Ucando

Wybierz myjkę ciśnieniową do mycia domu i samochodu
Wyróżniony

28 wrzesień 2018
Wybierz myjkę ciśnieniową do mycia domu i samochodu

Do jakich prac sprawdzi się myjka ciśnieniowa?

Możesz się zastanawiać, czy myjka ciśnieniowa rzeczywiście jest urządzeniem odpowiadającym Twoim potrzebom. Nie wykorzystasz jej do mycia powierzchni delikatnych, nie sprawdzi się także przy nieodpornych na wilgoć. Przyjrzyjmy się zatem, kiedy myjkę rzeczywiście wykorzystasz.

W zależności od modelu myjkę ciśnieniową możesz wykorzystać do mycia auta zaparkowanego przed domem. Jeśli jest zakurzone i ma inne drobne zabrudzenia, poza wodą nie będziesz potrzebował niczego innego. Jednak w sytuacji, gdy wróciłeś z wycieczki po górach lub lasach, a na karoserii i kołach znajduje się brud nawarstwiony i zaschnięty, będziesz potrzebował dodatkowych akcesoriów, chociażby pianownicy i szczotki. Sama woda nie usunie też rozległych tłustych plam – do nich konieczne będzie wykorzystanie środka chemicznego.

wybierz myjke cisnieniowa do mycia domu i samochodu2

Jak zdradziliśmy w tytule, myjka ciśnieniowa sprawdza się także podczas mycia domu, a konkretnie elewacji i dachu. Z racji tego, że ściany budynku są rozległe i pną się wysoko, ręczne szorowanie byłoby trudne i czasochłonne. Używając myjki ciśnieniowej, wystarczy pilnować, by woda dotarła do każdej części ściany. Warto też wybrać model pozwalający na regulację ciśnienia, zwłaszcza gdy mieszkamy w starodawnym domu i na elewacji występują delikatne ornamenty. Zbyt wysokie ciśnienie mogłoby je uszkodzić.Poprzez „mycie domu” można rozumieć także… mycie okien! Myjka ciśnieniowa jest świetnym urządzeniem do szybkiego i dokładnego oczyszczania szyb, oczywiście z zewnątrz. Wewnątrz mieszkania do mycia okien i luster wykorzystamy raczej pokrewnych myjek parowych. Pozwala uporać się z kurzem i pyłkami osiadającymi na płaszczyźnie w okresie wiosenno-letnim.

Ostatnim zastosowanie myjki ciśnieniowej wiąże się w oczyszczaniem okolic domu, czyli ścieżek, chodników i podjazdu. Woda pod ciśnieniem spłukuje zanieczyszczenia z kostki brukowej, choć tu istotne jest, by użyć także środków chemicznych. Jeśli masz chodniki w sędziwym wieku i boisz się, że mogłyby ulec uszkodzeniu, wybierz model o mniejszym ciśnieniu. Przeczytaj też poradnik: Jak czyścić kostkę brukową na podjeździe i w okolicach domu?.

 

wybierz myjke cisnieniowa do mycia domu i samochodu3

Jak kupić myjkę dopasowaną do rodzaju pracy?

Jak przy każdym innym urządzeniu elektrycznym, tu również liczy się moc. Świadczy ona o wydajności urządzenia, a jednocześnie pozwala określić, ile energii pobierze myjka podczas pracy. Oszczędzisz, wybierając model bliższy 1000 W, jednak nie usuniesz nim większych zabrudzeń. Z kolei model bliski 3000 W zmyje nawet przyschnięte nieczystości, ale może uszkodzić delikatną elewację lub karoserię.

Równie ważne co moc jest ciśnienie: maksymalne i robocze. Szczególnie zainteresować powinno Cię robocze, ponieważ informuje o uśrednionej wartości generowanej przez pompę. Droższe urządzenia – te poleca się do prac profesjonalnych oraz wymagających uważności – mogą ów parametr regulować.

Długość węża myjki ciśnieniowej – niby nic, a jednak szalenie ważna. Od niej zależy komfort pracy (wpływa na ciężar urządzenia) oraz zasięg

Pamiętaj, by w sklepie kierować się przede wszystkim przeznaczeniem myjki – nie będzie Ci potrzebna profesjonalna i droga, jeśli chcesz myć tylko auto lub elewację i okna. Do usuwania graffiti czy walki z pleśnią na ścianach będzie Ci potrzebna lepsza, np. ze zbiornikiem na środek chemiczny.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Spiralne Optima
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Spiralne Optima mają ciaśniej ułożone płytki, co zmniejsza opór wewnętrzny. A mniejszy opór wewnętrzny to więcej mocy, zmieszczonej na mniejszej powierzchni. Dodatkowo, wszystkie spiralne płytki są unieruchomione, co oznacza, że akumulator jest bardziej odporny na wibracje. Czyni go to idealnym do zastosowań w warunkach intensywnego ruchu np. w 4x4,…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Duracell EXTREME EFB
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Duracell Extreme EFB to idealny wybór do dobrze wyposażonych samochodów lub z podstawowym systemem start stop. Duży wzrost zapotrzebowania na pobór prądu przez urządzenia pokładowe w nowoczesnych samochodach osobowych stawia akumulatorom stale nowe wymagania. Technologia czystego wapnia dla wyższej mocy rozruchu, system Double Top jako ochrona przed wylaniem się…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA REC
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Akumulatory Yuasa REC są produktem specjalnie przeznaczonym do aplikacji wymagających zwiększonej żywotności przy pracy cyklicznej lub mieszanej (cykliczno–buforowej). Wzrost żywotności w pracy cyklicznej jest co najmniej dwukrotny w porównaniu do serii standardowych.

  Czytaj więcej
 • Ładowarka Keepower I-2420
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka Keepower I-2420 przemysłowe Keepower zostały zaprojektowane i wyprodukowane z przeznaczeniem do ładowania wszystkich standardowych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych i AGM. Do zestawu 15 wbudowanych charakterystyk ładowania można swobodnie wprowadzać dowolne charakterystyki ładowania. Ładowarka Keepower I-2420  może ładować akumulatory od napięcia zaledwie 0,5 V - mogą one automatycznie regenerować głęboko rozładowane…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Jak kupić auto używane
  • środa, 15 maj 2019

  Samochodów przybywa każdego dnia. Według badań jest ich więcej niż ludzi w dużych miastach. Jednak czy Polacy zarabiają, aż tak dużo, że mogą sobie pozwolić na kupowanie nowych aut z salonu? Odpowiedź niestety nie będzie twierdząca, ponieważ w większości samochody kupowane w Polsce pochodzą z rynku wtórnego. Można nawet znaleźć opinie mechaników, którzy twierdzą, że jak przyjedzie do nich samochód z 2010 roku to jest to nówka. Kupowanie auta używanego wcale nie należy do najprostszych rzeczy i właśnie, dlatego warto zainteresować się tym tematem. Przed czym się ustrzec i co sprawdzić przed zakupem samochodu od handlarza albo z aukcji internetowych. To wszystko…

  Czytaj więcej
 • Jak dbać o kondycję samochodu i nie zbankrutować?
  • środa, 15 maj 2019

  Właściwy stan techniczny samochodu to nie tylko poczucie komfortu i niezawodność pojazdu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Stan ten gwarantuje regularna wymiana części eksploatacyjnych i dopilnowanie podstawowych obowiązków serwisowych. Zaniedbania na tym polu oznaczają skrócenie żywotność pojazdu, a także skutkują zwiększonymi wydatkami.

  Czytaj więcej
 • Do czego służy przetwornica samochodowa i jak ją wybrać?
  • sobota, 11 maj 2019

  Prawie każdy kierowca oraz pasażer zadawał sobie kiedyś pytanie, jak poradzić sobie w sytuacji gdy rozładuje się telefon albo laptop. W aucie znajduje się stale ładowany akumulator, z którego bez problemu korzystają wszelkie samochodowe urządzenia, takie jak światła (w środku i na zewnątrz), klimatyzacja czy radio. Oczywiście można skorzystać ze specjalnych ładowarek samochodowych umożliwiających podłączenie określonych urządzeń. Jednak znacznie prościej byłoby, gdyby można było skorzystać ze zwykłego gniazdka elektrycznego jak w ścianie w domu. Odpowiedzią jest przetwornica samochodowa.'

