Czy akumulator może paść po 2 latach?

15 wrzesień 2019
Czy akumulator może paść po 2 latach? Czy akumulator może paść po 2 latach?

Umiejętne dobranie akumulatora do pojazdu lub maszyny to podstawa sukcesu. Bardziej doświadczone osoby nie mają z tym problemów, jednak kłopoty pojawiają się wtedy, gdy dana osoba zabiera się za to po raz pierwszy. Należy zadbać o to, aby akumulator cechował się długą żywotnością. Z fachowego punktu widzenia większość akumulatorów przestaje działać po 4-5 latach intensywnego użytkowania, więc jeśli komuś padnie on szybciej, wtedy wina najczęściej leży po stronie użytkownika. Nie jest to żadna wada produktu. Wiadomo, że z czasem akumulatory się starzeją, a ich wydajność powoli spada. Producenci dbają jednak o to, aby mogły być użytkowane jak najdłużej, nawet przez 6-7 lat. Nie da się jednak przewidzieć tego, ile konkretnie urządzeń znajduje się w kompletnym wyposażeniu samochodu.

Większość akumulatorów pada ze względu na złą eksploatacje

Użytkownicy powinni zwrócić uwagę na nieprawidłową eksploatację swojego akumulatora. W takich przypadkach może dojść do sytuacji, w której akumulator padł po 2 latach. Nie da się tego uniknąć, gdy posiadacze akumulatorów nie przykładają się do tego, aby w pełni je naładować, czy też narażają sprzęt na zbyt duże pobory energii w stanie spoczynku. To bardzo duże błędy ze strony wszystkich właścicieli, które muszą być natychmiastowo eliminowane, aby zaoszczędzić pieniądze na zakupie nowego akumulatora.

Nieprawidłowa eksploatacja związana jest również z następującymi elementami:

 • narażenie akumulatorów na zbyt długie oddziaływanie ekstremalnych temperatur,
 • nie wykonywanie działań profilaktycznych i prac konserwacyjnych,
 • wszelkie awarie elektryczne, które są przez właścicieli lekceważone, najczęściej złe ładowanie lub niesprawny rozrusznik.

Widać wyraźnie, że samemu ma się ogromny wpływ na to, przez jak długi czas akumulator w danym samochodzie będzie działał na wysokim poziomie. Wszelkie zaniedbania odbiją się na kierowcach bardzo niekorzystnie.

Czujniki stanu naładowania akumulatora

W nowoczesnych samochodach producenci zainstalowali tzw. czujniki stanu naładowania akumulatora, które informują zainteresowanych o tym, czy akumulator jest już w pełni naładowany, czy też jeszcze chwilę należy odczekać. Warto posługiwać się takimi danymi, aby nie mieć do czynienia z sytuacją, w której akumulator padł po 2 latach. Wtedy też nie pozostaje nic innego jak zakupienie nowego sprzętu, a to z pewnością pochłonie z budżetu domowego niemałe pieniądze. Czujniki pełnią w autach funkcję sterownika całym systemem zarządzania. Dzięki temu akumulator nie pobiera zbyt dużo energii, a czujnik niezwykle precyzyjnie mierzy wartość jego napięcia. 

Zostaw swój komentarz

Najpopularniejsze produkty

 • Akumulatory Bosch AGM do Start-Stop
  • wtorek, 03 październik 2017

  Akumulatory Bosch AGM do Start-Stop - W technologii AGM pomiędzy ołowianymi płytami znajdują się maty z włókna szklanego nasycone elektrolitem. Prasowanie płyt minimalizuje utratę masy czynnej przy bardzo niskiej oporności wewnętrznej. Dzięki szybszym reakcjom zachodzącym pomiędzy elektrolitem i masą aktywną, w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na energię elektryczną zapewniony jest transfer…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Varta Freshpack
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Akumulatory VARTA Powersports Freshpack odznaczają się dużą mocą, wysoką trwałością oraz prostym montażem. Wśród 41 modeli, każdy pasjonat sportów motorowych znajdzie dla siebie odpowiedni akumulator!

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Banner POWER BULL
  • wtorek, 26 wrzesień 2017

  Akumulator Banner POWER BULL - Jakość oryginalnego wyposażenia wśród akumulatorów rozruchowych! Akumulator Power Bull to najwyższej klasy akumulator rozruchowy marki Banner dla nowoczesnych samochodów. Dzięki konstrukcji spełniającej wymogi standardów oryginalnego wyposażenia marki BMW oraz VW, akumulator Power Bull jest najczęściej kupowanym akumulatorem.

  Czytaj więcej
 • Exide Technologies działa w 80 krajach
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Exide Technologies działa w 80 krajach i dysponuje ponad 120-letnim doświadczeniem. Jest jednym z największych producentów i podmiotów zajmujących się recyklingiem akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Firma tworzy najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie magazynowania energii dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu.

