Sprawdź, jak zachować bezpieczeństwo w czasie jazdy
Wyróżniony

01 marzec 2019
Jak zachować bezpieczeństwo w czasie jazdy

Często jeździsz samochodem, ale nie czujesz się w pełni bezpieczny? Wybierasz się w długą trasę lub planujesz wakacje z rodziną, na które chcecie dojechać samochodem? Przekonaj się, jak drobne zmiany i błahe rozwiązania zmieniają komfort jazdy na lepsze. Zapewnij ochronę sobie i bliskim, wybierając właściwe urządzenia elektroniczne do pojazdu i zastępując nimi obecne.

Jak prowadzić bezpieczne rozmowy telefoniczne w samochodzie?

Zabieranie rąk z kierownicy w trakcie jazdy nie jest wskazane, nawet jeśli czujesz się bardzo dobrym kierowcą. Tym bardziej nie wolno rozmawiać wówczas przez telefon. Trzymanie smartfona przy uchu ogranicza ruchy i spowalnia reakcje. Zamiast uniknąć kolizji, której niewątpliwie uniknąłbyś, mając dwie ręce na kierownicy, staniesz się uczestnikiem.

Tryb głośnomówiący nie jest wystarczającym rozwiązaniem, kiedy w grę wchodzi jazda samochodem. Hałas dochodzący z zewnątrz oraz wytwarzany przez pojazd sprawi, że zarówno Ty nie będziesz dobrze słyszał rozmówcy, jak i on Ciebie. Komfort zapewni Ci za to słuchawka Bluetooth, dzięki której do odbierania i zakańczania rozmów nie będziesz musiał nawet sięgać w kierunku smartfona. Dodatkowy atut to wolne drugie ucho, dzięki czemu będziesz na bieżąco kontrolował warunki jazdy.

 

sprawdzjakzachowacbezpieczenstwowczasiejazdy3 min

 

Dlaczego stacja nawigacyjna jest lepsza od smartfona z mapą?

Kiedy korzystasz z aplikacji nawigacyjnej zainstalowanej w smartfonie, musisz się liczyć z: gorszą czytelnością mapy, możliwością przełączenia i utraty widoku przy przypadkowym kliknięciu, niemożnością skorzystania z telefonu (odebrania połączenia, wiadomości, powiadomienia z mediów społecznościowych), szybkim rozładowaniem telefonu, którego naładowanie w samochodzie zajmie więcej czasu niż w pomieszczeniu z dostępem do prądu z sieci.

W przypadku zamontowania w aucie stacji GPS nie musisz bać się o rozładowanie – jest stale podłączona do zasilania. Ekran jest większy, a dane na nim czytelniejsze. Zachodzi niewielkie ryzyko przypadkowego przełączenia widoku. Do tego Twój smartfon się nie wyładowuje i możesz prowadzić przez niego rozmowy (przypominamy o korzyściach z zakupu słuchawki Bluetooth). Jeśli sparujesz stację GPS z radiem samochodowym, będziesz słuchał komend wygodnie – przez głośniki w aucie.

 

sprawdzjakzachowacbezpieczenstwowczasiejazdy2 min

 

Czy warto zakupić wideorejestrator?

Jednym z popularniejszych w ostatnich latach gadżetów elektronicznych do samochodu jest wideorejestrator. Dzięki niemu możesz – jak wynika z nazwy – rejestrować filmy podczas jazdy. Nagrasz albo pasjonującą trasę, na którą wybrałeś się z paczką znajomych, albo wypadek drogowy. Ten drugi powód sprawia, że na zakup wideorejestratora decyduje się coraz więcej kierowców, którzy jeżdżą przede wszystkim lub wyłącznie w obrębie własnego miasta. W zatłoczonym centrum nie trudno o stłuczkę. Kiedy nagrasz zdarzenie, sprawca nie wyprze się swojej winy przed policją.

Gadżety, które warto wozić w schowku

Podczas długiej podróży lub gdy wyjeżdżasz często, bez wątpienia przydadzą Ci się w aucie naładowany powerbank oraz klasyczna ładowarka samochodowa do telefonu. To drobne przedmioty, które nie zajmą dużo miejsca. Możesz wrzucić je do schowka lub do bocznej kieszeni.

Ponadto warto wozić w schowku niewielką apteczkę, chusteczki i napój energetyczny. Ten ostatni przyda Ci się po wielu godzinach jazdy, gdy nie będziesz miał możliwości lub czasu zatrzymać się na stacji na kawę.

Zostaw swój komentarz

Najnowsze porady eksperta

 • Wymiana opon zimowych
  • środa, 13 marzec 2019

  Obecnie, swój własny samochód posiada już niemal każda rodzina. Bez względu na to, czy jest to zupełnie nowy model czy też kupujemy auto używane, niezwykle ważne jest to, aby pamiętać o regularnej wymianie opon. Nie bez powodu, istnieją ich dwa podstawowe rodzaje, czyli opony letnie i opony zimowe. Każdy z nich jest stworzony z innego rodzaju gumy i posiada inne parametry, dzięki którym jesteśmy bezpieczniejsi na drodze. Co zatem warto wiedzieć na temat wymiany opon na zimowe? Oto kilka najważniejszych wskazówek.

  Czytaj więcej
 • Akumulator żelowy - zastosowanie, jak ładować?
  • poniedziałek, 11 marzec 2019

  Akumulator żelowy jest to jeden z rodzaju akumulatorów kwasowo-ołowianych z żelowym elektrolitem. Elektrolit został wytworzony w procesie zmieszania kwasu siarkowego oraz krzemionki. Akumulatory żelowe pierwszy raz ukazały się w Stanach Zjednoczonych w latach 60. Charakteryzują się przede wszystkim wysoką odpornością na ubytek elektrolitu w trakcie pracy elektrycznej, a także niskim samorozładowaniem. Przeważnie akumulatory żelowe produkowane są jako akumulatory typu VRLA. Do ich produkcji wykorzystywane są kolektory ze stopów ołowiu, niemających w sobie antymonu. Kolejną technologią zastosowaną w akumulatorach typu VRLA jest AGM. W absorptive glass mat elektrolit zostaje zaabsorbowany w separatorze wytworzonym z maty szklanej. Dzięki temu uniemożliwiono występowanie wycieku elektrolity z uszkodzonego mechanicznie akumulatora. Polepszyła…

  Czytaj więcej
 • Kiedy wymienić tarcze hamulcowe?
  • niedziela, 10 marzec 2019

  Kiedy wymienić tarcze hamulcowe? Naturalnym czynnikiem zmuszającym nas do wymiany tarcz hamulcowych jest ich zużycie, objawiające się po prostu utratą ich grubości. Minimalna grubość tarczy, przy której powinno przeprowadzić się jej wymianę, określana jest przez jej producenta. Jazda na w zużytych tarczach powoduje gorszą sprawność układu hamulcowego, w tym złe odprowadzanie ciepła. W przypadku dalszej jazdy na wyeksploatowanych tarczach, może dojść do ich skrzywienia a nawet pęknięcia. Nie trzeba wyjaśniać, jakie skutki może mieć taka sytuacja, dlatego pamiętajmy o częstym kontrolowaniu układu hamulcowego. Do sprawdzania ich grubości posłuży nam mikrometr.

  Czytaj więcej
 • Aby być swym najlepszym doradcą
  • niedziela, 10 marzec 2019

  Jak jeździć coraz szybciej i coraz bezpieczniej? Jak kontrolować i wykorzystywać poślizg? Jak upadać? Sekrety różnych rodzajów nawierzchni, rozwijania precyzji, sztuki hamowania i pokonywania zakrętów. To tylko wybrane zagadnienia, które w swych książkach omawia Keith Code, mistrz techniki jazdy motocyklem. Nawet motocykliści, którzy niezbyt lubią czytać – będą zaskoczeni sposobem przekazywania tajników mistrzowskiej jazdy. Wielu po przeczytaniu pierwszego tomu Przyspieszenia, sięgną po drugi – zawierający zaawansowane techniki jazdy.

  Czytaj więcej

News

 • Ładowanie aut elektrycznych – rozwiązania dla biznesu
  • poniedziałek, 18 marzec 2019

  W dobie, gdy tak dużą uwagę zwraca się na ochronę środowiska, pojawia się coraz więcej rozważań na temat korzystania z samochodów elektrycznych. Obecnie na ulicach ich liczba już nie zaskakuje, choć wciąż jest niewielka w stosunku do aut napędzanych paliwem. Jednak ta wzrastająca liczba, chęć koncernów samochodowych, by produkować auta elektryczne, wymusza jednocześnie zmiany w infrastrukturze. Dla przedsiębiorców, właścicieli dużych obiektów usługowych, to świetna okazja, by wzbogacić się o cenną ofertę.

  Czytaj więcej
 • Ranking akumulatorów 2018/2019
  • poniedziałek, 04 marzec 2019

  Ranking akumulatorów 2018/2019 - Każdy kierowca staje prędzej czy później przed decyzją o zakupie akumulatora do swojego auta. Wybór ten nie jest prosty, ze względu na olbrzymią i zróżnicowaną ofertę konkurencyjnych producentów. Trudne warunki atmosferyczne i intensywna eksploatacja samochodu to najlepszy i najbardziej wiarygodny test akumulatorów, jaki można sobie wyobrazić, ale większość z nas wolałaby nie robić tego samodzielnie. Cennymi wskazówkami są zatem wyniki w rankingach sprzedaży, wskazujące które modele cieszyły się największą popularnością wśród kupujących. Ta wiedza, w połączeniu ze znajomością zasad doboru właściwego dla danego samochodu akumulatora, znacznie zawęża pole wyboru i pozwala podjąć optymalną decyzję.

  Czytaj więcej
 • Luksus na miarę samochodów
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

   Samochody luksusowe – pragnienie i rozkosz, która znajduje się w sferze naszych najskrytszych marzeń i na którą tylko wybrani mogą sobie pozwolić. Nie tylko powodują spustoszenie w naszych portfelach, ale i na ulicach. Kto z nas nie zatrzymał się, żeby spojrzeć w oczy takiej prawdziwej bestii?

  Czytaj więcej
 • Najciekawsze polskie projekty samochodów
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Choć na obecnym rynku motoryzacyjnym trudno szukać pojazdu, który byłby oparty na polskim projekcie, nie zawsze tak było. Modyfikacje istniejących projektów, ulepszenia, albo nowatorskie rozwiązania być może wykorzystywane później, choć nieoficjalnie w innych popularnych europejskich pojazdach pojawiały się na przestrzeni lat w dużej ilości. Choć sytuacja Polski jako twórcy i producenta na rynku motoryzacyjnym nigdy nie była znacząca, jest kilka ciekawych prototypów aut, które warto poznać, choć nigdy nie zyskały szansy na seryjną produkcję. Również współczesne polskie projekty samochodów wzbudzają zainteresowanie i być może zaistnieją za jakiś czas na świecie.

  Czytaj więcej

akumulatory

Portal o akumulatorach - Akustrefa.pl

Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów. Swoją wiedzę zdobywamy w praktyce, sprzedając akumulatory i prostowniki. Przedstawiamy Państwu ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, Trojan oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA, Noco, Victron, Telwin, Reco, Ideal. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów w których warto zrobić zakupy. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator zakupić, to zapraszamy do działu - jaki akumulator?  w którym można dobrać prawidłowy akumulator do swojego pojazdu.

Kontakt

Biuro czynne Pon.-Pt. 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
info(at)akustrefa.pl