W jakich sytuacjach wezwać pomoc drogową?

11 czerwiec 2019
W jakich sytuacjach wezwać pomoc drogową? W jakich sytuacjach wezwać pomoc drogową?

Usługi pomocy drogowej kojarzymy przede wszystkim z kolizjami lub nagłymi awariami auta, zdarzającymi się poza miastem. Tymczasem jednak oferta takich firm obejmuje znacznie więcej usług niż holowanie. W Warszawie możemy bowiem skorzystać z kompleksowej pomocy w razie jakichkolwiek problemów z autem. Oto lista 5 usług, które można zlecić pomocy drogowej.

  1. Auto holowanie w Warszawie – laweta
  2. Auto pomoc Warszawa – rozruch samochodu
  3. Tania pomoc drogowa Warszawa – wyciąganie z rowu
  4. Pomoc drogowa – dowóz paliwa na miejsce
  5. Auto pomoc – drobne naprawy na drodze

Auto holowanie w Warszawie – laweta

Wypadek lub poważna, trudna do usunięcia na miejscu kolizja to najczęstsze powody wezwania pomocy drogowej. Auto holowania w Warszawie w przypadku dobrych firm to usługa dostępna przez całą dobę. Ma to duże znaczenie, jeśli do zdarzenia doszło późnym wieczorem, nocą lub nad ranem.

Auto pomoc Warszawa – rozruch samochodu

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Jest mroźny poranek, a my zaraz spóźnimy się do pracy. Na domiar złego wskutek niskiej temperatury akumulator się rozładował, a w okolicy nie ma żadnego sąsiada, który mógłby użyczyć nam nieco mocy ze swojego samochodu. W takich wypadkach warto zadzwonić po auto pomoc. W Warszawie jej pracownicy dojadą w ciągu maksymalnie kilkunastu minut i pomogą w uruchomieniu silnika.

Tania pomoc drogowa Warszawa – wyciąganie z rowu

Polskie drogi, poza ekspresówkami i autostradami, nadal nie są w najlepszym stanie. Podczas intensywnych opadów deszczu, podczas mrozów lub coraz częstszych burz piaskowych nietrudno o utratę przyczepności i trafienie do rowu. W takich sytuacji najlepszym rozwiązaniem okaże się tania pomoc drogowa – w Warszawie i okolicach szybko wyciągnie auto z przydrożnego rowu.

Pomoc drogowa – dowóz paliwa na miejsce

Nawet najbardziej przezornym kierowcom zdarza się zapomnieć o zatankowaniu auta. O ile paliwo skończy się z mieście, zawsze można zepchnąć je na pobocze i poprosić kogoś o dowiezienie małej ilości benzyny lub ropy. Sytuacja komplikuje się jednak, jeśli dochodzi do tego z dala od miasta lub w nocy, kiedy żaden ze znajomych nie jest tego zrobić. Wówczas ratunkiem okaże się pomoc drogowa w Warszawie.

Auto pomoc – drobne naprawy na drodze

Nie wszystkie awarie wiążą się z koniecznością odholowania auta do warsztatu, gdzie usterki zostaną usunięte za pomocą specjalistycznych narzędzi. Często wystarczą tylko przenośne narzędzia, by naprawić auto w tym samym miejscu, w którym się zepsuło. Wzywając autopomoc często możemy zatem dotrzeć do celu swoim samochodem, unikając w ten sposób opłat za drogie serwisowanie pojazdu.

Polecane

  • Akumulatory Varta PowerSports GEL
    • środa, 20 wrzesień 2017

    AAkumulatory VARTA Powersports Gel zostały skonstruowane specjalnie z myślą o najcięższych warunkach eksploatacji oraz jeździe w najtrudniejszym terenie. Są to produkty bezobsługowe o szczelnej konstrukcji, przeznaczone do pojazdów ATV i UTV. Nadający się znakomicie również do motocykli terenowych (crossów), posiadających wyposażenie specjalne takie jak np. ABS.

    Czytaj więcej
  • Akumulator Varta Silver Promotive
    • środa, 20 wrzesień 2017

    Akumulator Varta Silver Promotive to ekstremalnie wytrzymały pakiet mocy, a przy tym idealne rozwiązanie dla mocno eksploatowanych pojazdów codziennego użytku, które nie mogą sobie pozwolić na długie przestoje. Wykonany w technologii wapniowo-srebrowej, całkowicie bezobsługowy, akumulator ten jest uosobieniem wydajności i wytrzymałości. Akumulator Varta Silver Promotive - wykonany w technologii Super Heavy Duty,…

    Czytaj więcej
  • Przewody rozruchowe Stef-pol 900A
    • wtorek, 03 październik 2017

    Uruchamianie samochodu przy użyciu przewodów rozruchowych to obrazek, który w zimowe poranki nie jest niczym szczególnym. Jest to metoda bardzo popularna i skuteczna, choć ze względu na coraz większą ilość elektroniki w samochodach powinna być ostatecznością. Przed przystąpieniem do tej czynności warto dowiedzieć się jak prawidłowo podejść do zadania i…

    Czytaj więcej
  • Prostownik Arctic Classic CL20 12V 20A
    • środa, 20 wrzesień 2017

    Prostowniki Arctic Classic, dedykowany jest do ładowania akumulatorów o pojemności od 6 do 120Ah oraz do konserwacji akumulatorów o pojemności do 200Ah. Zbudowany na wydajnym transformatorze kształtkowym zapewnia wysoki i stabilny prąd ładowania. W tej klasie prostowników jest to jedna z lepszych propozycji na rynku. Jako jeden z nielicznych prostowników…

    Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

  • Laptopy podróżne - jakie wybrać i na czym się skupić?
    • piątek, 15 maj 2020

    Laptopy to sprzęt, który bardzo często zabiera się ze sobą w podróż samochodem, ponieważ chce się wtedy z nich skorzystać, np. gdy na co dzień pracuje się na komputerze. Oczywiście jest to wskazane w przypadku pasażerów, którzy mogą sobie pozwolić na całkowite skupienie się na laptopie. Nie każdy model będzie jednak idealnym wyborem. Odpowiedni laptop do podróży samochodowych musi cechować się kilkoma istotnymi parametrami, dzięki czemu podczas podróży spełni oczekiwania użytkowników. Najlepszym wyborem będą te urządzenia, które mają charakter biznesowy. Są przystosowane do częstych podróży i nie ma problemów, aby zabierać je ze sobą na dłuższe wycieczki samochodowe.

    Czytaj więcej
  • Słuchawki do samochodu nie tylko dla kierowcy
    • niedziela, 10 maj 2020

    Wielu z nas dopóki nie zaczęło korzystać ze słuchawek w samochodzie uważało, że są one zbędne, ale zaledwie po pierwszym użyciu nasze postrzeganie tego przedmiotu się zmienia i zaczynamy na nowo odkrywać jego zalety. Słuchawki nie muszą być pomocne jedynie kierowcy podczas rozmowy przez telefon, ale są równie przydatne pasażerom, tym młodszym do oglądania bajek oraz tym starszym do słuchania muzyki lub audiobooków. Dzięki słuchawkom każdy uczestnik podróży może cieszyć się tym czego aktualnie słucha, nie zagłuszając przy tym innych.

    Czytaj więcej
  • Moda na auta elektryczne
    • środa, 06 maj 2020

    Zmiany technologiczne oraz coraz mocniej dostrzegalne trendy proekologiczne sprawiają, że samochodów napędzanych energią elektryczną na ulicach polskich miast pojawia się coraz więcej. Temu też mają sprzyjać wprowadzane przez rząd programy oraz gęsta sieć stacji ładowania pojazdów.

    Czytaj więcej
  • Akustyka a tuning samochodu
    • środa, 06 maj 2020

    Tuning samochodów luksusowych coraz częściej obejmuje działania dotyczące akustyki i dźwięku silnika. W zależności od oczekiwań można sprawić, że będzie to rasowy bulgot, gwizd lub miarowy pomruk. Części tuningowe BMW potrafią tutaj wiele zdziałać.

    Czytaj więcej

News

  • Prostownik Kulon 720
    • środa, 27 maj 2020

    Prostownik Kulon 720 przeznaczony jest do ładowania wszelkich typów akumulatorów - z płynnym elektrolitem, żelowych czy też AGM - o napięciu od 6 do 12V i pojemności od 5 do 200 Ah. Mogą być stosowane zarówno w samochodach, motocyklach, kamperach, jak i łodziach elektrycznych. Ładowarka Kulon 720 może być stosowana również jako regulowany zasilacz o napięciu od 6 do 16 V, z prądem wyjściowym sięgającym do 15 A. Prostownik kontrolowany jest przy pomocy nowoczesnego wyświetlacza.

    Czytaj więcej
  • Nowa linia akumulatorów zasilających Uruchom® Marine
    • piątek, 15 maj 2020

    Polskie akumulatory Uruchom® z linii Marine to dopracowany projekt akumulatorów do różnorodnych zastosowań hobbystycznych, jak również profesjonalnych. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane w jednostkach pływających takich jak łodzie motorowe lub z napędem elektrycznym, jachty, a także w kamperach oraz przyczepach kempingowych. Produkt sprawdza się również jako zasilanie awaryjne w instalacjach sygnalizacyjnych oraz wielu innych miejscach.

    Czytaj więcej
  • Cyfrowa premiera rynkowa Audi A3
    • poniedziałek, 11 maj 2020

    Cyfrowa premiera rynkowa Audi A3 cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wszystkich zwolenników motoryzacji na całym świecie. To premierowe przedsięwzięcie w wersji cyfrowej w historii Audi, więc z pewnością jest na co czekać. Wszystko to za sprawą obecnej sytuacji oraz zwiększenia popytu na wiedzę czerpaną z wirtualnych technologii.

    Czytaj więcej
  • Akcesoria dla dzieci w kolekcji MINI Lifestyle 2018-2020
    • niedziela, 10 maj 2020

    Wysokiej jakości materiały oraz niepowtarzalny design to cechy, które bez wątpienia wyróżniają kolekcję MINI Lifestle 2018-2020. Kolekcja obejmuje ponad 100 ciekawych propozycji, pośród których znajdziemy laptopy, odzież, akcesoria dla dzieci i wiele innych przedmiotów codziennego użytku, które związane są z mobilnością. Co warto wiedzieć o kolekcji MINI?

    Czytaj więcej

Nowości na rynku akumulatorów

  • Wzmocniony akumulator Uruchom Bike - również do systemów start stop
    • sobota, 04 kwiecień 2020

    Start Stop w motocyklach i skuterach? Tak, na rynkach azjatyckich coraz więcej jednośladów wyposażona zostaje w system start stop. System start-stop w skuterach i motocyklach samodzielnie rozpoznaje zatrzymanie pojazdu i na określony czas dezaktywuje silnik. Zostaje on samoistnie uruchomiony po odkręceniu rączki od gazu. System ten poprzez analizę naszego ruchu zatrzymuje lub uruchamia jednostkę w taki sposób, aby nie było żadnych niedogodności dla kierowcy.

    Odsłony: 280 Czytaj więcej
  • Porównanie akumulatorów Optima
    • wtorek, 19 wrzesień 2017

    Akumulatory Optima, mają bardzo mały opór wewnętrzny, co przekłada się na większą moc startową akumulatora i lepsze charakterystyki ładowania. Dzięki zwartej budowie wewnętrznej, akumulatory Optima są odporne na wibracje i znajdują zastosowanie wszędzie tak, gdzie zwykłe akumulatory nie dałyby sobie rady: 4x4, maszyny budowalne. Poza tym zmniejszone wibracje minimalizują utratę aktywnej powłoki płytek, a w rezultacie oznaczają mniejsze straty energii i dłuższy okres żywotności akumulatora.

    Odsłony: 1142 Czytaj więcej
  • Akumulator Uruchom Silver- potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością
    • wtorek, 28 styczeń 2020

    Zamysłem powstania tej linii był jej montaż w samochodach europejskich. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych podzespołów, możemy liczyć na eliminacje ryzyka wystąpienia wady fabrycznej. W akumulatorach tych zastosowano nowoczesną płytę, której podstawę działania stanowi stop wapnia. Akumulatory Uruchom Silver, potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością, odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Dokładając do tego idealne parametry techniczne oraz zastosowanie bardzo dobrych podzespołów otrzymujemy naprawdę dobry akumulator, który da sobie radę z wilgocią oraz wahaniami temperatury.

    Odsłony: 576 Czytaj więcej
  • Akumulatory Uruchom Gold - Polska marka
    • wtorek, 28 styczeń 2020

    Akumulatory Uruchom są bardzo cenione zarówno przez doświadczonych kierowców, jak i tych początkujących. Nie ma nic dziwnego w tym, że na ich zakup decyduje się obecnie coraz większa grupa zmotoryzowanych osób. Jedną z nowości jest seria Gold, dzięki której można wyposażyć się w niezawodne urządzenie rozruchowe, doskonale spisujące się zwłaszcza w warunkach zimowych. Uruchom Gold zapewnią zainteresowanym bezproblemowy rozruch, nawet gdy za oknem będzie sypać śnieg.

    Odsłony: 521 Czytaj więcej

Nowości na rynku prostowników

  • Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A
    • wtorek, 03 październik 2017

    Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 24V i pojemności 34 ÷ 120Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

    Odsłony: 1014 Czytaj więcej
  • Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A
    • wtorek, 03 październik 2017

    Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A - Automatyczna ładowarka EST przeznaczona jest do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych o napięciu 24V i pojemności 74 ÷ 400Ah. Zaletą i wyróżnieniem ładowarki automatycznej EST jest to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia. Ładowanie tymi ładowarkami zapobiega intensywnemu gazowaniu akumulatora przedłużając jego żywotność.

    Odsłony: 1047 Czytaj więcej
  • Ładowarki CTEK
    • środa, 20 wrzesień 2017

    Jest to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. ŁadowarkiCTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

    Odsłony: 1055 Czytaj więcej
  • Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A
    • wtorek, 03 październik 2017

    Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 36V i pojemności 17 ÷ 30Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

    Odsłony: 996 Czytaj więcej

Dobierz akumulator min

Kupno akumulatora może i specjaliście w tej dziedzinie przysporzyć wielu problemów. Ilość marek produkujących akumulatory potrafi szokować. Wiadomo, że ile osób, tyle opinii. Jeżeli chcesz poznać rzetelne, sprawdzone informacje oraz poznać zdanie fachowców w dziedzinie akumulatorów jesteś we właściwym miejscu! Na portalu oprócz tego, jaki akumulator czy prostownik będzie dla nas najlepszy dowiemy się, które sklepy są najbardziej profesjonalne i zawsze służą fachową poradą. Jesteśmy tu po to by kupno nowego akumulatora i prostownika było proste i możliwe w najkorzystniejszej na rynku cenie.

jaki akumulator

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743