Jak kupić korzystnie wymarzony samochód?

16 styczeń 2019
Jak kupić korzystnie wymarzony samochód?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jaki powinien być lub jaki jest Twój wymarzony samochód? Widok, którego auta przyspiesza bicie Twojego serca? Jaka to jest marka, kolor lakieru, tapicerka, silnik, czy jest to wersja sportowa, a może limuzyna? Czy tylko o nim marzysz, czy poczyniłeś już jakieś kroki, by mieć takie wymarzone auto? Pamiętaj, nie musisz rezygnować ze swoich marzeń, myśląc, że to nierealna sprawa. Wystarczy dobrze się zastanowić i rozejrzeć wokół siebie, bo teraz masz nie tylko szeroki asortyment pojazdów, ale też sprawdzony sposób na korzystny zakup samochodu.

Własne cztery kółka – szukamy wymarzonego auta

Chociaż nic tak nie podbija męskiego serca, jak własne cztery kółka wymarzonego pojazdu, to kupno samochodu jest bardzo absorbującym i niełatwym zadaniem bez względu czy myślisz o używanym, czy nowym aucie. Wiadomo też, że wymarzone auto, tym bardziej nie jest decyzją i zakupem od zaraz. Wszystko warto przemyśleć, zastanowić się i przeanalizować – czego pragniesz tak naprawdę?  A potem to zrobić.

Do wyboru jest przecież tak wiele modeli, silników czy propozycji wyposażenia. Sam najlepiej wiesz, ile musisz najpierw przejrzeć ofert, ile naczytać się o modelach, ich właściwościach i zastosowaniu, ile cen musisz porównać, zanim będziesz miał orientację w temacie i zdecydujesz się na... wstępne rozmowy, by w ostateczności nabyć kiedyś swoje wymarzone auto.

Poszukując ten wymarzony samochód, warto pamiętać i zwrócić uwagę na wszystkie aspekty związane z tym, czy auto i transakcja związana z jego zakupem będą spełniały nasze oczekiwania. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli, że pojazd ma być praktyczny, skoro ma być wymarzony. Jednak dobrze jest sprawić, żeby to był korzystny zakup samochodu pod każdym względem.

No dobrze. Załóżmy, że masz już w głowie plan, jaki ma być ten wymarzony samochód. Teraz czas zastanowić się, gdzie, od kogo go nabyć, gdzie w ogóle go szukać, no i jak go sfinansować. Sposobów szukania i zakupu samochodu, tak samo jak rodzajów finansowania jest sporo.

Wymarzony samochód możesz kupić na przykład w komisie samochodowym, od znajomego, w salonie u dealera albo pomoże Ci w tym broker samochodowy. W przypadku używanych aut często sporo czasu pochłania poszukiwanie tego odpowiedniego egzemplarza, a i tak możesz kupić przysłowiowego kota w worku.  Inaczej jest w przypadku nowego auta, gdzie masz pewność tego, co kupujesz i gwarancję, na potencjalne naprawy, których raczej nie musisz zakładać, bo przecież to nowy pojazd.

Kolejną ważną kwestią jest sposób, w jaki chcesz zapłacić za wymarzone auto. Jest kilka alternatywnych metod finansowania zakupu pojazdu. Możesz to zrobić za gotówkę, ale mało kto dzisiaj korzysta z tego wariantu pozbywając się znacznej sumy z budżetu. Możesz wziąć kredyt, uruchomić raty lub wesprzeć się leasingiem. Tylko od Ciebie zależy, która opcja finansowania najbardziej Ci odpowiada.Kupno samochodu u brokera?

Niewątpliwie jedną z najlepszych opcji w dzisiejszych czasach, za pomocą, której możesz nabyć wymarzone auto, to kupno samochodu od auto brokera. Samochód od brokera to w stu procentach pojazd uszyty na Twoją miarę, zgodnie z Twoimi marzeniami. Dzięki niemu będzie to najbardziej korzystny zakup samochodu. Ale po kolei.  

Broker samochodowy to Twój doradca, przedstawiciel i sprzedawca w jednym. Oferuje nowe samochody bezpośrednio od autoryzowanych dealerów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Dzięki temu nie będziesz musiał się zastanawiać gdzie szukać, jak negocjować (czy w ogóle to się uda), ani co jeszcze musisz wiedzieć i załatwić, żeby mieć wymarzone auto. Często przecież bywa tak, że te przyziemne sprawy typu formalności, czy za duży wybór sprowadzają nas na ziemię i niekiedy zniechęcają do dalszych poszukiwań czy rozmów. W efekcie czego wycofujemy się z marzeń. A to błąd. Dlatego nie wahaj się, tylko wypróbuj brokera samochodowego.

Broker samochodowy ma możliwość negocjowania kwot bardziej ni ż Ty – wie jak to robić, używa wszelkich argumentów typu oferty konkurencji, w których bardzo dobrze orientuje się, powołuje się i korzysta z różnic kursów walut. W rezultacie sprowadza się to do tego, że otrzymujesz nie tylko swoje wymarzone auto, ale też dostajesz wymarzoną cenę – potrafi być niższa od rynkowej, nawet do 30 procent! 

Kolejny, istotny argument, jeśli nadal nie jesteś do końca pewny, (chociaż byłoby to mało zrozumiałe), to fakt, że nie obchodzą Cię żadne procedury związane z całym przebiegiem zakupu samochodu z jakiegokolwiek miejsca, bo to też zrobi w Twoim imieniu broker samochodowy.

Pamiętaj! Nie można rezygnować z marzeń, bo one wcale nie muszą być kosztowne czy skomplikowane w realizacji. Jedynie, co musisz zrobić, by pozwolić im w realizacji, to postawić jeden mały krok – broker samochodowy. Reszta pójdzie sama. Na koniec, ujmując to jednym krótkim zdaniem – broker samochodowy spełni Twoje marzenia najtaniej.

Zostaw swój komentarz

Promowane artykuły

Najnowsze porady eksperta

 • Czas ładowania akumulatora
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

  Akumulator pełni istotne funkcje w każdym aucie. W tych wyposażonych w silniki spalinowe jest drugim po alternatorze źródłem energii elektrycznej. Wydaje się więc, że jest mniej ważny, jednakże to właśnie dzięki niemu działa układ zapłonowy i rozrusznik, pozwalające na uruchomienie samochodu. Umożliwia on też chociażby włączenie oświetlenia postojowego, ogrzewania, nadmuchu czy klimatyzacji oraz słuchanie radia przy wyłączonym silniku. Aby pełnić swoje funkcje musi mieć dostarczaną energię, którą akumuluje i później, w razie potrzeby, oddaje. W sprawnie działającej instalacji samochodowej odpowiada za to alternator wspomagany przez regulator napięcia, dzięki któremu jego nominalna wartość jest na stałym poziomie 14,4V. Wystarczy więc regularne…

  Czytaj więcej
 • Tryb parkingowy w kamerach samochodowych – jak działa?
  • wtorek, 22 styczeń 2019

  Kamera samochodowa to intuicyjne oraz funkcjonalne urządzenie. Posiada wiele funkcji, które mają za zadanie ułatwić podróżowanie w każdych warunkach. Jedną z nich jest właśnie tryb parkingowy. Jak działa tak funkcja? W poniższym artykule przedstawimy zalety jej posiadania.

  Czytaj więcej
 • Czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?
  • piątek, 18 styczeń 2019

  Akumulator to urządzenie rozruchowe, stanowiące olbrzymie zagrożenie dla środowiska naturalnego. Z tego powodu zużytego akumulatora nie można tak po prostu wyrzucić do kosza na śmieci, a w jego miejsce zakupić nowy egzemplarz. Istotne znaczenie dla ograniczenia ryzyka skażenia gleby lub wody przez wyciek substancji w nim zawartych, ma przestrzeganie odpowiednich, regulowanych prawnie zasad ich zbiórki oraz recyklingu. Aktem prawnym, który określa reguły obrotu akumulatorami jest Ustawa z 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach. Zapoznając się z jej zapisami można uzyskać odpowiedź na pytanie, czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?

  Czytaj więcej
 • Co zrobić kiedy kierowca, który spowodował kolizję uciekł?
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Co robić kiedy kierowca, który spowodował kolizję uciekł z miejsca zdarzenia? Kłopoty związane z ucieczką z miejsca wypadku, nie  tylko powodują problemy z tytułu ubezpieczenia samochodu. Jeśli sprawca jest nieznany, naprawa będzie finansowana w ramach AC poszkodowanego – to wiąże się z wyższymi składkami i utratą zniżki. Niestety, ucieczka przez innego kierowcę po wcześniejszym spowodowaniu kolizji/obtarcia nie jest tak rzadka, jak mogłoby się wydawać.  W takiej sytuacji ustalenie, w jaki sposób roszczenie ubezpieczeniowe będzie obsługiwane, może być trudną sytuacją.

  Czytaj więcej

News

 • Luksus na miarę samochodów
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

   Samochody luksusowe – pragnienie i rozkosz, która znajduje się w sferze naszych najskrytszych marzeń i na którą tylko wybrani mogą sobie pozwolić. Nie tylko powodują spustoszenie w naszych portfelach, ale i na ulicach. Kto z nas nie zatrzymał się, żeby spojrzeć w oczy takiej prawdziwej bestii?

  Czytaj więcej
 • Najciekawsze polskie projekty samochodów
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Choć na obecnym rynku motoryzacyjnym trudno szukać pojazdu, który byłby oparty na polskim projekcie, nie zawsze tak było. Modyfikacje istniejących projektów, ulepszenia, albo nowatorskie rozwiązania być może wykorzystywane później, choć nieoficjalnie w innych popularnych europejskich pojazdach pojawiały się na przestrzeni lat w dużej ilości. Choć sytuacja Polski jako twórcy i producenta na rynku motoryzacyjnym nigdy nie była znacząca, jest kilka ciekawych prototypów aut, które warto poznać, choć nigdy nie zyskały szansy na seryjną produkcję. Również współczesne polskie projekty samochodów wzbudzają zainteresowanie i być może zaistnieją za jakiś czas na świecie.

  Czytaj więcej
 • Innowacyjny system Kia R.E.A.D
  • poniedziałek, 21 styczeń 2019

  Największe na świecie elektroniczne Targi CES 2019 określają trendy technologiczne, jakie czekają nas już w niedalekiej przyszłości. Jeśli tylko projekty ukazane w Las Vegas na targach CES 2019 dałoby się zrealizować, oznaczałoby to rewolucję w motoryzacji. Uwagę wielu zwiedzających przyciągnął zwłaszcza system R.E.A.D. Projekt zaprezentowany przez firmę Kia przeniósł nas do czasów jazdy w pełni autonomicznej i sprawnej mobilności.

  Czytaj więcej
 • Telewizor w aucie? Byton M-Byte pokazuje, że można. Tylko po co?
  • środa, 16 styczeń 2019

  Telewizor w aucie, czyli kiedy próbujemy wynaleźć koło na nowo Telewizor w aucie wydaje się być średnio trafionym pomysłem. Już 17 calowy wyświetlacz, montowany w samochodach marki Tesla, daje się kierowcom mocno we znaki ze względu na swoje właściwości rozpraszające i oślepiające, ktoś jednak wpadł na pomysł, że jest on... wciąż za mały. Projektanci pojazdu zwącego się Byton M-Byte postawili wszystko na jedną kartę, projektując pojazd wyposażony w 49 calowy ekran, tuż pod przednią szybą. Projekt ten nie tylko wyszedł poza stadium projektu koncepcyjnego, lecz wręcz wkroczył powolnymi, śmiałymi krokami na ścieżkę masowej produkcji. Pytanie brzmi - czy słusznie? Opinie…

  Czytaj więcej

akumulatory

Portal o akumulatorach - Akustrefa.pl

Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów. Swoją wiedzę zdobywamy w praktyce, sprzedając akumulatory i prostowniki. Przedstawiamy Państwu ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, Trojan oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA, Noco, Victron, Telwin, Reco, Ideal. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów w których warto zrobić zakupy. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator zakupić, to zapraszamy do działu - jaki akumulator?  w którym można dobrać prawidłowy akumulator do swojego pojazdu.

Kontakt

Biuro czynne Pon.-Pt. 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
info(at)akustrefa.pl