Porsche – motoryzacyjne marzenie. Jak dbać o luksusowy samochód?

06 wrzesień 2019
Porsche – motoryzacyjne marzenie. Jak dbać o luksusowy samochód? Porsche – motoryzacyjne marzenie. Jak dbać o luksusowy samochód?

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie skojarzyłaby od razu tej charakterystycznej sylwetki. Dla miłośników motoryzacji Porsche to wręcz klasyka, połączenie szybkości i elegancji w idealnych proporcjach. I choć dziś marka dzięki nowym modelom stała się bardziej przystępna, to wciąż stanowi synonim luksusu. W jaki sposób należy dbać o takie auto?

 
 

Luksusowe wnętrze, sportowe zacięcie   

Porsche to samochody, które łączą w sobie sportowy charakter wraz z prestiżem i elegancją. Silnik o dużej mocy pozwala na osiąganie zawrotnych prędkości, a konstrukcja i elementy wykończenia mają zapewnić jak największy komfort i zadowolenie z jazdy. Wyjątkowe auta wymagają jednak wyjątkowej opieki. Wynika to przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ale nie tylko. Co zrobić by kupione Porsche działało niezawodnie i świetnie się prezentowało? 

Dbaj o to, co pod maską

Porsche to istne sportowe bestie, a żeby się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć pod maskę. Najnowsze modele, takie jak 911 Turbo wyposażone są w silniki o mocy nawet 560 KM. Takie parametry pozwalają rozwinąć ogromne prędkości. Samochody muszą być przy tym bezpieczne i niezawodnie. Wykorzystywanie maksymalnych możliwości auta stanowi ogromne obciążenie dla silnika. Wzmożona eksploatacja sprawia, że wiele elementów będzie zużywać się szybciej niż w przypadku zwykłych samochodów. 

Podstawą w prawidłowym użytkowaniu takiego auta są regularne wizyty w serwisie. Znalezienie autoryzowanego lub niezależnego serwisu Porsche w Warszawie (link) nie stanowi problemu, ważne jest natomiast, by naszym autem zajmowali się wyłącznie fachowcy od danej marki. Za wyborem drugiej opcji może przemawiać cena – opłata za roboczogodziny często jest o ponad połowę niższa niż w autoryzowanych serwisach. Biorąc pod uwagę koszty, z jakimi trzeba się liczyć podczas naprawy takiego pojazdu, oszczędność może być naprawdę duża.

Budowa Porsche jest o wiele bardziej złożona, a do tego dochodzi jeszcze zaawansowana elektryka. Najważniejszą kwestią jest więc wyposażenie serwisu. Podstawowe badania diagnostyczne można przeprowadzić wyłącznie przy pomocy specjalistycznych urządzeń pomiarowych.

To samo tyczy się wszelkich napraw i wymiany części. Upewnijmy się, że serwis, w którym zostawiamy nasz pojazd, sprowadza części prosto z fabryki producenta. Nie ma tu miejsca na zamienniki. Te mogą okazać się mniej wytrzymałe, co może poskutkować nieprzewidzianym zachowaniem samochodu na drodze. 

Wizyta w samochodowym SPA

Siedząc za kółkiem sportowego Porsche, zależy nam również na tym, by pojazd przykuwał uwagę. W końcu prestiż luksusowego auta opiera się także na jego prezencji. Stałej opieki wymaga nie tylko karoseria, ale również skórzana tapicerka i wnętrze. Dlatego raz na jakiś czas zabierajmy nasze auto do… samochodowego SPA. Pielęgnacja samochodu to dodatkowa usługa, którą oferują specjalistyczne serwisy. W warszawskim salonie Autoreduta każdy klient otrzymuje darmowy pakiet usług pielęgnacyjnych w ramach wizyty. Zalicza się do nich czyszczenie skór i dywaników, ozonowanie wnętrza, zabezpieczenie lakieru, hydrofobizacja szyb oraz czyszczenie felg. Po takich zabiegach Porsche będzie się należycie prezentować na drodze.      

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Duracell EXTREME AGM
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Duracell Extreme AGM dedykowany jest do samochodów z bogatym wyposażeniem oraz do systemów start-stop z rekuperacją (odzyskiwaniem energii z hamowania). Technologia czystego wapnia dla wyższej mocy rozruchu, system Double Top jako ochrona przed wylaniem się kwasu i ulepszone zabezpieczenie przed zapłonem wstecznym sprawdza się w wypadku modelu Extreme już…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Exide AGM
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Przeznaczona jest do pojazdów mikrohybrydowych wyposażonych w system Start & Stop oraz system hamowania regeneracyjnego. Dzięki technologii AGM (Absorbent Glass Mat) akumulatory tego typu zapewniają optymalne działanie w ekstremalnych zastosowaniach pracy pojazdu jakim jest system Start & Stop.

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Bosch T5 HDE (Heavy Duty Extra).
  • wtorek, 03 październik 2017

  Akumulatory Bosch T5 HDE (Heavy Duty Extra). Do zastosowań z wysokim zapotrzebowaniem na energię i częstymi cyklami rozładowań - dalekobieżne samochody ciężarowe z kabiną sypialną, samochody dostawcze z rampami wyładowczymi, wozy straży pożarnej, dalekobieżne autobusy turystyczne, autobusy miejskie

  Czytaj więcej
 • Tester akumulatorów Stef-pol EST-860
  • niedziela, 01 październik 2017

  Tester akumulatorów przeznaczony do pomiaru akumulatorów kwasowych o napięciu 12V (możliwość wykonania na zamówienie 6V.) oraz pojemności od 30Ah do 250Ah. Tester akumulatorów umożliwia pomiar napięcia spoczynkowego oraz napięcia pod obciążeniem, pomiary dokonywane testerem są zbliżone do pomiarów przy rozruchu silnika. Przyrząd umożliwia obciążenie akumulatora prądem 200 lub 400A przy…

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Jak zabezpieczyć silnik i skrzynie biegów przed zużyciem na 100 000 i więcej kilometrów? Zmniejsz współczynnik tarcia 10-krotnie
  • środa, 18 wrzesień 2019

  O tym, że silnik stanowi najważniejszą część naszego samochodu wiedzą praktycznie wszyscy. Jednak mimo to większość z nas zapomina o regularnym dbaniu o jego dobrostan. Jeśli masz już dość ciągłych, i bardzo drogich, wizyt u mechanika, przychodzimy z ratunkiem – stosuj profilaktykę i zabezpiecz silnik oraz skrzynie biegów przed zużyciem.

  Czytaj więcej
 • Jak prawidłowo odłączyć i podłączyć akumulator w samochodzie.
  • niedziela, 15 wrzesień 2019

  Akumulator samochodowy to urządzenie, które powinno dobrze gromadzić energię i wskazuje na to nawet słowo "akumulować", od którego wywodzi się polska nazwa akumulatora. Łatwo więc zrozumieć (w kontekście akumulowania, czyli gromadzenia energii), że największe problemy z prawidłową pracą akumulatora pojawiają się w zimie, kiedy temperatury spadają poniżej 0 stopni Celsjusza. I zwykle wtedy także następuje konieczność wyjęcia, a następnie ponownego podłączenia akumulatora w samochodzie. Wydawać by się mogło z pozoru, że są to proste czynności, jednak lepiej nie ryzykować błędnych rozwiązań i od razu skorzystać z listy sklepów oferujących bezpłatną wymianę nowych akumulatorów:  https://akustrefa.pl/gdzie-kupic-akumulator. Zdarza się, że uszkodzenie nowego akumulatora skutkuje…

  Czytaj więcej
 • Przyczyny wybuchu akumulatora – bezpieczne ładowanie i eksploatacja.
  • niedziela, 15 wrzesień 2019

  Akumulator i prostownik – wydawać by się mogło, że to jeden z najprostszych w obsłudze duetów urządzeń jaki istnieje. Właściwie każdy fan motoryzacji podchodzi do tej kwestii z pozycji znawcy. Oczywiście wiara w siebie bywa cenną zaletą, jednak nawet w tak prozaicznych sytuacjach jak naładowanie akumulatora łatwo przerodzić może się ona w niefrasobliwość. A arogancka brawura z jaką wielu samozwańczych specjalistów w tej dziedzinie gotowa jest przystąpić do banalnych, rutynowych czynności może skończyć się nieciekawie. Skoro tylu użytkowników wszelkiego rodzaju pojazdów tak świetnie się na tym zna, to jak wytłumaczyć wciąż powtarzające się zjawisko wybuchu akumulatora, pomimo rzekomo powszechnej, rzetelnej wiedzy…

  Czytaj więcej
 • Czy warto kupić akumulator o większej pojemnośc?
  • niedziela, 15 wrzesień 2019

  Podczas zakupu akumulatora zdarza się, że sprzedawca proponuje nieco większy model niż dotychczas używany. Chociaż różnica w cenie pomiędzy mniejszym a większym akumulatorem tej samej marki zazwyczaj jest niewielka. Pojawiają się wówczas różnego rodzaju wątpliwości i pytania. Na przykład: czy ze względu na inne czynniki niż niska cena zakup ten przyniesie równie wiele korzyści i jest on rozsądny? Albo: czy chodzi tutaj o marketingową sztuczkę związaną z namawianiem klienta na zakup urządzenia, które przy jednorazowej oszczędności narazi go na późniejsze wyższe koszty związane z eksploatacją, naprawami a nawet zakupem kolejnego akumulatora po upływie stosunkowo krótkiego czasu? Tego rodzaju pytań może…

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej