Dobry mechanik samochodowy - jak go wybrać?

01 październik 2018
Autor 
Dobry mechanik samochodowy

Każdy posiadacz auta od czasu do czasu musi udać się do warsztatu w celu naprawy samochodu czy wykonania niezbędnych prac konserwacyjnych. Aby być w pełni zadowolonym z efektu prac mechanika warto wybrać warsztat, który cechuje się odpowiednimi cechami.

Na co warto zwrócić uwagę by mieć pewność, że mechanik samochodowy, którego wybierzemy spełnił nasze oczekiwania? Przekonajmy się.

Warsztat istniejący nie od dziś

Każdy kiedyś zaczynał, dlatego nie można z góry uznawać, że warsztat samochodowy, który istnieje od niedawna nie zapewni nam dobrej jakości usług. Niemniej jednak, jeśli usterka w samochodzie jest poważna a nam zależy na szybkiej naprawie lepiej postawić na jeden z punktów, które istnieją już od dłuższego czasu i posiadają doświadczenie. Tym samym minimalizujemy ryzyko przeciągających się lub nieskutecznych napraw.Dobre opinie w internecie

Jeśli chcesz mieć pewność, że mechanik samochodowy, do którego się udajesz spełni twoje oczekiwania wykorzystaj możliwości jakie daje internet. Wystarczy, że sprawdzisz jakimi opiniami innych klientów cieszy się dany warsztat by wiedzieć, czy jest to miejsce godne zaufania. Jeśli znajdziesz niepokojące informacje dotyczące czasu realizacji prac naprawczych czy cen - lepiej poszukaj miejsca o lepszej renomie.

Profesjonalny kontakt

Oczywistym jest, że w sytuacji, w której nasz samochód uległ awarii jesteśmy zaniepokojeni zarówno brakiem dostępu środka transportu, jak i czekającymi nas wydatkami. Dlatego dobry mechanik powinien poinformować nas o tym co uległo uszkodzeniu oraz ile czasu zajmie usuwanie usterki. Jeśli nie jesteśmy w stanie otrzymać od niego tych informacji możemy obawiać się, że prace będą się przedłużały. Wówczas lepiej poszukać warsztatu lub serwisu, który może poszczycić się dobrym kontaktem z klientem.

Nieukrywanie kosztów

Dobry mechanik samochodowy oceni zakres prac, który trzeba wykonać i poinformuje cię o ich cenie. Dzięki temu możesz podjąć decyzję czy stać cię na korzystanie z jego usług. Jeśli więc widzisz, że mechanik nie zamierza podać ci konkretów warto zastanowić się nad zmianą warsztatu. Po zakończeniu pracy negocjacje mogą być trudniejsze i bardziej nerwowe.

Założyciel kilku stron branżowych w tym m.in. akustrefa.pl, strefaładowania.pl, prostowniki-akumulatory.pl, dostawcyprądu.pl, akumar.pl

W branży akumulatorowej od 2008r., prywatnie zapalony rowerzysta.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • O firmie CTEK
  • czwartek, 02 listopad 2017

  CTEK, to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. Ładowarki CTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM. 

  Czytaj więcej
 • Prostownik Stef-pol EST-W302A 6V/12V 6A
  • poniedziałek, 02 październik 2017

  Prostownik Stef-pol EST-W302A 6V/12V 6A - przeznaczony jest do samoczynnego ładowania akumulatorów ołowiowo – kwasowych o napięciu 6V lub 12V i pojemności 34 – 60Ah. Prostownik Stef-pol EST-W302A 6V/12V 6A sprawdza się przy ładowaniu akumulatorów montowany w samochodach osobowych z silnikami benzynowymi.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Yuasa Maintenance Free
  • piątek, 12 styczeń 2018

  Akumulatory Yuasa Maintenance Free - Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości i dużej mocy rozruchowej to idealnym dla ciebie rozwiązaniem będzie akumulator Yuasa z serii Maintenance Free. Seria MF to więcej mocy, mniej konserwacji i dłuższa żywotność. Akumulatory Yuasa Maintenance Free są najlepszym wyborem do motocykli, pojazdów użytkowych, skuterów, quadów, kosiarek jeżdżących,…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA AGM YBX 9000
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa YBX9000 spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej

News

 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej
 • Producenci akumulatorów motocyklowych na polskim rynku.
  • piątek, 31 maj 2019

  Na rynku polskim dostępnych jest wiele modeli akumulatorów do motocykli. Są to niewielkie baterie ze względu na ograniczone miejsce w pojeździe, o napięciu 6V lub 12V. Cechują się zróżnicowanymi technologiami i różnorodnymi rozwiązaniami, jakie zostały w nich użyte, a także pojemnością, prądem rozruchowym i wymiarami. Wśród producentów akumulatorów motocyklowych warto wyróżnić tych, których produkty są sprawdzone i gwarantują długą pracę.

  Czytaj więcej