  Czytaj więcej
 • Zużyte sprzęgło - na co zwrócić uwagę
  • czwartek, 09 maj 2019

  Sprzęgło samochodowe jest to mechanizm służący do połączenia dwóch wałów - czynnego (napędowego) i biernego (napędzanego) - w celu przeniesienia momentu obrotowego. Objawy nieprawidłowo działającego sprzęgła są najczęściej łatwe do zaobserwowania, ale istnieją też takie, które łatwo pomylić z inną awarią.

  Czytaj więcej

News

 • Akumulatory Rocket
  • piątek, 10 maj 2019

  Na polskim rynku pojawiła się ostatnio firma Rocket, producent zespołów baterii, który od 28 lat z powodzeniem tworzy akumulatory samochodowe. Rocket Batt to firma założona prawie 30 lat temu. Długa tradycja i ciągłe dążenie do doskonalenia technologii, a także procesu produkcji, w szybkim tempie pcha do przodu przedsiębiorstwo, które nie spoczywa na laurach, dbając o ciągły rozwój. Akumulatory Rocket można znaleźć między innymi w nowych samochodach marki KIA, która zasłynęła ostatnio z trwałości komponentów i wysokiej jakości produkowanych samochodów. Firma współpracuje również z takimi markami jak Ford czy Samsung. Zaufanie tak dużych klientów, mocno przemawia za jakością oferowanych podzespołów.

  Czytaj więcej
 • Najnowszy sedan Cadillac'a - CT5
  • niedziela, 05 maj 2019

  Salony samochodowe przyciągają wielu miłośników motoryzacji i są okazją do zaprezentowania nie tylko bieżącej oferty koncernów samochodowych czy prototypów, ale także premier nowych modeli. Kwiecień tego roku przyniósł dwie tego typu imprezy. Jedną z nich był salon w Szanghaju, odbywający się w dniach 16-25 kwietnia, a drugą jej amerykański odpowiednik w Nowym Jorku, trwający od 19 do 29 kwietnia. To właśnie amerykańska impreza przyniosła prezentację najnowszego sedana Cadillac’a – CT5.

  Czytaj więcej
 • Najnowsze technologie w służbie motoryzacji
  • czwartek, 02 maj 2019

  Minie jeszcze wiele czasu zanim inteligentne samochody wyjadą na ulicę i zastąpią taksówkarzy i innych kierowców. Nie oznacza to jednak, że cała branża spoczywa na laurach. Wręcz przeciwnie. Nowe technologie są stale rozwijane i powoli wkraczają na drogi. Większość nowinek technologicznych dotyczy powiązań motoryzacji z systemami informatycznymi, ale zdarzają się także odkrycia, które zmieniają coś, co na pozór dopracowane jest już do perfekcji.

  Czytaj więcej
 • Nowy VW Golf 8 - dlaczego możemy być pewni jego sukcesu?
  • czwartek, 02 maj 2019

  Nowy Volkswagen Golf 8 nadchodzi wielkimi krokami! Ostatnio internet obiegły fotografie tego prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanego kompaktu na świecie. Golf z pewnością może zostać uznany za prawdziwą ikonę designu i stylu "ewolucji", gdyż niemal nigdy nie wyszedł on poza narzucone ramy stylistyczne. Każda generacja czerpie garściami ze swojego poprzednika, często oczy niewprawnych obserwatorów... mylą nowego Golfa ze starym. Nie inaczej jest i tym razem. Ostatnio opublikowane zdjęcia każą nam sądzić, iż o rewolucji nie mam mowy. Nowy VW Golf 8 to wciąż ten sam uwielbiany przez wszystkich kompakt, symbol klasy średniej i pojazdu niezawodnego, punkt odniesienia dla większości nowo powstających konstrukcji.

  Czytaj więcej