Maskowanie niedoskonałości auta - zalety foli samochodowych

26 październik 2018
zalety foli samochodowych

Gdy chodzi o nasze samochody, zdecydowanie jesteśmy skłonni do wielu zabiegów, byleby tylko przedłużyć im żywotność i sprawić, by pomimo upływu czasu i eksploatacji nie traciły zbytnio na wartości. Kupując auto, bardzo zwracamy uwagę na to, aby miało ono jak najmniej ukrytych wad, i było w jak najlepszym stanie technicznym. Ono jednak, pomimo starannego wyboru tego jedynego modelu, wymagać będzie jeszcze poprawek, które zabezpieczą auto i poprawią jego stan wizualny.Istota samochodu

Dla niektórych samochód jest niezbędnym narzędziem pracy - bez niego nie byliby w stanie wykonywać swoich obowiązków lub co najmniej - byłoby to bardzo uciążliwe. Dla innych auto jest po prostu środkiem do osiągania celu - codziennego zawożenia dzieci do szkoły lub przemieszczania się do pracy, czy na zakupy. Jeszcze inni dbają o swoje auta, niczym o ukochane zwierzątka, chuchając na nie i dmuchając, a także podkręcając ich parametry, by auto było jedyne w swoim rodzaju. Bez względu na to, czy auto jest dla nas narzędziem, czy hobby, warto o nie dbać - w końcu kosztuje małą fortunę.

Zagrożenia czyhające na lakier auta

Lakier na aucie jest bardzo delikatny i dlatego należy się bardzo starać, by go nie uszkodzić. Nawet niewielkie uszkodzenia wierzchniej warstwy lakieru powodują, że auto staje się bardziej podatne na korozję. Nawet najmniejsze ślady rdzy należy zabezpieczać przed czynnikami atmosferycznymi, by przedłużyć samochodowi życie. Drobne zarysowania podczas parkowania, czy niegarażowanie auta, mogą przyczynić się do tego, że w ciągu kilku miesięcy auto pokryje się rdzą i straci na wartości - a tego lepiej unikać.

Jak pomóc uszkodzonemu lakierowi?

Warto uważnie oglądać swoje auto co jakiś czas i w porę reagować, stosując specjalne impregnaty do rdzy, czy środki odrdzewiające. Gdy lakier stał się wypłowiały i nie prezentuje się już jak należy, można zainwestować w folie do oklejania samochodu. Jest to bardzo tani w porównaniu do lakierowania sposób na zmianę koloru auta, a także zamaskowanie jego drobnych niedoskonałości. Oklejanie auta teoretycznie można wykonać samodzielnie, gdy się ma do tego odpowiednie warunki i sporo czasu. Dużo lepiej jednak jest powierzyć to zadanie fachowcom z firm zajmujących się tuningiem aut.

Jak wygląda foliowanie auta?

Aby pokryć auto folią, należy je dokładnie umyć i odtłuścić jego powierzchnię. Następnie, za pomocą specjalnej folii samochodowej, należy pokrywać auto kawałek po kawałku, robiąc to bardzo starannie. Istotne jest unikanie pęcherzyków powietrza pod folią, zatem podczas foliowania trzeba używać łopatek, które pomogą wygładzać naklejoną powierzchnię na bieżąco.

Należy pamiętać, że jeśli chcemy, aby auto prezentowało się na poziomie satysfakcjonującym, powinniśmy zainwestować w folię dobrej jakości. Doskonałym przykładem jest okleina samochodowa z oferty sklepu Motos.pl.

Folia jest stosunkowo mało wymagająca w pielęgnacji - należy jedynie unikać rysowania po niej, agresywnej chemii, czy mycia automatycznego. Za pomocą folii samochodowej można uzyskać ciekawe wariacje kolorystyczne - zmienić kolor na niespotykany nigdzie indziej, zmieniający barwę niczym kameleon, lub zafundować sobie matową powierzchnię, która wygląda bardzo intrygująco i zmienia charakter auta.

 

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Przewody rozruchowe Stef-pol 900A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Uruchamianie samochodu przy użyciu przewodów rozruchowych to obrazek, który w zimowe poranki nie jest niczym szczególnym. Jest to metoda bardzo popularna i skuteczna, choć ze względu na coraz większą ilość elektroniki w samochodach powinna być ostatecznością. Przed przystąpieniem do tej czynności warto dowiedzieć się jak prawidłowo podejść do zadania i…

  Czytaj więcej
 • Ładowarka Keepower I-2420
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka Keepower I-2420 przemysłowe Keepower zostały zaprojektowane i wyprodukowane z przeznaczeniem do ładowania wszystkich standardowych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych i AGM. Do zestawu 15 wbudowanych charakterystyk ładowania można swobodnie wprowadzać dowolne charakterystyki ładowania. Ładowarka Keepower I-2420  może ładować akumulatory od napięcia zaledwie 0,5 V - mogą one automatycznie regenerować głęboko rozładowane…

  Czytaj więcej
 • Akumulator AutoPart Galaxy Silver
  • poniedziałek, 29 kwiecień 2019

  Akumulator Auto Part Galaxy Silver to nowa jakość na rynku akumulatorów samochodowych i dostawczych. Ich ponadprzeciętna jakość i wysoki poziom wykonania zawdzięczany jest innowacyjnym technologiom stale wprowadzanym przez ich producenta, firmę Auto Part. Świetne parametry rozruchowe sprawiają, że Galaxy Silver odda nieocenione zasługi podczas trudnych warunków pogodowych, takich jak wilgotna…

  Czytaj więcej
 • Historia firmy Trojan Batteries
  • piątek, 09 styczeń 2015

  Trojan Battery Company jest wiodącym na świecie producentem akumulatorów głębokiego rozładowania. Po odbyciu służby na łodzi podwodnej podczas I Wojny Światowej, George Godber założył firmę w Los Angeles wraz ze wspólnikiem Carl Speer. Początkowo Trojan produkował akumulatory samochodowe, później produkcję rozszerzono o akumulatory do samochodów ciężarowych. W 1940 roku Dick…

  Czytaj więcej

News

 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej
 • Producenci akumulatorów motocyklowych na polskim rynku.
  • piątek, 31 maj 2019

  Na rynku polskim dostępnych jest wiele modeli akumulatorów do motocykli. Są to niewielkie baterie ze względu na ograniczone miejsce w pojeździe, o napięciu 6V lub 12V. Cechują się zróżnicowanymi technologiami i różnorodnymi rozwiązaniami, jakie zostały w nich użyte, a także pojemnością, prądem rozruchowym i wymiarami. Wśród producentów akumulatorów motocyklowych warto wyróżnić tych, których produkty są sprawdzone i gwarantują długą pracę.

  Czytaj więcej