W jaki sposób kupować i sprowadzać auta z zagranicy?

23 lipiec 2019
W jaki sposób kupować i sprowadzać auta z zagranicy? W jaki sposób kupować i sprowadzać auta z zagranicy?

Rozwój internetu ułatwia prowadzenie działalności polskim przedsiębiorcom, którzy sprzedają używane samochody z zagranicy. Jeśli sprowadzasz auta na zamówienie lub chcesz wyszukiwać najlepsze okazje, sprawdź jakie możliwości dają różne internetowe platformy aukcyjne wyłącznie dla sprzedawców samochodów. Na rynku są firmy, dzięki którym kupno i sprowadzanie auta jest wyjątkowo proste, bezpieczne i opłacalne.

Wyszukuj i kupuj najlepsze używane samochody z zagranicy bez licznych pośredników

Im mniej pośredników, tym niższa cena – tę prawdę zna każdy dobry sprzedawca. Jeśli kupujesz sprowadzane auto bezpośrednio od sprzedającego za granicą, możesz jednocześnie zaoferować swoim klientom bardziej konkurencyjne ceny i zarobić więcej. Z drugiej strony, wymaga to ciągłego wysiłku w tworzeniu sieci kontaktów. Do niektórych kontrahentów nie tak łatwo dotrzeć, innym razem ryzykujesz, że trafisz na nierzetelnego sprzedawcę, co sprawia, że konieczne jest czasem skrupulatne sprawdzanie nowych partnerów biznesowych.

Używane samochody z zagranicy – platformy aukcyjne coraz popularniejsze

Dużym ułatwieniem są coraz popularniejsze w Polsce internetowe platformy aukcyjne wyłącznie dla sprzedawców samochodów. Pozwolą Ci dotrzeć do setek, a nawet tysięcy, ciekawych ofert dziennie. Najlepsze portale tego typu to często także większa pewność, że auto, które kupujesz, dokładnie odpowiada opisowi. W ogromnej większości z nich po wygraniu aukcji musisz następnie ustalić najważniejsze kwestie i przeprowadzić transakcję bezpośrednio ze sprzedawcą. Wymaga to pewnych umiejętności językowych, elastyczności i gotowości do prowadzenia różnych negocjacji z coraz to nowymi partnerami biznesowymi.

Istnieją już jednak takie internetowe portale aukcyjne, które są dla kupujących używane samochody z zagranicy partnerem zapewniającym za każdym razem ten sam, przejrzysty i ustandaryzowany przebieg całego procesu. Przykładem może być ogólnoeuropejska platforma ADESA – dawniej Cars On The Web (sprawdź: https://www.adesa.eu/pl/home). Wyróżniają ją między innymi procedury, które gwarantują, że kupno i sprowadzanie auta przebiega naprawdę sprawnie i bezproblemowo. Dodatkowo ADESA zapewnia Ci telefoniczną i internetową pomoc indywidualnego doradcy, który mówi po polsku. Możesz też skorzystać z szeregu dodatkowych usług w atrakcyjnych cenach.

Dlaczego ADESA to idealne rozwiązanie dla sprzedawców sprowadzanych aut?

ADESA to obecnie największa europejska platforma internetowa, która pośredniczy w sprzedaży samochodów do innych krajów na kontynencie. Znajdziesz na niej ponad 2000 ofert. Co sprawia, że firma jest tak chętnie wybieranym parterem przez sprzedających oraz profesjonalnych i odnoszących sukcesy handlarzy sprowadzanych aut?

Po pierwsze, licytowanie i kupowanie pojazdów na aukcjach zamieszczonych na stronie jest wygodne, proste i pozwala na duże oszczędności. Z łatwością umożliwi Ci zarówno sprowadzenie konkretnego auta na zamówienie, jak i wyszukanie okazji – pojazdów, które szybko uda Ci się sprzedać nawet wtedy, gdy chwilowo nikt ich nie zamawia.

Po drugie, każdy używany samochód z zagranicy, który tam znajdziesz, jest bardzo dokładnie opisany. Informacje obejmują nie tylko parametry pojazdów i liczne zdjęcia, ale także dokładny wykaz ewentualnych usterek, a często też raporty z niezależnych przeglądów technicznych. Jeżeli jednak mimo to wystąpi problem z autem, ADESA rozpatruje reklamacje w sposób, który pozwala szybko i uczciwie rozwiązać kwestie sporne.

Po trzecie, firma oferuje też dodatkowe usługi, jeśli będziesz ich potrzebować. Możesz zlecić ADESA transport używanego samochody z zagranicy do Polski, uzyskać pomoc w kwestii wszystkich wymaganych przy imporcie dokumentów, a także opłat i podatków. Możliwe jest także odroczenie płatności oraz wsparcie w finansowaniu zakupu.

Po czwarte rejestracja na platformie jest darmowa i dostępna tylko dla profesjonalnych sprzedawców aut, którzy mają własną działalność gospodarczą. Nie zaskoczą Cię też żadne ukryte opłaty – struktura kosztów, które ponosisz, jest prosta i przejrzysta.

Wreszcie, proces kupowania i sprowadzania aut przebiega wyjątkowo sprawnie nie tylko dzięki przemyślanym i wypracowanym procedurom. Ważne jest także zaangażowane i profesjonalne podejście doradców ADESA, oparte na szacunku do klientów. To bardzo istotne, bo firma jest przecież jedynym, neutralnym pośrednikiem między Tobą a sprzedawcą. W razie potrzeby Twój doradca udzieli potrzebnych Ci informacji, na przykład na temat tego, jak przebiegają transakcje, czym różnią się poszczególne rodzaje aukcji itp.

Jakie używane samochody z zagranicy znajdziesz na platformie ADESA?

Pojazdy wystawiane na aukcjach ADESA pochodzą z Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Włoch i Hiszpanii. Na platformie znajdziesz samochody osobowe, furgonetki, pojazdy użytkowe, a także – auta uszkodzone i z usterkami technicznymi oraz samochody marżowe. Firma zamieszcza oferty od sprawdzonych sprzedawców, najczęściej takich jak firmy leasingowe, wypożyczalnie samochodów, właściciele państwowych i prywatnych flot samochodowych, a niekiedy także producenci aut.

Najpopularniejsze marki samochodów to Volkswagen, Audi, BMW, Mercedes, Peugeot, Toyota i Skoda, ale w serwisie znajdziesz pojazdy ponad 40 różnych producentów. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu na stronie głównej ADESA możesz dotrzeć do aukcji interesujących Cię pojazdów po kryteriach takich jak marka, model, rodzaj paliwa i skrzyni biegów, czy przebieg i zakres cen. Wyszukiwanie zaawansowane to już znacznie więcej możliwości, w tym dodatkowo takie jak rok rejestracji, rodzaj nadwozia, stan techniczny i pochodzenie pojazdu (kraj, sprzedawca) oraz rodzaje aukcji i inne parametry transakcji.

Polecane

 • Proces produkcji akumulatorów Tuborg
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Producent akumulatorów Tuborg (Auto Part) wytwarza tlenek ołowiu (podstawowy składnik pasty akumulatorowej) metodą rozpyleniową opartą na systemie BARTONA. Metoda ta jest stosowana w krajach Ameryki Północnej i Dalekiego Wschodu, gdzie wytwarzane jest 75% światowej produkcji akumulatorów. Jej cechą charakterystyczną jest łatwość i czułość sterowania procesem, co pozwala otrzymać wyrób o…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Tuborg Silver
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory Tuborg Silver to uniwersalny akumulator polskiej produkcji, który spełnia wymagania wszystkich nowoczesnych samochodów z podstawowym wyposażeniem. Technologia wapniowo-wapniowa sprawia, że akumulator jest całkowicie bezobsługowy przez cały okres eksploatacji. Dzięki wskaźnikowi naładowania zawsze wiadomo czy akumulator jest w pełni naładowany.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Centra AGRI
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory CENTRA AGRI to akumulatory zaprojektowane w oparciu o cenne doświadczenia zdobyte przy produkcji akumulatorów Centra Standard. Wyprodukowany zgodnie z międzynarodowymi normami, w oparciu o najlepsze i bezpieczne technologie łączy tradycję z nowoczesnością, zapewniając odpowiednią moc i dobry rozruch przy minimalnym zużyciu wody. Dwa rodzaje pojemności dają możliwość dokładnego dopasowania…

  Czytaj więcej
 • Urządzenie rozruchowe EST-802 12V 24V 1500A
  • niedziela, 01 październik 2017

  Urządzenie rozruchowe EST-802 12V 24V 1500A - Przenośne urządzenie rozruchowe BOOSTER przeznaczone jest do rozruchu silnika w trudnych warunkach a także do zasilania urządzeń na napięcie DC 12V np.: TV, radia, komputera, żarówki itp.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Problem z uruchomieniem auta? Prawidłowe przygotowanie samochodu do jazdy
  • niedziela, 07 czerwiec 2020

  Problem z uruchomieniem auta bardzo często wiąże się z pewnymi zaniedbaniami ze strony kierowcy. Może się również zdarzyć, że pojazd nie był wykorzystywany przez dłuższy czas i wymaga sprawdzenia poszczególnych podzespołów. Samochód stanowi zbiór współpracujących ze sobą elementów. Żeby zachowywały one swoje odpowiednie właściwości, muszą być odpowiednio eksploatowane. Po długim postoju lub przed daleką podróżą warto dokładnie sprawdzić takie elementy, jak akumulator lub poziom płynów.

  Czytaj więcej
 • Laptopy podróżne - jakie wybrać i na czym się skupić?
  • piątek, 15 maj 2020

  Laptopy to sprzęt, który bardzo często zabiera się ze sobą w podróż samochodem, ponieważ chce się wtedy z nich skorzystać, np. gdy na co dzień pracuje się na komputerze. Oczywiście jest to wskazane w przypadku pasażerów, którzy mogą sobie pozwolić na całkowite skupienie się na laptopie. Nie każdy model będzie jednak idealnym wyborem. Odpowiedni laptop do podróży samochodowych musi cechować się kilkoma istotnymi parametrami, dzięki czemu podczas podróży spełni oczekiwania użytkowników. Najlepszym wyborem będą te urządzenia, które mają charakter biznesowy. Są przystosowane do częstych podróży i nie ma problemów, aby zabierać je ze sobą na dłuższe wycieczki samochodowe.

  Czytaj więcej
 • Słuchawki do samochodu nie tylko dla kierowcy
  • niedziela, 10 maj 2020

  Wielu z nas dopóki nie zaczęło korzystać ze słuchawek w samochodzie uważało, że są one zbędne, ale zaledwie po pierwszym użyciu nasze postrzeganie tego przedmiotu się zmienia i zaczynamy na nowo odkrywać jego zalety. Słuchawki nie muszą być pomocne jedynie kierowcy podczas rozmowy przez telefon, ale są równie przydatne pasażerom, tym młodszym do oglądania bajek oraz tym starszym do słuchania muzyki lub audiobooków. Dzięki słuchawkom każdy uczestnik podróży może cieszyć się tym czego aktualnie słucha, nie zagłuszając przy tym innych.

  Czytaj więcej
 • Moda na auta elektryczne
  • środa, 06 maj 2020

  Zmiany technologiczne oraz coraz mocniej dostrzegalne trendy proekologiczne sprawiają, że samochodów napędzanych energią elektryczną na ulicach polskich miast pojawia się coraz więcej. Temu też mają sprzyjać wprowadzane przez rząd programy oraz gęsta sieć stacji ładowania pojazdów.

  Czytaj więcej

News

 • Współpraca Audi i koncernu energetycznego EnBW
  • czwartek, 25 czerwiec 2020

  Audi oraz koncern energetyczny EnBW zdecydowały się na nawiązanie współpracy. Ma się ona opierać na optymalnym wykorzystaniu zużytych baterii, pochodzących bezpośrednio z samochodów elektrycznych. Baterie będą ponownie wykorzystywane, nie łamiąc przy tym oczywiście obowiązujących przepisów, które dotyczą magazynowania energii. Dzięki temu wspierana będzie sieć energetyczna. Magazyn energii ma powstać w niemieckiej miejscowości Heilbronn.

  Czytaj więcej
 • Mobilna wulkanizacja - wygoda i oszczędność czasu
  • czwartek, 18 czerwiec 2020

  Korzystanie z telefonu stało się bardzo powszechne, co spowodowało, że na rynku usług można znaleźć coraz więcej ich wersji mobilnych. Jest to praktyczne i szybkie rozwiązanie, które pozwala człowiekowi skorzystać z opcji ratunkowej w wielu sytuacjach. Przykładem może być wspomniana mobilna wulkanizacja, która od pewnego czasu zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. Z pewnością docenią ją kierowcy, którzy na co dzień nie mają zbyt wiele czasu, aby serwisować swoje opony lub tez borykają się z problemami z nimi związanymi na trasie.

  Czytaj więcej
 • Najważniejsze historycznie znaki firmowe
  • poniedziałek, 15 czerwiec 2020

  Logo jest sercem wizualnego brandingu. Dzięki niemu odbiorcy natychmiast rozpoznają Twoją markę. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji, zadbaj o profesjonalne logo. Zobacz, dlaczego i jak go zaprojektować.

  Czytaj więcej
 • Prostownik Kulon 720
  • środa, 27 maj 2020

  Prostownik Kulon 720 przeznaczony jest do ładowania wszelkich typów akumulatorów - z płynnym elektrolitem, żelowych czy też AGM - o napięciu od 6 do 12V i pojemności od 5 do 200 Ah. Mogą być stosowane zarówno w samochodach, motocyklach, kamperach, jak i łodziach elektrycznych. Ładowarka Kulon 720 może być stosowana również jako regulowany zasilacz o napięciu od 6 do 16 V, z prądem wyjściowym sięgającym do 15 A. Prostownik kontrolowany jest przy pomocy nowoczesnego wyświetlacza.

  Czytaj więcej

Nowości na rynku akumulatorów

 • Wzmocniony akumulator Uruchom Bike - również do systemów start stop
  • sobota, 04 kwiecień 2020

  Start Stop w motocyklach i skuterach? Tak, na rynkach azjatyckich coraz więcej jednośladów wyposażona zostaje w system start stop. System start-stop w skuterach i motocyklach samodzielnie rozpoznaje zatrzymanie pojazdu i na określony czas dezaktywuje silnik. Zostaje on samoistnie uruchomiony po odkręceniu rączki od gazu. System ten poprzez analizę naszego ruchu zatrzymuje lub uruchamia jednostkę w taki sposób, aby nie było żadnych niedogodności dla kierowcy.

  Odsłony: 455 Czytaj więcej
 • Porównanie akumulatorów Optima
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Optima, mają bardzo mały opór wewnętrzny, co przekłada się na większą moc startową akumulatora i lepsze charakterystyki ładowania. Dzięki zwartej budowie wewnętrznej, akumulatory Optima są odporne na wibracje i znajdują zastosowanie wszędzie tak, gdzie zwykłe akumulatory nie dałyby sobie rady: 4x4, maszyny budowalne. Poza tym zmniejszone wibracje minimalizują utratę aktywnej powłoki płytek, a w rezultacie oznaczają mniejsze straty energii i dłuższy okres żywotności akumulatora.

  Odsłony: 1304 Czytaj więcej
 • Akumulator Uruchom Silver- potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością
  • wtorek, 28 styczeń 2020

  Zamysłem powstania tej linii był jej montaż w samochodach europejskich. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych podzespołów, możemy liczyć na eliminacje ryzyka wystąpienia wady fabrycznej. W akumulatorach tych zastosowano nowoczesną płytę, której podstawę działania stanowi stop wapnia. Akumulatory Uruchom Silver, potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością, odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Dokładając do tego idealne parametry techniczne oraz zastosowanie bardzo dobrych podzespołów otrzymujemy naprawdę dobry akumulator, który da sobie radę z wilgocią oraz wahaniami temperatury.

  Odsłony: 736 Czytaj więcej
 • Akumulatory Uruchom Gold - Polska marka
  • wtorek, 28 styczeń 2020

  Akumulatory Uruchom są bardzo cenione zarówno przez doświadczonych kierowców, jak i tych początkujących. Nie ma nic dziwnego w tym, że na ich zakup decyduje się obecnie coraz większa grupa zmotoryzowanych osób. Jedną z nowości jest seria Gold, dzięki której można wyposażyć się w niezawodne urządzenie rozruchowe, doskonale spisujące się zwłaszcza w warunkach zimowych. Uruchom Gold zapewnią zainteresowanym bezproblemowy rozruch, nawet gdy za oknem będzie sypać śnieg.

  Odsłony: 649 Czytaj więcej

Nowości na rynku prostowników

 • Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 24V i pojemności 34 ÷ 120Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

  Odsłony: 1165 Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A - Automatyczna ładowarka EST przeznaczona jest do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych o napięciu 24V i pojemności 74 ÷ 400Ah. Zaletą i wyróżnieniem ładowarki automatycznej EST jest to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia. Ładowanie tymi ładowarkami zapobiega intensywnemu gazowaniu akumulatora przedłużając jego żywotność.

  Odsłony: 1198 Czytaj więcej
 • Ładowarki CTEK
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Jest to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. ŁadowarkiCTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

  Odsłony: 1204 Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 36V i pojemności 17 ÷ 30Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

  Odsłony: 1114 Czytaj więcej

Dobierz akumulator min

Kupno akumulatora może i specjaliście w tej dziedzinie przysporzyć wielu problemów. Ilość marek produkujących akumulatory potrafi szokować. Wiadomo, że ile osób, tyle opinii. Jeżeli chcesz poznać rzetelne, sprawdzone informacje oraz poznać zdanie fachowców w dziedzinie akumulatorów jesteś we właściwym miejscu! Na portalu oprócz tego, jaki akumulator czy prostownik będzie dla nas najlepszy dowiemy się, które sklepy są najbardziej profesjonalne i zawsze służą fachową poradą. Jesteśmy tu po to by kupno nowego akumulatora i prostownika było proste i możliwe w najkorzystniejszej na rynku cenie.

jaki akumulator

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743