Urządzenia rozruchowe - na jakie warto zwrócić uwagę?

06 styczeń 2019
urządzenia rozruchowe

Przenośne urządzenia rozruchowe, nazywane również boosterami, są coraz popularniejszym wyposażeniem wielu samochodów. Głównymi powodami tej rosnącej popularności jest duża wygoda ich użytkowania. Dzięki nim możliwe jest szybkie odpalenie pojazdu bez pomocy innych kierowców. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób regularnie jeżdżących w długie trasy. W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele modeli takich prostowników. Jednak tak duży wybór może sprawić problemy podczas kupna. Dlatego specjalnie dla osób zastanawiających się nad zakupem takiego urządzenia wybraliśmy najciekawsze modele, które niedawno pojawiły się na rynku.Przenośny prostownik DBPower 600A

Jest to jedno z najmniejszych dostępnych urządzeń rozruchowych. Jego waga wynosi tylko 0,5 kilograma. Takie wymiary oznaczają, że można je bardzo łatwo przenosić, a przewożone może być nawet w schowku zamiast w bagażniku. Trzymanie go w samochodzie pod ręką będzie przydatne, bo może ono z powodzeniem służyć jako powerbank. Wyposażone jest bowiem w dwa porty USB umożliwiające ładowanie telefonu i innych urządzeń elektronicznych. Jeden z nich to port smart USB pozwalający na szybkie ładowanie z maksymalną dostępną prędkością. Booster DBPower 600A dobrze znosi przewożenie w samochodzie, ponieważ cechuje się bardzo wytrzymałą baterią. Dzięki niej booster przez długi czas utrzymuje swój poziom naładowania nawet podczas ujemnych temperatur. Aktualny poziom baterii można w każdej chwili w łatwy sposób sprawdzić na małym ekranie LCD. Dodatkowo prostownik ten posiada latarkę i kompas.

Urządzenie rozruchowe NOCO Genius Boost Plus GB40 1000 Amp

Propozycja od NOCO również wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i niską wagą, która wynosi około 1 kilograma. Urządzenia rozruchowe bez problemu zmieści się nawet w niewielkim bagażniku. Drugim elementem, na który producent zwrócił szczególną uwagę, jest bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego klamry wykonane są w technologii zapobiegającej ich iskrzeniu podczas urządzenia rozruchowe odłączania. Dodatkowo booster ten jest wyposażony w zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. Chroni ono zarówno samo urządzenie, jak i układy elektryczne pojazdu przed skutkami złego odwrotnego połączenia przewodów. Prostownik posiada również wyjście USB, które pozwala na ładowanie między innymi telefonów komórkowych i tabletów podczas podróży samochodem.

Booster Stanley J509 500 Amp

Dla osób szukających większych boosterów dobrym wyborem będzie Stanley J509. Jest to urządzenie 3 w 1, oprócz funkcji prostownika posiada ono wbudowany kompresor i latarkę. Dzięki temu sprawdzi się także w przypadku konieczności napompowania koła podczas trasy. Należy pamiętać o tym, że jazda ze zbyt niskim ciśnieniem w oponach znacznie przekłada się na bezpieczeństwo jazdy. Z kolei mocna latarka LED obracająca się o 270 stopni umożliwi wykonanie tych czynności nawet w nocy w słabo oświetlonych miejscach. Urządzenie rozruchowe Stanley ma również pory USB pozwalające na ładowanie akcesoriów elektronicznych. Jest to booster ze zdecydowanie cięższej kategorii niż poprzednie dwa, ponieważ waży około 8 kilogramów.

Profesjonalne urządzenie rozruchowe Jump-N-Carry JNC660 1700 Peak Amp 12V

Kierowcy szukający solidnych urządzeń wielofunkcyjnych powinni zwrócić uwagę także na Jump-N-Carry JNC660. Jest produkt klasy wyższej, który może być stosowany również do zastosowań profesjonalnych. Nadaje się do rozruchu nie tylko aut, ale również maszyn przemysłowych. Powodem jest to, że potrafi on dostarczyć maksymalny prąd rozruchu o natężeniu aż 1700A. Dzięki temu pozwala on na błyskawiczne uruchomienie każdego rodzaju samochodu. Dodatkowo wyposażony jest we wbudowany woltomierz umożliwiający łatwy pomiar aktualnego napięcia akumulatora. Prostownik ten posiada pokryte miedzą kable. Zastosowanie tego metalu zapewnia wysoką przewodność prądu oraz ich wytrzymałość i elastyczność pozwalającą na łatwe ich zwijanie. Jest to szczególnie ważna cecha, ponieważ kable w Jump-N-Carry JNC660 są bardzo długie, mają około 116 centymetrów. Taka długość pozwala na wygodne podłączenie do akumulatora w każdych warunkach.

Zostaw swój komentarz

Komentarze

 • Monika niedziela, 06 styczeń 2019

  Szczerze mówiąc mi akumulator zawsze wybiera mechanik. Pierwszy wytrzymał 3,5 roku, teraz od 4 miesięcy mam znów nowy. Skoro urządzenie ma 2 lata gwarancji a wytrzymało prawie 4 to raczej dobrze. Ale informacje wyżej są godne uwagi, będę je mieć na względzie gdy kolejny raz mi padnie.

 • Krzysiek niedziela, 06 styczeń 2019

  Przenośne urządzenia rozruchowe to szybkie i nieskomplikowane rozwiązanie. Idealne do spakowania do bagażnika

Najpopularniejsze produkty

 • Wodoszczelna i wstrząsoodporna BLUE POWER IP67
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka Blue Power Marine IP67 - dedykowana do zastosowania w sektorze marynistycznym. Woda, olej, ani piasek nie są w stanie uszkodzić ładowarki Blue Power IP67. Obudowa jest odlana z aluminium, a elektronika jest zalana w żywicy. dy temperatura osiągnie 60 ° C prąd wyjściowy zostaje zredukowany utrzymując prawidłowe działanie i…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Jenox SHD
  • środa, 27 wrzesień 2017

  Akumulatory Jenox SHD (Super Heavy Duty) to specjalna gama produktów stworzonych z myślą o pojazdach posiadających silniki o dużej mocy oraz pracujące w trudnych warunkach terenowych. Wykonany w technologii hybrydowej akumulator gwarantuje wysoką wydajność energetyczną i wysoki prąd rozruchowy, przy niskim poziomie samorozładowania. Dzięki tym parametrom akumulatory serii SHD znalazły…

  Czytaj więcej
 • Typy Ukladu Biegunow
  • środa, 01 listopad 2017

  Układy biegunów stosowane w akumulatorach ciężarowych.

  Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-511 12V 6A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-511 12V 6A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 12V i pojemności 34 ÷ 60Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Jak kupić samochód, który spełni oczekiwania?
  • wtorek, 25 czerwiec 2019

  Zakup samochodu to niełatwe zadanie. Dla wielu osób, nawet pasjonatów motoryzacji, to prawdziwe wyzwanie. Można nawet powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, że pasjonaci motoryzacji będą poświęcali wiele godzin na zakup samochodu, który spełni wszystkie ich marzenia.

  Czytaj więcej
 • Jak sfinansować służbowy samochód?
  • wtorek, 25 czerwiec 2019

  Rynek oferuje coraz atrakcyjniejsze formy finansowania firmowych pojazdów. Przedsiębiorcy mogą przebierać wśród kredytów inwestycyjnych, leasingów, a także coraz popularniejszych ofert wynajmu długoterminowego pojazdów. Zatem jak sfinansować służbowy samochód?

  Czytaj więcej
 • Akumulatory motocyklowe - jak przechowywać je po sezonie?
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Akumulatory motocyklowe są narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych, dlatego też warto je po sezonie odpowiednio przechowywać, aby nie skrócić żywotności akumulatora. Nie wszyscy motocykliści zdają sobie sprawę z tego, że akumulatory w ich maszynach mogą się bardzo szybko zużyć, jeśli nie będą po sezonie właściwie przechowywane. Po zakończeniu sezonu najlepszym rozwiązaniem będzie więc zdemontowanie akumulatora i pozostawienie go w ciemnym pomieszczeniu, może to być garaż. Nie powinien być narażony na nadmierne promieniowanie słoneczne oraz skoki temperatur. Najlepiej jeśli będzie to miejsce wentylowane, wtedy też z akumulatorem przed kolejnym sezonem nie stanie się nic złego. Zdecydowanie lepiej wybierać nieco chłodniejsze…

  Czytaj więcej
 • Czynniki negatywnie działające na akumulator
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Akumulator jest elementem niezbędnym w każdym pojeździe. W samochodach, w których najczęściej spotkamy akumulator kwasowo-ołowiowy, służy do rozruchu podczas włączania zapłonu pojazdu. Jak każdy często eksploatowany element, również akumulator ulega stopniowemu niszczeniu, wykazując coraz gorsze parametry. Istnieją także pewne czynniki, negatywnie działające na akumulator, znacząco przyspieszające jego degenerację.

  Czytaj więcej

News

 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej
 • Producenci akumulatorów motocyklowych na polskim rynku.
  • piątek, 31 maj 2019

  Na rynku polskim dostępnych jest wiele modeli akumulatorów do motocykli. Są to niewielkie baterie ze względu na ograniczone miejsce w pojeździe, o napięciu 6V lub 12V. Cechują się zróżnicowanymi technologiami i różnorodnymi rozwiązaniami, jakie zostały w nich użyte, a także pojemnością, prądem rozruchowym i wymiarami. Wśród producentów akumulatorów motocyklowych warto wyróżnić tych, których produkty są sprawdzone i gwarantują długą pracę.

  Czytaj więcej