W jaki sposób kupować i sprowadzać auta z zagranicy?

23 lipiec 2019
W jaki sposób kupować i sprowadzać auta z zagranicy? W jaki sposób kupować i sprowadzać auta z zagranicy?

Rozwój internetu ułatwia prowadzenie działalności polskim przedsiębiorcom, którzy sprzedają używane samochody z zagranicy. Jeśli sprowadzasz auta na zamówienie lub chcesz wyszukiwać najlepsze okazje, sprawdź jakie możliwości dają różne internetowe platformy aukcyjne wyłącznie dla sprzedawców samochodów. Na rynku są firmy, dzięki którym kupno i sprowadzanie auta jest wyjątkowo proste, bezpieczne i opłacalne.

Wyszukuj i kupuj najlepsze używane samochody z zagranicy bez licznych pośredników

Im mniej pośredników, tym niższa cena – tę prawdę zna każdy dobry sprzedawca. Jeśli kupujesz sprowadzane auto bezpośrednio od sprzedającego za granicą, możesz jednocześnie zaoferować swoim klientom bardziej konkurencyjne ceny i zarobić więcej. Z drugiej strony, wymaga to ciągłego wysiłku w tworzeniu sieci kontaktów. Do niektórych kontrahentów nie tak łatwo dotrzeć, innym razem ryzykujesz, że trafisz na nierzetelnego sprzedawcę, co sprawia, że konieczne jest czasem skrupulatne sprawdzanie nowych partnerów biznesowych.

Używane samochody z zagranicy – platformy aukcyjne coraz popularniejsze

Dużym ułatwieniem są coraz popularniejsze w Polsce internetowe platformy aukcyjne wyłącznie dla sprzedawców samochodów. Pozwolą Ci dotrzeć do setek, a nawet tysięcy, ciekawych ofert dziennie. Najlepsze portale tego typu to często także większa pewność, że auto, które kupujesz, dokładnie odpowiada opisowi. W ogromnej większości z nich po wygraniu aukcji musisz następnie ustalić najważniejsze kwestie i przeprowadzić transakcję bezpośrednio ze sprzedawcą. Wymaga to pewnych umiejętności językowych, elastyczności i gotowości do prowadzenia różnych negocjacji z coraz to nowymi partnerami biznesowymi.

Istnieją już jednak takie internetowe portale aukcyjne, które są dla kupujących używane samochody z zagranicy partnerem zapewniającym za każdym razem ten sam, przejrzysty i ustandaryzowany przebieg całego procesu. Przykładem może być ogólnoeuropejska platforma ADESA – dawniej Cars On The Web (sprawdź: https://www.adesa.eu/pl/home). Wyróżniają ją między innymi procedury, które gwarantują, że kupno i sprowadzanie auta przebiega naprawdę sprawnie i bezproblemowo. Dodatkowo ADESA zapewnia Ci telefoniczną i internetową pomoc indywidualnego doradcy, który mówi po polsku. Możesz też skorzystać z szeregu dodatkowych usług w atrakcyjnych cenach.

Dlaczego ADESA to idealne rozwiązanie dla sprzedawców sprowadzanych aut?

ADESA to obecnie największa europejska platforma internetowa, która pośredniczy w sprzedaży samochodów do innych krajów na kontynencie. Znajdziesz na niej ponad 2000 ofert. Co sprawia, że firma jest tak chętnie wybieranym parterem przez sprzedających oraz profesjonalnych i odnoszących sukcesy handlarzy sprowadzanych aut?

Po pierwsze, licytowanie i kupowanie pojazdów na aukcjach zamieszczonych na stronie jest wygodne, proste i pozwala na duże oszczędności. Z łatwością umożliwi Ci zarówno sprowadzenie konkretnego auta na zamówienie, jak i wyszukanie okazji – pojazdów, które szybko uda Ci się sprzedać nawet wtedy, gdy chwilowo nikt ich nie zamawia.

Po drugie, każdy używany samochód z zagranicy, który tam znajdziesz, jest bardzo dokładnie opisany. Informacje obejmują nie tylko parametry pojazdów i liczne zdjęcia, ale także dokładny wykaz ewentualnych usterek, a często też raporty z niezależnych przeglądów technicznych. Jeżeli jednak mimo to wystąpi problem z autem, ADESA rozpatruje reklamacje w sposób, który pozwala szybko i uczciwie rozwiązać kwestie sporne.

Po trzecie, firma oferuje też dodatkowe usługi, jeśli będziesz ich potrzebować. Możesz zlecić ADESA transport używanego samochody z zagranicy do Polski, uzyskać pomoc w kwestii wszystkich wymaganych przy imporcie dokumentów, a także opłat i podatków. Możliwe jest także odroczenie płatności oraz wsparcie w finansowaniu zakupu.

Po czwarte rejestracja na platformie jest darmowa i dostępna tylko dla profesjonalnych sprzedawców aut, którzy mają własną działalność gospodarczą. Nie zaskoczą Cię też żadne ukryte opłaty – struktura kosztów, które ponosisz, jest prosta i przejrzysta.

Wreszcie, proces kupowania i sprowadzania aut przebiega wyjątkowo sprawnie nie tylko dzięki przemyślanym i wypracowanym procedurom. Ważne jest także zaangażowane i profesjonalne podejście doradców ADESA, oparte na szacunku do klientów. To bardzo istotne, bo firma jest przecież jedynym, neutralnym pośrednikiem między Tobą a sprzedawcą. W razie potrzeby Twój doradca udzieli potrzebnych Ci informacji, na przykład na temat tego, jak przebiegają transakcje, czym różnią się poszczególne rodzaje aukcji itp.

Jakie używane samochody z zagranicy znajdziesz na platformie ADESA?

Pojazdy wystawiane na aukcjach ADESA pochodzą z Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Włoch i Hiszpanii. Na platformie znajdziesz samochody osobowe, furgonetki, pojazdy użytkowe, a także – auta uszkodzone i z usterkami technicznymi oraz samochody marżowe. Firma zamieszcza oferty od sprawdzonych sprzedawców, najczęściej takich jak firmy leasingowe, wypożyczalnie samochodów, właściciele państwowych i prywatnych flot samochodowych, a niekiedy także producenci aut.

Najpopularniejsze marki samochodów to Volkswagen, Audi, BMW, Mercedes, Peugeot, Toyota i Skoda, ale w serwisie znajdziesz pojazdy ponad 40 różnych producentów. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu na stronie głównej ADESA możesz dotrzeć do aukcji interesujących Cię pojazdów po kryteriach takich jak marka, model, rodzaj paliwa i skrzyni biegów, czy przebieg i zakres cen. Wyszukiwanie zaawansowane to już znacznie więcej możliwości, w tym dodatkowo takie jak rok rejestracji, rodzaj nadwozia, stan techniczny i pochodzenie pojazdu (kraj, sprzedawca) oraz rodzaje aukcji i inne parametry transakcji.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Historia firmy Trojan Batteries
  • piątek, 09 styczeń 2015

  Trojan Battery Company jest wiodącym na świecie producentem akumulatorów głębokiego rozładowania. Po odbyciu służby na łodzi podwodnej podczas I Wojny Światowej, George Godber założył firmę w Los Angeles wraz ze wspólnikiem Carl Speer. Początkowo Trojan produkował akumulatory samochodowe, później produkcję rozszerzono o akumulatory do samochodów ciężarowych. W 1940 roku Dick…

  Czytaj więcej
 • Urządzenie rozruchowe EST-801 12V 1500A
  • niedziela, 01 październik 2017

  Urządzenie rozruchowe EST-801 12V 1500A - Przenośne urządzenie rozruchowe BOOSTER przeznaczone jest do rozruchu silnika w trudnych warunkach a także do zasilania urządzeń na napięcie DC 12V np.: TV, radia, komputera, żarówki itp.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory motocyklowe Moll
  • środa, 27 grudzień 2017

  Akumulatory motocyklowe MOLL zostały zaprojektowane przez jednego z najlepszych producentów akumulatorów samochodowych na świecie. Niemiecka firma Moll posiada wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu akumulatorów, doskonali dostawcy, rozwój i konstruowanie maszyn do produkcji akumulatorów włączając wyposażenie służące do kontroli jakości.

  Czytaj więcej
 • Exide Strong PRO & Carbon Boost
  • środa, 01 listopad 2017

  Nowy akumulator Exide Strong PRO cechuje wykorzystanie najnowszej generacji technologii HVR® (wysoka odporność na wstrząsy) oraz technologii Carbon BoostTM, inteligentnego rozwiązania Exide pozwalającego na obniżenie rozwarstwienia elektrolitu oraz umożliwiającego szybsze doładowanie. W związku z wprowadzeniem zbiorników AdBlue® (Euro 5/6), producenci pojazdów przenieśli lokalizację akumulatora na tylną oś, gdzie występują duże…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Uszkodzenie auta na dziurawej drodze — jak uzyskać odszkodowanie
  • poniedziałek, 07 październik 2019

  Według prawa ten, kto wyrządził szkodę, powinien ją naprawić. Wydaje się to oczywiste, ale gdy uszkodzimy auto wjeżdżając w dziurę, o tym zapominamy. A szkoda jest tutaj wyrządzona przez zarządcę drogi, który jest zobowiązany o utrzymanie jej w dobrym stanie. Jak starać się zatem o odszkodowanie?

  Czytaj więcej
 • Wsparcie finansowe dla klientów indywidualnych i firm
  • czwartek, 03 październik 2019

  Jeśli myślisz o zakupie nowego auta, na pewno zdajesz sobie sprawę, że to spory wydatek. Warto go dokładnie przemyśleć. Nie chodzi tutaj jedynie o wybór modelu, ale także o znalezienie wsparcia finansowego w przypadku, gdy nie stać nas na kupno od ręki. Z drugiej strony możemy prowadzić działalność gospodarczą i do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest nam samochód służbowy. Szczęśliwie na rynku znajduje się wiele rozwiązań, które można dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

  Czytaj więcej
 • Pielęgnacja samochodu
  • czwartek, 03 październik 2019

  Dbanie o samochód można porównać do troski o buty. Dopóki są nowe, czyścimy je, pastujemy i wstawiamy prawidła. Kiedy przestajemy dbać, buty szybko stają się brzydkie i niewygodne.

  Czytaj więcej
 • Ile się ładuje samochód elektryczny?
  • czwartek, 03 październik 2019

  Stacje paliw na terenie Polski działają w oparciu o markowe sieci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po przystąpieniu do współpracy z daną siecią stacji paliw nie postarać się, aby prowadzona przez nas stacja wyróżniała się czymś szczególnym, czego na innych stacjach paliw nie można znaleźć.

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej