Zobacz ile naprawdę kosztuje utrzymanie samochodu!

20 listopad 2018
Autor 
Zobacz ile naprawdę kosztuje utrzymanie samochodu

Zakup nowego samochodu jest dla wielu z nas tak dużym obciążeniem finansowym, że uciekamy się do zaciągania kredytu. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że kiedy już dostaniemy do ręki kluczyki, wydatki związane z utrzymaniem samochodu dopiero się zaczynają. I nie chodzi bynajmniej o kolejne raty kredytu. Kupując auto trzeba być przygotowanym na okresowe wydatki związane kosztami przeglądów i ubezpieczenia AC/OC.

Zobacz ile naprawdę kosztuje utrzymanie samochodu!

Stałym obciążeniem budżetu domowego będą tankowanie oraz wydatki związane z opłatami parkingowymi. Nowy samochód z roku na rok traci na wartości. Mówi się, że właśnie ta utrata wartości to największa cena, jaką płaci się za możliwość wejścia do salonu, pokazania samochodu palcem i skonfigurowania go wedle własnych zachcianek.W ciągu pierwszych trzech lat użytkowania nasze auto straci na wartości nawet do 50%. Obok tych z góry przewidzianych kosztów, w grę wchodzą także koszty doraźne - drobne naprawy, konieczność czyszczenia tapicerki, gruntownego sprzątania itp. Wciąż jeszcze marzy Wam się nówka-sztuka wprost z salonu? Uprzedzamy: samochód służy do poruszania się po mieście i w trasie. Jeśli z uwagi na dziury w domowym budżecie pozwolicie mu stać na parkingu miesiącami, będzie niszczał i tracił na wartości jeszcze bardziej, a w końcu nie będzie już nadawał się do użytku. Czy zatem istnieje jakieś alternatywne rozwiązanie, pozwalające korzystać z dobrodziejstw dysponowania samochodem na co dzień bez konieczności kupowania go na własność?

Wynajem samochodu

Długoterminowy wynajem pojazdu to rozwiązanie stworzone z myślą o klientach biznesowych oraz klientach indywidualnych. I to ci drudzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że najem samochodu może być o wiele korzystniejszy finansowo, niż zakup w salonie czy nawet na rynku wtórnym.

Nie tylko zakup nowego wozu w salonie daje przecież możliwość skonfigurowania go zgodnie z własnymi potrzebami. Także najem jest opcją, w której dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb. Co proponujemy?

 • ubezpieczenie, pomoc w wyszukiwaniu najlepszych ofert, asystowanie w procesie ubezpieczania
 • zarządzanie ze zryczałtowaną ratą serwisową, stałe koszty serwisu, łatwe planowania budżetu
 • administrację po kosztach rzeczywistych, brak konieczności samodzielnego weryfikowania kosztów, fakturowanie raz w miesiącu
 • likwidację szkód komunikacyjnych, pomoc i kontakt z ubezpieczycielem, serwis, pojazdy zastępcze
 • zarządzanie kartami paliwowymi, administrowanie kartami paliwowymi, zbiorcze fakturowanie

Nasza flota to samochody klasy business oraz premium, z silnikami benzynowymi i hybrydowymi.

Przewiduj, planuj, negocjuj

Długoterminowy wynajem samochodu to nie tylko oszczędność pieniędzy i czasu, kiedy zachodzi potrzeba napraw serwisowych czy likwidacji szkód komunikacyjnych, ale także możliwość wypróbowania różnych modeli aut. Jeżeli mamy ochotę przesiąść się na inny model, wystarczy zmienić i renegocjować umowę najmu. W przypadku posiadania własnego samochodu realizacja tego rodzaju zachcianek wiąże się z ogromnymi kosztami i znaczną ilością formalności.

Wynajem długoterminowy, czyli na rok lub dłużej, dużą ilością formalności obarczony nie jest. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że im dłuższy okres najmu, tym większa szansa na wynegocjowanie korzystnej stawki dziennej.

Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów mają w swojej ofercie wynajem długoterminowy. Jednak te, które taką usługę oferują zawsze skłonne są do negocjacji z klientami. Warto pytać, czy w pakiecie otrzymamy pokrycie kosztów serwisowania pojazdów, sezonową wymianę opon, bądź pojazd zastępczy.

Przed podpisaniem umowy najmu koniecznie zorientujmy się w obowiązującym nas limicie kilometrów - to ważne dla wynegocjowania optymalnych finansowo warunków. Szacunkowy kilometraż pozwala jeszcze przed podpisaniem umowy określić przybliżone koszty eksploatacji samochodu.

Brak wkładu własnego oraz niskie raty sprawiają, że wynajem samochodu staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Kiedy umowa wygasa, nie ma konieczności wykupu auta - możemy podpisać kolejną i nadal cieszyć się wygodą taniego użytkowania dobrej jakości pojazdu.

Zostaw swój komentarz

Komentarze

 • kubaugorek wtorek, 20 listopad 2018

  nie bez powodu mawia się że samochód to niezła skarbonka, każdy właściciel prędzej czy później się o tym przekonuje

Promowane artykuły

Najnowsze porady eksperta

 • Czas ładowania akumulatora
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

  Akumulator pełni istotne funkcje w każdym aucie. W tych wyposażonych w silniki spalinowe jest drugim po alternatorze źródłem energii elektrycznej. Wydaje się więc, że jest mniej ważny, jednakże to właśnie dzięki niemu działa układ zapłonowy i rozrusznik, pozwalające na uruchomienie samochodu. Umożliwia on też chociażby włączenie oświetlenia postojowego, ogrzewania, nadmuchu czy klimatyzacji oraz słuchanie radia przy wyłączonym silniku. Aby pełnić swoje funkcje musi mieć dostarczaną energię, którą akumuluje i później, w razie potrzeby, oddaje. W sprawnie działającej instalacji samochodowej odpowiada za to alternator wspomagany przez regulator napięcia, dzięki któremu jego nominalna wartość jest na stałym poziomie 14,4V. Wystarczy więc regularne…

  Czytaj więcej
 • Tryb parkingowy w kamerach samochodowych – jak działa?
  • wtorek, 22 styczeń 2019

  Kamera samochodowa to intuicyjne oraz funkcjonalne urządzenie. Posiada wiele funkcji, które mają za zadanie ułatwić podróżowanie w każdych warunkach. Jedną z nich jest właśnie tryb parkingowy. Jak działa tak funkcja? W poniższym artykule przedstawimy zalety jej posiadania.

  Czytaj więcej
 • Czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?
  • piątek, 18 styczeń 2019

  Akumulator to urządzenie rozruchowe, stanowiące olbrzymie zagrożenie dla środowiska naturalnego. Z tego powodu zużytego akumulatora nie można tak po prostu wyrzucić do kosza na śmieci, a w jego miejsce zakupić nowy egzemplarz. Istotne znaczenie dla ograniczenia ryzyka skażenia gleby lub wody przez wyciek substancji w nim zawartych, ma przestrzeganie odpowiednich, regulowanych prawnie zasad ich zbiórki oraz recyklingu. Aktem prawnym, który określa reguły obrotu akumulatorami jest Ustawa z 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach. Zapoznając się z jej zapisami można uzyskać odpowiedź na pytanie, czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?

  Czytaj więcej
 • Co zrobić kiedy kierowca, który spowodował kolizję uciekł?
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Co robić kiedy kierowca, który spowodował kolizję uciekł z miejsca zdarzenia? Kłopoty związane z ucieczką z miejsca wypadku, nie  tylko powodują problemy z tytułu ubezpieczenia samochodu. Jeśli sprawca jest nieznany, naprawa będzie finansowana w ramach AC poszkodowanego – to wiąże się z wyższymi składkami i utratą zniżki. Niestety, ucieczka przez innego kierowcę po wcześniejszym spowodowaniu kolizji/obtarcia nie jest tak rzadka, jak mogłoby się wydawać.  W takiej sytuacji ustalenie, w jaki sposób roszczenie ubezpieczeniowe będzie obsługiwane, może być trudną sytuacją.

