Ucando

Gdzie kupić akumulator? W markecie czy w profesjonalnym sklepie z akumulatorami?

12 październik 2018
Autor 
Gdzie kupić akumulator? W markecie czy w profesjonalnym sklepie z akumulatorami?

Możemy mieć nowe, lśniące i serwisowane w Autoryzowanej Stacji Obsługi auto, które jednak nie ruszy z miejsca, jeśli padnie akumulator. Można się o tym przekonać w zimowy poranek, gdy śpieszymy się do pracy, a samochód jak zaczarowany nie reaguje na przekręcanie kluczyka w stacyjce. Być może to już właśnie ten czas, aby wymienić akumulator? W tej sytuacji mamy do wyboru market albo sklep z profesjonalnym samochodowym sprzętem, w tym z akumulatorami. Gdzie lepiej się udać?Ile wynosi żywotność akumulatora?

Zanim sobie odpowiemy na zadane we wstępie pytanie, dowiedzmy się, ile to samochodowe ogniwo może “żyć” i kiedy powinna nam się zapalić czerwona lampka, że jego żywotność dobiega końca. Granicznym terminem jest okres pięciu lat, zwłaszcza jak przez ten czas nie serwisowaliśmy omawianej baterii samochodowej. Nawet nie trzeba cofać się w czasie, by sobie przypomnieć moment jego zakupu, bo wiadome oznaki, jak często rozładowania, na to wskazują.

Możemy go zawsze sprawdzić w warsztacie, gdzie profesjonalnie zostaną ocenione jego parametry. Może się okazać, że jego sprawność jest niska i nie ma dla niego ratunku. Zamiast jednak tracić czas na wizytę u mechanika, może lepiej od razu pójść na zakupy i wybrać nowy akumulator? Tylko gdzie kupić akumulator - taniej w markecie, czy troszkę drożej, ale w profesjonalnym sklepie?

Łatwy dostęp, więc czemu nie?

W wielkopowierzchniowych supermarketach można dostać praktycznie wszystko. Najpierw mijamy regał z warzywami, by znaleźć się na dziale z herbatą, a stamtąd już bliska droga do półki z akcesoriami samochodowymi. Nie dziwi więc, że kupując akumulator, można przy okazji zrobić zakupy na weekend. To wygodne i tak właśnie podchodzi do tego wiele osób. Szczególnie że dostępne tam akumulatory często nie różnią się parametrami od markowych, które zakupimy w specjalistycznych sklepach. Czemu więc “przy okazji” go nie kupić, oszczędzając czas i pieniądze?

Ważne pytania

Kluczowe znaczenie ma tu czas. Otóż, nie wiadomo tak naprawdę, jak długo interesujący nas akumulator leży już na półce. A przecież nieużywany powinno się co półtora miesiąca doładowywać i sprawdzać jego parametry. Czy ktoś się o to troszczy w hipermarkecie? Oczywiście to pytanie retoryczne, więc nie będziemy na nie odpowiadać.

Podobnie nie wiemy, w jaki sposób ogniwa są przechowywane, odkąd zostały przywiezione do danego sklepu. Obsługa sklepu, mająca do wyłożenia niezliczoną ilość towaru, raczej nie traktowała akumulatorów jak jajka, o czym niestety świadczą widoczne ślady - niektóre modele są poobijane, inne zachlapane z wierzchu elektrolitem. Jeśli więc już naprawdę chcemy nabyć akumulator w supermarkecie, to chociaż dokładnie oceńmy ich wygląd, by nie kupić całkiem wadliwego towaru.

Co zyskujemy, kupując u specjalistów?

Może jednak ominiemy półkę z akcesoriami samochodowymi i po zakupach w wielkopowierzchniowym molochu, skierujemy swoje kroki do profesjonalnego sklepu? Zalecamy takie rozwiązanie, bo mimo nieznacznie wyższej ceny mamy dostęp do szerokiej oferty i gwarancji jakości, jakiej za żadne skarby nie dostaniemy w markecie. Sprzedawca - znający się na tematyce - doradzi nam i dopasuje odpowiednie ogniwo. Solidny akumulator to pewność, że nie spotkają nas nieprzyjemności - czy to podczas odpalania samochodu, czy w trakcie jazdy. To również gwarancja trwałości na lata, a nie - jak w przypadku “marketowego” zakupu - gdy urządzenie może odmówić posłuszeństwa po krótkim czasie, na przykład po roku.

Gdzie więc kupić akumulator?

Nie ma wątpliwości, że zdecydowanie lepiej, jak to zrobimy w profesjonalnym, autoryzowanym punkcie, gdzie nie tylko dostępny jest najlepszy sprzęt, ale też pomocą służą doświadczeni sprzedawcy. W markecie zaś nie ma ani jednego, ani drugiego - sprzęt może być wadliwy i nawet pomimo ważności gwarancji, może szybko skończyć swój żywot. Po drugie, nie ma co liczyć, że obsługa sklepu nam pomoże z doborem, bo na tak dużej powierzchni, gdzie można kupić praktycznie wszystko, ciężko znaleźć specjalistę w akurat tak wąskiej dziedzinie.

Ostateczny wniosek więc jest taki, że supermarkety są przydatne i warto w nich robić zakupy, ale jak zepsuje się nam akumulator, to lepiej skierować swoje kroki do profesjonalnego punktu, by potem nie żałować.

Założyciel kilku stron branżowych w tym m.in. akustrefa.pl, strefaładowania.pl, prostowniki-akumulatory.pl, dostawcyprądu.pl, akumar.pl

W branży akumulatorowej od 2008r., prywatnie zapalony rowerzysta.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Optima RedTop - moc na miarę oczekiwań!
  • czwartek, 23 listopad 2017

  Masz samochód po tuningu? Twój silnik potrzebuje ekstremalnie dużo mocy rozruchowej? Znalazłeś rozwiązanie - akumulator Optima RedTop!

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Jenox SHD
  • środa, 27 wrzesień 2017

  Akumulatory Jenox SHD (Super Heavy Duty) to specjalna gama produktów stworzonych z myślą o pojazdach posiadających silniki o dużej mocy oraz pracujące w trudnych warunkach terenowych. Wykonany w technologii hybrydowej akumulator gwarantuje wysoką wydajność energetyczną i wysoki prąd rozruchowy, przy niskim poziomie samorozładowania. Dzięki tym parametrom akumulatory serii SHD znalazły…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Optima Red Top
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Spiralne Optima mają ciaśniej ułożone płytki, co zmniejsza opór wewnętrzny. A mniejszy opór wewnętrzny to więcej mocy, zmieszczonej na mniejszej powierzchni. Dodatkowo, wszystkie spiralne płytki są unieruchomione, co oznacza, że akumulator jest bardziej odporny na wibracje. Czyni go to idealnym do zastosowań w warunkach intensywnego ruchu np. w 4x4,…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Exide MULTIFIT Dual
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulator Exide DUAL nadaje się do łodzi wyposażonych w jeden zestaw zasilający wszystkie odbiorniki, ale jest też odpowiedni do bezpośredniego zasilania wyciągarek elektrycznych, pędników sterujących i silników wędy ciągnionej. Takie podwójne wykorzystanie akumulatora sprawia, że zwykle podczas użytkowania jest on częściowo rozładowany, dlatego wzmocniona konstrukcja gamy DUAL i zastosowanie odpowiedniej…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Jak kupić auto używane
  • środa, 15 maj 2019

  Samochodów przybywa każdego dnia. Według badań jest ich więcej niż ludzi w dużych miastach. Jednak czy Polacy zarabiają, aż tak dużo, że mogą sobie pozwolić na kupowanie nowych aut z salonu? Odpowiedź niestety nie będzie twierdząca, ponieważ w większości samochody kupowane w Polsce pochodzą z rynku wtórnego. Można nawet znaleźć opinie mechaników, którzy twierdzą, że jak przyjedzie do nich samochód z 2010 roku to jest to nówka. Kupowanie auta używanego wcale nie należy do najprostszych rzeczy i właśnie, dlatego warto zainteresować się tym tematem. Przed czym się ustrzec i co sprawdzić przed zakupem samochodu od handlarza albo z aukcji internetowych. To wszystko…

  Czytaj więcej
 • Jak dbać o kondycję samochodu i nie zbankrutować?
  • środa, 15 maj 2019

  Właściwy stan techniczny samochodu to nie tylko poczucie komfortu i niezawodność pojazdu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Stan ten gwarantuje regularna wymiana części eksploatacyjnych i dopilnowanie podstawowych obowiązków serwisowych. Zaniedbania na tym polu oznaczają skrócenie żywotność pojazdu, a także skutkują zwiększonymi wydatkami.

  Czytaj więcej
 • Do czego służy przetwornica samochodowa i jak ją wybrać?
  • sobota, 11 maj 2019

  Prawie każdy kierowca oraz pasażer zadawał sobie kiedyś pytanie, jak poradzić sobie w sytuacji gdy rozładuje się telefon albo laptop. W aucie znajduje się stale ładowany akumulator, z którego bez problemu korzystają wszelkie samochodowe urządzenia, takie jak światła (w środku i na zewnątrz), klimatyzacja czy radio. Oczywiście można skorzystać ze specjalnych ładowarek samochodowych umożliwiających podłączenie określonych urządzeń. Jednak znacznie prościej byłoby, gdyby można było skorzystać ze zwykłego gniazdka elektrycznego jak w ścianie w domu. Odpowiedzią jest przetwornica samochodowa.'

  Czytaj więcej
 • Zużyte sprzęgło - na co zwrócić uwagę
  • czwartek, 09 maj 2019

  Sprzęgło samochodowe jest to mechanizm służący do połączenia dwóch wałów - czynnego (napędowego) i biernego (napędzanego) - w celu przeniesienia momentu obrotowego. Objawy nieprawidłowo działającego sprzęgła są najczęściej łatwe do zaobserwowania, ale istnieją też takie, które łatwo pomylić z inną awarią.

  Czytaj więcej

News

 • Akumulatory Rocket
  • piątek, 10 maj 2019

  Na polskim rynku pojawiła się ostatnio firma Rocket, producent zespołów baterii, który od 28 lat z powodzeniem tworzy akumulatory samochodowe. Rocket Batt to firma założona prawie 30 lat temu. Długa tradycja i ciągłe dążenie do doskonalenia technologii, a także procesu produkcji, w szybkim tempie pcha do przodu przedsiębiorstwo, które nie spoczywa na laurach, dbając o ciągły rozwój. Akumulatory Rocket można znaleźć między innymi w nowych samochodach marki KIA, która zasłynęła ostatnio z trwałości komponentów i wysokiej jakości produkowanych samochodów. Firma współpracuje również z takimi markami jak Ford czy Samsung. Zaufanie tak dużych klientów, mocno przemawia za jakością oferowanych podzespołów.

  Czytaj więcej
 • Najnowszy sedan Cadillac'a - CT5
  • niedziela, 05 maj 2019

  Salony samochodowe przyciągają wielu miłośników motoryzacji i są okazją do zaprezentowania nie tylko bieżącej oferty koncernów samochodowych czy prototypów, ale także premier nowych modeli. Kwiecień tego roku przyniósł dwie tego typu imprezy. Jedną z nich był salon w Szanghaju, odbywający się w dniach 16-25 kwietnia, a drugą jej amerykański odpowiednik w Nowym Jorku, trwający od 19 do 29 kwietnia. To właśnie amerykańska impreza przyniosła prezentację najnowszego sedana Cadillac’a – CT5.

  Czytaj więcej
 • Najnowsze technologie w służbie motoryzacji
  • czwartek, 02 maj 2019

  Minie jeszcze wiele czasu zanim inteligentne samochody wyjadą na ulicę i zastąpią taksówkarzy i innych kierowców. Nie oznacza to jednak, że cała branża spoczywa na laurach. Wręcz przeciwnie. Nowe technologie są stale rozwijane i powoli wkraczają na drogi. Większość nowinek technologicznych dotyczy powiązań motoryzacji z systemami informatycznymi, ale zdarzają się także odkrycia, które zmieniają coś, co na pozór dopracowane jest już do perfekcji.

  Czytaj więcej
 • Nowy VW Golf 8 - dlaczego możemy być pewni jego sukcesu?
  • czwartek, 02 maj 2019

  Nowy Volkswagen Golf 8 nadchodzi wielkimi krokami! Ostatnio internet obiegły fotografie tego prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanego kompaktu na świecie. Golf z pewnością może zostać uznany za prawdziwą ikonę designu i stylu "ewolucji", gdyż niemal nigdy nie wyszedł on poza narzucone ramy stylistyczne. Każda generacja czerpie garściami ze swojego poprzednika, często oczy niewprawnych obserwatorów... mylą nowego Golfa ze starym. Nie inaczej jest i tym razem. Ostatnio opublikowane zdjęcia każą nam sądzić, iż o rewolucji nie mam mowy. Nowy VW Golf 8 to wciąż ten sam uwielbiany przez wszystkich kompakt, symbol klasy średniej i pojazdu niezawodnego, punkt odniesienia dla większości nowo powstających konstrukcji.

  Czytaj więcej