Jak poznać przebieg auta i uniknąć oszustwa?
Wyróżniony

16 styczeń 2020
Autor 
Jak poznać przebieg auta i uniknąć oszustwa? Jak poznać przebieg auta i uniknąć oszustwa?

Przebieg jest jednym z najważniejszych parametrów pojazdu, na jakie zwracają uwagę potencjalni kupujący. Bardzo często osoby zainteresowane kupnem auta, są w stanie zapłacić bardzo dużo, jeśli samochód nie ma dużego przebiegu. Nic w tym dziwnego, ponieważ niski przebieg oznacza niskie zużycie wielu elementów, mniejsze ryzyko awarii, itp. Niestety takie zainteresowanie przebiegiem stwarza duże pole do popisu dla oszustów, którzy chętnie cofają liczniki po to, aby oszukać kupujących i otrzymać więcej pieniędzy za samochód, który jest wart znacznie mniej.

Nieuczciwe działania sprzedających są oczywiście jak najbardziej karalne, jednak mimo to nadal można naciąć się na oszustów i wydać sporo pieniędzy na auto z przebiegiem 200 tysięcy kilometrów, które na liczniku ma zaledwie 90 tysięcy kilometrów. Kontrole są coraz częstsze i można słyszeć o wysokich karach. Mimo wszystko warto samemu dowiedzieć się na co zwracać uwagę i jak unikać oszustów.

Cofanie liczników w kilkuletnich autach

W dzisiejszych czasach nowe auta oraz samochody 3-4 letnie mogą mieć na swoim koncie wiele kilometrów, jeśli są to na przykład pojazdy kurierów, przedstawicieli handlowych czy też służą jako auta służbowe w innych branżach. Cofnięcie licznika sprawia, że auto jest atrakcyjne w oczach kupujących. Nie dość, że nieuczciwi sprzedający mogą się pozbyć kłopotliwego auta to jeszcze otrzymają za nie spore pieniądze. W przypadku takich samochodów należy zachować zdwojoną czujność, ponieważ łatwo w nich ukryć przejawy dużego przebiegu. W starszych pojazdach wykrycie śladów znacznego zużycia jest o wiele łatwiejsze.

Jak poznać przebieg auta? Na co zwracać uwagę?

Jednym z pierwszych elementów, na które należy zwracać uwagę jest stan przedniej części pojazdu. Wszelkiego rodzaju ślady i odpryski na masce mogą świadczyć o tym, że samochód pokonał bardzo wiele kilometrów. Kolejnymi elementami świadczącymi o dużym przebiegu są ślady na światłach. Badając przednią część samochodu, należy również zwrócić uwagę na przednią szybę. Jeśli widać na niej liczne wgniecenia oraz małe pęknięcia to również powinna zapalić nam się w głowie lampka ostrzegawcza.

Jeśli wiemy gdzie szukać to również wewnątrz pojazdu można znaleźć wiele dowodów i informacji świadczących o prawdziwym przebiegu pojazdu. Najpopularniejsze oznaki częstej eksploatacji to wytarty mieszek dźwigni zmiany biegów lub jego rękojeść oraz wytarta kierownica i fotele. Dodatkowo o dużym przebiegu może świadczyć siedzenie kierowcy, które jest "wysiedziane". Jeśli zauważymy przebarwienia albo wytarcie elementów plastikowych to najprawdopodobniej auto pokonało ponad 40 tysięcy kilometrów.

Oczywiście nieuczciwi sprzedający starają się maskować ślady świadczące o dużym przebiegu. Bardzo często zapominają oni o plastikach wokół przycisków przy elektrycznym hamulcu ręcznym czy też przy klamkach drzwi. Wytarte symbole na przyciskach również świadczą o tym, że auto było używane częściej niż może na to wskazywać przebieg. Kolejne elementy, na których zużycie warto zwracać uwagę to pedały i dźwigienki kierunkowskazów. Bardzo wiele elementów plastikowych posiada wytłoczoną datę produkcji, która również jest bardzo cenną informacją.

