Wybieramy profesjonalny warsztat samochodowy

29 lipiec 2019
Wybieramy profesjonalny warsztat samochodowy Wybieramy profesjonalny warsztat samochodowy

Awaria samochodu pojawia się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie i może znacznie pokrzyżować plany związane np. z wyjazdem na urlop. Niektóre naprawy jesteśmy w stanie przeprowadzić sami, jednak większość usterek wymaga pomocy fachowców. Pojawia się wówczas dylemat, którego mechanika wybrać, aby pozbyć się usterki szybko i w profesjonalny sposób.

Pierwszy kontakt

Warto zwrócić uwagę, czy przedstawiciel warsztatu jest skoncentrowany na rozwiązaniu problemu i zaproponowaniu odpowiadającego nam rozwiązania. O umówionej godzinie doradca powinien mieć dla nas czas i przygotować wstępną propozycję naprawy. Wygląd warsztatu również ma znaczenie. Warto sprawdzić jak szanowane są pojazdy innych klientów, czy nie mogą zostać przypadkowo uszkodzone lub trwale ubrudzone. Niezbędne wyposażenie to także folie ochronne wkładanie do środka auta.

Istotne dokumenty

Zlecając naprawę samochodu należy zadbać o dwa bardzo ważne dokumenty: zlecenie naprawy i protokół przyjęcia. W zleceniu jasno określamy jakiego rodzaju usługi oczekujemy od warsztatu. Można dokładnie określić ilość, rodzaj i wycenę usług oraz dopisać objawy usterek. Zlecenie powinno zawierać orientacyjną datę usunięcia usterki, czyli oddania samochodu właścicielowi. Dokument ten zawiera także dane adresowe i dane samochodu, a całość podpisana musi być przez obie strony. Drugi istotny dokument to protokół przyjęcia, który zawiera podstawowe dane na temat samochodu. Należy zawrzeć tutaj informacje dotyczące stan samochodu w momencie oddania do naprawy. Doradca powinien zanotować stan licznika oraz stan płynów eksploatacyjnych.Kompleksowe usługi

Jeśli nie wiemy co dokładnie popsuło się w samochodzie dobrze wybrać mechanika, który oferuje kompleksowe usługi. Wybór warsztatu, który oferuje różnego rodzaju naprawy to gwarancja, że niezależnie od usterki uzyskamy fachową pomoc. Niektóre warsztaty proponują usługi holowania samochodu, które docenią posiadacze niejezdnych aut. Kompleksowa obsługa to także możliwość zaoszczędzenia wydatków i czasu klienta.

Wieloletnie doświadczenie

Podczas wyboru warsztatu warto zwrócić uwagę czy działa na rynku dość długo. Pamiętajmy, że zadowoleni klienci będą polecali warsztat przyczyniając się do jego rozwoju i długoletniego funkcjonowania. Dobrej jakości sprzęt oraz profesjonalne porady na pewno zostaną docenione przez klientów, a pozytywne opinie znajdziemy w internecie. Mechanik mający grono swoich stałych klientów nie musi martwić się o wciskanie klientowi dodatkowych usług lub wymyślanie usterek. Zagwarantuje to profesjonalne usługi w konkurencyjnych cenach.

Ustalenie zakresu usług

Profesjonalny mechanik zapyta o wcześniej naprawiane usterki, ponieważ mogą one mieć wpływ na aktualny stan auta. Podczas pierwszej wizyty należy określić zakres usług i ich orientacyjną cenę. W przypadku konieczności wykonania dodatkowych napraw lub zmiany ceny mechanik powinien skontaktować się z klientem i uzgodnić zmiany.

Zapraszamy do serwisu Macar Service https://macarservice.pl

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

Najnowsze porady eksperta

 • Uszkodzenie auta na dziurawej drodze — jak uzyskać odszkodowanie
  • poniedziałek, 07 październik 2019

  Według prawa ten, kto wyrządził szkodę, powinien ją naprawić. Wydaje się to oczywiste, ale gdy uszkodzimy auto wjeżdżając w dziurę, o tym zapominamy. A szkoda jest tutaj wyrządzona przez zarządcę drogi, który jest zobowiązany o utrzymanie jej w dobrym stanie. Jak starać się zatem o odszkodowanie?

  Czytaj więcej
 • Wsparcie finansowe dla klientów indywidualnych i firm
  • czwartek, 03 październik 2019

  Jeśli myślisz o zakupie nowego auta, na pewno zdajesz sobie sprawę, że to spory wydatek. Warto go dokładnie przemyśleć. Nie chodzi tutaj jedynie o wybór modelu, ale także o znalezienie wsparcia finansowego w przypadku, gdy nie stać nas na kupno od ręki. Z drugiej strony możemy prowadzić działalność gospodarczą i do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest nam samochód służbowy. Szczęśliwie na rynku znajduje się wiele rozwiązań, które można dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

  Czytaj więcej
 • Pielęgnacja samochodu
  • czwartek, 03 październik 2019

  Dbanie o samochód można porównać do troski o buty. Dopóki są nowe, czyścimy je, pastujemy i wstawiamy prawidła. Kiedy przestajemy dbać, buty szybko stają się brzydkie i niewygodne.

  Czytaj więcej
 • Ile się ładuje samochód elektryczny?
  • czwartek, 03 październik 2019

  Stacje paliw na terenie Polski działają w oparciu o markowe sieci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po przystąpieniu do współpracy z daną siecią stacji paliw nie postarać się, aby prowadzona przez nas stacja wyróżniała się czymś szczególnym, czego na innych stacjach paliw nie można znaleźć.

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej