W jaki sposób kupować i sprowadzać auta z zagranicy?

23 lipiec 2019
W jaki sposób kupować i sprowadzać auta z zagranicy? W jaki sposób kupować i sprowadzać auta z zagranicy?

Rozwój internetu ułatwia prowadzenie działalności polskim przedsiębiorcom, którzy sprzedają używane samochody z zagranicy. Jeśli sprowadzasz auta na zamówienie lub chcesz wyszukiwać najlepsze okazje, sprawdź jakie możliwości dają różne internetowe platformy aukcyjne wyłącznie dla sprzedawców samochodów. Na rynku są firmy, dzięki którym kupno i sprowadzanie auta jest wyjątkowo proste, bezpieczne i opłacalne.

Wyszukuj i kupuj najlepsze używane samochody z zagranicy bez licznych pośredników

Im mniej pośredników, tym niższa cena – tę prawdę zna każdy dobry sprzedawca. Jeśli kupujesz sprowadzane auto bezpośrednio od sprzedającego za granicą, możesz jednocześnie zaoferować swoim klientom bardziej konkurencyjne ceny i zarobić więcej. Z drugiej strony, wymaga to ciągłego wysiłku w tworzeniu sieci kontaktów. Do niektórych kontrahentów nie tak łatwo dotrzeć, innym razem ryzykujesz, że trafisz na nierzetelnego sprzedawcę, co sprawia, że konieczne jest czasem skrupulatne sprawdzanie nowych partnerów biznesowych.

Używane samochody z zagranicy – platformy aukcyjne coraz popularniejsze

Dużym ułatwieniem są coraz popularniejsze w Polsce internetowe platformy aukcyjne wyłącznie dla sprzedawców samochodów. Pozwolą Ci dotrzeć do setek, a nawet tysięcy, ciekawych ofert dziennie. Najlepsze portale tego typu to często także większa pewność, że auto, które kupujesz, dokładnie odpowiada opisowi. W ogromnej większości z nich po wygraniu aukcji musisz następnie ustalić najważniejsze kwestie i przeprowadzić transakcję bezpośrednio ze sprzedawcą. Wymaga to pewnych umiejętności językowych, elastyczności i gotowości do prowadzenia różnych negocjacji z coraz to nowymi partnerami biznesowymi.

Istnieją już jednak takie internetowe portale aukcyjne, które są dla kupujących używane samochody z zagranicy partnerem zapewniającym za każdym razem ten sam, przejrzysty i ustandaryzowany przebieg całego procesu. Przykładem może być ogólnoeuropejska platforma ADESA – dawniej Cars On The Web (sprawdź: https://www.adesa.eu/pl/home). Wyróżniają ją między innymi procedury, które gwarantują, że kupno i sprowadzanie auta przebiega naprawdę sprawnie i bezproblemowo. Dodatkowo ADESA zapewnia Ci telefoniczną i internetową pomoc indywidualnego doradcy, który mówi po polsku. Możesz też skorzystać z szeregu dodatkowych usług w atrakcyjnych cenach.

Dlaczego ADESA to idealne rozwiązanie dla sprzedawców sprowadzanych aut?

ADESA to obecnie największa europejska platforma internetowa, która pośredniczy w sprzedaży samochodów do innych krajów na kontynencie. Znajdziesz na niej ponad 2000 ofert. Co sprawia, że firma jest tak chętnie wybieranym parterem przez sprzedających oraz profesjonalnych i odnoszących sukcesy handlarzy sprowadzanych aut?

Po pierwsze, licytowanie i kupowanie pojazdów na aukcjach zamieszczonych na stronie jest wygodne, proste i pozwala na duże oszczędności. Z łatwością umożliwi Ci zarówno sprowadzenie konkretnego auta na zamówienie, jak i wyszukanie okazji – pojazdów, które szybko uda Ci się sprzedać nawet wtedy, gdy chwilowo nikt ich nie zamawia.

Po drugie, każdy używany samochód z zagranicy, który tam znajdziesz, jest bardzo dokładnie opisany. Informacje obejmują nie tylko parametry pojazdów i liczne zdjęcia, ale także dokładny wykaz ewentualnych usterek, a często też raporty z niezależnych przeglądów technicznych. Jeżeli jednak mimo to wystąpi problem z autem, ADESA rozpatruje reklamacje w sposób, który pozwala szybko i uczciwie rozwiązać kwestie sporne.

Po trzecie, firma oferuje też dodatkowe usługi, jeśli będziesz ich potrzebować. Możesz zlecić ADESA transport używanego samochody z zagranicy do Polski, uzyskać pomoc w kwestii wszystkich wymaganych przy imporcie dokumentów, a także opłat i podatków. Możliwe jest także odroczenie płatności oraz wsparcie w finansowaniu zakupu.

Po czwarte rejestracja na platformie jest darmowa i dostępna tylko dla profesjonalnych sprzedawców aut, którzy mają własną działalność gospodarczą. Nie zaskoczą Cię też żadne ukryte opłaty – struktura kosztów, które ponosisz, jest prosta i przejrzysta.

Wreszcie, proces kupowania i sprowadzania aut przebiega wyjątkowo sprawnie nie tylko dzięki przemyślanym i wypracowanym procedurom. Ważne jest także zaangażowane i profesjonalne podejście doradców ADESA, oparte na szacunku do klientów. To bardzo istotne, bo firma jest przecież jedynym, neutralnym pośrednikiem między Tobą a sprzedawcą. W razie potrzeby Twój doradca udzieli potrzebnych Ci informacji, na przykład na temat tego, jak przebiegają transakcje, czym różnią się poszczególne rodzaje aukcji itp.

Jakie używane samochody z zagranicy znajdziesz na platformie ADESA?

Pojazdy wystawiane na aukcjach ADESA pochodzą z Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Włoch i Hiszpanii. Na platformie znajdziesz samochody osobowe, furgonetki, pojazdy użytkowe, a także – auta uszkodzone i z usterkami technicznymi oraz samochody marżowe. Firma zamieszcza oferty od sprawdzonych sprzedawców, najczęściej takich jak firmy leasingowe, wypożyczalnie samochodów, właściciele państwowych i prywatnych flot samochodowych, a niekiedy także producenci aut.

Najpopularniejsze marki samochodów to Volkswagen, Audi, BMW, Mercedes, Peugeot, Toyota i Skoda, ale w serwisie znajdziesz pojazdy ponad 40 różnych producentów. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu na stronie głównej ADESA możesz dotrzeć do aukcji interesujących Cię pojazdów po kryteriach takich jak marka, model, rodzaj paliwa i skrzyni biegów, czy przebieg i zakres cen. Wyszukiwanie zaawansowane to już znacznie więcej możliwości, w tym dodatkowo takie jak rok rejestracji, rodzaj nadwozia, stan techniczny i pochodzenie pojazdu (kraj, sprzedawca) oraz rodzaje aukcji i inne parametry transakcji.

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Centra Plus 3DX
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Do produkcji akumulatorów serii CENTRA PLUS wykorzystano najnowocześniejsze technologie produkcji wsparte wiedzą i doświadczeniem współpracujących z nami czołowych producentów samochodów osobowych. Dzięki takiemu podejściu firma potrafi sprostać wysokim wymaganiom użytkowników większości aut. 

  Czytaj więcej
 • Proces produkcji akumulatorów Tuborg
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Producent akumulatorów Tuborg (Auto Part) wytwarza tlenek ołowiu (podstawowy składnik pasty akumulatorowej) metodą rozpyleniową opartą na systemie BARTONA. Metoda ta jest stosowana w krajach Ameryki Północnej i Dalekiego Wschodu, gdzie wytwarzane jest 75% światowej produkcji akumulatorów. Jej cechą charakterystyczną jest łatwość i czułość sterowania procesem, co pozwala otrzymać wyrób o…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Moll EFB
  • czwartek, 14 grudzień 2017

  Akumulatory Moll EFB - Nowo opracowany typ baterii kwasowo-ołowiowych EFB Enhanced Flooded Battery czyli akumulator kwasowo-ołowiowy o wydłużonej żywotności. Specjalnie dla samochodów ze standardowym systemem Start-Stop bez rekuperacji energii hamowania (Fiat 500 Start-Stop, Toyota Yaris Start-Stop, Ford ECOnetic) i pojazdów z dużą iloscią urządzeń elektrycznych. Płyty w akumulatorze EFB są…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Varta PowerSports AGM
  • środa, 20 wrzesień 2017

  AKUMULATORY VARTA AGM - NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ, TAKŻE W EKSTREMALNYCH WARUNKACH Utrzymywanie silnika na wysokich obrotach przez długi czas i przy zmiennej pogodzie nie jest problemem dla akumulatorów VARTA Powersports AGM. Akumulator ten został skonstruowany z myślą o ekstremalnych warunkach, dostarczy Ci więc maksymalnej energii bez utraty mocy.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Korytarz życia - co to jest, jak go utworzyć?
  • czwartek, 08 sierpień 2019

  Podczas poruszania się samochodem kierowcy nigdy nie powinni zapominać o tym, że mają nad sobą przepisy z zakresu ruchu drogowego, do których muszą dostosować swoje zachowanie. Nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może zakończyć się tragicznie, zwłaszcza jeśli nie ustąpi się pierwszeństwa uprzywilejowanym pojazdom, takim jak karetka. Niestety coraz częściej ludzie nie przepuszczają karetek na drogach, przez co są one cały czas spowalniane i na miejsce zdarzenia docierają po czasie, kiedy dla jakiegoś człowieka jest już za późno na ratunek. W związku z tym tak ważne jest utworzenie tzw. korytarza życia, dzięki któremu Pogotowie Ratunkowe może znaleźć się na miejscu wypadku praktycznie…

  Czytaj więcej
 • Przegrzany silnik - jak rozwiązać usterkę, przyczyny i objawy
  • czwartek, 01 sierpień 2019

  Zupełnie naturalne jest to, że każdy silnik, podczas swojej pracy, generuje duże ilości ciepła. Nierzadko z tego powodu dochodzi do przegrzania. Zazwyczaj takie sytuacje zdarzają się podczas wielogodzinnej podróży, podczas gdy silnik pracuje nieustannie na wysokich obrotach. Poniżej opisane są najczęstsze objawy przegrzania się silnika i sposoby, jak z tym problemem sobie radzić.

  Czytaj więcej
 • Awaria automatycznej skrzyni biegów objawy
  • środa, 31 lipiec 2019

  Posiadanie automatycznej skrzyni biegów to bardzo duży komfort. Coraz większa grupa kierowców wyraża swojego zadowolenie z faktu, iż posiada taki element w swoim samochodzie. Bardzo często automatyczna skrzynia wybierana jest przez kobiety, które chcą zapewnić sobie większą wygodę i pełen spokój podczas prowadzenia swojego auta. Taki rodzaj skrzyni posiada wiele zalet, jednak trzeba mieć na uwadze to, że po drodze mogą się przytrafić liczne awarie techniczne. Ich eliminowanie jest dość kosztowne, zapłaci się za to dużo więcej niż za naprawę skrzyni manualnych. 

  Czytaj więcej
 • Jak schłodzić auto bez klimatyzacji?
  • środa, 31 lipiec 2019

  Podróżowanie autem w okresie letnim może być bardzo męczące, szczególnie jeśli wewnątrz posiada się niesprawną klimatyzację. Warto pamiętać o tym, że klimatyzacja nie jest jedynym sposobem na schłodzenie wnętrza samochodu. Istnieją inne pomysły, które można zastosować we własnym życiu. Co najważniejsze zadziałają szybko oraz bardzo skutecznie.  Prostym trikiem na pozbycie się ciepłego powietrza z auta jest otworzenie okna od strony kierowcy. Następnie należy chwycić za drzwi znajdujące się po stronie pasażera i gwałtownie je otworzyć oraz zamknąć, przynajmniej kilka razy. Oczywiście cały ten proces powinien odbyć się w momencie, gdy auto będzie stało w garażu lub też na parkingu. Dzięki…

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej