Nietypowe zabezpieczenie samochodu ‒ wiedziałeś o nich?

27 czerwiec 2019
Nietypowe zabezpieczenie samochodu ‒ wiedziałeś o nich? Nietypowe zabezpieczenie samochodu ‒ wiedziałeś o nich?

Choć liczba skradzionych samochodów nieco zmalała z polskich ulic, parkingów i garaży wciąż znikają samochody. Odzyskanie skradzionego auta jest praktycznie niemożliwe, ponieważ pojazdy natychmiast są rozmontowywanie na części, a części sprzedawane. Polscy kierowcy wykorzystują różne metody zabezpieczenia auta przed kradzieżą. Jakie? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Sposoby na zabezpieczenia auta

Wśród częstych zabezpieczeń samochodów przed kradzieżą wymienić możemy:

 • Autoalarm

Dlaczego alarm można zaliczyć do nietypowych zabezpieczeń samochodu? Ponieważ alarm nie uchroni naszego auta przed kradzieżą, w najlepszym wypadku głośny sygnał dźwiękowy nieco spowolni złodzieja, to wszystko.

 • Lokalizator GPS

Wielu kierowców decyduje się także na podłączenie do samochodu nadajnika GPS, teoretycznie takie urządzenia umożliwia sprawną lokalizację samochodu, w praktyce jednak bywa inaczej. Złodzieje mają wiele sposobów na zagłuszanie sygnałów emitowanych przez nadajnik. Rozwiązaniem jest tutaj zakup nadajnika GPS z funkcją antyzagłuszacza, warto jednak mieć na uwadze, że takie urządzenia są dość drogie.

 • Odcięcie zapłonu lub dopływu paliwa

Kolejnym z rozwiązań, na które mogą zdecydować się kierowcy jest odcięcie zapłonu lub dopływu paliwa. Takie rozwiązanie działa dopóki złodziej nie znajdzie przełącznika. Co ważne, ukrycie przełącznika w bardzo nietypowymi miejscu nie daje nam gwarancji, że złodziej go nie znajdzie, a może znacznie utrudnić codziennie użytkowanie samochodu.

Jak widać, zastosowanie wymienionych powyżej nietypowych zabezpieczeń samochodu może mieć różne skutki, warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania, które dają 99% gwarancji. Jakie?

 • Blokada kierownicy – to zabezpieczenie antykradzieżowe, które montuje się na stałe w nadwoziu samochodu ‒  zabezpieczenie uniemożliwia  poruszanie drążkiem skrzyni biegów. Blokada sprawdzi się zarówno w samochodach z automatyczną, jak i manualną skrzynią biegów. Montaż blokady trwa kilka godzin i wymaga użycia specjalistycznych urządzeń, złodziej nie jest w stanie zdemontować blokady.
 • Blokada skrzyni biegów ‒ to blokada antykradzieżowa przeznaczona do samochodów z automatyczną skrzynią biegów. W tym przypadku specjalny mechanizm blokujący unieruchamia kierownicę, a co za tym idzie, uniemożliwia złodziejowi kradzież samochodu.
 • Blokada Cargo ‒ blokada Cargo to blokada antykradzieżowa umożliwiająca zaryglowanie drzwi samochodu dostawczego. Taka blokada w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo przewożonego w samochodzie mienia.
 • Zabezpieczenie Safe Box ‒ Safe Box to specjalna skrytka, którą montuje się pod siedzeniem i, w której umieścić można cenne przedmioty, na przykład ważne dokumenty, chroniąc je tym samym przed kradzieżą.

Takie zabezpieczenia antykradzieżowe samochodu oferuje firma Niedźwiedź-Lock

Warto dodać, że wymienione powyżej rozwiązania posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, co dodatkowo podkreśla ich niezawodność. Ponadto, montaż blokady kierownicy, blokady skrzyni biegów, blokady Cargo, zabezpieczenia Safe Box nie powoduje utraty gwarancji producenta. 

