Planujesz weekendowy wyjazd? Zobacz, co warto zabrać do bagażnika swojego samochodu
Wyróżniony

27 maj 2019
Zobacz, co warto zabrać do bagażnika swojego samochodu

Wybierając się w weekendową podróż samochodem, należy się do tego odpowiednio przygotować. Również pojazd powinien zostać wyposażony w niezbędne akcesoria. O czym pamiętać i co warto zapakować do bagażnika przed podróżą?

O czym pamiętać przed dłuższą podróżą autem?

Podróż własnym samochodem na weekend w Polsce, a także dłuższy wyjazd za granicę to doskonałe rozwiązanie. Jadąc własnym środkiem transportu, nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni czasowo i możemy działać spontanicznie. Nie musimy nawet planować wcześniej noclegu – w najgorszym wypadku spać możemy nawet w samochodzie. Podróż autem nie ogranicza nas i umożliwia zabranie wielu przydatnych rzeczy, np. namiotu, śpiworów, a nawet kuchenki turystycznej. Jednak nawet najciekawiej zaplanowana, weekendowa podróż może okazać się koszmarem, jeśli zapomnimy o podstawowym wyposażeniu samochodu czy niezbędnych dokumentach albo nasze auto odmówi posłuszeństwa.

Przegląd to podstawa

Przed każdą podróżą, czy to będzie daleka trasa na południe Europy, czy też krajowa wycieczka w góry, należy sprawdzić stan techniczny auta. Ustrzeże nas to przed problemami w trasie i ogromnymi kosztami powrotu do domu na lawecie. Warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, czyli zakładu mechanicznego, w którym zostanie sprawdzony poziom płynów chłodniczych, oleju, stan hamulców, ogumienia i zawieszenia. Warto spojrzeć na termin ważności przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC, gdyż ich brak może uniemożliwić dalszą podróż w przypadku kontroli drogowej.

Jeśli planujemy podróż za granicę, sprawdźmy również, czy nasze ubezpieczenie obejmuje dany kraj. Jeśli wybieramy się do kraju spoza Unii Europejskiej, konieczne będzie zakupienie zielonej karty.

Wyposażenie dodatkowe samochodu

Sprawdźmy, czy mamy komplet wyposażenia dodatkowego, które nie tylko może się przydać w sytuacjach awaryjnych, ale również zostanie zweryfikowane podczas kontroli drogowej. Warto się więc upewnić, czy w samochodzie znajduje się trójkąt oraz gaśnica. Nie zapomnijmy też o sprawdzeniu jej legalizacji, która jest obowiązkowa raz do roku. Więcej na ten temat znajdziemy w artykule: „Gaśnica samochodowa – co warto wiedzieć?”. Jeśli posiadana przez nas gaśnica straciła ważność, warto odwiedzić stronę moje-auto.pl, na której znaleźć można modele łatwe w obsłudze, co w sytuacji zagrożenia pożarem jest podstawą.

Oprócz wyposażenia obowiązkowego należy zadbać również o dodatkowe elementy, które mogą przydać się w podróży. Warto zabrać linkę holowniczą, zestaw naprawczy do opon, komplet zapasowych żarówek, latarkę oraz zestaw podstawowych narzędzi. Należy również sprawdzić i uzupełnić zawartość apteczki. Nie zapomnijmy także o ładowarce samochodowej i papierowej mapie – tak na wszelki wypadek.

Zaplanowanie trasy podróży

Nie ma nic gorszego niż zgubienie się w drodze – tracimy wówczas cenny czas i nerwy. Dlatego przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić i przeanalizować trasę przed wyjazdem, w razie gdyby technologia miała nas zawieźć.

Po skompletowaniu niezbędnych akcesoriów pozostaje tylko ruszyć w trasę i cieszyć się udanym wyjazdem. Życzymy zatem szerokiej drogi i udanego wypoczynku!

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Tuborg Hobby Marine
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory Tuborg Hobby Marine - Podczas rejsu wygoda podróży uzależniona jest od zasilania urządzeń. Prąd dostarczany jest zwykle z akumulatorów, które zapewniają zasilanie w trakcie najważniejszych operacji, na przykład podczas rozruchu silnika czy obsługi radia/GPS, oświetlenia przyrządów nawigacyjnych. Mając świadomość, że do utrzymania łodzi w ruchu konieczne jest skuteczne zmagazynowanie…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Trojan GEL
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Specjalny cykl formacji akumulatorów Trojan Deep Cycle GEL, wydłuża maksymalnie długość działania akumulatorów na jednym ładowaniu co powoduje, że jest on liderem w swojej klasie. Akumulator Trojan DC Gel jest doskonałym rozwiązaniem do zastosowań wszędzie tam, gdzie przepisy nie pozwalają na użycie akumulatorów kwasowych.

  Czytaj więcej
 • Baterie Panasonic, Twój partner w dziedzinie zasilania
  • niedziela, 29 październik 2017

  Holistyczne podejście firmy Panasonic do produkcji obejmuje cztery kluczowe obszary - badań i rozwoju, produkcji, kontroli jakości i ochrony środowiska – oraz wiele urządzeń na całym świecie opartych na najnowocześniejszych technologiach. . Poszanowanie przewodniej zasady ciągłego doskonalenia produktów i ścisłej kontroli jakości wypływa z naszego pragnienia, aby dostarczyć klientom wysokiej…

  Czytaj więcej
 • Wodoszczelna i wstrząsoodporna BLUE POWER IP67
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka Blue Power Marine IP67 - dedykowana do zastosowania w sektorze marynistycznym. Woda, olej, ani piasek nie są w stanie uszkodzić ładowarki Blue Power IP67. Obudowa jest odlana z aluminium, a elektronika jest zalana w żywicy. dy temperatura osiągnie 60 ° C prąd wyjściowy zostaje zredukowany utrzymując prawidłowe działanie i…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Akumulatory motocyklowe - jak przechowywać je po sezonie?
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Akumulatory motocyklowe są narażone na negatywne działanie czynników zewnętrznych, dlatego też warto je po sezonie odpowiednio przechowywać, aby nie skrócić żywotności akumulatora. Nie wszyscy motocykliści zdają sobie sprawę z tego, że akumulatory w ich maszynach mogą się bardzo szybko zużyć, jeśli nie będą po sezonie właściwie przechowywane. Po zakończeniu sezonu najlepszym rozwiązaniem będzie więc zdemontowanie akumulatora i pozostawienie go w ciemnym pomieszczeniu, może to być garaż. Nie powinien być narażony na nadmierne promieniowanie słoneczne oraz skoki temperatur. Najlepiej jeśli będzie to miejsce wentylowane, wtedy też z akumulatorem przed kolejnym sezonem nie stanie się nic złego. Zdecydowanie lepiej wybierać nieco chłodniejsze…

  Czytaj więcej
 • Czynniki negatywnie działające na akumulator
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Akumulator jest elementem niezbędnym w każdym pojeździe. W samochodach, w których najczęściej spotkamy akumulator kwasowo-ołowiowy, służy do rozruchu podczas włączania zapłonu pojazdu. Jak każdy często eksploatowany element, również akumulator ulega stopniowemu niszczeniu, wykazując coraz gorsze parametry. Istnieją także pewne czynniki, negatywnie działające na akumulator, znacząco przyspieszające jego degenerację.

  Czytaj więcej
 • Ekologia w kwestii użytkowania akumulatora
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Chociaż akumulator to niezbędne wyposażenie nie tylko w przypadku samochodu i jego wynalezienie było dla ludzkości niezwykle pożyteczne, to już sam jego skład chemiczny nie jest tak przyjazny, ani dla ludzi, ani dla środowiska. Elektrolit, ołów i lit to substancje, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Z tego powodu niezwykle ważne jest zadbanie, by akumulator posłużył nam jak najdłużej, a co za tym idzie, aby jego produkcja nie musiała wzrastać wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem. Jak więc ekomyślenie przekłada się w praktyce na użytkowanie tego źródła prądu?

  Czytaj więcej
 • Kradzież motocykla - czy istnieje szansa uchronić się przed nią?
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Wiele osób jeździ na motocyklach. Oczywiście jego zakup wiąże się z dość dużym kosztem, jednak jest to marzenie osób związanych z motoryzacją od dawna, którzy chcieli zasiąść na własnym motocyklu i poczuć na skórze niesamowite doznania płynące z jazdy. Z motocykli korzysta się głównie w okresie wiosennym oraz letnim, chociaż coraz częściej można zauważyć motocyklistów na drogach w porze jesiennej. W ostatnich latach pojawiło się na ulicach wiele nowych jednośladów, dlatego popularność motocykli stale rośnie.

  Czytaj więcej

News

 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej
 • Producenci akumulatorów motocyklowych na polskim rynku.
  • piątek, 31 maj 2019

  Na rynku polskim dostępnych jest wiele modeli akumulatorów do motocykli. Są to niewielkie baterie ze względu na ograniczone miejsce w pojeździe, o napięciu 6V lub 12V. Cechują się zróżnicowanymi technologiami i różnorodnymi rozwiązaniami, jakie zostały w nich użyte, a także pojemnością, prądem rozruchowym i wymiarami. Wśród producentów akumulatorów motocyklowych warto wyróżnić tych, których produkty są sprawdzone i gwarantują długą pracę.

  Czytaj więcej