Dlaczego warto wynająć auto z wypożyczalni?

23 marzec 2019
Dlaczego warto wynająć auto z wypożyczalni?

Wynajęcie samochodu z wypożyczalni jest bardzo rozsądnym i opłacalnym pomysłem w sytuacjach, gdy samochód potrzebny jest na krótki termin. Oczywiście dostępne są również oferty wynajmu średnio i długoterminowego, jednak są o wiele mniej popularne od wynajmu pojazdów na dobę lub tydzień. Samochody z wypożyczalni stanowią zróżnicowaną pod względem klasy, a co za tym idzie ceny wynajmu bazę ofert, spośród której można wybrać pojazd, spełniający wymagania wynajmującego. Wynajem samochodów w wypożyczalni to przede wszystkim możliwość skorzystania z samochodu w sytuacji, gdy jest on niezbędny, bez ponoszenia dużych kosztów.

Samochód z wypożyczalni - opcja dla wygodnych

Aby wypożyczyć samochód osobowy lub dostawczy wystarczy najczęściej zajrzeć na stronę internetową wypożyczalni, gdzie umieszczony jest formularz, za pomocą którego można dokonać rezerwacji pojazdu. Nie trzeba ruszać się z domu, by dopełnić formalności. Z dbałością o konkurencyjność ofert, wypożyczalnie oferują coraz częściej wynajem pojazdów bez konieczności wpłaty kaucji. Odbiór pojazdu ma miejsce w punkcie obsługi klienta, zlokalizowanym w dogodnym, strategicznie umiejscowionym miejscu, niedaleko miejsca zamieszkania. Bardzo popularne obecnie są punkty odbioru pojazdów na lotniskach, skąd można odjechać wynajętym pojazdem po wylądowaniu w celach turystycznych lub służbowych. Samochody, oferowane przez wypożyczalnie są bardzo często pojazdami w klasie A, doskonale odnajdującymi się w ruchu miejskim. Takie pojazdy można wypożyczyć za niewielką opłatą. Im lepiej wyposażony samochód, prezentujący wyższą klasę, tym wyższa cena dobowego wynajmu. Do dyspozycji klientów wypożyczalni pozostają samochody osobowe w wersjach hatchback, sedan i kombi oraz vany i pojazdy dostawcze. 

wynajem samochodow kluczyki min

 

Komfort podróżowania samochodem bez zobowiązań

Wypożyczając samochód z wypożyczalni należy zadbać jedynie o napełnienie zbiornika paliwa. Pojazdy, oferowane przez wypożyczalnie aut, to samochody często i regularnie serwisowane, co oznacza praktycznie bezawaryjne korzystanie z samochodu, z opłaconą polisą OC i AC, oponami odpowiednimi do warunków pogodowych oraz prawidłowym poziomem płynów eksploatacyjnych. Wypożyczalnie samochodów wydają pojazdy czyste, wymagając jednocześnie od klientów, aby przy zwrocie pojazd znajdował się w podobnym stanie wizualnym. Dokonując wypożyczenia pojazdu z wypożyczalni, wystarczy wybrać model oraz opłacić kwotę, ujętą w umowie wypożyczenia. Pozostałe obowiązki wobec utrzymania pojazdu należą do wypożyczalni. 

W jakich sytuacjach warto wypożyczyć samochód?

Najbardziej opłacalny wynajem samochodu z wypożyczalni okazuje się wtedy, gdy przylatując do obcego miasta, nie jesteśmy mobilni. Z wypożyczonym samochodem, szybko i sprawnie dostaniemy się do hotelu, na spotkanie biznesowe, do siedziby kontrahenta oraz do restauracji. Po wykonaniu obowiązków, niezależnie możemy zwiedzić najciekawsze zabytki miasta. Wypożyczenie samochodu jest dobrym pomysłem w sytuacji, gdy musimy wybrać się w podróż, a na co dzień nie jest nam potrzebny samochód na własność.

Należy zwracać uwagę, czy wypożyczalnia samochodów zakłada limit kilometrów dla pojazdu. Wypożyczenie samochodu na specjalną okazję staje się coraz bardziej popularne. W wyjątkowych chwilach, gdy chcemy zadać szyku - na imprezie firmowej, przyjęciu rodzinnym, gali lub podczas ważnego spotkania biznesowego, dobre wrażenie wywrze wysokiej klasy samochód, którym dostaniemy się pod właściwy adres. Nowożeńcy, marzący o luksusowym samochodzie do ślubu mogą skorzystać z wynajmu samochodu wysokiej klasy, bez konieczności proszenia znajomych o przysługę w dowiezieniu na uroczystość. 

Wynajem samochodów w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu lub jakimkolwiek innym mieście, jest doskonałym sposobem na ułatwienie nietypowych sytuacji, w których bez pojazdu na własny użytek byłoby niekomfortowo. Wypożyczony samochód to dobra opcja dla osób, które nie chcą martwić się formalnościami, korzystając jednocześnie z zalet łatwego, szybkiego przemieszczania się. 

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Prostownik Stef-pol EST-310 12V/24V 30A
  • niedziela, 01 październik 2017

  Prostownik Stef-pol EST-310 12V/24V 30A przeznaczony jest do samoczynnego ładowania akumulatorów ołowiowo-kwasowych o napięciu 12V lub 24V i pojemności 70 ÷ 300Ah oraz do wspomagania rozruchu silnika. Prostownik Stef-pol EST-310 12V/24V 30A Sprawdza się przy ładowaniu akumulatorów montowany w silnikach benzynowych i diesla.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Varta Blue EFB Dynamic
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory Varta Blue EFB Dynamic Start-Stop wykonane w technologii EFB są doskonałym rozwiązaniem dla pojazdów ze standardową (podstawową) funkcją Start-Stop. Przy wyłączonym silniku niezawodnie zaopatruje on w prąd odbiorniki energii i gwarantuje ponowny start silnika w ciągu ułamka sekundy. Ponadto posiada on dwukrotnie większą wytrzymałość cykliczną w porównaniu z akumulatorem…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory motocyklowe LandPort
  • piątek, 26 styczeń 2018

  Holenderska firma LANDPORT od wielu lat zajmuje się akumulatorami do wszystkich typów pojazdów oraz urządzeń. Jednym z jej sektorów działalności jest dział motocykli, quadów oraz skuterów. Z ponad 25 letnim doświadczeniem zakupów na Dalekim Wschodzie, LANDPORT jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej zróżnicowane wymagania klientów i dostarczyć produkty najwyższej jakości…

  Czytaj więcej
 • Tabela zamienników akumulatorów motocyklowych - Yuasa
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Tabela zamienników akumulatorów motocyklowych - Yuasa

  Czytaj więcej

News

 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej
 • Producenci akumulatorów motocyklowych na polskim rynku.
  • piątek, 31 maj 2019

  Na rynku polskim dostępnych jest wiele modeli akumulatorów do motocykli. Są to niewielkie baterie ze względu na ograniczone miejsce w pojeździe, o napięciu 6V lub 12V. Cechują się zróżnicowanymi technologiami i różnorodnymi rozwiązaniami, jakie zostały w nich użyte, a także pojemnością, prądem rozruchowym i wymiarami. Wśród producentów akumulatorów motocyklowych warto wyróżnić tych, których produkty są sprawdzone i gwarantują długą pracę.

  Czytaj więcej