Jeśli więc chcecie zabezpieczyć przed kradzieżą samochód oraz mienie, które się w nim znajduje podpowiadamy, że blokady antykradzieżowe Niedźwiedź-Lock są godne polecenia.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Jenox SHD
  • środa, 27 wrzesień 2017

  Akumulatory Jenox SHD (Super Heavy Duty) to specjalna gama produktów stworzonych z myślą o pojazdach posiadających silniki o dużej mocy oraz pracujące w trudnych warunkach terenowych. Wykonany w technologii hybrydowej akumulator gwarantuje wysoką wydajność energetyczną i wysoki prąd rozruchowy, przy niskim poziomie samorozładowania. Dzięki tym parametrom akumulatory serii SHD znalazły…

  Czytaj więcej
 • Exide Power PRO Imponująca moc przy każdym starcie.
  • środa, 01 listopad 2017

  Logistyka w czasach, gdy klienci oczekują szybkich i pewnych dostaw, ma znaczenie większe niż kiedykolwiek. Działając w tak konkurencyjnym otoczeniu, właściciele flot bacznie monitorują swoje koszty stałe. Nieplanowana przerwa w użytkowaniu samochodu ciężarowego oznacza: niezadowolenie klienta, niewykorzystanie siły roboczej i kapitału, a nawet potencjalne kary.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory do łodzi Exide Start Marine
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulator Exide START można zastosować jako pojedyncze źródło energii zapewniające prąd o dużej mocy do rozruchu silnika łodzi o prostej konstrukcji, ale również jako element zestawu akumulatorów przeznaczonego do uruchamiania silnika na bardziej wyrafinowanych jachtach. Wykorzystanie akumulatora jedynie do rozruchu silnika sprawia, że pozostaje on zwykle w stanie naładowanym, ponieważ…

  Czytaj więcej
 • Akumulator Bosch S3
  • wtorek, 03 październik 2017

  Akumulator Bosch S3 -  bezpieczna podróż. Akumulator Bosch S3 to najlepsze rozwiązanie dla klientów, którzy zwracają uwagę na korzystną cenę, ale równocześnie chcieliby mieć produkt dysponujący zaawansowaną technologią i gwarantujący niezawodny rozruch pojazdom o średnim wyposażeniu w odbiorniki elektryczne.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Uszkodzenie auta na dziurawej drodze — jak uzyskać odszkodowanie
  • poniedziałek, 07 październik 2019

  Według prawa ten, kto wyrządził szkodę, powinien ją naprawić. Wydaje się to oczywiste, ale gdy uszkodzimy auto wjeżdżając w dziurę, o tym zapominamy. A szkoda jest tutaj wyrządzona przez zarządcę drogi, który jest zobowiązany o utrzymanie jej w dobrym stanie. Jak starać się zatem o odszkodowanie?

  Czytaj więcej
 • Wsparcie finansowe dla klientów indywidualnych i firm
  • czwartek, 03 październik 2019

  Jeśli myślisz o zakupie nowego auta, na pewno zdajesz sobie sprawę, że to spory wydatek. Warto go dokładnie przemyśleć. Nie chodzi tutaj jedynie o wybór modelu, ale także o znalezienie wsparcia finansowego w przypadku, gdy nie stać nas na kupno od ręki. Z drugiej strony możemy prowadzić działalność gospodarczą i do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest nam samochód służbowy. Szczęśliwie na rynku znajduje się wiele rozwiązań, które można dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

  Czytaj więcej
 • Pielęgnacja samochodu
  • czwartek, 03 październik 2019

  Dbanie o samochód można porównać do troski o buty. Dopóki są nowe, czyścimy je, pastujemy i wstawiamy prawidła. Kiedy przestajemy dbać, buty szybko stają się brzydkie i niewygodne.

  Czytaj więcej
 • Ile się ładuje samochód elektryczny?
  • czwartek, 03 październik 2019

  Stacje paliw na terenie Polski działają w oparciu o markowe sieci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po przystąpieniu do współpracy z daną siecią stacji paliw nie postarać się, aby prowadzona przez nas stacja wyróżniała się czymś szczególnym, czego na innych stacjach paliw nie można znaleźć.

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej