Wypożyczenie samochodu, a kupno nowego - co lepsze?

17 grudzień 2018
Wypożyczenie samochodu, a kupno nowego

Korzystanie z opcji wypożyczania samochodów wydaje się dla większości osób raczej nieopłacalnym procederem. Kupno samochodu to jednak posiadanie pewnej swobody i niezależności, czego nie da się powiedzieć o korzystaniu z wynajętego auta. Są jednak przypadki, w których zakup samochodu wydaje się zupełnie nieuzasadniony – wówczas alternatywą jest poruszanie się komunikacją publiczną lub wcześniej wspomniane wypożyczenie auta. Oto kilka typowych przypadków.

Wypożyczenie samochodu dla mieszkańców dużych miast

Każdy, kto mieszka w dużej aglomeracji wie, jak męczące są korki i jak trudno poruszać się na małej przestrzeni, gdy nie ma miejsca do parkowania, a siedzenie za kółkiem to tylko zbędne nerwy. Duże spalanie, opłaty parkingowe, koszty eksploatacji pojazdu – ludzie rezygnują z tych kosztów, przesiadając się na komunikację miejską (co swoją drogą jest także bardzo korzystne dla środowiska naturalnego).Są jednak przypadki kiedy nam i naszej rodzinie przydają się własne cztery kółka. Kupować samochód by rdzewiał pod domem? Lepiej skorzystać z oferty wypożyczalni aut, gdzie do dyspozycji są pojazdy praktycznie każdego standardu i rozmiaru. Weekendowe wycieczki, wyjazdy rodzinne, wspólne biwakowanie, wczasy za granicą – wszystko to z powodzeniem i komfortowo przeżyjemy wykorzystując wynajęty samochód. Jednostkowy koszt czasowego wypożyczenia samochodu to i tak zwykle niewielki procent rocznych kosztów utrzymania własnego, który mało jeździ i stoi na osiedlowym parkingu lub w garażu.

 

Wypozyczanie samochodu czy zakup nowego

 

Wypożyczenie samochodu do celów służbowych

Jeśli sporadycznie przyjdzie nam odbyć krajową lub zagraniczną podróż w celach zawodowych, to wypożyczenie samochodu jest opcją idealną. Stres, wynikający z poruszania się komunikacją publiczną za granicą bywa zupełnie niepotrzebny – łapanie tramwajów czy taksówek, zwłaszcza gdy nie znamy języka, pochłania mnóstwo czasu. Wypożyczonym samochodem dojedziesz na umówione spotkania, wystarczy wpisać miejsce docelowe w aplikacji GPS i podążać za wskazówkami.

Do takiej podróży służbowej można skorzystać z samochodów do wynajęcia z grupy premium. Jest to ciekawa alternatywa dla posiadaczy niewielkich aut ekonomicznych, przeznaczonych do poruszania się po mieście. Tego typu samochody zwykle kiepsko spisują się w dalszych wyjazdach. Nie znaczy to, że nie możemy podróżować służbowo w sposób komfortowy. Wystarczy udać się do wypożyczalni samochodów i dobrać model do swoich wymagań i budżetu. Proste, wygodne i bezpieczne.

Jeśli podróże służbowe nie są u nas częste, to utrzymywanie samochodu nie ma większego sensu. Wypożyczając auto płacimy tylko za okres najmu, posiadając własne cztery koła, obowiązują nas opłaty za ubezpieczenie oraz obowiązkowe przeglądy techniczne, nawet gdy pojazd stoi. Pamiętajmy także, że zarówno nieużytkowany jak i mocno eksploatowany samochód służbowy traci na wartości – nie jest to dobra inwestycja. Do sporadycznych wyjazdów w celach zawodowych zdecydowanie poleca się korzystać z indywidualnych ofert wypożyczalni samochodów.

CARSON Wypożyczalnia Samochodów Kalisz
www.carson.auto.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 608 831 882
ul. Częstochowska 201
62-800 Kalisz

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Optima Blue Top - do zastosowań na jednostkach pływających
  • poniedziałek, 13 listopad 2017

  Akumulatory Optima Blue Top umożliwia dłuższą sprawność jednostek pływających. Akumulatory Optima Blue Top będzie zawsze wiernym i niezawodnym towarzyszem - niezależnie od tego, czy pływasz na jachcie, uprawiasz żeglarstwo czy też sporty motorowodne. Opatentowana technologia SpiralCell zapewnia dłuższy czas sprawności, krótsze czasy ładowania i dwukrotnie dłuższą trwałość użytkową niż tradycyjne…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory YUASA YBX 3000
  • czwartek, 08 styczeń 2015

  Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Optima Red Top
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Spiralne Optima mają ciaśniej ułożone płytki, co zmniejsza opór wewnętrzny. A mniejszy opór wewnętrzny to więcej mocy, zmieszczonej na mniejszej powierzchni. Dodatkowo, wszystkie spiralne płytki są unieruchomione, co oznacza, że akumulator jest bardziej odporny na wibracje. Czyni go to idealnym do zastosowań w warunkach intensywnego ruchu np. w 4x4,…

  Czytaj więcej
 • Ładowarki CTEK
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Jest to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. ŁadowarkiCTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

  Czytaj więcej

News

 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej
 • Producenci akumulatorów motocyklowych na polskim rynku.
  • piątek, 31 maj 2019

  Na rynku polskim dostępnych jest wiele modeli akumulatorów do motocykli. Są to niewielkie baterie ze względu na ograniczone miejsce w pojeździe, o napięciu 6V lub 12V. Cechują się zróżnicowanymi technologiami i różnorodnymi rozwiązaniami, jakie zostały w nich użyte, a także pojemnością, prądem rozruchowym i wymiarami. Wśród producentów akumulatorów motocyklowych warto wyróżnić tych, których produkty są sprawdzone i gwarantują długą pracę.

  Czytaj więcej