Zobacz ile naprawdę kosztuje utrzymanie samochodu!

20 listopad 2018
Autor 
Zobacz ile naprawdę kosztuje utrzymanie samochodu

Zakup nowego samochodu jest dla wielu z nas tak dużym obciążeniem finansowym, że uciekamy się do zaciągania kredytu. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że kiedy już dostaniemy do ręki kluczyki, wydatki związane z utrzymaniem samochodu dopiero się zaczynają. I nie chodzi bynajmniej o kolejne raty kredytu. Kupując auto trzeba być przygotowanym na okresowe wydatki związane kosztami przeglądów i ubezpieczenia AC/OC.

Zobacz ile naprawdę kosztuje utrzymanie samochodu!

Stałym obciążeniem budżetu domowego będą tankowanie oraz wydatki związane z opłatami parkingowymi. Nowy samochód z roku na rok traci na wartości. Mówi się, że właśnie ta utrata wartości to największa cena, jaką płaci się za możliwość wejścia do salonu, pokazania samochodu palcem i skonfigurowania go wedle własnych zachcianek.W ciągu pierwszych trzech lat użytkowania nasze auto straci na wartości nawet do 50%. Obok tych z góry przewidzianych kosztów, w grę wchodzą także koszty doraźne - drobne naprawy, konieczność czyszczenia tapicerki, gruntownego sprzątania itp. Wciąż jeszcze marzy Wam się nówka-sztuka wprost z salonu? Uprzedzamy: samochód służy do poruszania się po mieście i w trasie. Jeśli z uwagi na dziury w domowym budżecie pozwolicie mu stać na parkingu miesiącami, będzie niszczał i tracił na wartości jeszcze bardziej, a w końcu nie będzie już nadawał się do użytku. Czy zatem istnieje jakieś alternatywne rozwiązanie, pozwalające korzystać z dobrodziejstw dysponowania samochodem na co dzień bez konieczności kupowania go na własność?

Wynajem samochodu

Długoterminowy wynajem pojazdu to rozwiązanie stworzone z myślą o klientach biznesowych oraz klientach indywidualnych. I to ci drudzy coraz częściej zdają sobie sprawę, że najem samochodu może być o wiele korzystniejszy finansowo, niż zakup w salonie czy nawet na rynku wtórnym.

Nie tylko zakup nowego wozu w salonie daje przecież możliwość skonfigurowania go zgodnie z własnymi potrzebami. Także najem jest opcją, w której dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb. Co proponujemy?

 • ubezpieczenie, pomoc w wyszukiwaniu najlepszych ofert, asystowanie w procesie ubezpieczania
 • zarządzanie ze zryczałtowaną ratą serwisową, stałe koszty serwisu, łatwe planowania budżetu
 • administrację po kosztach rzeczywistych, brak konieczności samodzielnego weryfikowania kosztów, fakturowanie raz w miesiącu
 • likwidację szkód komunikacyjnych, pomoc i kontakt z ubezpieczycielem, serwis, pojazdy zastępcze
 • zarządzanie kartami paliwowymi, administrowanie kartami paliwowymi, zbiorcze fakturowanie

Nasza flota to samochody klasy business oraz premium, z silnikami benzynowymi i hybrydowymi.

Przewiduj, planuj, negocjuj

Długoterminowy wynajem samochodu to nie tylko oszczędność pieniędzy i czasu, kiedy zachodzi potrzeba napraw serwisowych czy likwidacji szkód komunikacyjnych, ale także możliwość wypróbowania różnych modeli aut. Jeżeli mamy ochotę przesiąść się na inny model, wystarczy zmienić i renegocjować umowę najmu. W przypadku posiadania własnego samochodu realizacja tego rodzaju zachcianek wiąże się z ogromnymi kosztami i znaczną ilością formalności.

Wynajem długoterminowy, czyli na rok lub dłużej, dużą ilością formalności obarczony nie jest. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że im dłuższy okres najmu, tym większa szansa na wynegocjowanie korzystnej stawki dziennej.

Nie wszystkie wypożyczalnie samochodów mają w swojej ofercie wynajem długoterminowy. Jednak te, które taką usługę oferują zawsze skłonne są do negocjacji z klientami. Warto pytać, czy w pakiecie otrzymamy pokrycie kosztów serwisowania pojazdów, sezonową wymianę opon, bądź pojazd zastępczy.

Przed podpisaniem umowy najmu koniecznie zorientujmy się w obowiązującym nas limicie kilometrów - to ważne dla wynegocjowania optymalnych finansowo warunków. Szacunkowy kilometraż pozwala jeszcze przed podpisaniem umowy określić przybliżone koszty eksploatacji samochodu.

Brak wkładu własnego oraz niskie raty sprawiają, że wynajem samochodu staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Kiedy umowa wygasa, nie ma konieczności wykupu auta - możemy podpisać kolejną i nadal cieszyć się wygodą taniego użytkowania dobrej jakości pojazdu.

Zostaw swój komentarz

Komentarze

 • kubaugorek wtorek, 20 listopad 2018

  nie bez powodu mawia się że samochód to niezła skarbonka, każdy właściciel prędzej czy później się o tym przekonuje

Najnowsze porady eksperta

 • Wymiana szyby przedniej w samochodzie
  • środa, 17 kwiecień 2019

  Szyba samochodowa to pozornie najdelikatniejsza materia w samochodzie, chociaż jednocześnie wytrzymała. Tak naprawdę nie musi dojść nawet do kolizji czy wypadku, aby uległa rozbiciu czy pęknięciu. Wystarczy drobny kamyk, który siłą odrzutu spod innego przejeżdżającego samochodu dotrze do naszej szyby, aby została ona uszkodzona. Szyba może nie zostać w takiej sytuacji zupełnie rozbita, ale nawet pęknięcie czy odprysk są podstawą do jej wymiany.

  Czytaj więcej
 • Prawidłowe ciśnienie w oponach - zbyt niskie, zbyt wysokie
  • środa, 17 kwiecień 2019

  Okres zmiany klimatu w Polsce to również okres zamiany opon zimowych na letnie. Wiele osób robi to bez chwili pomyślenia, bo tak po prostu trzeba. Jednak, podczas takiej zamiany warto przeanalizować również ciśnienie w oponach. Oczywiście, jeśli korzysta ktoś z serwisu wulkanizacyjnego to z pewnością zostanie ono sprawdzone. W innych przypadkach jak zamiana opon, które mają już parę lat we własnym garażu, ciśnienie nie jest zawsze sprawdzane.

  Czytaj więcej
 • Jak prawidłowo trzymać ręce na kierownicy?
  • środa, 17 kwiecień 2019

  Kiedy zgłębiamy techniki prowadzenia samochodu na kursie prawa jazdy, jednym z elementów jest nauka prawidłowego trzymania kierownicy. Zdarza się jednak, że już jako pełnoprawni kierowcy, bagatelizujemy tę kwestię i nie stosujemy się do zasad, które mają przecież znaczenie jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo „za kółkiem”. Bywa, że przykładamy wagę do takich kwestii jak zapinanie pasów, stosujemy się do zasad tzw. eco-drivingu, zaopatrujemy się w zestaw głośnomówiący, aby nie używać telefonu komórkowego, a zupełnie pomijamy przyswojenie sobie nawyku prawidłowego trzymania kierownicy.

  Czytaj więcej
 • Wideorejestrator samochodowy - jak dobrać optymalny model kamery samochodowej?
  • środa, 17 kwiecień 2019

  Na drodze mogą zdarzyć się różne sytuacje, nie zawsze przyjemne. Kolizje, stłuczki czy wypadki zawsze wiążą się z dużym stresem i wymagają wskazania winnego. Sprawca może oczywiście przyznać się dobrowolnie, lecz jest to rzadkość, dlatego coraz więcej kierowców decyduje się na montaż wideorejestratora samochodowego.

  Czytaj więcej

News

 • Szóste wcielenie Hyundai Elantra już w Polsce
  • środa, 20 marzec 2019

  Hyundai Elantra liczy sobie już niemal 30 lat. Pierwsza generacja tych samochodów na rynku pojawiła się w roku 1990. Obecnie zakupić można już szóste wcielenie tego modelu, który prezentuje się nieszablonowo, a przy tym jest bardzo wygodny. Co warto jeszcze na jego temat wiedzieć? Czym cechuje się najnowszy model Hyundai Elantra, który trafił również do Polski?

  Czytaj więcej
 • Nowy Lexus UX - co trzeba o nim wiedzieć?
  • środa, 20 marzec 2019

  Pod koniec 2018 roku do sprzedaży trafił nowy crossover Lexusa. Liczba zamówień na samochód wyniosła już niemal 9 tysięcy egzemplarzy. To o wiele więcej niż się spodziewano. Wcześniej mówiono o sprzedaży rzędu 900 sztuk w skali miesiąca. Co ciekawe, zdaniem ekspertów japońska firma nie zwiększy produkcji i zrealizuje wszystkie złożone zamówienia, to na auto trzeba będzie czekać nawet 10 miesięcy.

  Czytaj więcej
 • Rivian - Nowość na rynku samochodów elektrycznych
  • środa, 20 marzec 2019

  Choć auta elektryczne w świecie motoryzacji to nie nowość, od momentu premiery pierwszego elektrycznego samochodu bardzo wiele się zmieniło. Nawet najwięksi przeciwnicy akumulatorów zamiast rzędowych V6, muszą przyznać, że nowości, które pojawiają się na rynku potrafią zachwycać osiągami.

  Czytaj więcej
 • Kia Stinger - Gran Turismo w sedanie za rozsądną cenę
  • środa, 20 marzec 2019

  W świecie motoryzacji możemy zaobserwować ostatnio mocną zmianę na liście liderów sprzedaży, a przede wszystkim niesamowitą metamorfozę niegdyś zapomnianych marek. Oczywiście pomimo tego, że w Polsce cały czas królem, a właściwie królową sprzedaży jest niezmienne Skoda Octavia, reszta miejsc na podium jest mocno chwiejna. Można to porównać do zawodów sportowych. W wyścigach Formuły 1 często mówi się o zaletach jazdy na drugim miejscu. Kierowca nie tylko korzysta z tunelu aerodynamicznego zwycięskiego samochodu, ale także może obserwować trasę i unikać błędów, które popełnia jego rywal. Na ostatnim odcinku przystępuje do wyprzedzania i wygrywa wyścig. Podobna sytuacja ma obecnie miejsce na rynku…

  Czytaj więcej