Pomoc mechanika może się przydać

Warto udać się z niepewnym pojazdem do dobrego mechanika, który zbada stan podwozia i na podstawie jego stanu określi czy przebieg jest prawdziwy. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie numeru VIN i poznanie historii pojazdu. Dobrze jest udać się do autem do własnego zaufanego mechanika, a nie do specjalisty polecanego przez sprzedającego, z którym może on być w zmowie.

Polecane

  • Akumulatory YUASA YBX 3000
    • czwartek, 08 styczeń 2015

    Dzięki nowoczesnej technologii i wieloletniemu doświadczeniu akumulatory Yuasa spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Wysoka jakość, niezawodność pracy i nowatorskie rozwiązania technologiczne gwarantują dłuższą żywotność i komfort użytkowania pojazdów.

    Czytaj więcej
  • Prostownik Stef-pol EST-W300 12V 4A
    • poniedziałek, 02 październik 2017

    Prostownik Stef-pol EST-W300 12V 4A - prostownik przeznaczony jest do samoczynnego ładowania akumulatorów ołowiowo – kwasowych o napięciu 12V i pojemności 17 – 40Ah. Prostownik Stef-pol EST-W300 12V 4A Sprawdza się przy ładowaniu akumulatorów montowany w samochodach osobowych z silnikami benzynowymi.

    Czytaj więcej
  • Akumulatory Trojan Plus
    • wtorek, 19 wrzesień 2017

    Akumulatory Trojan Plus Series™- akumulatory klasy premium produkowane z wykorzystaniem technologii Maxguard® Advanced Design Separator i Alpha Plus® Paste. Najczęściej są wykorzystywane w zasilaniu maszyn czyszczących oraz podnośników koszowych. Jest to najlepiej sprzedająca się seria akumulatorów Trojan w historii! Zalety serii Plus: Trojan SureVent™ flip-top vent cap system - zapewnia…

    Czytaj więcej
  • Exide Power PRO Imponująca moc przy każdym starcie.
    • środa, 01 listopad 2017

    Logistyka w czasach, gdy klienci oczekują szybkich i pewnych dostaw, ma znaczenie większe niż kiedykolwiek. Działając w tak konkurencyjnym otoczeniu, właściciele flot bacznie monitorują swoje koszty stałe. Nieplanowana przerwa w użytkowaniu samochodu ciężarowego oznacza: niezadowolenie klienta, niewykorzystanie siły roboczej i kapitału, a nawet potencjalne kary.

    Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

  • Dlaczego warto posiadać ubezpieczenie na życie?
    • środa, 08 kwiecień 2020

    Pytanie, czy warto posiadać ubezpieczenie na życie, zadaje sobie wiele osób. Wykupienie takiego produktu nie jest obowiązkiem, jednak warto pomyśleć o przyszłości, a co za tym idzie bezpieczeństwie finansowym swoich bliskich. Polisa na życie zapewnia stabilność finansową najbliższym, po śmierci ubezpieczonej osoby. Ale nie tylko.

    Czytaj więcej
  • Ctek mxs 5.0 instrukcja obsługi PL
    • wtorek, 07 kwiecień 2020

    Zakupu nowej profesjonalnej ładowarki do akumulatorów Ctek mxs 5.0 instrukcja z przełączaniem trybów. Ładowarka Ctek mxs 5.0 wchodzi w skład serii profesjonalnych ładowarek produkowanych przez firmę CTEK SWEDEN AB i reprezentuje najnowszą technologię w ładowaniu akumulatorów.

    Czytaj więcej
  • Gdzie sprzedać samochód w najlepszej cenie?
    • wtorek, 07 kwiecień 2020

    Gdy chcemy sprzedać auto, często zastanawiamy się gdzie znaleźć szybko kupca. Często wiele miesięcy auto stoi, a my nie mamy czasu zająć się formalnościami. W takiej sytuacji szukamy łatwego i taniego rozwiązania. Możemy spróbować przez pośrednictwo komisu lub przez skup aut używanych. Jeśli nie wiesz, która opcja jest lepsza, przeczytaj ten artykuł do końca.

    Czytaj więcej
  • Opony całoroczne – odpowiedź na nowe potrzeby rynku
    • środa, 01 kwiecień 2020

    Rozwiązanie, jakim jest stosowanie opon całorocznych, jest wciąż dosyć kontrowersyjne w naszym kraju. Jednak, jak pokazują statystyki, coraz większa liczba kierowców decyduje się na jazdę przy użyciu takiego rodzaju ogumienia. Jak podaje Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, dynamika sprzedaży opon całorocznych w minionym roku wyniosła 22%. Oznacza to, że ten segment ogumienia zwiększył sprzedaż o ponad 1/5. Jak podawały rok temu Polskie Składy Oponiarskie – udział tego typu opon w całości rynku wynosił 7%. Tendencja wzrostowa ma się utrzymać. Z czego wynika powodzenie opon całorocznych?

    Czytaj więcej

News

  • Kulon 912 - prostownik firmy BALSAT
    • środa, 08 kwiecień 2020

    Każdy z nas, kierowców w którymś momencie zmagał się z problemem rozładowanego akumulatora. Stres, bezradność, ponieważ najczęściej dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Żeby uniknąć takich sytuacji, warto zaopatrzyć się w prostownik, który w razie potrzeby uratuje naszą beznadziejną sytuację.

    Czytaj więcej
  • Netflix - co to jest i ile kosztuje?
    • czwartek, 02 kwiecień 2020

    Coraz więcej słyszy się od swoich znajomych słowo Netflix. Mimo tego, że jest to dość popularny serwis, wciąż sporo osób mało o nim wie. Co to jest Netflix i ile kosztuje?

    Czytaj więcej
  • Technologie wodorowych ogniw paliwowych - Układ BMW i Hydrogen NEXT
    • wtorek, 31 marzec 2020

    Pracowanie nad alternatywnymi formami napędu, jest w koncernie BMW na pierwszym miejscu. Dzięki pierwszemu wglądowi w układ napędowy Hydrogen NEXT i BMW producent samochodów klasy premium wyraźnie potwierdza swoje zaangażowanie w dążenie do bez emisyjnego przemieszczania się. Strategia Power Of Choice uwzględnia również potrzeby klientów. To my, czyli konsumenci oraz elastyczność są najważniejszymi aspektami, które ułatwią i przyśpieszą przełom w dziedzinie zrównoważonej mobilności.

    Czytaj więcej
  • Jak działają aukcje samochodów poleasingowych?
    • piątek, 20 marzec 2020

    Leasing to coraz popularniejsza forma sfinansowania nowego samochodu, Oferuje on znacznie lepsze możliwości niż tradycyjny kredyt, dzięki czemu można dysponować atrakcyjniejszym modelem. Dodatkowo raty leasingu można wpisać w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, a w przypadku leasingu operacyjnego również odpisać od podatku VAT. Ciekawą opcją jest również możliwość zakupu leasingowanego samochodu przez użytkownika, jednak nie zawsze jest ona wykorzystywana. Co wówczas dzieje się z takim samochodem?

    Czytaj więcej

Nowości na rynku akumulatorów

  • Wzmocniony akumulator Uruchom Bike - również do systemów start stop
    • sobota, 04 kwiecień 2020

    Start Stop w motocyklach i skuterach? Tak, na rynkach azjatyckich coraz więcej jednośladów wyposażona zostaje w system start stop. System start-stop w skuterach i motocyklach samodzielnie rozpoznaje zatrzymanie pojazdu i na określony czas dezaktywuje silnik. Zostaje on samoistnie uruchomiony po odkręceniu rączki od gazu. System ten poprzez analizę naszego ruchu zatrzymuje lub uruchamia jednostkę w taki sposób, aby nie było żadnych niedogodności dla kierowcy.

