Rejestratory jazdy – poznaj parametry, które należy wziąć uwagę podczas zakupu

05 grudzień 2018
Autor 
Rejestratory jazdy

Rejestratory jazdy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców. Okazują się niezwykle pomocne w razie trudności z ustaleniem sprawcy wypadku lub kolizji, choć to nie jedyne ich zastosowanie. Jakie rejestratory jazdy są szczególnie warte polecenia i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rejestrator jazdy – kiedy się przydaje?

Niemal każdego dnia docierają do nas informacje o kolejnych wypadkach lub stłuczkach. W niektórych tego typu sytuacjach wskazanie sprawcy zdarzenia nie jest jednak oczywiste. W takich przypadkach często pomocne okazują się nagrania wideo, na których widać, w jaki sposób doszło do kolizji. Film ze zdarzenia może stanowić dowód w sądzie lub podczas dochodzenia odszkodowania.

Oczywiście rejestratory jazdy nie przydają się tylko w razie wypadku czy stłuczki. Pozwalają też monitorować samochód podczas postoju na parkingu, a także umożliwiają nagrywanie trasy, jaką pokonujemy samochodem, przykładowo podczas wakacji. Zastanawiasz się, jaki rejestrator najlepiej wybrać, by mógł spełniać wszystkie te funkcje? W dokonaniu wyboru może pomóc ci ranking najlepszych rejestratorów jazdy oraz lista parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

rejestratoryjazdy poznajparametryktorenalezywziacuwagepodczaszakupu2 min

 

Co wziąć pod uwagę, kupując rejestrator?

Najważniejszym aspektem, który trzeba sprawdzić, wybierając rejestrator jazdy, jest jakość nagrywanego obrazu. To od niego zależy, czy zarejestrowane przez urządzenie nagranie będzie można wykorzystać jako dowód w przypadku wystąpienia spornej sytuacji na drodze.

Rozdzielczość i prędkość klatkowa

W tym celu należy zweryfikować kilka podstawowych parametrów, które decydują o jakości obrazu. Wśród najważniejszych z nich wymienia się rozdzielczość oraz prędkość klatkową – w tym przypadku absolutnym minimum, a obecnie również standardem, jest rozdzielczość Full HD i 30 klatek na sekundę. Kamery o niższych parametrach nie będą właściwie spełniać swojej funkcji, dlatego ich zakup będzie raczej nietrafioną inwestycją.

 

rejestratoryjazdy poznajparametryktorenalezywziacuwagepodczaszakupu3 min

 

Przetwornik obrazu

Jakość nagrania jest determinowana także przez przetwornik obrazu, który jest jednym z najważniejszych podzespołów w urządzeniu. Przetwarza on obraz rzeczywisty na cyfrowy, dlatego w znacznej mierze od niego zależy, jak będzie prezentował się zarejestrowany obraz.

Obiektyw i przysłona

Kolejne aspekty, jakie trzeba wziąć pod uwagę, to obiektyw i wartość przysłony. Sprawdźmy między innymi, z czego wykonany jest obiektyw oraz ile ma warstw. Zweryfikujmy również, jaką dany model posiada przysłonę – im wartość ją określająca jest niższa, tym obraz jest jaśniejszy i zawiera więcej szczegółów. W dobrej jakości rejestratorach wartość przysłony wynosi f/1.8 oraz f/1.6, a w najlepszych modelach nawet f/1.4.

Wśród interesujących nas parametrów rejestratorów wymienić należy także kąt widzenia obiektywu – im jest on większy, tym szerszy obraz jest rejestrowany przez kamerę. Bardzo istotnym elementem urządzenia jest też procesor, do zadań którego należy przetworzenie sygnału cyfrowego czy zapis nagrania na karcie pamięci.

Zostaw swój komentarz

Promowane artykuły

Najnowsze porady eksperta

 • Zakupy części i akcesoriów samochodowych online
  • piątek, 07 grudzień 2018

  Każdego roku notuje się wzrost sprzedaży wszelkiego rodzaju produktów w internecie. Trend ten dotyczy również branży motoryzacyjnej, gdyż internetowa sprzedaż części zamiennych również szybuje w górę. Sprzedaż części samochodowych online wzrasta, a sklepy internetowe zaopatrują już nie tylko klientów indywidualnych, ale także firmy i warsztaty samochodowe. W internecie klient znacznie łatwiej znajdzie to, czego aktualnie potrzebuje do swojego auta. Nie brakuje ofert nowych i używanych części zamiennych, felg, opon, wycieraczek oraz akcesoriów i kosmetyków samochodowych. Wybierać możemy spośród oryginalnych części samochodowych, a także ich solidnych zamienników. Przez internet można składać zamówienia zarówno detaliczne jak i hurtowe.

  Czytaj więcej
 • Rejestratory jazdy – poznaj parametry, które należy wziąć uwagę podczas zakupu
  • środa, 05 grudzień 2018

  Rejestratory jazdy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród kierowców. Okazują się niezwykle pomocne w razie trudności z ustaleniem sprawcy wypadku lub kolizji, choć to nie jedyne ich zastosowanie. Jakie rejestratory jazdy są szczególnie warte polecenia i na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?

  Czytaj więcej
 • Kto zapłaci odszkodowanie po wypadku samochodowym?
  • poniedziałek, 26 listopad 2018

  Stłuczka to zwykle dla obu stron duże zaskoczenie. Zwykle zanim kierowcy dojdą do siebie, już muszą zajmować się formalnościami związanymi z odszkodowaniem po wypadku samochodowym. Często okazuje się, że to mniej oczywiste, niż mogłoby się wydawać.

  Czytaj więcej
 • Zobacz ile naprawdę kosztuje utrzymanie samochodu!
  • wtorek, 20 listopad 2018

  Zakup nowego samochodu jest dla wielu z nas tak dużym obciążeniem finansowym, że uciekamy się do zaciągania kredytu. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że kiedy już dostaniemy do ręki kluczyki, wydatki związane z utrzymaniem samochodu dopiero się zaczynają. I nie chodzi bynajmniej o kolejne raty kredytu. Kupując auto trzeba być przygotowanym na okresowe wydatki związane kosztami przeglądów i ubezpieczenia AC/OC.

  Czytaj więcej

Najlepiej oceniane

News

 • Najciekawsze auta z napędem elektrycznym
  • środa, 12 grudzień 2018

  Napęd elektryczny – to nasza przyszłość. Energia elektryczna to przyszłość motoryzacji. Już teraz w ofercie możemy znaleźć samochody, które mają pionierskie rozwiązania na rynku. Ale dlaczego ograniczać się do aut – samoloty, a nawet pojazdy kosmiczne także mogą być tak napędzane.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory MEGATEX | AMEGA Ukraińska marka w Polsce
  • środa, 12 grudzień 2018

  Akumulatory MEGATEX | AMEGA Ukraińska marka akumulatorów w Polsce! Każdy kierowca wie doskonale, że wybór odpowiedniego akumulatora ma ogromne znaczenie i może pomóc nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych np. z problemem z odpaleniem silnika w trakcie zimowych dni. Właśnie dlatego warto zdawać sobie sprawę, że na polskim rynku pojawił się właśnie nowy gracz, który jest w stanie zaoferować nam solidne i niezawodne akumulatory w dobrych cenach. Mowa o firmie Megatex.

  Czytaj więcej
 • Najpopularniejsze SUV-y w Polsce
  • środa, 28 listopad 2018

  W Polsce coraz chętniej kupowane samochody to SUV-y. Te auta sportowo-rekreacyjne przebojem weszły na rynek światowy, a teraz także na nasz krajowy. Lista najpopularniejszych w Polsce SUV-ów oraz ich wady i zalety.

  Czytaj więcej
 • E-samochody są bardziej ekologiczne od diesla? Niekoniecznie
  • środa, 07 listopad 2018

  Samochody elektryczne są promowane jako zielona alternatywa dla diesli i benzyniaków. Okazuje się jednak, że i one nie mają dobrego wpływu na środowisko. Mieszka w mieście powyżej 100 tysięcy mieszkańców lub gminach ościennych, w drodze do pracy pokonując mniej niż 40 kilometrów. Prowadzi własną firmę lub należy do kadry menedżerskiej. Zarabia sporo, telefon wymienia co dwa lata, a w jego pamięci ma ponad 40 zainstalowanych aplikacji. Posiada dwa auta z napędem spalinowym, a w garażu – gniazdko umożliwiające ładowanie pod napięciem 380 V. Tak rysuje się portret przeciętnego właściciela e-samochodu. Na całym świecie jest ich około 2 miliony.

  Tags: Esamochody
  Czytaj więcej

akumulatory

Portal o akumulatorach - Akustrefa.pl

Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów. Swoją wiedzę zdobywamy w praktyce, sprzedając akumulatory i prostowniki. Przedstawiamy Państwu ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, Trojan oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA, Noco, Victron, Telwin, Reco, Ideal. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów w których warto zrobić zakupy. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator zakupić, to zapraszamy do działu - jaki akumulator?  w którym można dobrać prawidłowy akumulator do swojego pojazdu.

Kontakt

Biuro czynne Pon.-Pt. 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
info(at)akustrefa.pl