Wybór akumulatora do kampera

10 styczeń 2015
Wybór akumulatora do kampera

Zapewnij sobie bezpieczniejsze i dłuższe podróże dzięki odpowiednio dobranemu akumulatorowi

W samochodach typu kamper i przyczepach kempingowych bezpieczeństwo i wygoda zależą od zasilania elektrycznego wszystkich urządzeń. Energia potrzebna do przechowywania jedzenia, zapewnienia dopływu wody, pracy radia/GPS i ogrzewania/chłodzenia, zwykle pochodzi z akumulatorów. Wiedząc, że dla utrzymania pojazdu w ruchu konieczne jest skuteczne zmagazynowanie energii, EXIDE przedstawia nową ofertę akumulatorów MULTIFIT, spełniających wymogi (w zakresie źródeł energii) zarówno profesjonalnych instalatorów, jak i użytkowników prywatnych.
 
Wybór odpowiedniego akumulatora MULTIFIT zapewni dłuższy okres zasilania, a tym samym pozwoli na wydłużenie czasu podróży i zwiększenie jej komfortu. Dodatkowo nowe akumulatory MULTIFIT uzyskały certyfikację DNV na całą Europę, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa i jakości produktu.
 
 

Jak wybrać najodpowiedniejszy akumulator do kampera:

 1. Określ warunki eksploatacjiakumulatora
 2. Wybierz najodpowiedniejszą technologię wykonania akumulatora, odpowiadającą wymogom jego użytkowania
 3. Dokonaj wyboru po obliczeniu zapotrzebowania energetycznego w watach na godzinę

 

Krok 1/3

Określ warunki eksploatacji akumulatora w kamperzekamper

Instalacja

Umiejscowienie akumulatora.

Większość akumulatorów wymaga wentylacji i izolacji. Podczas eksploatacji akumulatory wydzielają mieszankęwodoru i tlenu, które uwolnione do atmosfery mogą stanowić zagrożenie dla ludzi i środowiska. W naszychakumulatorach z „wewnętrzną rekombinacją gazów” minimalna emisja gazów regulowana jest zaworem(VRLA), dlatego specjalna wentylacja lub izolacja akumulatora nie jest konieczna. Bezpieczne jest równieżumieszczanie akumulatorów VRLA w kabinie pasażerskiej lub pod siedzeniem kierowcy.

Położenie akumulatora

 
Konstrukcja pojazdu często nie pozostawia wiele miejsca na akumulatory, co powoduje konieczność insta-lacji bocznej. Nasze akumulatory z cechą „duże nachylenie” mogą być bezpiecznie montowane na boku,ponieważ w tym przypadku nie istnieje zagrożenie wynikające z przechyłu pojazdu (nie zaleca się położeniado góry nogami).
 

Użytkowanie

Konserwacja

 
Tradycyjne akumulatory do kampera wymagają okresowych kontroli, uzupełniania poziomu elektrolitu, czyszczenia i ładowania. Z powodu dodatkowych trudności, braku czasu i doświadczenia, bywa to obowiązek dokuczliwy. Stosując nasze akumulatory bezobsługowe do kampera, można radykalnie skrócić czas przeznaczony na konserwację, nie ma bowiem potrzeby sprawdzania poziomu elektrolitu czy usuwania wycieków. Wyjątkowo rzadko zachodzi też samoczynne rozładowanie, dzięki czemu częstotliwość doładowywania jest też znacznie niższa.

Możliwość doładowania

 
Alternator silnika zwykle doładowuje akumulator podczas jazdy. Mimo to, aby utrzymać akumulatory w staniepełnego naładowania, można w czasie parkowania przeprowadzać ładowanie uzupełniające, używając pro-stowników podłączonych do sieci. Stosując akumulatory z możliwością „szybszego doładowania” (oraz wydajneprostowniki), można zredukować czas doładowania całkowitego aż do 50%. Również doładowanie z alternatorastanie się bardziej wydajne.

Podniesienie standardu pojazdu

Zapas energii

 
Całkowita pojemność akumulatorów montowanych w camperach i przyczepach kempingowych zapewnia energię(Wh) potrzebną podczas podróży. Kiedy instaluje się nowy sprzęt lub planuje dłuższe podróże, to aby zapewnić wy-starczającą ilość prądu, konieczne jest zapewnienie dodatkowego źródła energii. Miejsce na dodatkowe akumu-latory jest jednak zwykle ograniczone, co sprawia, że instalacja dodatkowych źródeł zasilania jest niewykonalna. Zastosowanie naszych akumulatorów o „budowie kompaktowej” pozwala na optymalizację przeznaczonego nanie miejsca, jako że dają możliwość zmagazynowania większej ilości energii w tej samej objętości, albo tej samejilości energii w mniejszej objętości; w ten sposób można zaoszczędzić do 30% miejsca.


Krok 2/3

Wybierz najlepszą technologię produkcji akumulatora – odpowiadającą wymogom użytkowania w kamperze

wybor akumulatora do kampera

 

 Krok 3/3

Dokonaj wyboru po obliczeniu zapotrzebowania energetycznego w watach na godzinę.

1. Zacznij od zsumowania zapotrzebowania energetycznego poszczególnych urządzeń, na przykład:

 

 

 

Kampera pobor pradu urzadzenia

 

2. Następnie zastosuj współczynnik bezpieczeństwa, aby wkalkulować dodatkowe zużycie energii (zalecane).

Kamper wspolczynnik bezpieczenstwa

 

3. Na koniec wybierz zestaw akumulatorów zgodnie z zapotrzebowaniem:

Exide porownanie akumulatorow do kampera

 

Zostaw swój komentarz

Promowane artykuły

Najnowsze porady eksperta

 • Czas ładowania akumulatora
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

  Akumulator pełni istotne funkcje w każdym aucie. W tych wyposażonych w silniki spalinowe jest drugim po alternatorze źródłem energii elektrycznej. Wydaje się więc, że jest mniej ważny, jednakże to właśnie dzięki niemu działa układ zapłonowy i rozrusznik, pozwalające na uruchomienie samochodu. Umożliwia on też chociażby włączenie oświetlenia postojowego, ogrzewania, nadmuchu czy klimatyzacji oraz słuchanie radia przy wyłączonym silniku. Aby pełnić swoje funkcje musi mieć dostarczaną energię, którą akumuluje i później, w razie potrzeby, oddaje. W sprawnie działającej instalacji samochodowej odpowiada za to alternator wspomagany przez regulator napięcia, dzięki któremu jego nominalna wartość jest na stałym poziomie 14,4V. Wystarczy więc regularne…

  Czytaj więcej
 • Tryb parkingowy w kamerach samochodowych – jak działa?
  • wtorek, 22 styczeń 2019

  Kamera samochodowa to intuicyjne oraz funkcjonalne urządzenie. Posiada wiele funkcji, które mają za zadanie ułatwić podróżowanie w każdych warunkach. Jedną z nich jest właśnie tryb parkingowy. Jak działa tak funkcja? W poniższym artykule przedstawimy zalety jej posiadania.

  Czytaj więcej
 • Czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?
  • piątek, 18 styczeń 2019

  Akumulator to urządzenie rozruchowe, stanowiące olbrzymie zagrożenie dla środowiska naturalnego. Z tego powodu zużytego akumulatora nie można tak po prostu wyrzucić do kosza na śmieci, a w jego miejsce zakupić nowy egzemplarz. Istotne znaczenie dla ograniczenia ryzyka skażenia gleby lub wody przez wyciek substancji w nim zawartych, ma przestrzeganie odpowiednich, regulowanych prawnie zasad ich zbiórki oraz recyklingu. Aktem prawnym, który określa reguły obrotu akumulatorami jest Ustawa z 24 kwietnia 2009r. o bateriach i akumulatorach. Zapoznając się z jej zapisami można uzyskać odpowiedź na pytanie, czy kupując nowy akumulator trzeba oddać stary?

  Czytaj więcej
 • Co zrobić kiedy kierowca, który spowodował kolizję uciekł?
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Co robić kiedy kierowca, który spowodował kolizję uciekł z miejsca zdarzenia? Kłopoty związane z ucieczką z miejsca wypadku, nie  tylko powodują problemy z tytułu ubezpieczenia samochodu. Jeśli sprawca jest nieznany, naprawa będzie finansowana w ramach AC poszkodowanego – to wiąże się z wyższymi składkami i utratą zniżki. Niestety, ucieczka przez innego kierowcę po wcześniejszym spowodowaniu kolizji/obtarcia nie jest tak rzadka, jak mogłoby się wydawać.  W takiej sytuacji ustalenie, w jaki sposób roszczenie ubezpieczeniowe będzie obsługiwane, może być trudną sytuacją.

  Czytaj więcej

News

 • Luksus na miarę samochodów
  • poniedziałek, 28 styczeń 2019

   Samochody luksusowe – pragnienie i rozkosz, która znajduje się w sferze naszych najskrytszych marzeń i na którą tylko wybrani mogą sobie pozwolić. Nie tylko powodują spustoszenie w naszych portfelach, ale i na ulicach. Kto z nas nie zatrzymał się, żeby spojrzeć w oczy takiej prawdziwej bestii?

  Czytaj więcej
 • Najciekawsze polskie projekty samochodów
  • czwartek, 17 styczeń 2019

  Choć na obecnym rynku motoryzacyjnym trudno szukać pojazdu, który byłby oparty na polskim projekcie, nie zawsze tak było. Modyfikacje istniejących projektów, ulepszenia, albo nowatorskie rozwiązania być może wykorzystywane później, choć nieoficjalnie w innych popularnych europejskich pojazdach pojawiały się na przestrzeni lat w dużej ilości. Choć sytuacja Polski jako twórcy i producenta na rynku motoryzacyjnym nigdy nie była znacząca, jest kilka ciekawych prototypów aut, które warto poznać, choć nigdy nie zyskały szansy na seryjną produkcję. Również współczesne polskie projekty samochodów wzbudzają zainteresowanie i być może zaistnieją za jakiś czas na świecie.

  Czytaj więcej
 • Innowacyjny system Kia R.E.A.D
  • poniedziałek, 21 styczeń 2019

  Największe na świecie elektroniczne Targi CES 2019 określają trendy technologiczne, jakie czekają nas już w niedalekiej przyszłości. Jeśli tylko projekty ukazane w Las Vegas na targach CES 2019 dałoby się zrealizować, oznaczałoby to rewolucję w motoryzacji. Uwagę wielu zwiedzających przyciągnął zwłaszcza system R.E.A.D. Projekt zaprezentowany przez firmę Kia przeniósł nas do czasów jazdy w pełni autonomicznej i sprawnej mobilności.

  Czytaj więcej
 • Telewizor w aucie? Byton M-Byte pokazuje, że można. Tylko po co?
  • środa, 16 styczeń 2019

  Telewizor w aucie, czyli kiedy próbujemy wynaleźć koło na nowo Telewizor w aucie wydaje się być średnio trafionym pomysłem. Już 17 calowy wyświetlacz, montowany w samochodach marki Tesla, daje się kierowcom mocno we znaki ze względu na swoje właściwości rozpraszające i oślepiające, ktoś jednak wpadł na pomysł, że jest on... wciąż za mały. Projektanci pojazdu zwącego się Byton M-Byte postawili wszystko na jedną kartę, projektując pojazd wyposażony w 49 calowy ekran, tuż pod przednią szybą. Projekt ten nie tylko wyszedł poza stadium projektu koncepcyjnego, lecz wręcz wkroczył powolnymi, śmiałymi krokami na ścieżkę masowej produkcji. Pytanie brzmi - czy słusznie? Opinie…

  Czytaj więcej

akumulatory

Portal o akumulatorach - Akustrefa.pl

Na naszym portalu przedstawiamy artykuły, newsy i porady dotyczące akumulatorów. Swoją wiedzę zdobywamy w praktyce, sprzedając akumulatory i prostowniki. Przedstawiamy Państwu ofertę największych producentów akumulatorów na rynku takich jak: Varta, Bosch, Moll, Centra, Exide, Yuasa, Optima, Duracell, Banner, Jenox, Tuborg, Trojan oraz ładowarek: CTEK, Keepower, DECA, Noco, Victron, Telwin, Reco, Ideal. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów w których warto zrobić zakupy. Jeśli nie wiedzą Państwo jaki akumulator zakupić, to zapraszamy do działu - jaki akumulator?  w którym można dobrać prawidłowy akumulator do swojego pojazdu.

Kontakt

Biuro czynne Pon.-Pt. 8.00-16.00
Tel. +48 574 114 005
info(at)akustrefa.pl