    Odsłony: 40 Czytaj więcej
  • Porównanie akumulatorów Optima
    • wtorek, 19 wrzesień 2017

    Akumulatory Optima, mają bardzo mały opór wewnętrzny, co przekłada się na większą moc startową akumulatora i lepsze charakterystyki ładowania. Dzięki zwartej budowie wewnętrznej, akumulatory Optima są odporne na wibracje i znajdują zastosowanie wszędzie tak, gdzie zwykłe akumulatory nie dałyby sobie rady: 4x4, maszyny budowalne. Poza tym zmniejszone wibracje minimalizują utratę aktywnej powłoki płytek, a w rezultacie oznaczają mniejsze straty energii i dłuższy okres żywotności akumulatora.

    Odsłony: 956 Czytaj więcej
  • Akumulator Uruchom Silver- potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością
    • wtorek, 28 styczeń 2020

    Zamysłem powstania tej linii był jej montaż w samochodach europejskich. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych podzespołów, możemy liczyć na eliminacje ryzyka wystąpienia wady fabrycznej. W akumulatorach tych zastosowano nowoczesną płytę, której podstawę działania stanowi stop wapnia. Akumulatory Uruchom Silver, potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością, odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Dokładając do tego idealne parametry techniczne oraz zastosowanie bardzo dobrych podzespołów otrzymujemy naprawdę dobry akumulator, który da sobie radę z wilgocią oraz wahaniami temperatury.

    Odsłony: 359 Czytaj więcej
  • Akumulatory Uruchom Gold - Polska marka
    • wtorek, 28 styczeń 2020

    Akumulatory Uruchom są bardzo cenione zarówno przez doświadczonych kierowców, jak i tych początkujących. Nie ma nic dziwnego w tym, że na ich zakup decyduje się obecnie coraz większa grupa zmotoryzowanych osób. Jedną z nowości jest seria Gold, dzięki której można wyposażyć się w niezawodne urządzenie rozruchowe, doskonale spisujące się zwłaszcza w warunkach zimowych. Uruchom Gold zapewnią zainteresowanym bezproblemowy rozruch, nawet gdy za oknem będzie sypać śnieg.

    Odsłony: 323 Czytaj więcej

Nowości na rynku prostowników

  • Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A
    • wtorek, 03 październik 2017

    Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 24V i pojemności 34 ÷ 120Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

    Odsłony: 838 Czytaj więcej
  • Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A
    • wtorek, 03 październik 2017

    Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A - Automatyczna ładowarka EST przeznaczona jest do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych o napięciu 24V i pojemności 74 ÷ 400Ah. Zaletą i wyróżnieniem ładowarki automatycznej EST jest to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia. Ładowanie tymi ładowarkami zapobiega intensywnemu gazowaniu akumulatora przedłużając jego żywotność.

    Odsłony: 868 Czytaj więcej
  • Ładowarki CTEK
    • środa, 20 wrzesień 2017

    Jest to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. ŁadowarkiCTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

    Odsłony: 871 Czytaj więcej
  • Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A
    • wtorek, 03 październik 2017

    Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 36V i pojemności 17 ÷ 30Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

    Odsłony: 835 Czytaj więcej

Dobierz akumulator min

Kupno akumulatora może i specjaliście w tej dziedzinie przysporzy wielu problemów. Ilość marek produkujących akumulatory potrafi szokować. Wiadomo, że ile osób, tyle opinii. Jeżeli chcesz poznać rzetelne, sprawdzone informacje oraz poznać zdanie fachowców w dziedzinie akumulatorów jesteś we właściwym miejscu! Na portalu oprócz tego, jaki akumulator czy prostownik będzie dla nas najlepszy dowiemy się, które sklepy są najbardziej profesjonalne i zawsze służą fachową poradą. Jesteśmy tu po to by kupno nowego akumulatora i prostownika było proste i możliwe w najkorzystniejszej na rynku cenie.

jaki akumulator

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743