  Tags: Exide Ogólne
  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Uszkodzenie auta na dziurawej drodze — jak uzyskać odszkodowanie
  • poniedziałek, 07 październik 2019

  Według prawa ten, kto wyrządził szkodę, powinien ją naprawić. Wydaje się to oczywiste, ale gdy uszkodzimy auto wjeżdżając w dziurę, o tym zapominamy. A szkoda jest tutaj wyrządzona przez zarządcę drogi, który jest zobowiązany o utrzymanie jej w dobrym stanie. Jak starać się zatem o odszkodowanie?

  Czytaj więcej
 • Wsparcie finansowe dla klientów indywidualnych i firm
  • czwartek, 03 październik 2019

  Jeśli myślisz o zakupie nowego auta, na pewno zdajesz sobie sprawę, że to spory wydatek. Warto go dokładnie przemyśleć. Nie chodzi tutaj jedynie o wybór modelu, ale także o znalezienie wsparcia finansowego w przypadku, gdy nie stać nas na kupno od ręki. Z drugiej strony możemy prowadzić działalność gospodarczą i do jej prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest nam samochód służbowy. Szczęśliwie na rynku znajduje się wiele rozwiązań, które można dopasować do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości.

  Czytaj więcej
 • Pielęgnacja samochodu
  • czwartek, 03 październik 2019

  Dbanie o samochód można porównać do troski o buty. Dopóki są nowe, czyścimy je, pastujemy i wstawiamy prawidła. Kiedy przestajemy dbać, buty szybko stają się brzydkie i niewygodne.

  Czytaj więcej
 • Ile się ładuje samochód elektryczny?
  • czwartek, 03 październik 2019

  Stacje paliw na terenie Polski działają w oparciu o markowe sieci. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po przystąpieniu do współpracy z daną siecią stacji paliw nie postarać się, aby prowadzona przez nas stacja wyróżniała się czymś szczególnym, czego na innych stacjach paliw nie można znaleźć.

  Czytaj więcej

News

 • Najpopularniejsze modele Mercedesa – przegląd modeli
  • wtorek, 02 lipiec 2019

  Wzbudza pożądanie wielu miłośników luksusu, olśniewa swoją wyjątkową sylwetką, wywołuje podziw sportowym charakterem i zawsze jest w czołówce najbardziej wydajnych samochodów osobowych. Mercedes – reprezentant niemieckiej motoryzacyjnej jakości, który zachwyca nieustannie od lat 80. XIX wieku. Od tamtego czasu firma wyprodukowała miliony samochodów, każdego roku proponuje coraz lepsze modele, wyposażając je zarówno w nowoczesną technologię, jak też wysokiej jakości materiały. A które modele Mercedesa są dzisiaj tymi najpopularniejszymi? 

  Czytaj więcej
 • Alternatywne źródła zasilania samochodów
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Motoryzacja ciągle się rozwija i wykorzystuje nowe technologie w celu poprawienia cech produkowanych samochodów. Najbardziej w oczy rzucają się liczne elektroniczne elementy wyposażenia, które podwyższają nasz komfort użytkowania samochodu, polecenia głosowe, aplikacje łączące naszego smartfona z samochodem, kamery i czujniki, rezygnacja z tradycyjnych kluczyków itd. Drugim elementem na który zwraca się uwagę to rozwój silników, przede wszystkim w dziedzinie czystości i ilości generowanych spalin, ale także osiągów i sprawności pracy. Z tym ostatnim aspektem związane są alternatywne źródła zasilania.

  Czytaj więcej
 • Auto do dobrej zabawy - najnowsze propozycje
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Auto do dobrej zabawy to z oczywistych względów sprawa dość indywidualna. Każdy ma bowiem inne zapatrywania na temat frajdy z jazdy i tego, czy jazda samochodem jest dobrym przykładem hobby - dla niektórych to wciąż bowiem zwyczajny środek transportu.

  Czytaj więcej
 • Rewolucja w motoryzacji nadejdzie od strony VR
  • piątek, 14 czerwiec 2019

  Choć technologia VR, mimo istnienia na rynku już dobrych parę lat, wciąż nie jest szeroko rozpowszechniona wśród komputerowych graczy i na jej wykorzystanie decydują się tylko nieliczni, może się okazać, że zgodnie z przewidywaniami stanie się ona niezastąpiona w dziedzinie motoryzacji. Unity Technologies to duńska firma odpowiedzialna za stworzenie silnika graficznego Unity, święcącego triumfy w branży gier komputerowych. Efekty osiągnięte przy jego użyciu sprawiają naprawdę imponujące wrażenie, dając złudzenie całkowitego realizmu, a zastosowanie gogli VR pozwala nam poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście znajdowali się w wykreowanym świecie. Technologia VR już teraz znajduje zastosowanie w co najmniej kilku dziedzinach motoryzacji.

  Czytaj więcej