Jak tanio kupić ubezpieczenie w internecie?
Wyróżniony

24 kwiecień 2019
Jak tanio kupić ubezpieczenie w internecie?

Zakup ubezpieczenia komunikacyjnego to dla właścicieli pojazdów coroczny obowiązek. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w walce o klienta, któremu do tej pory trudno było samodzielnie porównać wiele polis. Wszystko zmieniły jednak darmowe porównywarki dostępne w internecie. Narzędzia tego typu mają wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość wyboru najtańszego ubezpieczenia.

Ubezpieczenie przez internet

Kupowanie przez internet to żadna nowość – nawet na rynku ubezpieczeń rozwiązanie to jest już dobrze znane. Od czasu, gdy sprzedaż internetową uruchomiły pierwsze towarzystwa ubezpieczeniowe, wiele się zmieniło, a omawiany kanał sprzedaży wykorzystuje dziś większość liczących się w branży firm.

Ubezpieczenia direct można obecnie kupić nie tylko za pośrednictwem strony internetowej wybranego towarzystwa. Klienci mają do dyspozycji także inne rozwiązania, czyli serwisy internetowe gromadzące oferty wielu firm. Można powiedzieć, że są to multiagencje ubezpieczeniowe – w tym wypadku nie trzeba jednak umawiać się na spotkanie z agentem, a wszystkie etapy zakupu polisy, od jej wyboru, przez opłacenie i otrzymanie dokumentu, można załatwić w całości online.

 

Ubezpieczenie przez internet

 

Tania polisa przez internet

Jedną z zalet porównywarek internetowych jest możliwość poznania obowiązujących stawek w wielu różnych ubezpieczalniach jednocześnie. Jeśli więc zależy Ci na oszczędności, wypełnij formularz online, a następnie kup ubezpieczenie w Gothaer, MTU24, Generali czy Proama – to tylko kilka wybranych firm dystrybuujących swoje produkty poprzez wirtualne multiagencje, których ofertę możesz porównać w ciągu kilku minut. Jest to wyjątkowo proste dzięki temu, że wyniki wyszukiwania prezentowane są na stronie internetowej w formie czytelnego zestawienia.

Kalkulator ubezpieczeń gromadzi wiele ofert w jednym miejscu i pozwala dokładnie porównać ich warunki. W przypadku OC wybór jest prosty – tutaj należy kierować się najniższą ceną. Gdy chodzi o dodatkowe polisy komunikacyjne, takie jak AC czy Assistance, sytuacja wygląda inaczej, bo ich zakresy w różnych firmach mogą się diametralnie różnić. W porównywarce szybko sprawdzimy szczegóły każdej z ofert, dzięki czemu wybierzemy nie tylko tę korzystną finansowo, ale też oferującą potrzebny nam zakres ochrony.

 

Tania polisa przez internet

 

Czemu warto kupić polisę online?

Atrakcyjna cena polisy i możliwość dopasowania ochrony do swoich potrzeb – to najważniejsze zalety zakupów za pośrednictwem porównywarki online. Na plus trzeba także zaliczyć intuicyjną obsługę narzędzia, która ogranicza się właściwie do wprowadzenia do formularza niezbędnych danych. Nie można także zapominać o wygodzie, jaką zapewnia kalkulator. Można z niego skorzystać na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu, bez względu na porę dnia.

Brak konieczności umawiania się na spotkania z agentami ubezpieczeniowymi przekłada się również na oszczędność czasu, co dla wielu potencjalnych klientów ma niebagatelne znaczenie. Dzięki kalkulatorowi online unikają oni stania w korkach i kolejkach, a polisę mogą wykupić podczas przerwy na kawę czy wieczornego odpoczynku.

Samodzielny wybór polisy (taniej lub o zadowalającym stosunku ceny do zakresu ochrony) jest więc w zasięgu każdego użytkownika internetu. Dzięki dodatkowym korzyściom oferowanym przez porównywarkę ubezpieczeń z pewnością liczba jej użytkowników wciąż będzie rosła.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Ładowarka Stef-pol EST-514 12V 15A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-514 12V 15A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 12V i pojemności 34 ÷ 150Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego…

  Czytaj więcej
 • CTEK ON BOARD CHARGING
  • czwartek, 02 listopad 2017

  System ładowania CTEK ON BOARD CHARGING pozwala cieszyć się maksymalną pojemnością baterii, jest również idealną ładowarką dla pojazdów bez dostępu do sieci.

  Tags: CTEK
  Czytaj więcej
 • Urządzenie rozruchowe EST-800 12V 800A
  • niedziela, 01 październik 2017

  Urządzenie rozruchowe EST-800 12V 800A - Przenośne urządzenie rozruchowe BOOSTER przeznaczone jest do rozruchu silnika w trudnych warunkach a także do zasilania urządzeń na napięcie DC 12V np.: TV, radia, komputera, żarówki itp.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Centra EFB
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Przeznaczona jest do pojazdów mikrohybrydowych wyposażonych w system Start & Stop. Dzięki technologii EFB akumulatory tego typu zapewniają optymalne działanie w ekstremalnych zastosowaniach pracy pojazdu jakim jest system Start & Stop. Auto wyposażone w taki system wykonuje w ciągu doby nawet kilkadziesiąt razy większą ilość rozruchów niż samochodów bez tego…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Serwis klimatyzacji Ciechanów – Kiedy dokonać serwisu w pojazdach.
  • piątek, 12 lipiec 2019

  Regularne czyszczenie i serwisowanie klimatyzacji to konieczność, jeśli zależy nam na tym, by móc cieszyć się z niższej temperatury w nagrzanym samochodzie. Warto również pamiętać o tym, że oprócz chłodzenia, klimatyzacja oczyszcza powietrze. Jeśli działa sprawnie i jest włączona, może skutecznie zapobiegać rozwojowi drobnoustrojów. Ponadto dzięki niej w powietrzu nie ma pyłków ani kurzu. Czyste powietrze w samochodzie pozwala uniknąć groźnych chorób, takich jak legionelloza, która bardzo przypomina ciężkie zapalenie płuc.

  Czytaj więcej
 • Korzystanie z samochodu bez jego kupowania
  • piątek, 12 lipiec 2019

  Korzystanie z samochodu należy do wygodnych rozwiązań. Wsiadając do niego, można w komfortowych warunkach przejechać z miejsca na miejsce. Jeśli nie ma się własnego, można skorzystać z oferty udzielanej w ramach usługi wynajem aut.

  Czytaj więcej
 • Jak często należy wymieniać filtr powietrza?
  • sobota, 15 czerwiec 2019

  Filtry są częściami eksploatacyjnymi pojazdu, ulegającymi codziennym zabrudzeniom, mającym wpływ na pracę silnika. Podczas regularnego serwisu motocykla jednym z elementów, o których trzeba pamiętać, jest filtr powietrza. Mocno zanieczyszczony, może prowadzić do zaburzenia trwałości, a nawet uszkodzenia jednostki napędowej.

  Czytaj więcej
 • Od czego zależy żywotność opony
  • poniedziałek, 08 lipiec 2019

  Dzisiejsze konstrukcje samochodów, a przede wszystkim wyśrubowane parametry techniczne, nastawione są na zapewnienie jak najlepszych osiągów. Dzieje się tak dlatego, że takie są podstawowe oczekiwania podażowe, stąd produkcja aut ukierunkowana jest bardziej na aspekty wizualne i technologiczne, niż na bezpieczeństwo. Klienci zapominają, że jeździe takim autem, towarzyszą olbrzymie przeciążenia, potencjalnie zagrażające bezpieczeństwu. W sytuacji, kiedy pojazd jest nowy, a wszystkie systemy kontrolujące i stabilizujące są w pełni sprawne, to ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji samochodu jest stosunkowo niewielkie. Problem zaczyna być poważny, w momencie, gdy pojazd ma już swoje lata, a na dodatek właściciel nie przywiązuje należytej uwagi do elementów, jakie tak naprawdę mają…

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej