Sklep z akumulatorami online

Jak zapłacić mandat przez internet?

05 kwiecień 2019
Jak zapłacić mandat przez internet?

Większości z nas zdarzyło się za bardzo „śpieszyć” i przekroczyć obowiązującą na danym odcinku drogi prędkość. Bywa, że jesteśmy zmuszeni ponieść konsekwencje takiego zachowania, które sprowadza się do otrzymania mandatu karnego za drogowe wykroczenie. Ze statystyk wynika, że chociażby w 2017 roku polscy kierowcy otrzymali aż 3,6 milionów mandatów. Może to być mandat, który wystawi nam „drogówka” będąca świadkiem naszego wykroczenia, albo mandat z fotoradaru, który zarejestrował naszą nadmierną prędkość. W pierwszym przypadku, kiedy mandat wystawia nam patrol policji, sprawa jest prostsza. Policjant na miejscu pyta nas o przyjęcie kary i powiadamia o jej wysokości. Na mandat z fotoradaru trzeba trochę poczekać.

Jak zapłacić mandat przez internet?

   Po otrzymaniu mandatu, należy zapłacić go w ciągu 7 dni na poczcie, w banku, przelewem internetowym lub na miejscu kartą, gdy funkcjonariusze policji będą wyposażeni są w terminal. Zgodnie z nowymi regulacjami obecnie kierowca ukarany mandatem ma na zapłatę 14 dni od chwili jego przyjęcia (do niedawna było to 7 dni). Od 1 lutego każdy radiowóz powinien być wyposażony w terminal płatniczy, dzięki czemu za mandat można zapłacić na miejscu bezgotówkowo.

   Wygodną i coraz bardziej popularną metodą płatności mandatu karnego jest przelew internetowy. Coraz częściej robimy zakupy przez Internet, płacimy rachunki, ten trend dotyczy także zapłaty mandatów. Jest to metoda wygodna, niewymagająca wychodzenia z domu. Nie musimy stać w kolejce na poczcie czy w banku i unikamy konieczności zapłaty prowizji za realizację wypełnionego polecenia przelewu. Jak zapłacić mandat przez Internet? Nic prostszego. Na co dzień często korzystamy z bankowości internetowej i ze standardowej opcji przelewu. Często jednak nie jesteśmy świadomi, że ramach bankowości elektronicznej dla użytkowników dostępna jest także opcja przelewu podatkowego.   Pierwszym krokiem jest oczywiście zalogowanie się do bankowości elektronicznej swojego banku. Następnie zamiast standardowej wersji transakcji, z której korzystamy na co dzień, wybieramy z listy opcję „przelew do Urzędu Skarbowego”, „przelew do organu podatkowego” lub „przelew podatkowy”. Nazwa ta może różnić się w zależności od tego, którego banku jesteśmy klientami. Następnie wybieramy typ formularza, który w tym przypadku nosi nazwę „Mandaty’. W formularzu, który nam się otworzy, wybieramy z listy właściwy organ administracyjny, czyli Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu. Niezależnie od miejsca zamieszkania od 1 stycznia 2016 roku to właśnie do opolskiego urzędu spływają wszystkie mandaty krajowe wystawione przez Policję. Dane tego organu, w tym numer rachunku bankowego, powinny „wskoczyć” automatycznie we właściwe pola formularza przelewu. Po upewnieniu się, iż wybraliśmy odpowiedni podmiot, przechodzimy do następnego kroku. W celu identyfikacji wpisujemy swój numer PESEL, a także serię i numer posiadanego dowodu osobistego. Aby można było zidentyfikować zobowiązanie, wpisujemy serię i numer mandatu karnego oraz datę jego wystawienia. Powyższe dane znajdziemy na blankiecie mandatu, który przyjęliśmy. Uzupełniamy także jego kwotę. Po sprawdzeniu poprawności wprowadzonych danych, przelew możemy zrealizować poprzez jego zatwierdzenie. Pamiętajmy, że poszczególne systemy bankowości internetowej mają różne szablony tego rodzaju przelewu, dlatego układ rubryk może nieco się różnić. Wszystkie jednak zawierają te same pola, wymagające podania tych samych danych.

Jak zapłacić mandat przez internet otrzymany zagranicą?

   Kierowcy, którzy podróżują poza granicami kraju także muszą liczyć się z tym, że złamanie miejscowych przepisów będzie wiązało się z otrzymaniem mandatu. Również w tym przypadku możemy skorzystać z przelewu internetowego, jednak w nieco innej formie. Jak zapłacić mandat z zagranicy? Na wezwaniu mandatowym znajdziemy numer konta oraz IBAN, czyli międzynarodowy numer rachunku bankowego, którego podanie wymagane jest w przypadku przelewu zagranicznego. Płatności możemy dokonać ze swojego rachunku, jednakże potrzebne będzie przewalutowanie. Należy liczyć się z tym, że przewalutowanie i transfer pieniędzy będą wiązały się z pobraniem przez bank prowizji. W przypadku płatności w Euro do krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli krajów UE oraz Szwajcarii, Islandii, Norwegii i Lichtensteinu) warto skorzystać z opcji tzw. przelewu SEPA. Jest to rozwiązanie tańsze (opłata to maksymalnie 10 zł). Nie ma tutaj podmiotów pośredniczących w przekazywaniu pieniędzy, które mogłyby naliczać dodatkowe opłaty. Taki przelew księgowany jest na wskazanym rachunku bankowym najpóźniej następnego dnia roboczego po jego zleceniu.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Wybierz odpowiedni akumulator ciężarowy Exide
  • środa, 01 listopad 2017

  Exide tak zaprojektował swoje akumulatory, aby obniżyć ryzyko awarii i w ten sposób dać klientowi przewagę nad konkurencją. Klient zyskuje produkt o najwyższej wydajności na rynku, niższe koszty jego użytkowania i wybór produktów do różnych zastosowań.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Yuasa High Performance Maintenance Free
  • czwartek, 11 styczeń 2018

  Akumulatory Yuasa High Performance Maintenance Free - Jeśli potrzebujesz wysokiej mocy rozruchowej to idealnym dla ciebie rozwiązaniem będzie akumulator Yuasa z serii Yuasa High Performance Maintenance Free. Seria YTZ to więcej mocy, mniej konserwacji i dłuższa żywotność. Akumulatory Yuasa High Performance Maintenance Free są najlepszym wyborem do motocykli, pojazdów użytkowych,…

  Czytaj więcej
 • Zabezpieczenie akumulatora przed zbyt szybkim zużyciem Stef-pol EST-805 12V 20A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Zabezpieczenie akumulatora przed zbyt szybkim zużyciem Stef-pol EST-805 12V 20A - Zabezpieczenie zabezpiecza akumulator przed zbyt szybkim zużyciem. Zabezpieczenie kontroluje napięcie na akumulatorze, żeby nie rozładował się poniżej 10,5V. Gdy akumulator osiągnie granicę napięcia 10,5V zabezpieczenie odłączy odbiorniki od akumulatora. Zabezpieczenie zwalnia z obowiązku ciągłego kontrolowania akumulatora, żeby nie rozładować…

  Tags: Stefpol
  Czytaj więcej
 • Prostownik Stef-pol EST-325 12V/24V 90A
  • poniedziałek, 02 październik 2017

  Prostownik Stef-pol EST-323 12V/24V 40A przeznaczony jest do ładowania akumulatorów ołowiowo-kwasowych o napięciu 12V/24V i pojemności 120 ÷ 900Ah oraz do wspomagania rozruchu silnika. Prostownik Stef-pol EST-323 12V/24V 40A Sprawdza się przy ładowaniu akumulatorów montowany w samochodach osobowych i ciężarowych.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Sposób na szybką sprzedaż używanego samochodu
  • poniedziałek, 09 grudzień 2019

  Musisz szybko sprzedać swój samochód? Nie wiesz co zrobić z powypadkowym, uszkodzonym pojazdem, którego naprawa kosztowałaby więcej, niż kupno nowego? A może właśnie chcesz wymienić auto na nowszy model? W każdym z tych przypadków sprzedaż starego samochodu jest słusznym sposobem na rozwiązanie problemu. Niestety, taka transakcja często bywa bardzo problematyczna. Wiele portali za samo umieszczenie ogłoszenia wymaga opłaty, proces sprzedaży potrafi trwać bardzo długo, a potencjalni nabywcy mają tendencję do negocjowania ceny do możliwie najniższej.

  Czytaj więcej
 • Wtryskiwacz: elektromagnetyczny czy piezoelektryk?
  • piątek, 06 grudzień 2019

  Wtryskiwacze zrewolucjonizowały świat silników wysokoprężnych diesla. Dzięki nim zmieniły się osiągi, moc silnika, jego mniej negatywny wpływ na środowisko. Stało się tak w dużej mierze właśnie przez zmianę sposobu dostarczania paliwa do komory spalania. Uzyskanie jeszcze lepszych wyników stało się możliwe dzięki zastąpieniu wtryskiwaczy elektromagnetycznych piezoelektrycznymi.

  Czytaj więcej
 • Pomoc drogowa – czy i kiedy warto skorzystać z jej wsparcia
  • środa, 04 grudzień 2019

  Kiedy wyjeżdżamy w trasę powinniśmy być zabezpieczeni. Należy mieć wszystkie niezbędne dokumenty, zapas prowiantu, a także kontakt do zaufanej firmy specjalizującej się w pomocy drogowej. Choć zawsze należy myśleć optymistycznie, zawsze może zdarzyć się nam podbramkowa sytuacja i będziemy musieli skorzystać z pomocy. Dobrze, kiedy udzieli nam jej profesjonalista.

  Czytaj więcej
 • Wybieramy pokrowce na siedzenia – jaki materiał będzie najlepszy?
  • środa, 27 listopad 2019

  Pokrowce na siedzenia to coraz popularniejsze rozwiązanie, zwłaszcza wśród tych spośród kierowców, którzy intensywnie eksploatują swoje pojazdy. Wybierając dla siebie określony typ tego akcesorium samochodowego, musimy wziąć pod uwagę (poza naszymi możliwościami finansowymi) przede wszystkim to, z jakiej tkaniny interesujące nas pokrowce zostały wykonane. Na rynku można najczęściej spotkać cztery warianty: okrycia poliestrowe, welurowe, wykonane z alcantary oraz z syntetycznej skóry. Przyjrzyjmy się wadom i zaletom każdego z tych rozwiązań.

  Czytaj więcej

News

 • Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Gdańsku?
  • sobota, 30 listopad 2019

  W Gdańsku działa wiele wypożyczalni samochodowych, które mogą zagwarantować swoim klientom profesjonalną obsługę. Z jakimi cenami musimy się wtedy liczyć?

  Czytaj więcej
 • FORTIS - Nowość na rynku akumulatorów w Polsce!
  • sobota, 16 listopad 2019

  Akumulatory wychodzące z nowoczesnych linii technologicznych cieszą się bardzo dużą popularnością wśród doświadczonych kierowców. Coraz częściej stawiają na nie również osoby początkujące. Nie jest to w żaden sposób dziwne, ponieważ takie akumulatory cieszą się dużą wydajnością, niezawodnością i zmniejszonym zużyciem energii. W związku z tym warto na nie postawić i mieć pewność, że nawet w przypadku bardzo złej pogody silnik w samochodzie osobowym nie odmówi kierowcom posłuszeństwa.

  Czytaj więcej
 • Najpopularniejsze modele samochodów na polskim rynku
  • niedziela, 03 listopad 2019

  Raporty na temat sprzedaży samochodów osobowych w Polsce publikowane są praktycznie każdego roku. Zestawienia te powstają na podstawie informacji pozyskanych z różnych źródeł. Niektóre z modeli pojazdów rejestrowanych przez osoby fizyczne cieszą się szczególną popularnością. Kiedy najbardziej opłaca się je kupić?

  Czytaj więcej
 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej

Jaki akumulator
 Akustrefa.pl - to artykuły, newsy i porady dotyczące wszystkiego co jest związane z akumulatorami i nie tylko. Swoją wiedzę o akumulatorach zdobywamy w praktyce. Na naszych stronach dowiecie się jaki akumulator kupić oraz gdzie kupić dobry akumulator. Przedstawiamy również ofertę największych producentów akumulatorów i prostowników na rynku.

Kontakt

Sklep stacjonarny
ul. Łozowa 90/94
61-443 Poznań
+48 690 940 134
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia
Pn.-Pt. 8:30-19:00
Sobota 9:00-14:00
Niedziela 9:00-14:00

Jak do nas dojechać?