  Czytaj więcej

News

 • Luksus na miarę samochodów
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

   Samochody luksusowe – pragnienie i rozkosz, która znajduje się w sferze naszych najskrytszych marzeń i na którą tylko wybrani mogą sobie pozwolić. Nie tylko powodują spustoszenie w naszych portfelach, ale i na ulicach. Kto z nas nie zatrzymał się, żeby spojrzeć w oczy takiej prawdziwej bestii?

  Czytaj więcej
 • Najciekawsze polskie projekty samochodów
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Choć na obecnym rynku motoryzacyjnym trudno szukać pojazdu, który byłby oparty na polskim projekcie, nie zawsze tak było. Modyfikacje istniejących projektów, ulepszenia, albo nowatorskie rozwiązania być może wykorzystywane później, choć nieoficjalnie w innych popularnych europejskich pojazdach pojawiały się na przestrzeni lat w dużej ilości. Choć sytuacja Polski jako twórcy i producenta na rynku motoryzacyjnym nigdy nie była znacząca, jest kilka ciekawych prototypów aut, które warto poznać, choć nigdy nie zyskały szansy na seryjną produkcję. Również współczesne polskie projekty samochodów wzbudzają zainteresowanie i być może zaistnieją za jakiś czas na świecie.

  Czytaj więcej
 • Innowacyjny system Kia R.E.A.D
  • poniedziałek, 21 styczeń 2019

  Największe na świecie elektroniczne Targi CES 2019 określają trendy technologiczne, jakie czekają nas już w niedalekiej przyszłości. Jeśli tylko projekty ukazane w Las Vegas na targach CES 2019 dałoby się zrealizować, oznaczałoby to rewolucję w motoryzacji. Uwagę wielu zwiedzających przyciągnął zwłaszcza system R.E.A.D. Projekt zaprezentowany przez firmę Kia przeniósł nas do czasów jazdy w pełni autonomicznej i sprawnej mobilności.

  Czytaj więcej
 • Telewizor w aucie? Byton M-Byte pokazuje, że można. Tylko po co?
  • środa, 16 styczeń 2019

  Telewizor w aucie, czyli kiedy próbujemy wynaleźć koło na nowo Telewizor w aucie wydaje się być średnio trafionym pomysłem. Już 17 calowy wyświetlacz, montowany w samochodach marki Tesla, daje się kierowcom mocno we znaki ze względu na swoje właściwości rozpraszające i oślepiające, ktoś jednak wpadł na pomysł, że jest on... wciąż za mały. Projektanci pojazdu zwącego się Byton M-Byte postawili wszystko na jedną kartę, projektując pojazd wyposażony w 49 calowy ekran, tuż pod przednią szybą. Projekt ten nie tylko wyszedł poza stadium projektu koncepcyjnego, lecz wręcz wkroczył powolnymi, śmiałymi krokami na ścieżkę masowej produkcji. Pytanie brzmi - czy słusznie? Opinie…

  Czytaj więcej

akumulatory

Portal o akumulatorach - Akustrefa.pl

Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów. Swoją wiedzę zdobywamy w praktyce, sprzedając akumulatory i prostowniki. Przedstawiamy Państwu ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, Trojan oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA, Noco, Victron, Telwin, Reco, Ideal. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów w których warto zrobić zakupy. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator zakupić, to zapraszamy do działu - jaki akumulator?  w którym można dobrać prawidłowy akumulator do swojego pojazdu.

Kontakt

Biuro czynne Pon.-Pt. 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
info(at)akustrefa.pl