Nietypowe zabezpieczenie samochodu ‒ wiedziałeś o nich?
Wyróżniony

27 czerwiec 2019
Nietypowe zabezpieczenie samochodu ‒ wiedziałeś o nich? Nietypowe zabezpieczenie samochodu ‒ wiedziałeś o nich?

Choć liczba skradzionych samochodów nieco zmalała z polskich ulic, parkingów i garaży wciąż znikają samochody. Odzyskanie skradzionego auta jest praktycznie niemożliwe, ponieważ pojazdy natychmiast są rozmontowywanie na części, a części sprzedawane. Polscy kierowcy wykorzystują różne metody zabezpieczenia auta przed kradzieżą. Jakie? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Sposoby na zabezpieczenia auta

Wśród częstych zabezpieczeń samochodów przed kradzieżą wymienić możemy:

 • Autoalarm

Dlaczego alarm można zaliczyć do nietypowych zabezpieczeń samochodu? Ponieważ alarm nie uchroni naszego auta przed kradzieżą, w najlepszym wypadku głośny sygnał dźwiękowy nieco spowolni złodzieja, to wszystko.

 • Lokalizator GPS

Wielu kierowców decyduje się także na podłączenie do samochodu nadajnika GPS, teoretycznie takie urządzenia umożliwia sprawną lokalizację samochodu, w praktyce jednak bywa inaczej. Złodzieje mają wiele sposobów na zagłuszanie sygnałów emitowanych przez nadajnik. Rozwiązaniem jest tutaj zakup nadajnika GPS z funkcją antyzagłuszacza, warto jednak mieć na uwadze, że takie urządzenia są dość drogie.

 • Odcięcie zapłonu lub dopływu paliwa

Kolejnym z rozwiązań, na które mogą zdecydować się kierowcy jest odcięcie zapłonu lub dopływu paliwa. Takie rozwiązanie działa dopóki złodziej nie znajdzie przełącznika. Co ważne, ukrycie przełącznika w bardzo nietypowymi miejscu nie daje nam gwarancji, że złodziej go nie znajdzie, a może znacznie utrudnić codziennie użytkowanie samochodu.

Jak widać, zastosowanie wymienionych powyżej nietypowych zabezpieczeń samochodu może mieć różne skutki, warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania, które dają 99% gwarancji. Jakie?

 • Blokada kierownicy – to zabezpieczenie antykradzieżowe, które montuje się na stałe w nadwoziu samochodu ‒  zabezpieczenie uniemożliwia  poruszanie drążkiem skrzyni biegów. Blokada sprawdzi się zarówno w samochodach z automatyczną, jak i manualną skrzynią biegów. Montaż blokady trwa kilka godzin i wymaga użycia specjalistycznych urządzeń, złodziej nie jest w stanie zdemontować blokady.
 • Blokada skrzyni biegów ‒ to blokada antykradzieżowa przeznaczona do samochodów z automatyczną skrzynią biegów. W tym przypadku specjalny mechanizm blokujący unieruchamia kierownicę, a co za tym idzie, uniemożliwia złodziejowi kradzież samochodu.
 • Blokada Cargo ‒ blokada Cargo to blokada antykradzieżowa umożliwiająca zaryglowanie drzwi samochodu dostawczego. Taka blokada w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo przewożonego w samochodzie mienia.
 • Zabezpieczenie Safe Box ‒ Safe Box to specjalna skrytka, którą montuje się pod siedzeniem i, w której umieścić można cenne przedmioty, na przykład ważne dokumenty, chroniąc je tym samym przed kradzieżą.

Takie zabezpieczenia antykradzieżowe samochodu oferuje firma Niedźwiedź-Lock

Warto dodać, że wymienione powyżej rozwiązania posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, co dodatkowo podkreśla ich niezawodność. Ponadto, montaż blokady kierownicy, blokady skrzyni biegów, blokady Cargo, zabezpieczenia Safe Box nie powoduje utraty gwarancji producenta. 

Jeśli więc chcecie zabezpieczyć przed kradzieżą samochód oraz mienie, które się w nim znajduje podpowiadamy, że blokady antykradzieżowe Niedźwiedź-Lock są godne polecenia.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Ładowarka Stef-pol EST-516 P/12V/ 15A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-516 P/12V/ 15A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 12V i pojemności 34 ÷ 150Ah . Ładowarki EST – 516 przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 12V i pojemności 34 ÷…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory AGM Yuasa NPL
  • wtorek, 25 wrzesień 2018

  W odpowiedzi na zainteresowanie użytkowników akumulatorami standardowej serii NP, ale o wydłużonej żywotności, firma YUASA na początku lat 90-tych rozpoczęła produkcję serii NPL w zakresie pojemności 24-200[Ah] o projektowanej żywotności 10 lat.

  Tags: Yuasa
  Czytaj więcej
 • Akumulatory Trojan Flooded
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Trojan Flooded - przeznaczona do zastosowania w energii odnawialnej, gdzie kluczowym czynnikiem jest koszt jednej amperogodziny. Zaprojektowane z wykorzystaniem technologii T2 Technology™ dzięki której możemy osiągnąć maksymalne długą pracę akumulatora oraz dostępną pojemność.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Banner Energy bull
  • wtorek, 26 wrzesień 2017

  Akumulatory Banner Energy Bull  - Banner prezentuje, specjalny akumulator do zastosowań hobbistycznych oraz alternatywnego zasilania. Właściwości akumulatora Energy Bull sprawiają, że jest on solidnym i idealnym zasobnikiem energii podczas kempingu/karawaningu, na łodzi oraz w wielu innych zastosowaniach jak np. instalacje sygnalizacyjne, czy zasilanie silników elektrycznych.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Serwis klimatyzacji Ciechanów – Kiedy dokonać serwisu w pojazdach.
  • piątek, 12 lipiec 2019

  Regularne czyszczenie i serwisowanie klimatyzacji to konieczność, jeśli zależy nam na tym, by móc cieszyć się z niższej temperatury w nagrzanym samochodzie. Warto również pamiętać o tym, że oprócz chłodzenia, klimatyzacja oczyszcza powietrze. Jeśli działa sprawnie i jest włączona, może skutecznie zapobiegać rozwojowi drobnoustrojów. Ponadto dzięki niej w powietrzu nie ma pyłków ani kurzu. Czyste powietrze w samochodzie pozwala uniknąć groźnych chorób, takich jak legionelloza, która bardzo przypomina ciężkie zapalenie płuc.

  Czytaj więcej
 • Korzystanie z samochodu bez jego kupowania
  • piątek, 12 lipiec 2019

  Korzystanie z samochodu należy do wygodnych rozwiązań. Wsiadając do niego, można w komfortowych warunkach przejechać z miejsca na miejsce. Jeśli nie ma się własnego, można skorzystać z oferty udzielanej w ramach usługi wynajem aut.

  Czytaj więcej
 • Jak często należy wymieniać filtr powietrza?
  • sobota, 15 czerwiec 2019

  Filtry są częściami eksploatacyjnymi pojazdu, ulegającymi codziennym zabrudzeniom, mającym wpływ na pracę silnika. Podczas regularnego serwisu motocykla jednym z elementów, o których trzeba pamiętać, jest filtr powietrza. Mocno zanieczyszczony, może prowadzić do zaburzenia trwałości, a nawet uszkodzenia jednostki napędowej.

  Czytaj więcej
 • Od czego zależy żywotność opony
  • poniedziałek, 08 lipiec 2019

  Dzisiejsze konstrukcje samochodów, a przede wszystkim wyśrubowane parametry techniczne, nastawione są na zapewnienie jak najlepszych osiągów. Dzieje się tak dlatego, że takie są podstawowe oczekiwania podażowe, stąd produkcja aut ukierunkowana jest bardziej na aspekty wizualne i technologiczne, niż na bezpieczeństwo. Klienci zapominają, że jeździe takim autem, towarzyszą olbrzymie przeciążenia, potencjalnie zagrażające bezpieczeństwu. W sytuacji, kiedy pojazd jest nowy, a wszystkie systemy kontrolujące i stabilizujące są w pełni sprawne, to ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji samochodu jest stosunkowo niewielkie. Problem zaczyna być poważny, w momencie, gdy pojazd ma już swoje lata, a na dodatek właściciel nie przywiązuje należytej uwagi do elementów, jakie tak naprawdę mają…

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej