieniają coś, co na pozór dopracowane jest już do perfekcji.

  Czytaj więcej
 • Nowy VW Golf 8 - dlaczego możemy być pewni jego sukcesu?
  • czwartek, 02 maj 2019

  Nowy Volkswagen Golf 8 nadchodzi wielkimi krokami! Ostatnio internet obiegły fotografie tego prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanego kompaktu na świecie. Golf z pewnością może zostać uznany za prawdziwą ikonę designu i stylu "ewolucji", gdyż niemal nigdy nie wyszedł on poza narzucone ramy stylistyczne. Każda generacja czerpie garściami ze swojego poprzednika, często oczy niewprawnych obserwatorów... mylą nowego Golfa ze starym. Nie inaczej jest i tym razem. Ostatnio opublikowane zdjęcia każą nam sądzić, iż o rewolucji nie mam mowy. Nowy VW Golf 8 to wciąż ten sam uwielbiany przez wszystkich kompakt, symbol klasy średniej i pojazdu niezawodnego, punkt odniesienia dla większości nowo powstających konstrukcji.

  Czytaj więcej